Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Nanis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίπου ενα εξάμηνο μετά την αγορά του κινητού, όλοι μας έχουμε διαπιστώσει ότι η μπαταρία δεν δείχνει πλέον τον καλύτερο της εαυτό.

Οι λύσεις είναι πολλές. Το να αγοράσεις μια νεα μπαταρία ειναι απλά μια κίνηση. Αγοράζεις γνήσια; Κατα πόσο συμφέρει; Τι συμβαίνει με τις μπαταρίες των υπόλοιπων κατασκευαστών;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω γνησια και ας πληρωνεις κατι παραπανω.

Ετσι εχεις το κεφαλι σου ησυχο μια και αν παθει

κατι το κινητο σου δεν το καλυπτει η εγγυηση :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
egw exw sto 6270 mou, atp 1gb k eimai polu euxaristimenos!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
έχει δοκιμάσει κανείς Kingston???
Εγω έχω Kingston mini sd 1GB. Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα :)

 

EDIT: Αυτή είναι... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Skegtomai na agorasw ki egw karta mnhmhs poia apo tis 3 lete na parw?

 

(A)Kingston Secure Digital miniSD 1GB 37,24 €

(B)SANDISK 1GB SD CARD MINI SDSDM-1024-E10M 44.50 €

©ORA Memory 1GB Mini Secure Digital Card €38.95

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατι oem που υπαρχουν στο ebay τις εχει δοκιμασει κανεις δεν λενε ταχύτητα ειναι ολες το ιδιο?? (MADE WITH SAMSUNG NAND FLASH) πανε περιπου 26 ευρώ στο 1gb τελικη με μεταφορικα!!!

Εχει αγοράσει κανεις απο αυτον τον fastmemoryman? υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει ζημιά στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Την Παρασκευή αγόρασα από e-shop μία TWINMOS MINI SECURE DIGITAL CARD 512MB (μόνο 22 euro).

Το κακό είναι ότι η απόδοση που βλέπω είναι αισθητά μικρότερη απ'ότι με την 128άρα της NOKIA (αργεί να ανοίξει η Έκθεση).

Το παράξενο είναι ότι χαζεύοντας στο site, αυτή η κάρτα φαίνεται να έχει αρκετά υψηλή ταχύτητα :

Ταχύτητα ανάγνωσης / εγγραφής: Μέγιστο 22.5 MB/sec / 17 MB/sec.

ενώ ας πούμε μια TRanscend 80X είναι ακριβότερη.

Το 80Χ σημαίνει 12MB/sec read, 11MB/sec write όπως και για SD, έτσι ?

Γενικά ταχύτητες βλέπω να αναφέρονται πιο συχνά σε SD και όχι se miniSD, υπάρχει κάποια standard διαφορά?

Ξέρετε τι ταχύτητα έχει η NOKIA της συσκευασίας?

Τέλος, κατά πόσο η ταχύτητα είναι αντιστρόφως ανάλογη με το χρόνο που θα κάνει να ανοίξει ένα κατάλογο με τον ίδιο αριθμό καταχωρήσεων ???

Σόρρυ αν σας κούρασα :cry:

(που μάλλον σας κούρασα:rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Την Παρασκευή αγόρασα από e-shop μία TWINMOS MINI SECURE DIGITAL CARD 512MB (μόνο 22 euro).

Το κακό είναι ότι η απόδοση που βλέπω είναι αισθητά μικρότερη απ'ότι με την 128άρα της NOKIA (αργεί να ανοίξει η Έκθεση).

Το παράξενο είναι ότι χαζεύοντας στο site, αυτή η κάρτα φαίνεται να έχει αρκετά υψηλή ταχύτητα :

Ταχύτητα ανάγνωσης / εγγραφής: Μέγιστο 22.5 MB/sec / 17 MB/sec.

ενώ ας πούμε μια TRanscend 80X είναι ακριβότερη.

Το 80Χ σημαίνει 12MB/sec read, 11MB/sec write όπως και για SD, έτσι ?

Γενικά ταχύτητες βλέπω να αναφέρονται πιο συχνά σε SD και όχι se miniSD, υπάρχει κάποια standard διαφορά?

Ξέρετε τι ταχύτητα έχει η NOKIA της συσκευασίας?

Τέλος, κατά πόσο η ταχύτητα είναι αντιστρόφως ανάλογη με το χρόνο που θα κάνει να ανοίξει ένα κατάλογο με τον ίδιο αριθμό καταχωρήσεων ???

Σόρρυ αν σας κούρασα :cry:

(που μάλλον σας κούρασα:rolleyes:)

 

 

apla allo na exei 128 mb kai allo 512...min ksexnas oti einai kinito kai den exei prosorinh mnimh oste na argisei tin proti fora kai meta na diavazei pio grigora ...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σε κάποιο post εδώ ότι σημασία δεν έχει το μέγεθος της κάρτας, αλλά το πλήθος των καταχωρήσεων του καταλόγου, το οποίο μου φαίνεται λογικό, αφού το μόνο που έχει να κάνει είναι να διαβάσει κάποιο TOC, του οποίου το μέγεθος δεν έχει απευθείας σχέση με το μέγεθος της μνήμης. Με αυτήν την απορία έχω μείνει, αν φταίει το μεγαλύτερο μέγεθος της κάρτας, ή η χειρότερη ποιότητά της....

Και αν ισχύει το δεύτερο, αυτό συνοψίζεται στη μέγιστη ταχύτητα ανάγνωσης?

Δυστυχώς στη nokia δεν είδα κάποιο μέγεθος για ταχύτητα της "μαμίσιας" κάρτας, ενώ αλλού βλέπω speed = standard, και αναρωτιέμαι τι σημαίνει standard......

:confused:

επίσης ψάχνοντας λίγο είδα ότι στην Kingston γράφει για 7.5 MB (read) !!!

Δηλαδή το 1/3 από τη δική μου ?????

Παράξενα πράγματα......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

: μεχρι ποσα giga μπορει να παρει το 6270

οσο αυξανονται τα megabites υπαρχει καποιο προβλημα στο ανοιγμα τησ εκθεση μηπωσ αργει ποιο πολυ να την ανοιξει:confused:

Link to comment
Share on other sites

: μεχρι ποσα giga μπορει να παρει το 6270

οσο αυξανονται τα megabites υπαρχει καποιο προβλημα στο ανοιγμα τησ εκθεση μηπωσ αργει ποιο πολυ να την ανοιξει:confused:

 

Mexri 2GB, an kai den exw dokimasei!Egw exw 1GB kai paei mia xara:) !Thn exw foylarei kai den trabaei kanena kolhma(alloste ta kinhta den ekmetalebonte thn taxithta ths kartas :( )

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Paidia..ksekei kaneis pou mporoume na vroume ftines kartes 1g me kali taxutita gia 6280?

http://www.katerelos.gr ,miniSD 1GB-->41e

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Exei kai metaforika e3onta klp...?:O

αδερφε αυτο δεν το ηερω γιατι εγω μεναω αθηνα και δεν χρειαστηκε ποτε να το ρωτησω.παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα.παντως ειναι απο τα πιο αξιοπιστα μαγαζια και στο λεω και απο προσωπικη εμεπειρια!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...