Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χρονια πολλα. Ισχυει αυτο που ειπωθηκε απο καποιον οτι η επιστροφη της samsung θα γινεται σε συσκευες που αγοραστηκαν μονο μεχρι 31/12 ?( οτι αλλαξε δηλ η samsung τους ορους)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια χρονια πολλα. Ισχυει αυτο που ειπωθηκε απο καποιον οτι η επιστροφη της samsung θα γινεται σε συσκευες που αγοραστηκαν μονο μεχρι 31/12 ?( οτι αλλαξε δηλ η samsung τους ορους)

Εγώ μίλησα με την Samsung την Δευτέρα που μας πέρασε και μου είπαν κανονικά μέχρι 11 Ιανουαρίου η προσφορά. Και στο κουπόνι δεν είχε αλλάξει κάτι μέχρι προχθές που είδα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα. Ισχυει αυτο που ειπωθηκε απο καποιον οτι η επιστροφη της samsung θα γινεται σε συσκευες που αγοραστηκαν μονο μεχρι 31/12 ?( οτι αλλαξε δηλ η samsung τους ορους)

 

Ράδιο αρβύλα.Το κουπόνι και οι ίδιοι όροι είναι ακόμα up στο site της samsung.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες σκέφτομαι να αγοράσω το Note 2. Με βλέπω για δόσεις από το πλαίσιο. Ήθελα να ρωτήσω επειδή θα το έπαιρνα στις 9 η στις 10 του μηνα εάν προλαβαίνω το cashback. Η samsung απλά βλέπει ποτε κόπηκε η απόδειξη ή το πότε το έστειλες με το ταχυδρομίο? Διότι η απόδειξη λογικά θα κοπεί πριν τις 11 του μηνα. Γνωρίζει κανεις να μου πει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες σκέφτομαι να αγοράσω το Note 2. Με βλέπω για δόσεις από το πλαίσιο. Ήθελα να ρωτήσω επειδή θα το έπαιρνα στις 9 η στις 10 του μηνα εάν προλαβαίνω το cashback. Η samsung απλά βλέπει ποτε κόπηκε η απόδειξη ή το πότε το έστειλες με το ταχυδρομίο? Διότι η απόδειξη λογικά θα κοπεί πριν τις 11 του μηνα. Γνωρίζει κανεις να μου πει? Ευχαριστώ

Πάρε τηλ σε samsung και ρώτα 801117267864

Λογικά έως 11/1 είναι η ημερομηνία αγοράς και έχεις 10 ημέρες να στείλεις συστημένο φάκελο σε samsung

...πάντως αν μπορείς, μην το πάρεις μέσω internet, αλλά πήγαινε σε πλαίσιο για να εξαργυρώσεις απευθείας την δωροεπιταγή των 150€, οπότε αυθημερόν πας ταχυδρομείο και στέλνεις φάκελο (γενικά μην αφήνεις πράγματα για την τελευταία στιγμή)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να παω στο Πλαισιο και να μην δεχονται να κανω την εξαργυρωση της επιταγης των 150 ευρω αμεσως στο note και να μου λενε για επομενες αγορες και τα σχετικα...επισης το ιδιο παιζει και στο Γερμανο ή εκει δεν θελει παρακαλια για να γινει η δουλεια...επισης αν μπορει κανα παιδι ας μας πει σε ποιο καταστημα πηγε και τον εξυπηρετησαν ωστε να το παρει στα 450 (μαζι με την επιστροφη απ σαμσουνγκ εννοειται)...;

παιρνω τηλ στο 8001112345 του πλαισιου, και ρωταω αν υπαρχει,και μου λενε οχι,παω εκει (πατρα)και μου λεει υπαρχει τι χρωμα θες? χωρις καμια δυσκολια.σαν να τους ελεγα κατι φυσιολογικο μου αφαιρεσαν την δωροεπιταγη και εδωσα 550.υπηρχε αλλο ενα γκρι πριν 4 μερες π το πηρα.

Edited by nikospapanelo
note 2
Link to comment
Share on other sites

Η εξαργυρωση της επιταγης γινεται απευθειας τουλαχιστον στο πλαισιο στο μωλλ δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα και το πηρα 549 και μαλιστα μου κανανε και 5 ατοκες δοσεις με πιστωτικη.Η εκπτωση απο σαμσουνγκ ισχυει για κινητα αγορασμενα μεχρι τις 11-1-2013.Μια ερωτηση εχω να κανω,πως δουλευει ακριβως το samsungdive?προσπαθω να ενεργοποιησω τους 2 λογαριασμους samsung kai google που χρειαζεται απο το κινητο αλλα δεν με αφηνει,εχω δηλωσει μονο τον λογαριασμο της samsung αλλα δεν μου εχει επιλογη για προσθηκη αλλου λογαριασμου για να βαλω και της google...Καμια βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

παντως στο http://www.play247.gr εχει τιμη 546 ευρω, και λογικα θα ειναι ελληνικης αντιπροσωπείας, αρα -100ευρω =446 ευρω. τσεκαρετέ το οι ενδιαφερομενοι εάν θελετε.

 

Η προσφορά δεν ισχύει για τα "Ηλεκτρονικά" Κατάστημα Ηλεκτρονικών Αγορών όπως αναφέρεται στην αίτηση της Samsung (παράγραφος 2) για το Cash Back οπότε προσοχή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με το Πλαίσιο δεν υπάρχει πρόβλημα.

Φαντάζομαι ότι αναφέρεται στα καταστήματα που είναι αποκλειστικά "ηλεκτρονικά".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.

Επισης το play247 ΔΕΝ εχει ελληνικα. Ειναι εισαγωγης. και γενικα ολα αυτα τα μαγαζια που θα βρειτε στο σκρουτζ και το κοστολογουν 500-550 ειναι εισαγωγης. Πηρα τηλ. και εχω ρωτησει.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το cashback νομιζω ειναι για ολα τα τηλεφωνα απο samsung hellas. Πανω στη συσκευασια υπαρχει αυτοκολλητο της samsung Ελλαδος.

Επισης να ενημερωσω οτι χθες πηρα το γκρι απο το καταστημα του γερμανου στο golden hall και ειχα και μια ευχαριστη εκπληξη. Εξω απο το μαγαζι υπηρχαν κατι γκομενες του γερμανου που εδιναν κατι κουπονια για τις γιορτες και κερδιζες δωρα...ειχε κατι galaxy s3 κατι tablets και τετοια...οποιος δε κερδιζε τα καλα δωρα επαιρνε δωροεπιταγες των 20 και 40 ευρω νομιζω για αγορες ανω των 100 ευρω...εγω κερδισα μια 20αρα και το note τελικα μου βγηκε στα 430! Ελπιζω να ισχυει αυτο μεχρι τελος της βδομαδας και να μην εληξε χθες με την πρωτοχρωνια. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!

 

Υ.Γ: Οσοι ρωτανε για το μεχρι ποτε μπορουν να στειλουν τα χαρτια στη samsung μπορειτε να το κανετε σε διαστημα 10 ημερων απο την αναγραφομενη ημερομηνια της αποδειξης αγορας.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Επισης να ενημερωσω οτι χθες πηρα το γκρι απο το καταστημα του γερμανου στο golden hall και ειχα και μια ευχαριστη εκπληξη. Εξω απο το μαγαζι υπηρχαν κατι γκομενες του γερμανου που εδιναν κατι κουπονια για τις γιορτες και κερδιζες δωρα...ειχε κατι galaxy s3 κατι tablets και τετοια...οποιος δε κερδιζε τα καλα δωρα επαιρνε δωροεπιταγες των 20 και 40 ευρω νομιζω για αγορες ανω των 100 ευρω...εγω κερδισα μια 20αρα και το note τελικα μου βγηκε στα 430! Ελπιζω να ισχυει αυτο μεχρι τελος της βδομαδας και να μην εληξε χθες με την πρωτοχρωνια. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!

 

Καταρχήν εύχομαι για όλη την παρέα μια ευτυχισμένη χρονιά με πολύ υγεία και εργασία!

Πάμε στα δικά μας τώρα...φίλε Νίκο, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση ότι έγινε αυτό και θα σου πω γιατί.Καταρχήν, όπως θα δεις και απο τις φωτό, είμαι και εγώ κάτοχος μιας τέτοιας 20€ δωροεπιταγής (από Γερμανό στο Mall Athens), την οποία όταν πήρα σκέφτηκα ακριβώς όπως εσύ: 700€-150€-100€-20€=430€...MERRY CHRISTMAS!!!! Κάτι όμως δεν μου πήγαινε καλά και έτσι γύρισα την επιταγή στο πίσω μέρος και είδα τους όρους της (γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει δώρο χωρίς όρους).Εκεί λοιπόν και πιο συγκεκριμένα στον 7ο όρο λέει το εξής: "Η δωροεπιταγή δεν μπορεί να εξαργυρωθεί συνδυαστικά με άλλες δωροεπιταγές."!Βέβαια, για καλό και για κακό ρώτησα και τον υπάλληλο (κάνοντας τον ανήξερο για τους όρους), ο οποίος μου το επιβεβαίωσε. Οπότε αν όντως σου συνέβει αυτό, τότε είσαι τυχερός και προφανώς έπεσες σε "τσακάλι" υπάλληλο, που δεν το γνώριζε και ο οποίος το πιθανότερο θα το έβαλε το 20€ από την τσέπη του για να καλύψει την ζημιά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εύχομαι για όλη την παρέα μια ευτυχισμένη χρονιά με πολύ υγεία και εργασία!

Πάμε στα δικά μας τώρα...φίλε Νίκο, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση ότι έγινε αυτό και θα σου πω γιατί.Καταρχήν, όπως θα δεις και απο τις φωτό, είμαι και εγώ κάτοχος μιας τέτοιας 20€ δωροεπιταγής (από Γερμανό στο Mall Athens), την οποία όταν πήρα σκέφτηκα ακριβώς όπως εσύ: 700€-150€-100€-20€=430€...MERRY CHRISTMAS!!!! Κάτι όμως δεν μου πήγαινε καλά και έτσι γύρισα την επιταγή στο πίσω μέρος και είδα τους όρους της (γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει δώρο χωρίς όρους).Εκεί λοιπόν και πιο συγκεκριμένα στον 7ο όρο λέει το εξής: "Η δωροεπιταγή δεν μπορεί να εξαργυρωθεί συνδυαστικά με άλλες δωροεπιταγές."!Βέβαια, για καλό και για κακό ρώτησα και τον υπάλληλο (κάνοντας τον ανήξερο για τους όρους), ο οποίος μου το επιβεβαίωσε. Οπότε αν όντως σου συνέβει αυτό, τότε είσαι τυχερός και προφανώς έπεσες σε "τσακάλι" υπάλληλο, που δεν το γνώριζε και ο οποίος το πιθανότερο θα το έβαλε το 20€ από την τσέπη του για να καλύψει την ζημιά. ;)

 

Τι να σου πω δε ξερω...παντως εγω στην αρχη δεν ειχα παρει την επιταγη και μονο του μου ειπε το παιδι στο ταμειο να παω να παρω κουπονι για να κερδισω εκπτωση...ακριβως διπλα του νομιζω βρισκοταν και το αφεντικο του καταστηματος. Επισης στην τελικη αποδειξη υπηρχε το πληρες ποσο χωρις καμια δωροεπιταγη 700 ευρω. Στη αποδειξη επισης φαινονταν οι δωροεπιταγες των 100 και 50 ευρω και οχι η 20αρα!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

είδες/ρώτησες αν είχε άλλα γκρι εκεί?

γιατί σε 1-2 Γερμανούς που πήγα μου είπαν "τέλος"

βέβαια, ο ένας έκανε το λάθος να με ρωτήσει "για σκέτη συσκευή?" που σήμαινε οτι άμα έψαχνα για συμβόλαιο θα έβρισκε με μαγικό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

είδες/ρώτησες αν είχε άλλα γκρι εκεί?

γιατί σε 1-2 Γερμανούς που πήγα μου είπαν "τέλος"

βέβαια, ο ένας έκανε το λάθος να με ρωτήσει "για σκέτη συσκευή?" που σήμαινε οτι άμα έψαχνα για συμβόλαιο θα έβρισκε με μαγικό τρόπο.

 

Δυστυχως γκρι αλλο δεν ειχε φιλε μου...μονο ασπρα ειχε.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Επικοινώνησα σήμερα με Γερμανό και μου είπαν οτι θα έχουν νέες παραλαβές στις 14 του μήνα και στο Πλαίσιο τέλος της εβδομάδας. Επειδή ισα ισα προλαβαίνω το cashback της Samsung η προσφορά ισχύει για αγορά του τηλ μέχρι και 11 του μηνός?
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι 11 ναι.

Άν δεν προλάβεις Γερμανό η Πλαίσιο (Πλαίσιο είναι η πιο συμφέρουσα τιμή αφού δίνει κ χάρτες μαζί),μπορείς να πας και στα public που το έχουν 599 +50e δωροεπιταγή,έρχεσαι στα 549e.Ίδια τιμούλα!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι 11 ναι.

Άν δεν προλάβεις Γερμανό η Πλαίσιο (Πλαίσιο είναι η πιο συμφέρουσα τιμή αφού δίνει κ χάρτες μαζί),μπορείς να πας και στα public που το έχουν 599 +50e δωροεπιταγή,έρχεσαι στα 549e.Ίδια τιμούλα!

 

Επειδή αναφέρθηκε ξανά η δωροεπιταγή για τα public, είχα ρωτήσει στο κατάστημα του συντάγματος αλλά η υπάλληλος ήταν κατηγοριματική οτι δεν υπάρχει δωροεπιταγή. Επίσης όταν ρώτησα για άτοκες δόσεις μου είπε οτι μπορεί μόνο εως 5 (συγκεκριμένα ανέφερε ανά 100€ αξία και μία δόση άτοκη). Εκτός βέβαια εάν αγόραζα την επιπλέον εγγύηση που δίνει το public οπότε το έβαζε και 12 άτοκες. :confused:

 

Για την ιστορία όταν πήγα 31/12 έιχε μόνο λίγα λευκά

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Από το public της Πάτρας, που μου έκαναν δώρο το note 2 ( το αγορασαν στις 31/12), ίσχυσε κανονικά δωροεπιταγή (50 ευρώ) η οποία και εξαργυρώθηκε στο ταμείο... τελική τιμή 549 ευρώ..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αλλα γιατί το samsung δεν έχει δώσει από την άρχει την έπτωση του 100 e όταν το αγοράσεις, εκεί επί τόπου στο ταμείο? άντο το σύστημα μου "σιμισει" τις ασφαλιστικές εταιρίες, πληρώνει πληρώνεις k στο τέλος αν λοιποί στο k μια "τελιτσα" του "σινφονιτικο", χρήματα δεν υπάρχει. μου φαίνεται ρίσκο, εσείς τι λέτε μάλλον λέω μπλάκ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους..Επειδη ενδιαφερεται ενας φιλος για το κινητο και αποκλειστικα για το γκρι,γνωριζει καποιος αν υπαρχει διαθεσιμο σε καποιο γερμανο ή πλαισιο οπουδηποτε στην Θεσσαλονικη?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αλλα γιατί το samsung δεν έχει δώσει από την άρχει την έπτωση του 100 e όταν το αγοράσεις, εκεί επί τόπου στο ταμείο? άντο το σύστημα μου "σιμισει" τις ασφαλιστικές εταιρίες, πληρώνει πληρώνεις k στο τέλος αν λοιποί στο k μια "τελιτσα" του "σινφονιτικο", χρήματα δεν υπάρχει. μου φαίνεται ρίσκο, εσείς τι λέτε μάλλον λέω μπλάκ?:worry:

 

Αν καταλαβαίνω καλά ανησυχείς μήπως σου φάει τα 100 η Samsung. Σου λέω λοιπόν ότι δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο φίλε μου.

Και την προσφορά με τα μείον 100ε την κάνει η Samsung Ελλάδος, απ όσο γνωρίζω, δεν είναι για όλο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. πήρα σήμερα στην samsung για το cash back αλλά μου είπε οτι στην απόδειξη πρέπει να γράφει το imei. εμένα όμως η απόδειξη που έχω από το public δεν το έχει και μου είπε να πάω να ζητήσω μία που να το αναγράφει...Λέτε να έχουμε κανένα πρόβλημα;

 

Πήγα και άλλαξαν την απόδειξη γιατί όπως μου είπε και ο υπάλληλος έπρεπε να το γράφει και δεν το είχαν κάνει...Ας ελπίσουμε οτι δε θα υπάρξει πρόβλημα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Από το public της Πάτρας, που μου έκαναν δώρο το note 2 ( το αγορασαν στις 31/12), ίσχυσε κανονικά δωροεπιταγή (50 ευρώ) η οποία και εξαργυρώθηκε στο ταμείο... τελική τιμή 549 ευρώ..

 

Στα public το είχαν προσφορά 549 τόσο είχε στο ράφι ( στην απόδειξη που μου έκοψαν είχε και την δωροεπιταγή που λες 600-50 ). Και εγώ που το πήρα από εκεί του ζήτησα και χάρτες ( του είπα οτι έδινε το πλαίσιο αλλά δεν είχε το κινητό ) και μου έκανε και εμένα τους χάρτες MLS Destinator...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...