Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ θα περιμενω εντυπωσεις και βλεπουμε τοτε:p

Αλέξη παίζει να ανεβάσουμε και κάνα unboxing :lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλέξη παίζει να ανεβάσουμε και κάνα unboxing :lol:

Μια χαρα τοτε,εγω οπως σου ειπα με προβληματιζει η τοσο υψηλη αναλυση-δεν ξερω με φοβιζει μην φαινονται ολα μικροσκοπικα-

Δεν εχω πιασει και tablet με τετοια αναλυση βεβαια μονο κατι samsung 720p σε κανα plaisio-vodafone.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τοτε,εγω οπως σου ειπα με προβληματιζει η τοσο υψηλη αναλυση-δεν ξερω με φοβιζει μην φαινονται ολα μικροσκοπικα-

Δεν εχω πιασει και tablet με τετοια αναλυση βεβαια μονο κατι samsung 720p σε κανα plaisio-vodafone.

Θα τα δούμε αυτά Αλέξη γιατί είμαι κ εγώ περίεργος για την συμπεριφορά λόγο ανάλυσης , θα κανονίσουμε κ από κοντά να το δεις μιας κ ενδιαφέρεσαι .

Προς το παρόν -

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι πρεπει να το δω απο κοντα για να κρινω την οθονη και την αναλυση,αν και ρε ****το δεν μπορουσαν να βαλουν και 3G εκδοση,μην το εχω μονο για σπιτι:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι πρεπει να το δω απο κοντα για να κρινω την οθονη και την αναλυση,αν και ρε ****το δεν μπορουσαν να βαλουν και 3G εκδοση,μην το εχω μονο για σπιτι:(

Να μοιράζεις από το κινητό τότε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγινε shipped με UPS, να δουμε ποτε θα ερθει τωρα... ;)

 

Χα χα Θεός!! Που το ξετρύπωσες τελικά?? !! Άντε με το καλό να σου έρθει να μας πεις!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγινε shipped με UPS, να δουμε ποτε θα ερθει τωρα... ;)

 

Να μας πεις και για την οθονη και την αναλυση της τι λεει ετσι:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χα χα Θεός!! Που το ξετρύπωσες τελικά?? !! Άντε με το καλό να σου έρθει να μας πεις!!

 

Προπαραγγελια απο notebook.de. Μολις ερθω θα γραψω εντυπωσεις ;)

@ ampelift

Χαρη, σε προλαβα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγινε shipped με UPS, να δουμε ποτε θα ερθει τωρα... ;)
πόσα gb?

10χαρ

Link to comment
Share on other sites

πόσα gb?

10χαρ

 

16GB.

θα αρκεστω σε αυτο, αφου ουτως η αλλως και τα 32 τα θεωρω αστεια χωρητικοτητα και θα βασιστω σε usb host και cloud services (dropbox, box κλπ).

@alextrela

Αλεξ, ας εχω αυτη την αναλυση και ας ειναι οπως θελουν οι default γραμματοσειρες.

Παιζεις οπως θελεις με τα default zoom - δε σε περιοριζει τιποτα κι η αναλυση ειναι απλα απολαυστικη.

Αν δεν ειχε αυτη την αναλυση δε θα το αγγιζα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είδα κάτι παράξενο με τη γραμματοσειρα σε ένα βίντεο και μάλιστα το ανέφερε νόμο τύπος.
Link to comment
Share on other sites

16GB.

θα αρκεστω σε αυτο, αφου ουτως η αλλως και τα 32 τα θεωρω αστεια χωρητικοτητα και θα βασιστω σε usb host και cloud services (dropbox, box κλπ).

@alextrela

Αλεξ, ας εχω αυτη την αναλυση και ας ειναι οπως θελουν οι default γραμματοσειρες.

Παιζεις οπως θελεις με τα default zoom - δε σε περιοριζει τιποτα κι η αναλυση ειναι απλα απολαυστικη.

Αν δεν ειχε αυτη την αναλυση δε θα το αγγιζα...

 

Οντως η ανάλυση αλλά και τα 2gb μνήμη είναι τα δυο βασικά χαρακτηριστικά που τράβηξαν και μένα.

Αν και κάτοχος του iPad 4generation το nexus το περιμένω σαν τρελός.

Καλό δουλεύτο φίλε Βαγγέλη.

Να δώ ποτέ θα τα κάνουμε τεστ drive!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οντως η ανάλυση αλλά και τα 2gb μνήμη είναι τα δυο βασικά χαρακτηριστικά που τράβηξαν και μένα.

Αν και κάτοχος του iPad 4generation το nexus το περιμένω σαν τρελός.

Καλό δουλεύτο φίλε Βαγγέλη.

Να δώ ποτέ θα τα κάνουμε τεστ drive!!!

 

Ολα θα γινουν Νικο.

Να σου πω την αληθεια, πλεον εχω κορεστει με τα gadgets.

10 χρονια μετα και εκατονταδες γκατζετακια (pda's καποτε και κινητα- smartphones - tablets στην πορεια) απλα νιωθω πως δε με συγκινουν οπως παλια.

Φαντασου εχω ενα ipad mini σφραγισμενο (βρεθηκε στα χερια μου απο αγορα του αδερφου μου που δεν ειχα στο προγραμμα) και θα το δωσω χωρις καν να το ανοιξω να το δω απο περιεργεια.

Αντιστοιχα και για το 10αρι, παρα το οτι το περιμενω και εγω, δεν τρελαινομαι κιολας που το παιρνω κι αυτο "day 1"...

 

edit:

@ ampelift

Χαρη, αν σε "χαροποιει" τελικα ισως με προλαβεις εσυ.

Τεταρτη με Πεμπτη εμφανιζεται η παραδοση απο UPS. Οι τσιπηδες χρεωσαν 75 μεταφορικα και ερχεται οδικως. Θα φανε το σχετικο "ξεχεσιμο" τους για τη μικροαπατη τους (αυτα για να μη διαφημιζουμε μονο οργανωμενες χωρες σαν τη γερμανια). Αλλωστε στη σελιδα τους αναγραφουν οτι αυτη η επιλογη κοστιζει 30 ευρω κι οχι 75...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,το δέμα έφυγε εχθές από Birmingham με DHL και τώρα είναι Leipzig (Λειψία) ,λογικά δευτέρα θα τα έχουμε :):p
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,το δέμα έφυγε εχθές από Birmingham με DHL και τώρα είναι Leipzig (Λειψία) ,λογικά δευτέρα θα τα έχουμε :):p

 

Δηλαδη Δευτερα-Τριτη θα εχουνε αναλυτικο review ετσι:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Δευτερα-Τριτη θα εχουνε αναλυτικο review ετσι:p

Ναι ρε φίλε εννοείτε;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ''πιανουν'' τα χερια του εδω μια καλη λυση:D

http://www.powerbookmedic.com/wordpress/2012/11/16/google-nexus-10-take-apart-first-look

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε εσύ κάνα review γιατί εγώ θα είμαι ακόμα με το σαγόνι πεσμένο :D

Ελπίζω να τα έχουμε μόνο!! Kinder έκπληξη αυτό το δεματακι :p

 

Ευθυμη θα σας ερθουν και τα 4αρια?

Εννοειται πως περιμενουμε εντυπωσεις και unboxing video ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη θα σας ερθουν και τα 4αρια?

Εννοειται πως περιμενουμε εντυπωσεις και unboxing video ;)

Μέχρι Δευτέρα πρωί (ώρα Αγγλίας) που θα πάρω τηλέφωνο να μάθω δεν ξέρουμε.. Προσπαθούμε να υπολογίσουμε από το βάρος τι περιέχει το πακέτο αλλά όπως καταλαβαίνεις οι εκδοχές είναι πολλές και μάλιστα παίζουν όλες ισοβαρώς στατιστικά :)

Εγώ πιστεύω ότι έστειλαν nexus10 και ένα nexus7 που είχε η παραγγελία.. Αν ανοίξουμε και δούμε και κανα τηλέφωνο θα είναι ίσως από τα πρώτα στην Ελλάδα :p (αν και το βλέπω δύσκολο)

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να δω εαν ειναι τοσο τραγικο το light bleed γιατι στο xda απο τις φωτο κατοχων ειναι πολυ ενοχλητικο. Για εμενα ειναι deal break. Πρωτες εντυπωσεις απο xda, κακη ποιοτητα οθονης στο τομεα αυτο. Eχουν αρχισει πολλες επιστροφες και φαντασου στην δικια μας περιπτωση που θα το εισαγεις απο το εξωτερικο, να πρεπει να το επιστρεψεις πληρωνοντας μεταφορικα, επιβαρυνοντας το κοστος ακομα περισσοτερο.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

περιμενω να δω εαν ειναι τοσο τραγικο το light bleed γιατι στο xda απο τις φωτο κατοχων ειναι πολυ ενοχλητικο. Για εμενα ειναι deal break. Πρωτες εντυπωσεις απο xda, κακη ποιοτητα οθονης στο τομεα αυτο. Eχουν αρχισει πολλες επιστροφες και φαντασου στην δικια μας περιπτωση που θα το εισαγεις απο το εξωτερικο, να πρεπει να το επιστρεψεις πληρωνοντας μεταφορικα, επιβαρυνοντας το κοστος ακομα περισσοτερο.

Όταν είχε πρώτο βγει το New Ipad να σου πω οτι με το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις ειχε γίνει πολύ μεγαλύτερος ντόρος ,και αα κ ουυ και εχει light bleed και ειναι τραγικό κ δωστου DOA και δωστου επιστροφές κακός χαμός, δεν λεω ειναι ενα θεμα ... το παρήγγειλα κ εγώ κ όντος έτυχε κ σε εμένα να έχει, το διέκρινες όμως μόνο αν σκοτείνιαζαν τα πάντα να μην βλέπεις ούτε την μύτη σου οπότε εβλεπες στο πλαι κ ξέφευγε ελαφρά λιγο φως όταν το έφερνες στην ευθεία του ματιού γινόταν ποιο έντονο.

Τι θελω να πω? αν δεν μου ελεγαν κανε αυτο για να δεις αν έχεις κ εσύ το ίδιο δεν θα έπαιρνα χαμπάρι στην απλή κ καθημερινή χρήσει της συσκευής ,πάντως μια χαρά δούλεψε δεν είχα κανένα πρόβλημα κ δεν δυσκόλεψε πουθενά ,το πούλησα όταν το χόρτασα κ αυτός που το πήρε κ του έδειξα το θέμα πριν το αγοράσει δεν είχε κανένα πρόβλημα κ το χαίρεται εως κ σήμερα.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πρώτο βγει το New Ipad να σου πω οτι με το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις ειχε γίνει πολύ μεγαλύτερος ντόρος ,και αα κ ουυ και εχει light bleed και ειναι τραγικό κ δωστου DOA και δωστου επιστροφές κακός χαμός, δεν λεω ειναι ενα θεμα ... το παρήγγειλα κ εγώ κ όντος έτυχε κ σε εμένα να έχει, το διέκρινες όμως μόνο αν σκοτείνιαζαν τα πάντα να μην βλέπεις ούτε την μύτη σου οπότε εβλεπες στο πλαι κ ξέφευγε ελαφρά λιγο φως όταν το έφερνες στην ευθεία του ματιού γινόταν ποιο έντονο.

Τι θελω να πω? αν δεν μου ελεγαν κανε αυτο για να δεις αν έχεις κ εσύ το ίδιο δεν θα έπαιρνα χαμπάρι στην απλή κ καθημερινή χρήσει της συσκευής ,πάντως μια χαρά δούλεψε δεν είχα κανένα πρόβλημα κ δεν δυσκόλεψε πουθενά ,το πούλησα όταν το χόρτασα κ αυτός που το πήρε κ του έδειξα το θέμα πριν το αγοράσει δεν είχε κανένα πρόβλημα κ το χαίρεται εως κ σήμερα.

 

ειχα και εγω το New Ipad αλλα οπως το λες ειχε light bleed σε καποια κομματια ηταν τεραστιο, σε καποια αλλα ηταν τοσο ανουσιο (επρεπε για να το παρατηρησεις να κλειστεις σε σκοτεινο δωματιο) . Περασαν 3 κομματια και ειχα εμπερια. Σε αυτο εδω παντως απο τις φωτο, μιλαμε για μεγαλο θεμα γιατι οπως ξερεις τα νεξους βασιζεται το UI στο μαυρο background! Ενω το IOS βασιζεται σε ασπρο και απαλο μπλε, οπου δυσκολα γινεται αντιληπτο το light bleed παρα μονο σε αναπαραγωγη video. Ακομα και απειρος να εισαι, θα σου βγαζει το ματι σε καθημερινη χρηση.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το New Ipad αλλα οπως το λες ειχε light bleed σε καποια κομματια ηταν τεραστιο, σε καποια αλλα ηταν τοσο ανουσιο (επρεπε για να το παρατηρησεις να κλειστεις σε σκοτεινο δωματιο) . Περασαν 3 κομματια και ειχα εμπερια. Σε αυτο εδω παντως απο τις φωτο, μιλαμε για μεγαλο θεμα γιατι οπως ξερεις τα νεξους βασιζεται το UI στο μαυρο background! Ενω το IOS βασιζεται σε ασπρο και απαλο μπλε, οπου δυσκολα γινεται αντιληπτο το light bleed παρα μονο σε αναπαραγωγη video. Ακομα και απειρος να εισαι, θα σου βγαζει το ματι σε καθημερινη χρηση.

Δευτέρα θα το έχω στα χεριά μου οπότε κοντός ψαλμός αλληλούια;)

Εγω πιστεύω πως ειναι πολύ μεμονωμένα περιστατικά ,τώρα αν είμαι κ σε αυτό άτυχος τι να πω?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το light bleeding οφειλεται στην οθονη η στην κατασκευη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...