Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου, επειδη θα ειμαι Αλεξπολη απο βδομαδα για κανα τριημερο, εχεις υποψη σου αν το εχουν σε γκρι;

 

Στο κατάστημα δεν έχουν τίποτα αν το παραγγείλουν λογικά μπορεί να στο φέρουν!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κατάστημα δεν έχουν τίποτα αν το παραγγείλουν λογικά μπορεί να στο φέρουν!

 

Σιγουρα, απλα αν ηταν ετοιμοπαραδοτο θα το τσιμπαγα απευθειας, για παραγγελια δε νομιζω να προλαβαινω.

 

Και κατι αλλο οποιος ξερει, αν σου τυχει DOA το επιστρεφεις στο καταστημα που το αγορασες, η μπορει να παει και στην Samsung Hellas;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, απλα αν ηταν ετοιμοπαραδοτο θα το τσιμπαγα απευθειας, για παραγγελια δε νομιζω να προλαβαινω.

 

Και κατι αλλο οποιος ξερει, αν σου τυχει DOA το επιστρεφεις στο καταστημα που το αγορασες, η μπορει να παει και στην Samsung Hellas;

 

Λογικα στο καταστημα που το πηρες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι το παρελαβα και εγω απο Γερμανο!!Ειναι ελληνικο σε ασπρο χρωμα,550 ευρω!!!Απο την μια το μεσημερι παιρνουσα εφαρμογες,επαφες κλπ βιντεο πριν καμια ωρα ηταν στο 3% η μπαταρια απο 78% και τωρα φορτιζει!!!Πανεμορφο το ατιμο!!!!:):):) Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήθελα να σημειώσω πως πολλά ερωτήματα έχουν απαντηθεί ήδη και είναι ενοχλητικό να διαβάζεις τα ίδια και τα ίδια και να σκεφτεί κανείς οτι μιλάμε απλώς για τις 3-4 τελευταίες σελίδες σε ένα θέμα που μόλις έχει αγγίξει τις είκοσι επτά σελίδες.....

Αν κάποιος τις διάβαζε προσεκτικά δε θα ρώταγε τα ίδια και τα ίδια.

To forum ΔΕΝ είναι για να εξυπηρετούμαστε ατομικά αλλά είναι χώρος πληροφόρησης για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ας διαβάζουμε λίγο παραπάνω, όταν ρωτάμε πολλές φορές τα ίδια ο όγκος των σελίδων μεγαλώνει άσκοπα, η πληροφόρηση ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ γίνεται δύσκολη και η δουλειά των συντονιστών γίνεται ακόμη πιο κουραστική και κυρίως... ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ!

 

ΑΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ "ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΣΤΕ".

 

Ανακεφαλαιώνουμε για τελευταία φορά (μάλλον):

699,00€ (Germanos) - 150,00€ (κουπονι Germanos) =549,00€

549,00€ - 100,00€ (Samsung Cashback που είναι άσχετο από το ποιό κατάστημα το αγοράζεις, αρκεί να μην είναι e-shop σύμφωνα με τους κανονισμούς που θέτει η Samsung Hellas) = 449,00€

Το κέρδος των 100,00€ επιστρέφεται από τη Samsung εντός μηνός στον Τραπεζικό μας λογαριασμό.

Για τους ΚΑΤΟΧΟΥΣ πιστωτικής κάρτας γίνονται και 12 άτοκες δόσεις από το κατάστημα Germanos ΕΦΟΣΟΝ το ζητήσουμε.

 

Αυτό το πακέτο κάνει τη συγκεκριμένη αγορά ιδανική αυτή την εποχή, σε σχέση πάντα με το Note 2.

 

Τέλος θα διατυπώσω μια άποψη σε σχέση με τη διαθεσιμότητα, είναι απλώς η γνώμη μου αλλά το έχω δει πολλές φορές το έργο...

Tη στιγμή που η Samsung ασκεί τέτοια πολιτική προώθησης (τα περίφημα 100,00€ του προγράμματος Cashback) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο Germanos να μην ακολουθήσει και να μείνει χωρίς στοκ ως τον Ιανουάριο, θα χάσει σε πωλήσεις και ο ίδιος αλλά κυρίως θα χάσει η Samsung, η οποία με τη σειρά της θα "φροντίσει" ώστε όλα τα καταστήματα να είναι ενήμερα από προϊόντα της. Ξανατονίζω -γιατί οφείλουμε οτι λέμε να το λέμε υπεύθυνα- πως αυτό είναι μια απλή προσωπική άποψη και δε βασίζεται σε κάποια "ειδική" πληροφόρηση. Όσοι θελετε την λαμβάνεται υπόψη χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Edited by Einhorn
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος απο αυτούς που το πήραν απο τον Γερμανό εκτός της επιταγής των 150 ευρώ και του cashback 100 ευρώ μπόρεσε να κάνει επιπλέον και την χρήση της επιδοτησής του;
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ρωτησα εχτες δεν μπορεις να παρεις και την επιδοτηση και την εκπτωση..αυτο σιγουρο..αλλα δεν την ρωτησα αν παρεις κουπονια και τα χρησιμοποιησεις για αλλη αγορα
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος απο αυτούς που το πήραν απο τον Γερμανό εκτός της επιταγής των 150 ευρώ και του cashback 100 ευρώ μπόρεσε να κάνει επιπλέον και την χρήση της επιδοτησής του;

 

ειχα ρωτησει σε γερμανο που πηγα αν θα μπορουσα να κανω συνδεση και να αφαιρεθει και το ποσο επιδοτησης απ το note 2 που ηθελα και η δωροεπιταγη. μου ειπαν ή η επιδοτηση ή η δωροεπιταγη. δεν ξεκαθαρισα αν θα μου εδιναν την δωροεπιταγη για αλλη αγορα αν το επαιρνα με την επιδοτηση νεας συνδεσης. ειναι λογικα κατι αντιστοιχο με αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ρωτησα εχτες δεν μπορεις να παρεις και την επιδοτηση και την εκπτωση..αυτο σιγουρο..αλλα δεν την ρωτησα αν παρεις κουπονια και τα χρησιμοποιησεις για αλλη αγορα

 

Οπότε χλωμό...Ευχαριστώ για την απάντηση να είσαι καλά :)

 

Μα γιατί δεν παίρνετε την επιδότηση σαν έκπτωση στο πάγιο?

Δεν είναι το ίδιο....Τι εννοώ;Απλά για εμένα αν τελικά μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω και τα δυο θα μου έβγαινε κάπως έτσι...

700(τιμή κινητού)-150(Δωροεπιταγή)-140(επιδότηση)-100(cashback)=310 ευρώ :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Θα θέσω κανά δυο σκέψεις προς επεξεργασία...

 

Οι επιδοτήσεις ουσιαστικά δεν αφορούν τον πάροχο της κινητής τηλεφωνίας; (π.χ.: Cosmote, Vodafon, Wind). 'Αρα δε θα έπρεπε να είναι και αυτό μια ανεξάρτητη παροχή, δηλαδή ο Germanos ουσιαστικά δε λειτουργεί ως μεσάζων; Αν ναι, τότε λογικά δε θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχω κάνει χρήση επιδότησης ποτέ και άρα συγχωρέστε με αν σας παρασύρω σε λάθος κατευθύνσεις.

 

Αυτό που μπορώ να σας πω με σιγουριά είναι πως ορισμένα καταστήματα Germanos ανήκουν στην κεντρική διεύθυνση της εταιρίας αλλά είναι και κάποια που είναι Franchise, καταστήματα δηλαδή που έχουν αγοράσει την επωνυμία και λειτουργούν ως ελεύθερες επιχειρήσεις κάτω όμως από κανόνες για την αρμονία της πολιτικής της αλυσίδας. Σε μια τέτοια περίπτωση ίσως βρίσκεται μικροδιαφορές που καλά είναι να τις συζητάτε αναλυτικά από κοντά γιατί οτι ισχύει για έναν από εμάς μπορεί να μην ισχύει αλλού. Φυσικά δημοσιευμένες ανακοινώσεις, εκπτώσεις, προσφορές κ.τ.λ. ακολουθούνται αναγκαστικά από όλους, τα επιμέρουυς όμως όπως αυτό που λέτε για την επιδότηση ΙΣΩΣ να είναι στη καλή διάθεση του κάθε καταστήματος.

Edited by Einhorn
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Γερμανό Χολαργού (Μεσογείων 208, 2106524529) και μπροστά μου πήραν τηλέφωνο την Samsung και με διαβεβαίωσαν ότι η προσφορά για την δωροεπιταγή + το cashback λειτουργεί κανονικά. Για να το κάνω όσο πιο λιανά μπορώ:

 

699 (αρχική τιμή Γερμανού)

-150 (δωροεπιταγή που αφαιρείται απ'ευθείας στο ταμείο)

-100 (cashback που πιστώνεται στον λογαριασμό μας μερικές εβδομάδες αργότερα)

= 449 ευρώ

 

Σας παραθέτω μερικές σκέψεις μου..

 

Ας πάρουμε μερικά απαισιόδοξα σενάρια. Πρώτο σενάριο η προσφορά να είναι φούσκα και να σκάσει σε μερικές ημέρες. Αυτό σημαίνει ότι απλά η Samsung είναι τελείως αναξιόπιστη και μόνο να στιγματιστεί θα καταφέρει. Δεύτερο σενάριο η Samsung αποφασίζει να εξαιρέσει τον Γερμανό από τα συνεργαζόμενα καταστήματα πλήγμα μεγάλο τόσο για την Samsung όσο και για το brand name Γερμανός.

Γνώμη μου είναι ότι και τα 2 σενάρια είναι απίθανα ειδικά όμως το δεύτερο.

 

Ο απαισιόδοξος θα σκεφτεί "θα με κοροιδέψουν μάλλον, αλλά στην τελική αγοράζω NOTE 2 Ελληνικής αντιπροσωπίας 549 ευρώ που σημαίνει ότι το φτηνότερο παραεισαγωγής είναι αυτή τη στιγμή στα 527 ευρώ".

Ο αισιόδοξος θα σκεφτεί "θα το πάρω 549 ευρώ όταν το αντίστοιχο Ελληνικής εισαγωγής κάνει γύρω στα 585 από σκρουτζομάγαζα και θα περιμένω τα 100 ευρώ στον λογαριασμό μου για να μου βγεί 449".

Τέλος ο λογικός θα σκεφτεί "Χμμ.. για να κάνει τέτοια προσφορά η Samsung μάλλον θέλει να ανεβάσει τη δημοτικότητα του Note. Θέλει να αρχίσει να συζητιέται, να το μάθει ο κόσμος, να το παίξουν άσχετα site τύπου Sport FM να ακουστεί γενικότερα και όποιος πρόλαβε-πρόλαβε. Αφου θα το πάρω που θα το πάρω ας το πάρω τώρα να έχω και καβάτζα τα 100 ευρώ της προσφοράς τους".

 

Εγώ κύριοι έτσι το βλέπω. Σαν Κωνσταντίνος. Σαν απλός καταναλωτής.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και το plaisio με δωροεπιταγή 150E. αλλά δεν ξέρω αν την αφαιρούνε από τα 699...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-Note-II-Blue-With-maps-Ginius-GT-N7100RWDEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο.

Λέει ότι η δωροεπιταγή θα σας αποσταλεί σε 2-3 εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία αγοράς.

Συνεπώς το αγοράζεις 699 και μετα απο 2-3 εργάσιμες έχεις δωροεπιταγή 150 ευρώ για αγορές από το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

αμα το παρω απο πλαισιο που εχει 150Ε σε δωροεπιταγη

ισχυει λογικα και το -100Ε απο την samsung??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλοί κλέφτες και αυτοί στο Πλαίσιο!!! Χτες το αγόρασα εγώ και το κινητο είχε 599 ευρώ. Σήμερα το έκαναν 699 ευρώ μαζί με την δωροεπιταγή. Αν είναι ποτέ δυνατόν!!! Άσε που η προσφορά του Γερμανού συμφέρει πιο πολύ γιατί σου επιτρέπει να εξαργυρώσεις την επιταγή στην αγορα του note, ενώ στο πλαίσιο λέει ότι η επιταγή θα σταλεί μετά από 2-3 μέρες. Συνεπώς συμφέρει μόνο αυτόν που είχε στο μυαλό του να κάνει και κάποιες άλλες αγορές τεχνολογίας.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλοί κλέφτες και αυτοί στο Πλαίσιο!!! Χτες το αγόρασα εγώ και το κινητο είχε 599 ευρώ. Σήμερα το έκαναν 699 ευρώ μαζί με την δωροεπιταγή. Αν είναι ποτέ δυνατόν!!! Άσε που η προσφορά του Γερμανού συμφέρει πιο πολύ γιατί σου επιτρέπει να εξαργυρώσεις την επιταγή στην αγορα του note, ενώ στο πλαίσιο λέει ότι η επιταγή θα σταλεί μετά από 2-3 μέρες. Συνεπώς συμφέρει μόνο αυτόν που είχε στο μυαλό του να κάνει και κάποιες άλλες αγορές τεχνολογίας.

 

Συμφωνώ κι εγώ ήμουν έτοιμη να το αγοράσω απο Πλαίσιο αλλά έτσι δεν λέει....:mad:

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χτες γιατί σκέφτηκα ότι 599(η τιμή του Πλαισιου)-100 (cashback)=499 ευρώ, άρα σχεδόν 30 ευρώ φτηνότερα από την πιο χαμηλη τιμή στα σκρουτζομάγαζα!!! Καλύτερα θα ήταν να το έβρισκα στο Γερμανό, αλλά δεν το είχε. Πάντως να ανεβάζει την τιμή 100 ευρώ και να σου δίνει και καλά δωροεπιταγή 150 ευρώ είναι απαράδεκτο.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο πλαισιο αν πατε 550 θα το παρετε.η επιταγη ισχυει κανονικα για το κινητο...αρα και 100 απο sammy παμε στα 450.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο πλαισιο αν πατε 550 θα το παρετε.η επιταγη ισχυει κανονικα για το κινητο...αρα και 100 απο sammy παμε στα 450.

Εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο στο Πλάισιο του Συντάγματος μου είπαν πως μπορώ να κάνω χρήση της επιταγής των 150 ευρω μονο σε επόμενη αγορά.Φυσικά θα χαιρόμουν αν κάποιος μας έλεγε ότι τελικά κατάφερε να το πάρει σαν έκπτωση κατα την αγορά του κινητού. Εσύ αυτό εννοείς;:)

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο site του Πλαισίου λέει ότι η δωροεπιταγή είναι για επόμενες αγορές και θα σταλεί σε 2-3 εργάσιμες ημέρες μετά την ημερομηνία αγοράς.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο στο Πλάισιο του Συντάγματος μου είπαν πως μπορώ να κάνω χρήση της επιταγής των 150 ευρω μονο σε επόμενη αγορά.Φυσικά θα χαιρόμουν αν κάποιος μας έλεγε ότι τελικά κατάφερε να το πάρει σαν έκπτωση κατα την αγορά του κινητού. Εσύ αυτό εννοείς;:)

 

παιδια εγω το πηρα εχθες (παρασκευη μεσημερι) απο το πλαισιο περιστεριου και μου αφαιρεσαν την δωροεπιταγη στο ταμειο.

απλα με καθυστερησαν λιγο μεχρι να βρουν το πως (κωδικους που εχουν για να αφαιρουνται στο ταμειο).

αν δεν ξερουν επιμεινεται να ρωτησουν σε αλλο καταστημα. εγω πριν παω μιλησα τηλεφωνικα στο καταστημα και μετα πηγα.

μου εδωσαν και τη φορμα της samsung για να την στειλω απο δευτερα ταχυδρομικα. εγχρωμη οχι φωτοτυπια.

 

Πάντως και στο site του Πλαισίου λέει ότι η δωροεπιταγή είναι για επόμενες αγορές και θα σταλεί σε 2-3 εργάσιμες ημέρες μετά την ημερομηνία αγοράς.

 

το ειδα κι εγω και πηρα τηλ πριν παω στο καταστημα. επειδη η προσφορα βγηκε παρασκευη πρωι (για κοντραρισμα στον γερμανο) ειναι λιγο μπαχαλο στην ενημερωση τους.

 

Εγώ το παρήγγειλα χτες γιατί σκέφτηκα ότι 599(η τιμή του Πλαισιου)-100 (cashback)=499 ευρώ, άρα σχεδόν 30 ευρώ φτηνότερα από την πιο χαμηλη τιμή στα σκρουτζομάγαζα!!! Καλύτερα θα ήταν να το έβρισκα στο Γερμανό, αλλά δεν το είχε. Πάντως να ανεβάζει την τιμή 100 ευρώ και να σου δίνει και καλά δωροεπιταγή 150 ευρώ είναι απαράδεκτο.

 

μηπως θα επρεπε να πας να γκρινιαξεις ? πεμπτη βραδυ ειχα σκοπο να κανω το ιδιο αλλα το καθυστερησα γιατι σκεφτομουν τα 50 διαφορα του γερμανου.

Edited by npapagri
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω.τη δωροεπιταγη τη χρησιμοποιεις αμεσα .παιδια ειναι παρομοιο με του γερμανου απλα σκεφτητε οτι λογω ιντερνετ δε μπορεις να το παρεις 550 γιατι οι δωροεπιταγες ειναι κατι ξεχωριστο και αμεσα μεσα απο παραγγελεια μεσω ιντερνετ δε μπορούν να αξιοποιηθούν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα αγόρασα από το πλαίσιο μεταμόρφωσης το τελευταίο γκρι που είχε για σήμερα και ισχύει κανονικά η δωροεπιταγη και σε έγχρωμη σελίδα η προσφορά της Samsung με τα 100 ευρώ επιστροφής . 699-150-100 :D
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο....

δηλ.μπορουνε να μου αφαιρεσουνε εκεινη την ωρα τα 150Ε??

δηλ.να το παρω 550Ε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...