Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κλειδώσει κανένα rotation. Μέσα στις εφαρμογές δουλεύει. Έξω στο κεντρικό μενού της διεπιφάνειας δεν δουλεύει.

 

Και δεν είμαι ο μόνος με όλα αυτά, αν διαβάσει κανείς διεθνή φόρουμ. ;)

 

Η συσκευή δούλευε άψογα πριν το iOS 7, οπότε μάλλον δεν είναι η συσκευή μου, αλλά οι ερασιτέχνες σχεδιαστές της Apple. ;)

Edited by blackup
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω κλειδώσει κανένα rotation. Μέσα στις εφαρμογές δουλεύει. Έξω στο κεντρικό μενού της διεπιφάνειας δεν δουλεύει.

 

Και δεν είμαι ο μόνος με όλα αυτά, αν διαβάσει κανείς διεθνή φόρουμ. ;)

 

Η συσκευή δούλευε άψογα πριν το iOS 7, οπότε μάλλον δεν είναι η συσκευή μου, αλλά οι ερασιτέχνες σχεδιαστές της Apple. ;)

 

Παντως, στο δικο μου το rotation λειτουργει καλα, το ιδιο και η μεταφορα εικονιδιων απο οθονη σε οθονη.

Οποτε, σου προτεινω επισκεψη σε σερβις.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τη διόρθωση όπως πάντα συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Έχει αναφερθεί και από άλλους το ίδιο πρόβλημα σε iPad mini.

 

Επίσης, τα lags τα έχουν 3 φίλοι επίσης με iPad mini. Τυχαίο;

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τη διόρθωση όπως πάντα συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Έχει αναφερθεί και από άλλους το ίδιο πρόβλημα σε iPad mini.

 

Επίσης, τα lags τα έχουν 3 φίλοι επίσης με iPad mini. Τυχαίο;

 

Ούτε και εγώ είμαι ευχαριστημένος με το update, σε σχέση με την άψογη 6.1.3. Λειτουργικά προβλήματα δεν έχω, όλα δουλεύουν οκ. Λίγο λάγκ έχω, όχι όμως μέσα στις εφαρμογές. Στα διάφορα γραφικά εφέ έχω. Εντάξει ,όχι κάτι τραγικό, αλλά για Ipad είναι πολύ κατά τη γνώμη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να παίξεις κάτι με σοβαρά γραφικά και θα δεις!

 

Για παράδειγμα, στο Real Racing 3 που παίζω καιρό αψεγάδιαστα, άρχισαν μικρά κολλήματα στα γραφικά ενίοτε.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να παίξεις κάτι με σοβαρά γραφικά και θα δεις!

 

Για παράδειγμα, στο Real Racing 3 που παίζω καιρό αψεγάδιαστα, άρχισαν μικρά κολλήματα στα γραφικά ενίοτε.

Στο συγκεκριμένο, μικρά κολλήματα είχα και πριν.

Το asphalt7 παραμένει άψογο, που το δοκίμασα χτές (αλλά γενικά δεν παίζω πολλά παιχνίδια).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οποτε, σου προτεινω επισκεψη σε σερβις.

 

Αντικειμενικά πάντως, αν σε κάθε αναβάθμιση η Apple έχει τέτοια θέματα, γιατί το βλέπω και σε άλλους και το θεωρούν φυσιολογικό, θα κάνω κάτι πιο έξυπνο. Θα το πουλήσω και πέρα από την πρώτη μου συσκευή Apple θα γίνει και η τελευταία!

 

Άκου εκεί να φεύγουμε για σέρβις, απλά επειδή κάναμε αναβάθμιση ενώ πριν δουλεύαμε κανονικά.

 

:lol:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά πάντως, αν σε κάθε αναβάθμιση η Apple έχει τέτοια θέματα, γιατί το βλέπω και σε άλλους και το θεωρούν φυσιολογικό, θα κάνω κάτι πιο έξυπνο. Θα το πουλήσω και πέρα από την πρώτη μου συσκευή Apple θα γίνει και η τελευταία!

 

Άκου εκεί να φεύγουμε για σέρβις, απλά επειδή κάναμε αναβάθμιση ενώ πριν δουλεύαμε κανονικά.

 

:lol:

Σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση (μια φορά κάθε χρόνο) υπάρχουν θέματα, που αργότερα λύνονται σιγά σιγά. Δεν σου λέω ούτε να τα ανεχτείς, ούτε να πείς μπράβο. Όμως, το πρόβλημα της περιστροφής που μου λες, περίεργο bug, εγώ δεν το έχω. Γι αυτό σου πρότεινα σέρβις. Ίσως αν δοκίμαζες μια επαναφορά ρυθμίσεων μόνο (όχι διαγραφή του περιεχομένου.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά αγόρασα Apple για να δω τη «διαφορετική» εμπειρία που μού λέγανε φίλοι.

 

Αυτά ΔΕΝ τα είχα σε Android - πάντα pure, Nexus πλατφόρμες.

 

Γιατί να τα ανεχτώ σε Apple;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

ΥΓ το συγκεκριμένο iPad mini είναι καινούριο 1 μήνα σε αντικατάσταση για χαλασμένο που μια μέρα άρχισε να μην αποκρίνεται στην οθόνη και να κάνει restart μόνο του ... πόσες φορές πρέπει να πάω σε σέρβις; δεν έχω πάει ποτέ ούτε για Android ούτε για Windows ...

 

ΥΓ2 να συνεχίσω για την εμπειρία που έχω ως τώρα με το iPad mini;;;; θα λογοκριθώ από το φόρουμ ........ :lol:

Edited by blackup
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δε μπορω να κατεβασω πληρωμενη εφαρμογη στο mini,εκτοσ απο το κωδικο που βαζω μου ζηταει για ασφαλεια να του απαντησω σε 2 ερωτησεις και δε ξερω και δε θυμαμε τι ν απαντησω με αποτελεσμα να μη με αφηνει ν κατεβασω ...τι παιζει?εστειλα και στο email μου οτι εχω ξεχασει απαντησεισ αλλα μαλλον τα στελνει αλλου οχι στο δικο μου παντωσ.. Edited by dimsap7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δε μπορω να κατεβασω πληρωμενη εφαρμογη στο mini,εκτοσ απο το κωδικο που βαζω μου ζηταει για ασφαλεια να του απαντησω σε 2 ερωτησεις και δε ξερω και δε θυμαμε τι ν απαντησω με αποτελεσμα να μη με αφηνει ν κατεβασω ...τι παιζει?εστειλα και στο email μου οτι εχω ξεχασει απαντησεισ αλλα μαλλον τα στελνει αλλου οχι στο δικο μου παντωσ..

 

Δε παίζει να τις στέλνει αλλού, τσέκαρε στα ανεπιθύμητα μηνύματα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δε μπορω να κατεβασω πληρωμενη εφαρμογη στο mini,εκτοσ απο το κωδικο που βαζω μου ζηταει για ασφαλεια να του απαντησω σε 2 ερωτησεις και δε ξερω και δε θυμαμε τι ν απαντησω με αποτελεσμα να μη με αφηνει ν κατεβασω ...τι παιζει?εστειλα και στο email μου οτι εχω ξεχασει απαντησεισ αλλα μαλλον τα στελνει αλλου οχι στο δικο μου παντωσ..

Κάτι παίζει με το apple id σου. Δεν είναι θέμα της συσκευής και προσωπικά δεν ξέρω πώς να σε βοηθήσω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν μου λεει στειλτε το στο email σασ ,μου λεει,forgot your answers?send seset security info email to s*****@hotmail.com...το δικο μου το email δε ξεκιναει απο s που βγαζει παραπανω..οταν το παταω μου λεει email sent check your inbox...αυτο
Link to comment
Share on other sites

iOS 7 on iPad mini.

 

Ακόμα και μετά από Restore/Set up as new, η κατάσταση είναι άθλια.

 

Υπάρχουν lags σε όλες τις εφαρμογές και παιχνίδια.

Το auto-rotation στην κεντρική οθόνη (και όχι μέσα στις εφαρμογές) δεν δουλεύει.

Τα ελληνικά που δοκίμασα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΘΛΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΑ ΛΑΘΗ. Γύρισα σε Αγγλικά.

Τα εικονίδια δεν μεταφέρονται σε διπλανές οθόνες, αλλά μόνο μέσα στην ίδια! Τραγικό!

 

Apple epic fail. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

 

Η πρώτη μου και τελευταία μου Apple συσκευή. Για πάντα.

 

Μετά από απόπειρα 2ου συνεχόμενου hard reset, το auto-rotation πρόβλημα και το πρόβλημα με τη μεταφορά των εικονιδίων, διορθώθηκαν.

 

Σίγουρα υπάρχει θέμα unstability, καθώς δεν δούλεψε στο πρώτο hard reset.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Μετά από απόπειρα 2ου συνεχόμενου hard reset, το auto-rotation πρόβλημα και το πρόβλημα με τη μεταφορά των εικονιδίων, διορθώθηκαν.

 

Σίγουρα υπάρχει θέμα unstability, καθώς δεν δούλεψε στο πρώτο hard reset.

 

Κανεις hard reset και μετα setup as new να υποθεσω ε; Γιατι αν απλα επαναφερεις παλαιοτερο backup, δεν εχει νοημα.

Χαιρομαι που εφτιαξε παντως. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απλά hard reset. Setup as new έκανα μια φορά, δεν θα κάνω κάθε φορά το ίδιο. Έλεος :p
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα!

Να το κανω το update σε ios7 ή να περιμενω λιγο?

Δεν το χω κοιταξει καθολου σχεδον.ουτε itunes δεν εφτιαξα.μονο apple id εφτιαξα.με φωναξαν απο δουλεια εσπευσμενα.

Ειναι η πρωτη μου εμπειρια απο apple.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα!

Να το κανω το update σε ios7 ή να περιμενω λιγο?

Δεν το χω κοιταξει καθολου σχεδον.ουτε itunes δεν εφτιαξα.μονο apple id εφτιαξα.με φωναξαν απο δουλεια εσπευσμενα.

Ειναι η πρωτη μου εμπειρια απο apple.

 

Μετά από όλα αυτά που ακούγονται κάτσε για λίγο με την παλιά έκδοση που λειτουργεί απροβλημάτιστα.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα!

Να το κανω το update σε ios7 ή να περιμενω λιγο?

Δεν το χω κοιταξει καθολου σχεδον.ουτε itunes δεν εφτιαξα.μονο apple id εφτιαξα.με φωναξαν απο δουλεια εσπευσμενα.

Ειναι η πρωτη μου εμπειρια απο apple.

 

Να περιμένεις! Είναι ακόμα ανώριμο το λειτουργικό.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.ειμαι λιγο αμαθος.θα διαβασω,θα ρωταω (ελπιζω να μη σας πρηξω) και βλεποντας και κανοντας.

 

Edit:σκεφτηκα (επειδη διαβασα και γνωμες) μηπως ειναι καλυτερα τωρα που το ipad ειναι "καθαρο" να περναγα την 7?Γιατι σε καποια παιδια ρολαρει καλα

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.ειμαι λιγο αμαθος.θα διαβασω,θα ρωταω (ελπιζω να μη σας πρηξω) και βλεποντας και κανοντας.

 

Edit:σκεφτηκα (επειδη διαβασα και γνωμες) μηπως ειναι καλυτερα τωρα που το ipad ειναι "καθαρο" να περναγα την 7?Γιατι σε καποια παιδια ρολαρει καλα

 

Το πηρες τελικα; Καλοριζικο. Πες μας εντυπωσεις.

 

Στη θεση σου θα περιμενα λιγο. Καλυτερα μην αναβαθμισεις ακομη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πηρες τελικα; Καλοριζικο. Πες μας εντυπωσεις.

 

Στη θεση σου θα περιμενα λιγο. Καλυτερα μην αναβαθμισεις ακομη.

Ευχαριστω πολυ!!!!

Το σκαλιζω καμποση ωρα τωρα.πολυ καλο.γρηγορο,οθονη πολυ καλη (μην πω αριστη).

Ακομη τα manual διαβαζω :lol:

Εχω του κοσμου τις αποριες για itunes,icloud και i-μην πω αλλα.....κρατιεμαι.

Στο χερι μου καθεται πολυ καλα (τοχα δει και σε ενα καταστημα και ειχα καταλαβει πως δε θαχω προβλημα μεταβασης απο το samsung galaxy tab 2 7").αυτη η παραπανω ιντσα του ipad mini (0.9 για την ακριβεια) ολα τα λεφτα...

Τραβηξα και κανα 2 φωτο (με φωτισμο μικρο στο σπιτι βγαινει θορυβος-δε με νοιαζει δεν το πηρα να τραβαω φωτο )

Μουχει κανει ΤΕΡΑΣΤΙΑ εντυπωση που πατωντας το κεντρικο πληκτρο πας οπου θες χωρις να "ανησυχεις" για lag και τα ρεστα.καιρο ειχα να νιωσω τετοια ανεση (αν εξαιρεσουμε το optimus g πουχω μερικους μηνες)

Μια απορια μονο για τους συγχρονισμους:αν βαλω στα μειλ το gmail (εκει εχω καποιες επαφες μου) οι επαφες αυτες θα εμφανιστουν στις επαφες στο ipad mini?

Ρωταω γιατι καπου διαβασα(ιντερνετ) οτι πρεπει να αγοραστει ενα app για να συγχρονιστουν οι επαφες του gmail?

Ισχυει?

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ κάποια μικρο lag που έχω παρατηρήσει, μόνο στο asphalt 8 όμως, το οποίο έτρεχε νεράκι με την 6.1.3 . Σε άλλα apps δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κόλλημα .

Γενικώς στις 2.5 εβδομάδες που την έχω την συσκευή είμαι ενθουσιασμένος με τον τρόπο που λειτουργεί, αν και ίσως έπρεπε να περιμένω να στρώσει λίγο το 7 και μετά να το περάσω.

 

@venoos ούτε εγώ έχω βρεί τρόπο να συγχρονίσω τις επαφές του gmail.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, όσο η google υποστήριζε το πρότυπο active sync. Μετά την εγκατάλειψη αυτού του προτύπου όμως, τα πράγματα έγιναν λίιιιγο πιο περίπλοκα. Ευτυχώς που το ios ήδη από το ios4 υποστηρίζει το πρότυπο cardDev (για τις επαφές) και calDev για το ημερολόγιο.

Δείτε εδώ και αν έχετε απορίες, πείτε μου.

https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=el

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν προτείνω προς το παρόν αναβάθμιση σε ios7. Για το ipad mini το έχω μετανιώσει. Η 7 είναι αρκετά laggy ακόμη (ελπίζω πως θα βελτιωθεί σύντομα) και στο πιο αδύναμο hw του μίνι, αυτό φαίνεται. (Στο iphone 5 βέβαια δεν φαίνεται, εκτός από λίγα σποραδικά ανεπαίσθητα λαγκς που δεν ενοχλούν.).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, όσο η google υποστήριζε το πρότυπο active sync. Μετά την εγκατάλειψη αυτού του προτύπου όμως, τα πράγματα έγιναν λίιιιγο πιο περίπλοκα. Ευτυχώς που το ios ήδη από το ios4 υποστηρίζει το πρότυπο cardDev (για τις επαφές) και calDev για το ημερολόγιο.

Δείτε εδώ και αν έχετε απορίες, πείτε μου.

https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=el

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν προτείνω προς το παρόν αναβάθμιση σε ios7. Για το ipad mini το έχω μετανιώσει. Η 7 είναι αρκετά laggy ακόμη (ελπίζω πως θα βελτιωθεί σύντομα) και στο πιο αδύναμο hw του μίνι, αυτό φαίνεται. (Στο iphone 5 βέβαια δεν φαίνεται, εκτός από λίγα σποραδικά ανεπαίσθητα λαγκς που δεν ενοχλούν.).

 

Εχω λιγες επαφες(επαγγελματικο) οποτε μπορει να τις αντιγραψω.ασε που θα μου χρειαστουν στο icloud για το μελλον,αν παρω iphone.

;)

οσον αφορα την αναβαθμιση θα ποιησω την νυσσαν...ακομα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...