Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σας παρουσιάζει με το SOD?

To έχουν όλα τα 10 άρια ή αν σου τύχει?

 

Sleep of Death όπως είπε και ο συνάδελφος παραπάνω, σε εμένα προσωπικά εμφανίζεται ως όταν είναι idle δεν "ξυπνάει". Το εμφανίζει περίπου μια φορά κάθε 3-4 μέρς. Κάνεις reset. Το έχουν αρκετά 10άρια και είναι bug καταγεγγραμμένο στο android dev center σαν open issue της 4.2.1. Κατά πάσα πιθανότητα θα λυθεί σε επόμενο minor version increment.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sleep of Death όπως είπε και ο συνάδελφος παραπάνω, σε εμένα προσωπικά εμφανίζεται ως όταν είναι idle δεν "ξυπνάει". Το εμφανίζει περίπου μια φορά κάθε 3-4 μέρς. Κάνεις reset. Το έχουν αρκετά 10άρια και είναι bug καταγεγγραμμένο στο android dev center σαν open issue της 4.2.1. Κατά πάσα πιθανότητα θα λυθεί σε επόμενο minor version increment.

Έτσι ακριβώς, περίπου κάθε 3-4 μέρες. Εν τω μεταξύ και η Aokp που πέρασα πριν από κάποιες μέρες κάνει στα καλά του καθουμενου restart.. Οπότε του κατέβει, χωρίς να συμβαίνει κάτι.. Εκεί που είναι στο τραπέζι βλέπω τον μονοκερο και τα γρανάζια της aokp να κάνουν πάρτι κατά το restart :D

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, περίπου κάθε 3-4 μέρες. Εν τω μεταξύ και η Aokp που πέρασα πριν από κάποιες μέρες κάνει στα καλά του καθουμενου restart.. Οπότε του κατέβει, χωρίς να συμβαίνει κάτι.. Εκεί που είναι στο τραπέζι βλέπω τον μονοκερο και τα γρανάζια της aokp να κάνουν πάρτι κατά το restart :D

 

Αυτό δεν μου έχει τύχει ποτε. Μονο στο wake το εμφανίζει.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το internet browsing ο chrome αργεί χαρακτηριστά να βελτιωθεί ενώ οι άλλοι browsers είναι καλοί μόνο με ένα tab ανοιχτό..Σε όλους η εναλλαγή μεταξύ tabs είναι αργή και αρχίζω να έχω αμφιβολίες για το tablet.. Ωραία η οθόνη δεν λέω αλλά δεν μπορώ να κοιτάω την οθόνη μόνο και να βλέπω φωτογραφίες.. Τουλάχιστον κάτι το οποίο θα πρέπει να κάνουν άριστα τα tablets είναι η πλοήγηση στο ίντερνετ..όμως εκεί είναι που πάσχει το nexus. Δεν περίμενα να είναι τόσο χάλι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον ocean (ο οποίος είναι αξιοπρεπέστατος) και εννοείται έχω περάσει ότι beta και μη υπάρχει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το internet browsing ο chrome αργεί χαρακτηριστά να βελτιωθεί ενώ οι άλλοι browsers είναι καλοί μόνο με ένα tab ανοιχτό..Σε όλους η εναλλαγή μεταξύ tabs είναι αργή και αρχίζω να έχω αμφιβολίες για το tablet.. Ωραία η οθόνη δεν λέω αλλά δεν μπορώ να κοιτάω την οθόνη μόνο και να βλέπω φωτογραφίες.. Τουλάχιστον κάτι το οποίο θα πρέπει να κάνουν άριστα τα tablets είναι η πλοήγηση στο ίντερνετ..όμως εκεί είναι που πάσχει το nexus. Δεν περίμενα να είναι τόσο χάλι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον ocean (ο οποίος είναι αξιοπρεπέστατος) και εννοείται έχω περάσει ότι beta και μη υπάρχει..

 

φιλε και εγω με ocean ειμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.......μακραν ο καλυτερος browser.......τα αποτελεσματα μαλιστα στα διαφορα τεστ που εχω κανει ειναι απιστευτα μιλαμε αρκετα πανω απο τον σαφαρι του ipad4......τον chrome να φανταστεις ουτε που τον εχω ανοιξει......

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω με ocean ειμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.......μακραν ο καλυτερος browser.......τα αποτελεσματα μαλιστα στα διαφορα τεστ που εχω κανει ειναι απιστευτα μιλαμε αρκετα πανω απο τον σαφαρι του ipad4......τον chrome να φανταστεις ουτε που τον εχω ανοιξει......

 

Εγώ με dolphin δεν αντιμετωπιζω πρόβλημα ρε παιδιά... Ακόμα και οι πολύ βαριές σελίδες σφαίρα πάνε, και χωρίς jetpack. Θα δοκιμασω αυτό τον ocean που λέτε να δω.

 

Άσχετο, όσοι αντιμνετωπιζετε το sod bug, μπας και έχετε multiple accounts? Όταν ξεκίνησα να το αφήνω στο primary account έχει πανω απο δέκα μέρες να το παρουσιασει...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορία σχετικά με f2m . Για να πάρω διεύθυνση πρέπει να πληρώσω με Paypal ή μπορώ απευθείας από την χρεωστική μου κάρτα; Είμαι στο βήμα 2 μου δείχνει τις κάρτες και την paypal , μου λέει κάντε κλικ παρακάτω για να πληρώσω αλλά δεν το βρίσκω , μόνο στο paypal μπορώ να κλικάρω
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το homepage του myphone.gr :)

Μόλις το είδα :D... Φαντάζομαι να ενσωματωθεί άμεσα σε custom roms.. Το θέμα είναι τι ακριβώς κάνει αυτή η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι επικεντρώνεται στο Bluetooth AD2P. Ψιλοχέστηκα, βασικά τα κολλήματα/κρασαρίσματα να διορθώσει και βλέπουμε.

Ας σφυρίξει κανείς άμα πάρει την 4.2.2 μπας και βγάλουμε άκρη...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα πρωι πρωι αχαραγο ήρθε η 4.2.2! Εγκατασταθηκε κανονικά. Διάφορες δεν έχω προλάβει να δω ακόμα, πάντως αισθητικά δεν βλέπω κάτι. Θα δω με τη χρηση.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εργαλείο και διατρέχω το thread για να δω τις εντυπώσεις σας.

Έχω επιπλέον μια απορία, με δεδομένο ότι η Google δεν έχει διαθέσει την συσκευή για την ελληνική αγορά.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατά πόσον το menu είναι διαθέσιμο στην ελληνική γλώσσα και αν περαιτέρω και κάποια επίμαχα applications (λχ office) μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην ελληνική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μα πότε επιτέλους θα το φέρουν Ελλάδα; Έχουν περάσει 4 μήνες, έτσι δεν είναι;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μα πότε επιτέλους θα το φέρουν Ελλάδα; Έχουν περάσει 4 μήνες, έτσι δεν είναι;

 

Έχω την εντύπωση ότι δε θα κυκλοφορήσει nikosal. Για αυτό άρχισα και εγώ να το σκέφτομαι μέσω handtec. Όσοι το πήραν από εκεί το μικρό μοντέλο πόσο τους βγήκε τελική τιμή με μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εργαλείο και διατρέχω το thread για να δω τις εντυπώσεις σας.

Έχω επιπλέον μια απορία, με δεδομένο ότι η Google δεν έχει διαθέσει την συσκευή για την ελληνική αγορά.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατά πόσον το menu είναι διαθέσιμο στην ελληνική γλώσσα και αν περαιτέρω και κάποια επίμαχα applications (λχ office) μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην ελληνική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

 

Δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα με τα ελληνικά οπουδήποτε. Προχώρα!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διάβασα όλο το νήμα με ενδιαφέρον και με ψησατε. Ψάχνω ένα tablet - ereader με πολύ καλή οθόνη. Έχω δει και χρησιμοποιησει το ipad 4 που έχει απίστευτη ανάλυση και είναι η βασική μου επιλογή. Από την άλλη όμως έχω συνηθίσει στο android οικοσύστημα. Έχω αγορασμένες εφαρμογές, έχω συνηθίσει γενικά στην αυτή εμπειρία χρήσης και θα μου φανεί βουνό ή αλλαγή πλατφόρμας. Μέχρι τώρα όμως ότι είχα δει ήταν ολίγον χάλια σε ανάλυση. Οι γραματοσειρες ήταν χάλια και με κούρασαν σε πολύωρο διάβασμα. Εδώ τι λέει η οξύτητα της οθόνης; είναι εξίσου καλή με τον αντίπαλο;
Link to comment
Share on other sites

Στα λογια και στα χαρτια ειναι καλυτερη η αναλυση της οθονης.

Τωρα αν μπορει το ανθρωπινο ματι να καταλαβει την διαφορα ειναι αλλη ιστορια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα με ενδιαφέρον και με ψησατε. Ψάχνω ένα tablet - ereader με πολύ καλή οθόνη. Έχω δει και χρησιμοποιησει το ipad 4 που έχει απίστευτη ανάλυση και είναι η βασική μου επιλογή. Από την άλλη όμως έχω συνηθίσει στο android οικοσύστημα. Έχω αγορασμένες εφαρμογές, έχω συνηθίσει γενικά στην αυτή εμπειρία χρήσης και θα μου φανεί βουνό ή αλλαγή πλατφόρμας. Μέχρι τώρα όμως ότι είχα δει ήταν ολίγον χάλια σε ανάλυση. Οι γραματοσειρες ήταν χάλια και με κούρασαν σε πολύωρο διάβασμα. Εδώ τι λέει η οξύτητα της οθόνης; είναι εξίσου καλή με τον αντίπαλο;

 

Κανονικά θα έπρεπε να σου απαντήσω "Πήγαινε να τη δεις και θα καταλάβεις" αλλά έλα που δεν μπορείς να το δεις καθότι που δεν έχει έρθει! Είχα τον ίδιο προβληματισμό με εσένα, θα πήγαινα σε Retina αλλά δεν αντέχω αυτό το οικοσύστημα. Ήθελα πολύ υψηλή ανάλυση και τα Samsung Note δεν με ενθουσίαζαν. Αν θες τη συμβουλή μου στο κριτήριο που ζητάς θα εντυπωσιαστείς πάρα πολύ, χτύπα το και δεν θα το μετανιώσεις. Ειδικά και με την 4.2.2 και μετά είναι φοβερό εργαλείο, το καταευχαριστιέμαι καθημερινά.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα με ενδιαφέρον και με ψησατε. Ψάχνω ένα tablet - ereader με πολύ καλή οθόνη. Έχω δει και χρησιμοποιησει το ipad 4 που έχει απίστευτη ανάλυση και είναι η βασική μου επιλογή. Από την άλλη όμως έχω συνηθίσει στο android οικοσύστημα. Έχω αγορασμένες εφαρμογές, έχω συνηθίσει γενικά στην αυτή εμπειρία χρήσης και θα μου φανεί βουνό ή αλλαγή πλατφόρμας. Μέχρι τώρα όμως ότι είχα δει ήταν ολίγον χάλια σε ανάλυση. Οι γραματοσειρες ήταν χάλια και με κούρασαν σε πολύωρο διάβασμα. Εδώ τι λέει η οξύτητα της οθόνης; είναι εξίσου καλή με τον αντίπαλο;

Άλλη ταμπλέτα Android με ψηλή ανάλυση (αλλά όχι τόσο ψηλή όσο το Nexus 10) είναι το Transformer Infinity.

http://www.gsmarena.com/asus_transformer_pad_infinity_700-4606.php

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια μια μκρη βοηθεια..εκανα στο tablet unlock bootloader και μετα κολλησε σε bootloop.. παω να το ξαναβαλω σε stock recovery και δεν βλεπω τα βελακια που εχει πανω για να πατησω και να επιλεξω recovery..τι να κανω?? Ειμαι σε mac..καποια εντολη να ξαναγραψω σε terminal?

Edit..για να μην την πατησει κανενας αλλος σαν εμενα.

Πατωντας και τα 3 κουμπια καμια 15αρια φορες συνεχομενα σε βγαζει στο recovery menu, κανεις wipe data/factory reset και reboot κανονικα :)

Για να δω τωρα τι rom/kernel να επιλεξω..σημερα το πηρα, σημερα του αλλαζω και τα φωτα. Καμια προταση?

Edited by alan79
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να το παραγγείλω από το Γερμανικό Google store. Ο μπατζανακης μενει Γερμανία αλλά θέλω να μπω εγω στο site να δω διαθεσιμοτητα και μετά να του δωσω το link να κάνει την παραγγελία. Πως μπορω να μπω στο γερμανικό Google store;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν μπορεις να το τσεκαρεις απο το site..απλα του δινεις το link http://www.google.de/nexus/ και του λες να πατησει πανω δεξια και θα του βγαλει αμεσως διαθεσιμοτητα. Τουλαχιστον ετσι εκανα εγω με ενα φιλο απο αγγλια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...