Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία έχετε λινκ για θήκη απο Ελλάδα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται αρκετά πάντως πίσω δίπλα από την κάμερα μετά την αναβάθμιση σε 4.3. Ακόμα παρατήρησα οτι δείχνει συνολική μνήμη περίπου 1.20gb. Υπάρχουν απ οτι διαβάζω αρκετές αναφορές στο internet γι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται αρκετά πάντως πίσω δίπλα από την κάμερα μετά την αναβάθμιση σε 4.3. Ακόμα παρατήρησα οτι δείχνει συνολική μνήμη περίπου 1.20gb. Υπάρχουν απ οτι διαβάζω αρκετές αναφορές στο internet γι αυτό.

 

Ναι υπάρχει αρκετή ζέστη.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις τελικά απο την επίσημη 4.3 σε σταθεροτητα και αυτονομια?

 

Η πρώτη έκδοση της 4.3 (η μεγάλη από 4.2) που βγήκε ήταν αίσχος για το Ν10. Σε μένα απίστευτο λαγκάρισμα, διαχείριση μνήμης για κλάμματα, άνοιγα μια εφαρμογή, την έβαζα background, άνοιγα μια χαζομάρα και μετά αυτή που είχα βάλει πίσω είχε ήδη γίνει flush. Όλες οι εφαρμογές σκάλωναν στο άνοιγμα κτλ.

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που ήρθε προχτές αυτό το minor update, το καημένο ανάσανε! Έγινε το παλιό καλό αγαπημένο μας Ν10, ταχύτατο, διαχείριση μνήμης σούπερ, σκοτώνει. Μάλλον βιάστηκαν να βγάλουν γενικά την 4.3 και δεν την πολυέκαναν optimize για το Ν10, μετά ευτυχώς κάποιος ασχολήθηκε.

 

Τα παρατήρησε κανείς αλλος αυτά;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση της 4.3 (η μεγάλη από 4.2) που βγήκε ήταν αίσχος για το Ν10. Σε μένα απίστευτο λαγκάρισμα, διαχείριση μνήμης για κλάμματα, άνοιγα μια εφαρμογή, την έβαζα background, άνοιγα μια χαζομάρα και μετά αυτή που είχα βάλει πίσω είχε ήδη γίνει flush. Όλες οι εφαρμογές σκάλωναν στο άνοιγμα κτλ.

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που ήρθε προχτές αυτό το minor update, το καημένο ανάσανε! Έγινε το παλιό καλό αγαπημένο μας Ν10, ταχύτατο, διαχείριση μνήμης σούπερ, σκοτώνει. Μάλλον βιάστηκαν να βγάλουν γενικά την 4.3 και δεν την πολυέκαναν optimize για το Ν10, μετά ευτυχώς κάποιος ασχολήθηκε.

 

Τα παρατήρησε κανείς αλλος αυτά;

συμφωνω σε ολα και βλεπω πολυ πιο σταθερη την μπαταρια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας περήφανος κάτοχος.

Μέχρι τώρα όλα είναι άριστα.

Αρχικά με ποιον τροπο να κάνω root?

Και αυτό που θέλω να μάθω είναι αν το youtube είναι hd και αν όχι, με ποιον τροπο θα παίζω 1080p απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας περήφανος κάτοχος.

Μέχρι τώρα όλα είναι άριστα.

Αρχικά με ποιον τροπο να κάνω root?

Και αυτό που θέλω να μάθω είναι αν το youtube είναι hd και αν όχι, με ποιον τροπο θα παίζω 1080p απο εκεί.

 

Μεγεια!

 

Για root πάμε xda. Οσον αφορα το YouTube αν δεν κάνω λάθος HD παίζει τα πάντα.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το youtube app που σου εμφανίζει τα 240/360/480/720/1080?

Το μονο που εμφανίζει είναι ενα κοκκινο κουτί που γράφει hd αλλά πιο πολύ μου μοιάζει με 480p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το youtube app που σου εμφανίζει τα 240/360/480/720/1080?

Το μονο που εμφανίζει είναι ενα κοκκινο κουτί που γράφει hd αλλά πιο πολύ μου μοιάζει με 480p

 

Μην ξεχνάς ότι η οθόνη σου έχει περισσότερα pixels σε σχέση με το high definition. 2560*1600 vs 1920*1080. Οπότε γίνετε stretch το περιεχόμενο και χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα,πηρα το ταμπλετ πριν μια εβδομαδα ,ειναι τουμπανο ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Του περασα την 4.3 αλλα θελω να ρωτησω μετα απο 7 φορτισεις η μπαταρια ακομα πεφτει 15% με 20% την ωρα σε σερφαρισμα, νομιζω υπερβολικο,εχετε παρατηρησει κατι αναλογο; υποτιθεται πρεπει να κραταει περι τις 9 ωρες ή κανω λαθος; εφαρμογες δεν εχω περασμενες.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα το ταμπλετ πριν μια εβδομαδα ,ειναι τουμπανο ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Του περασα την 4.3 αλλα θελω να ρωτησω μετα απο 7 φορτισεις η μπαταρια ακομα πεφτει 15% με 20% την ωρα σε σερφαρισμα, νομιζω υπερβολικο,εχετε παρατηρησει κατι αναλογο; υποτιθεται πρεπει να κραταει περι τις 9 ωρες ή κανω λαθος; εφαρμογες δεν εχω περασμενες.

 

Έτσι και σε μένα ενω ξεκίνησε καλα η 4.3.καμια εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο.

Ηταν ανοιχτό το gps.δεν το είχα δει.μολίς το εκλεισα επανήλθε.όλα καλά τώρα.

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πόση ελεύθερη ram εμφανίζει; είναι φυσιολογικό τα 1100 mb που μου εμφανίζει εμένα; Τα υπόλοιπα τα δεσμεύει το σύστημα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πόση ελεύθερη ram εμφανίζει; είναι φυσιολογικό τα 1100 mb που μου εμφανίζει εμένα; Τα υπόλοιπα τα δεσμεύει το σύστημα;

 

Απ ότι διαβάζω αυτό είναι το φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα το ταμπλετ πριν μια εβδομαδα ,ειναι τουμπανο ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Του περασα την 4.3 αλλα θελω να ρωτησω μετα απο 7 φορτισεις η μπαταρια ακομα πεφτει 15% με 20% την ωρα σε σερφαρισμα, νομιζω υπερβολικο,εχετε παρατηρησει κατι αναλογο; υποτιθεται πρεπει να κραταει περι τις 9 ωρες ή κανω λαθος; εφαρμογες δεν εχω περασμενες.

 

Λογικό μου ακούγεται...

Ειναι max 9 hours web serfing απο οτι ειχα διαβάσει.

Γενικά καπου εκει ειναι το αντίπαλο στρατόπεδο (λιγο καλύτερο).

Το nexus 10 απλα θα μπορουσε να κράταγε πιο πολλή ώρα σε stand by (οταν το εχεις κλειστο,οχι power off)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Φίλος μου ενδιαφέρεται για το Nexus 10. Έχω πιάσει στα χέρια μου ένα μέχρι στιγμής αλλά δεν είχα δοκιμάσει usb otg. Υποστηρίζει δίχως root?

 

Θα το προτείνατε σαν αγορά αντί του Nexus 7 2013 ?

 

επειδή θα του το προτείνω (μου είπε πως δεν τον νοιάζουν τα λεφτά αρκεί να είναι κορυφαίο) δεν θέλω να εκτεθώ.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Φίλος μου ενδιαφέρεται για το Nexus 10. Έχω πιάσει στα χέρια μου ένα μέχρι στιγμής αλλά δεν είχα δοκιμάσει usb otg. Υποστηρίζει δίχως root?

 

Θα το προτείνατε σαν αγορά αντί του Nexus 7 2013 ?

 

επειδή θα του το προτείνω (μου είπε πως δεν τον νοιάζουν τα λεφτά αρκεί να είναι κορυφαίο) δεν θέλω να εκτεθώ.

 

Για otg χρειάζεται το app Nexus media importer από το store. Δουλεύει χωρίς να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Για otg χρειάζεται το app Nexus media importer από το store. Δουλεύει χωρίς να είσαι root.

 

Το νεξους υποστηριζει το otg απλα πρεπει να εχεις τον αναλογο ανταπτορα οποποις αν ειναι μουφα θα υπαρχει προβλημα συνδεσης.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για otg χρειάζεται το app Nexus media importer από το store. Δουλεύει χωρίς να είσαι root.

 

Το νεξους υποστηριζει το otg απλα πρεπει να εχεις τον αναλογο ανταπτορα οποποις αν ειναι μουφα θα υπαρχει προβλημα συνδεσης.

 

ok thanks. Κάτι τελευταίο. Σε σύνδεση με Mac έχει προβλήματα συμβατότητας και προβλήματα στο απλο copy paste?

 

Επίσης πείτε μου, έχετε κάποιο παράπονο από το tablet?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ok thanks. Κάτι τελευταίο. Σε σύνδεση με Mac έχει προβλήματα συμβατότητας και προβλήματα στο απλο copy paste?

 

Επίσης πείτε μου, έχετε κάποιο παράπονο από το tablet?

 

Στο μακ δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω.προσωπικά με την4.3 λύθηκαν οτι αδυναμίες είχε,όχι πολλές πάντως.το μονο που παρατηρώ ενω είναι οτι ο chrome τελευταια όλο και κρασαρει περισσότερο και δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει.όσο για την μπαταρία είμαι στις ;8:34 ώρες wifi και απομενουν12% μπαταρία.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το πλαίσιο στα 349. Πολύ καλή τιμή αλλά ακόμα δεν μπορώ να πάρω την απόφαση. Με αγχώνουν αυτά που διαβάζω για τα καθημερινά restart κλπ.

 

Το θέλω μόνο για διάβασμα. Οι επιλογές είναι:

Ipad 5 32gb.

+πολύ καλή μπαταρία. Updates μια ζωή.

-Πολύ βαρετό

 

Note 10.1 2014

+πολύ βολικό το πενάκι και καλό multitasking

-μπαταρία και θα πάρει update του Αγίου Μηνά.

 

Nexus 10

+για την τιμή του είναι κορυφαίο

-περσινό μοντέλο.

 

Πείτε καμιά ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το πλαίσιο στα 349. Πολύ καλή τιμή αλλά ακόμα δεν μπορώ να πάρω την απόφαση. Με αγχώνουν αυτά που διαβάζω για τα καθημερινά restart κλπ.

 

Το θέλω μόνο για διάβασμα. Οι επιλογές είναι:

Ipad 5 32gb.

+πολύ καλή μπαταρία. Updates μια ζωή.

-Πολύ βαρετό

 

Note 10.1 2014

+πολύ βολικό το πενάκι και καλό multitasking

-μπαταρία και θα πάρει update του Αγίου Μηνά.

 

Nexus 10

+για την τιμή του είναι κορυφαίο

-περσινό μοντέλο.

 

Πείτε καμιά ιδέα!

 

Αποφασισε το γιατι ετσι σεβλεπω με το νεξους23

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα σήμερα!!Φοβερό!Πρώτη ερώτηση αξίζει να βάλω custom kernel για βελτίωση απόδοσης??
Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το πλαίσιο στα 349. Πολύ καλή τιμή αλλά ακόμα δεν μπορώ να πάρω την απόφαση. Με αγχώνουν αυτά που διαβάζω για τα καθημερινά restart κλπ.

 

Το θέλω μόνο για διάβασμα. Οι επιλογές είναι:

Ipad 5 32gb.

+πολύ καλή μπαταρία. Updates μια ζωή.

-Πολύ βαρετό

 

Note 10.1 2014

+πολύ βολικό το πενάκι και καλό multitasking

-μπαταρία και θα πάρει update του Αγίου Μηνά.

 

Nexus 10

+για την τιμή του είναι κορυφαίο

-περσινό μοντέλο.

 

Πείτε καμιά ιδέα!

 

Μόνο για διάβασμα να πάρεις 7άρι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...