Jump to content

Microsoft Surface Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εψαχνα για τα 8gb 256ssd αλλα δεν βρηκα κατι στο amazon

 

Στο site που σου έδωσα υπάρχει και με 256ssd που τα 8gb ram ειναι στανταρτ

Εδώ ο πρώτος πωλητής στέλνει και εξωτερικό

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00FQCWOZQ/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Τσέκαρε και εδω που υπαρχουν πολλοί πωλητές

http://skinflint.co.uk/eu/microsoft-surface-pro-2-256gb-7ex-00004-a1005999.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στραβομαρα ..... Δεν εχω καταληξη ποιο απο τα 2 να παρω το 256 ειναι και 300 ευρω ακριβοτερο.

Με το service στα surface γνωριζει καποιος που πανε σε περιπτωση που παθουν κατι.

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στραβομαρα ..... Δεν εχω καταληξη ποιο απο τα 2 να παρω το 256 ειναι και 300 ευρω ακριβοτερο.

Με το service στα surface γνωριζει καποιος που πανε σε περιπτωση που παθουν κατι.

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Το μοντελο με τα 128ssd/4gb ram πιστευω θα ικανοποιησει τους περισσοτερους,μονο αν θα κανεις παραλληλα πολλες πολυ απαιτητικες εργασιες ισως τοτε με τα 8gb ram να αξιζουν.

Αυτο θα το κρινεις εσυ με βαση τις εργασιες που εκτελεις σε καθημερινη βαση και αν θα αποτελει ο βασικος σου υπολογιστης.

Τωρα για την εγγυηση η λογικη λεει οτι σε περιπτωση που δεν εισαγεται εδω ενα προιον επισημα δεν εχει εγγυηση,αρα το στελνεις εξω,αλλα μια επικοινωνια με την εξυπηρετηση πελατων της ms θα σου λυσει τις αποριες σου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό δείχνει να είναι και το vaio tap 11 με i5 επεξεργαστή , απο οτι είδα ειναι ποιο μαζεμένο απο το surface και γενικά μου άρεσε ποιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το Vaio υπερέχει ότι στις 11.6 ίντσες είναι πιο ελαφρύ και λεπτό,έχει GPS και 3G/4G support,αλλά χάνει στην αυτονομία που ειναι στο 5ωρο και μιλάμε πάντα για το i5 και δεν εχει το συν του Surface το power cover με την extra μπαταρια και backlit.

Σε κάθε περίπτωση κανένα απο 2 δεν είναι το ιδανικό καπου το ενα κερδίζει καπου το άλλο.

Αλλα το Surface κυκλοφορεί ήδη εδω και κανα μήνα αλλά το Vaio όχι.

 

Αντίστοιχη ανταγωνιστική πρόταση το Dell Venue 11 Pro που και αυτό ειναι πολύ καλη περίπτωση αλλά αργεί ακόμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες είναι το vaio είναι ποιό ελκυστικό λόγω σχεδίασης επίσης έχει 3G/4G, η αυτονομία δεν με ενοχλει τόσο και το θεωρώ ποιο καλή πρόταση σε σχέση με το surface , οπότε αναμένω να κυκλοφορήσει και αυτό και απο οτι βλέπω απο έξω θα το πάρω γιατί εδώ θα φέρουν μόνο το μοντέλο με τον pentium.

Ειδα και το Dell και εκτός της καθυστέρησης που θα έχει στην κυκλοφορία του το θεωρώ αδιάφορο απο θέμα design.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά μετά απο αρκετή σκέψη και συγκρίνοντας θετικά και αρνητικά μεταξυ των υβριδικών προτάσεων απο όλους τους κατασκευαστές κατέληξα στο Surface Pro 2 σαν τον βασικό μου υπολογιστή/tablet για το επόμενο διάστημα.

 

Με κέρδισε η ποιότητα κατασκευής,η πολύ καλη αυτονομία του,ύπαρξη active digitizer και ο δυνατότερος συνδυασμός cpu-gpu σε σχέση με το Vaio Tap 11 και Dell Venue 11 Pro.

Επίσης στα θετικά σε σχεση με τον ανταγωνισμό η ποικιλία dock keyboard με backlit και extra μπαταρία οσον αφορά το power cover.

Άμεσα διαθέσιμο στο fnac.com οπου έκανα την παραγγελία και αναμένεται αύριο να γίνει αποστολή απο Γαλλία και το αργότερο αρχές επόμενης εβδομάδας να παραλάβω.

Ελπίζω ολα να πανε καλά και εντυπώσεις οταν το πιάσω στα χερια μου.

Στην εκδοση με i5/4gb ram/128gb ssd.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο αρκετή σκέψη και συγκρίνοντας θετικά και αρνητικά μεταξυ των υβριδικών προτάσεων απο όλους τους κατασκευαστές κατέληξα στο Surface Pro 2 σαν τον βασικό μου υπολογιστή/tablet για το επόμενο διάστημα.

 

Με κέρδισε η ποιότητα κατασκευής,η πολύ καλη αυτονομία του,ύπαρξη active digitizer και ο δυνατότερος συνδυασμός cpu-gpu σε σχέση με το Vaio Tap 11 και Dell Venue 11 Pro.

Επίσης στα θετικά σε σχεση με τον ανταγωνισμό η ποικιλία dock keyboard με backlit και extra μπαταρία οσον αφορά το power cover.

Άμεσα διαθέσιμο στο fnac.com οπου έκανα την παραγγελία και αναμένεται αύριο να γίνει αποστολή απο Γαλλία και το αργότερο αρχές επόμενης εβδομάδας να παραλάβω.

Ελπίζω ολα να πανε καλά και εντυπώσεις οταν το πιάσω στα χερια μου.

Στην εκδοση με i5/4gb ram/128gb ssd.

 

Το τσέκαρα το site και έχει καλές τιμές, έχει και προσφορά που με 1000 ευρώ σου δίνει και το office 13, αυτό πήρες;

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα το site και έχει καλές τιμές, έχει και προσφορά που με 1000 ευρώ σου δίνει και το office 13, αυτό πήρες;

 

Αυτη τη προσφορά ήθελα,αλλά επειδή με την μια κάρτα που μπορω να κανω αγορές εως 1500 ευρω την είχα ηδη χρησιμοποιήσει σε αρχικη παραγγελία Παρασκευή το πρωι απο Γερμανία παλι το Surface,αλλα την ακυρωσα Σάββατο μεσημέρι διότι δεν είχε αποσταλει σε ενα 24ωρο που έλεγαν,αλλα τα λεφτά τα δεσμευσαν προσωρινά,και επειδή δεν μπορούσα να την φορτώσω οπως καταλαβαίνεις με επιπλεον 1016 ευρώ που κόστιζε συνολικά με το office προσφορά,κι ετσι έκανα με την άλλη prepaid κάρτα που μεγιστο 1000 ευρω μπορω να κανω αγορά.

Και ετσι παρήγγειλα με τα 979 πού μαζι με τα έξοδα αποστολής συνολικά βγήκε 992 ευρω.

Office θα βρω ετσι κι αλλιως δεν ειναι και ιδιαίτερο θέμα.

Υπόψη στα fnac πρεπει να τους αποστειλεις και αντίγραφο ταυτότητας για να ολοκληρωθεί η παραγγελία(και για τους Γάλλους ισχύει η ιδια διαδικασία)

Αλλά οπως αποδεικνύεται ειναι πιο σοβαροι απο το αντίστοιχο γερμανικό που είχαν και 62 ευρω μεταφορικά για Ελλάδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε απο Γαλλία η παραγγελία :)

Για να δουμε ποτε θα παραλάβουμε και ολα να πανε καλα εώς ότου έρθει στα χέρια μου :p

 

Expédition de votre commande

 

Votre commande du 09/12/2013

Commande numéro : 1*********W

 

Mademoiselle ****************

 

Nous avons le plaisir de vous informer que les articles suivants vous sont expédiés ce jour.

Votre colis est pris en charge par le transporteur DHL.

 

Article(s) expédié(s) Quantité Prix

Tablette Microsoft Surface Pro 2 10" 128 Go -- 1 ex. 979,90 €

Frais d'expédition 13,00 €

Mode de paiement

CARTE VISA 992,90 €

Montant total 992,90 €

Adresse de livraison

*************

*************

*************

Suivi de livraison

DHL 5********4

Vous pouvez suivre l'expédition de votre colis sous 24h.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αλεξ, με το καλο να παραλαβεις.

Εννοείται μολις ερθει αυτή η ωρα καφε να τα πουμε από κοντα και να το δουμε.

Για να σε δελεασω θα σου εχω Venue pro 8, Encore... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν θα προλάβουμε να παραλάβουμε αύριο μιας και το πακέτο ηταν σήμερα το απόγευμα αεροδρόμιο στη Γαλλία με επόμενο προορισμό την Αθήνα σύμφωνα με το tracking number της dhl express.

 

Edit: Τελικα εφτασε σημερα Αθηνα-Αεροδρομιο αλλα θα το παραλαβω τη Δευτερα διοτι μεσολαβεί Σ/Κ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις Alex. Εγώ παρότι ήμουν σε πειρασμό, είπα προς το παρόν να παραμείνω με το Surface Pro 1 και να λύσω το θεματάκι αυτονομίας με ένα power keyboard κάποια στιγμή. Αναμένουμε πάντως με αγωνία την άποψη σου καθώς είσαι ιδιαίτερα αναλυτικός και συγκεκριμένος στα reviews σου.
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Αλεξ!!!

Περιμενουμε εντυπώσεις. Ημουν μεταξυ αυτου και του duo 13 που απεκτησα, αλλα δε μπορουσα να περιμενω τοσο καιρο γιατι είναι το μοναδικο μου -βασικο- μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις Alex. Εγώ παρότι ήμουν σε πειρασμό, είπα προς το παρόν να παραμείνω με το Surface Pro 1 και να λύσω το θεματάκι αυτονομίας με ένα power keyboard κάποια στιγμή. Αναμένουμε πάντως με αγωνία την άποψη σου καθώς είσαι ιδιαίτερα αναλυτικός και συγκεκριμένος στα reviews σου.

 

Καλοριζικο Αλεξ!!!

Περιμενουμε εντυπώσεις. Ημουν μεταξυ αυτου και του duo 13 που απεκτησα, αλλα δε μπορουσα να περιμενω τοσο καιρο γιατι είναι το μοναδικο μου -βασικο- μηχανημα.

 

Ευχαριστω παιδια :)

 

Παρελαβα το απογευμα τελικα και εκανα πριν λιγο το unboxing να του κανουμε μια πρωτη διερευνητική πρωτη επαφη μιας και θα ειναι ο βασικος μου υπολογιστης και tablet παραλληλα αντικαθιστωντας τα desktop που τα εχω εγκαταλείψει εδω και λιγα χρονια για προσωπικη χρηση και τωρα κανω το παραπανω βημα και τα παραδοσιακα λαπτοπ κι αυτα να μπουν απο εδω και πλεον στο μουσειο τεχνολογικης ιστοριας.:p

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες,ολα αψογα με την συσκευη και την οθονη που ειναι αψεγάδιαστη,για φίλημα δηλαδη :lol:

Σε πολυτελη συσκευασια με διπλη σφραγιδα ασφαλειας και γενικως αριστη εντυπωση απο την συσκευασια απο τη MS.

(αν και φανταζομαι το ζήσατε πρωτοι απο εμενα και με τη πρωτη γενια του Surface Pro)

 

Τις επομενες ημερες θα γνωριστουμε καλυτερα με αυτο το πραγματικο εργαλειο με αναλυτικες εντυπωσεις και βεβαια θα βγαλω και τις απαραιτητες φωτο απο το tablet pc

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφάσισα και εγω να πάρω το surfuse pro 2 128gb. Θα το παρω και εγω απο την fnacpro που ειναι για εταιρείες καθώς δεν μπαίνει το φπα οπότε μου βγαίνει 825 ευρω με τα μεταφορικά . Γενικά δε το βρηκα καπου αλλου σε καλύτερη τιμη . alextrela πηρες και το type cover μαζι ? Περιμένω να μας πεις τι αποψη σου για το μηχάνημα
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφάσισα και εγω να πάρω το surfuse pro 2 128gb. Θα το παρω και εγω απο την fnacpro που ειναι για εταιρείες καθώς δεν μπαίνει το φπα οπότε μου βγαίνει 825 ευρω με τα μεταφορικά . Γενικά δε το βρηκα καπου αλλου σε καλύτερη τιμη . alextrela πηρες και το type cover μαζι ? Περιμένω να μας πεις τι αποψη σου για το μηχάνημα

 

Καλησπερα,οχι δεν πηρα το type cover 2 μιας και θελω μια εβδομαδα να ασχοληθω αποκλειστικα με το tablet να βεβαιωθώ οτι ολα ειναι καλα και μετα θα προχωρησω στην αγορα του σε cyan που το βρηκα αμεσα διαθεσιμο στο αμαζον de στα 129 ευρω.

Εκτος αν μεχρι την αλλη εβδομαδα το φερει το fnac και το παρω απο εκει(δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο αυτη τη στιγμη)

Και απο την αλλη πρεπει να προμηθευτω adaptor mini display port σε hdmi για συνδεση με οθονες/tv.

 

Κατα τα αλλα αριστη και υψηλη ποιοτητα κατασκευης,πολυ καλη οθονη ευκρινεια,χρωματα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η MS δεν εχει συμπεριλαβει καθολου bloatware να φανταστεις ειναι διαθεσιμα 89.1gb απο τον ssd μετα απο την αναβαθμιση firmware που μου εκανε σημερα το πρωι.

 

Το μονο που με χαλαει καπως ειναι για λογους τεχνικους οσον αφορα τους περιορισμους στο ποσο της καρτας που μπορω να κανω αγορες απο εξωτερικο και ετσι για 20 ευρω παραπανω δεν μπορεσα να εκμεταλευτω την προσφορα με office home/student 2013 που εδινε το fnac στα 999 ευρω εναντι 979 ευρω απλως σκετο το tablet(ξεπερνουσε στη δευτερη περιπτωση τα 1000 ευρω μαζι με τα μεταφορικα(1016 ευρω) ενω το οριο ειναι 1000 ευρω.

Και το κακο οτι πολυ δυσκολα επικοινωνεις μαζι τους(3-4 φορες που τους εστειλα mail μου απαντανε ειτε να επικοινωνησω τηλ η' θα βρω την λυση που θελω μεσα απο τον λογαριασμο μου και μεσα στις ετοιμες ερωτησεις/απαντησεις που εχουν)

 

Εδω μια φωτο

http://img844.imageshack.us/img844/1976/cp7s.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από εμένα, είναι κουκλί το άτιμο :) Περιμένω και γω τις εντυπώσεις σου, ειδικά αν αξίζει τελικά να μην πάω σε desktop και tablet και να το χρησιμοποιώ για όλα, ειδικά για photoshop που με ενδιαφέρει.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από εμένα, είναι κουκλί το άτιμο :) Περιμένω και γω τις εντυπώσεις σου, ειδικά αν αξίζει τελικά να μην πάω σε desktop και tablet και να το χρησιμοποιώ για όλα, ειδικά για photoshop που με ενδιαφέρει.

 

Ευχαριστω.

Εντυπωσεις σιγα σιγα μερα με την μερα που θα το χρησιμοποιω πιο πολυ ως το βασικο μου υπολογιστη και tablet παραλληλα να βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα.

Απο αποψη επεξεργαστικης δυναμης και επιδοσεις δεν θα εχεις κανενα θεμα με αυτα τα tablet με Haswell.

Και ειδικα το Photoshop που ειδικευεται ο wacom digitazer ειναι μανουλα σε εργασια μαζι του.

Απλα πολλες φορες θα το συνδεεις με οθονη να κανεις ακομα πιο παραγωγικα τη δουλεια σου,λογω ινστων.

Ηδη MS εχει κυκλοφορησει firmware update που αυξανει περεταιρω την αυτονομια της συσκευης που προσεγγιζει πλεον τις 7 με 7.5 ωρες οπως αναφερουν στο εξωτερικο.

http://ultrabooknews.com/2013/12/02/microsoft-surface-pro-2-real-world-battery-life-review/

Εμενα με κερδισε περα απο τις βελτιωσεις που εχουν επελθει σε σχεση με την πρωτη γενια,αλλα και η καθυστερη κυκλοφοριας απο πλευρας Dell και Sony με τις δικες τους προτασεις που κοιταζα επισης αλλα και καποιες λεπτομερειες που επαιξαν ρολο σαν +το surface

Δηλαδη.

Ηθελα πληκτρολογιο με backlit μονο η MS μου το παρεχει,ο wacom digitazer που υπερεχει τις προτασεις της Dell που το δινει και ξεχωριστα και το πληκτρολογιο του δεν εχει backlit.

Στη Sony παλι βλεπωντας τα πραγματα πιο ψυχρα περα απο την ντινεζατι προταση της που σε ελκυει,συνειδητοποιούσα οτι το i5 version που ηθελα μονο,το 3g/4g θα μου ειναι περιττο που εχει σαν εξοπλισμο,αντες πες την αυτονομια των 5ωρων την καταπινεις,αλλα ας εβγαζε το πληκτρολογιο με extra Μπαταρια και backlit θα ηταν πιο ιδανικη προταση τοτε συν το οτι η θεση οπου ειναι οι θυρες usb/hdmi δεν ειναι ιδιαιτερα ποιοτικες το πλαστικο καλυμμα και απο το βαλε βγαλε συνεχως,φοβαμαι οτι μετα απο καποιο διαστημα θα φθαρει η υλοποιηση.

Προτιμω οι θυρες να ειναι γυμνες ειναι πιο πρακτικο και βολικο θα ελεγα.

 

Περα οτι ο συνδυασμος cpu+gpu στο Surface ειναι πιο δυνατος σε επιδοσεις απο τον αντιστοιχο σε Sony/Dell.

 

Ηθελα βασικα 11.6 ιντσες προταση,αλλα χωρις την αναλογη προταση απο κανεναν κατασκευαστη που να με κερδισει στην τελικη μεσα απο τις παρον προτασεις τους.

 

Ευχομαι η Sony του χρονου να βγαλει διαδοχο του Tap 11 με αυτα τα + που θα ηθελα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,οχι δεν πηρα το type cover 2 μιας και θελω μια εβδομαδα να ασχοληθω αποκλειστικα με το tablet να βεβαιωθώ οτι ολα ειναι καλα και μετα θα προχωρησω στην αγορα του σε cyan που το βρηκα αμεσα διαθεσιμο στο αμαζον de στα 129 ευρω.

Εκτος αν μεχρι την αλλη εβδομαδα το φερει το fnac και το παρω απο εκει(δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο αυτη τη στιγμη)

Και απο την αλλη πρεπει να προμηθευτω adaptor mini display port σε hdmi για συνδεση με οθονες/tv.

 

Κατα τα αλλα αριστη και υψηλη ποιοτητα κατασκευης,πολυ καλη οθονη ευκρινεια,χρωματα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η MS δεν εχει συμπεριλαβει καθολου bloatware να φανταστεις ειναι διαθεσιμα 89.1gb απο τον ssd μετα απο την αναβαθμιση firmware που μου εκανε σημερα το πρωι.

 

Το μονο που με χαλαει καπως ειναι για λογους τεχνικους οσον αφορα τους περιορισμους στο ποσο της καρτας που μπορω να κανω αγορες απο εξωτερικο και ετσι για 20 ευρω παραπανω δεν μπορεσα να εκμεταλευτω την προσφορα με office home/student 2013 που εδινε το fnac στα 999 ευρω εναντι 979 ευρω απλως σκετο το tablet(ξεπερνουσε στη δευτερη περιπτωση τα 1000 ευρω μαζι με τα μεταφορικα(1016 ευρω) ενω το οριο ειναι 1000 ευρω.

Και το κακο οτι πολυ δυσκολα επικοινωνεις μαζι τους(3-4 φορες που τους εστειλα mail μου απαντανε ειτε να επικοινωνησω τηλ η' θα βρω την λυση που θελω μεσα απο τον λογαριασμο μου και μεσα στις ετοιμες ερωτησεις/απαντησεις που εχουν)

 

Εδω μια φωτο

http://img844.imageshack.us/img844/1976/cp7s.jpg

 

Super το μηχάνημα καλορίζικο !!! Εγω έχω βάλει μια φίλη που ξέρει γαλλικά και μιλάει με την fnac μέσω chat . Βασικά σχετικά με τη προσφορά με το office είναι στα γαλλικά απο τι ειδα .. Το εχουν ακόμα σε προσφορά θα τους ρωτήσω εάν έχουν και εκδοση στα αγγλικά

Για το typecover δες και εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=PER.211351 .

Edited by kostas_lion
Link to comment
Share on other sites

Super το μηχάνημα καλορίζικο !!! Εγω έχω βάλει μια φίλη που ξέρει γαλλικά και μιλάει με την fnac μέσω chat . Βασικά σχετικά με τη προσφορά με το office είναι στα γαλλικά απο τι ειδα .. Το εχουν ακόμα σε προσφορά θα τους ρωτήσω εάν έχουν και εκδοση στα αγγλικά

Για το typecover δες και εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=PER.211351 .

 

Ευχαριστω αλλα προτιμω σε cyan το πληκτρολογιο που μαζι με το μαυρο θα κανει πολυ ωραιο συνδυασμο.

Οσον αφορα το Office ελληνικα μπορεις να προσθεσεις αργοτερα με κανα πακετο γλωσσας η' μηπως δεν γινεται?

Εγω παντως τους εστειλα μηνυμα αν μπορω να πληρωσω τη διαφορα που ειναι 20 ευρω με καποιο τροπο και ν μου δωσουν το office εξηγωντας τους οτι ηταν καθαρα θεμα τεχνικο με τον περιορισμο στη καρτα ηταν για αυτο και δεν το πηρα,και η αλλη καρτα μου ηταν ηδη δεσμευμενα απο Γερμανια που ακυρωσα,αλλα τα λεφτα δεν ειχαν μπει ακομα και δεν μπορουσα να την φορτωσω με επιπλεον λεφτα μεγιστο 1500 που σου δινει.

Αν βεβαια ειναι στα αγγλικα δεν εχω θεμα,αλλα αν ειναι μονο γαλλικα δεν:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μπομπα.

Αντε να το χαρεις, είναι μηχανηματαρα.

Γραφε εντυπώσεις, θα σε διαβαζουμε. Εγω φετος δεν θα το τιμησω, ελεω duo 13, αλλα θα παρακολουθώ τις εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα προτιμω σε cyan το πληκτρολογιο που μαζι με το μαυρο θα κανει πολυ ωραιο συνδυασμο.

Οσον αφορα το Office ελληνικα μπορεις να προσθεσεις αργοτερα με κανα πακετο γλωσσας η' μηπως δεν γινεται?

Εγω παντως τους εστειλα μηνυμα αν μπορω να πληρωσω τη διαφορα που ειναι 20 ευρω με καποιο τροπο και ν μου δωσουν το office εξηγωντας τους οτι ηταν καθαρα θεμα τεχνικο με τον περιορισμο στη καρτα ηταν για αυτο και δεν το πηρα,και η αλλη καρτα μου ηταν ηδη δεσμευμενα απο Γερμανια που ακυρωσα,αλλα τα λεφτα δεν ειχαν μπει ακομα και δεν μπορουσα να την φορτωσω με επιπλεον λεφτα μεγιστο 1500 που σου δινει.

Αν βεβαια ειναι στα αγγλικα δεν εχω θεμα,αλλα αν ειναι μονο γαλλικα δεν:p

 

Πήγα να κάνω τη παραγγελία και έχει πρόβλημα το σύστημα χρέωσης !!! . Τελικά τα office έχουν και ελληνικά . Εσυ διαλέγεις όταν το κάνεις εγκατάσταση !!!

 

Ευχαριστω αλλα προτιμω σε cyan το πληκτρολογιο που μαζι με το μαυρο θα κανει πολυ ωραιο συνδυασμο.

Οσον αφορα το Office ελληνικα μπορεις να προσθεσεις αργοτερα με κανα πακετο γλωσσας η' μηπως δεν γινεται?

Εγω παντως τους εστειλα μηνυμα αν μπορω να πληρωσω τη διαφορα που ειναι 20 ευρω με καποιο τροπο και ν μου δωσουν το office εξηγωντας τους οτι ηταν καθαρα θεμα τεχνικο με τον περιορισμο στη καρτα ηταν για αυτο και δεν το πηρα,και η αλλη καρτα μου ηταν ηδη δεσμευμενα απο Γερμανια που ακυρωσα,αλλα τα λεφτα δεν ειχαν μπει ακομα και δεν μπορουσα να την φορτωσω με επιπλεον λεφτα μεγιστο 1500 που σου δινει.

Αν βεβαια ειναι στα αγγλικα δεν εχω θεμα,αλλα αν ειναι μονο γαλλικα δεν:p

 

Πήγα να κάνω τη παραγγελία και έχει πρόβλημα το σύστημα χρέωσης !!! . Τελικά τα office έχουν και ελληνικά . Εσυ διαλέγεις όταν το κάνεις εγκατάσταση !!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω τη παραγγελία και έχει πρόβλημα το σύστημα χρέωσης !!! . Τελικά τα office έχουν και ελληνικά . Εσυ διαλέγεις όταν το κάνεις εγκατάσταση !!!

Λογικα άμα προσπαθήσεις αργότερα ή αυριο το πρωί οπως την έκανα και εγω να σε αφήσει το σύστημα τους.(πρωινές ώρες)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...