Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παραθετω στους υποψηφιους αγοραστες αυτο που εμαθα για να λαβει ο καθενας τα μετρα του και οχι για να απογοητευσω κανεναν.

 

Η υπαλληλος του Γερμανου που με εξυπηρετησε(και ηξερε τι της γινοταν) οταν πηρα το δικο μου, σε σημερινη μας επικοινωνια μου ειπε οτι το καταστημα δεν θα παραλαβει αλλα Note 2 και απο 10 Ιανουαριου το βαρος θα δωθει στην 4g εκδοση του κινητου που ερχεται στην Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι παιζει απο διαθεσιμοτητα στο Πλαισιο, παντως τα περιθωρια για τις τοσο χαμηλες τιμες στενευουν οποτε...οσοι πιστοι προσελθετε!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σήμερα από το πρωί περιφέρομαι σε καταστήματα γερμανός. Αποτέλεσμα κανένα.δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά.όσον αφορά την δωροεπιταγή και όλα αυτά που αναφέρονται στο παρών φόρουμ ισχύουν. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να βρω τη συσκευή.

 

Σου βρήκα συσκευή: http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/samsung/113773-samsung-galaxy-note-ii-γκρι-σφραγισμενο-ελληνικο/

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παραθετω στους υποψηφιους αγοραστες αυτο που εμαθα για να λαβει ο καθενας τα μετρα του και οχι για να απογοητευσω κανεναν.

 

Η υπαλληλος του Γερμανου που με εξυπηρετησε(και ηξερε τι της γινοταν) οταν πηρα το δικο μου, σε σημερινη μας επικοινωνια μου ειπε οτι το καταστημα δεν θα παραλαβει αλλα Note 2 και απο 10 Ιανουαριου το βαρος θα δωθει στην 4g εκδοση του κινητου που ερχεται στην Ελλαδα.

 

Δεν ξερω τι παιζει απο διαθεσιμοτητα στο Πλαισιο, παντως τα περιθωρια για τις τοσο χαμηλες τιμες στενευουν οποτε...οσοι πιστοι προσελθετε!

 

παιδια εγω προχτες που πηγα στον γερμανο μου ειπαν οτι εδειχνε δαιθεσιμοτητα στις 20 του μηνος και οτι σε 2 μερες και καλα θα ηταν εδω....τωρα περιμενω αυριο μεθαυριο να ειναι ειναι εδω για να δουμε.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

 

Σήμερα επικοινώνησα και με την Samsung και μου είπαν ότι η αποστολή των δικαιολογητικών μπορεί να γίνει και με Courier.

 

καλυτερα να τα στειλω με courier παρα με ελτα.

αυριο θα τα στειλω με γεν.ταχ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα Γκρι απο Πλαισιο 549 και θα στειλω τα χαρτια για το cashback :D .

1η εντυπωση...θηριο !!

Edited by Totos
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει πάρει το NOTE από τον ΓΕΡΜΑΝΟ μπορεί να μας πει αν το τηλέφωνο ήταν καθαρό ή είχε μέσα τίποτε ******** της COSMOTE? Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει πάρει το NOTE από τον ΓΕΡΜΑΝΟ μπορεί να μας πει αν το τηλέφωνο ήταν καθαρό ή είχε μέσα τίποτε π@@@ιές της COSMOTE?

 

Εγώ το πήρα από Γερμανό. Τα μόνα πράγματα της cosmote που έχω δει στην συσκευή μου είναι η εφαρμογή και το GR Cosmote στο κάτω μέρος της notification bar. Αυτά δηλαδή που φαίνονται στις εικόνες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ευχαριστώ! Απλά ρωτάω μήπως έχει κάτι κλειδωμένο και έχουμε πρόβλημα (φλασάρισμα νέας rom, αναβάθμιση, updates κ.λ.π. ). Σημειώνω ότι η σύνδεσή μου είναι WIND.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Γερμανό. Τα μόνα πράγματα της cosmote που έχω δει στην συσκευή μου είναι η εφαρμογή και το GR Cosmote στο κάτω μέρος της notification bar. Αυτά δηλαδή που φαίνονται στις εικόνες.

Καθαρή είναι η συσκευή σου. Το εικονίδιο που δείχνεις έχει να κάνει με τις υπηρεσίες της SIM και δημιουργείται αυτόματα ανάλογα με τον πάροχο. Π.χ. εμένα έχει το ίδιο εικονίδιο αλλά γράφει "Vodafone Menu". Προφανώς ο φίλος ανησυχεί μήπως η συσκευή είναι branded που σημαίνει ότι η ROM θα περιέχει extra s/w της COSMOTE, θα έχει διαφορετικό animation στην αρχή με το λογότυπο της COSMOTE κτλ. Αν θυμάμαι καλά κάποιοι είχαν πει ότι έχει συμβεί αυτό σε κάποιες συσκευές του Γερμανού.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο κατάστημα Γερμανος στο κεντρο της Αθήνας. Δεν υπάρχει διαθέσιμο.. Με παραγγελία γίνεται κράτηση και έρχεται Δευτέρα ή Πέμπτη, χωρίς να είναι σίγουρο

 

Ρωτησα αν γίνεται επιπλέον έκπτωση με επιδότηση αλλά με ενημέρωσαν οτι δεν γίνεται επειδή η προσφορα ισχύει μόνο για αγορα της συσκευής :confused: .... Θα ρωτήσω και Πλαίσιο

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Καθαρή είναι η συσκευή σου. Το εικονίδιο που δείχνεις έχει να κάνει με τις υπηρεσίες της SIM και δημιουργείται αυτόματα ανάλογα με τον πάροχο. Π.χ. εμένα έχει το ίδιο εικονίδιο αλλά γράφει "Vodefone Menu". Προφανώς ο φίλος ανησυχεί μήπως η συσκευή είναι branded που σημαίνει ότι η ROM θα περιέχει extra s/w της COSMOTE, θα έχει διαφορετικό animation στην αρχή με το λογότυπο της COSMOTE κτλ. Αν θυμάμαι καλά κάποιοι είχαν πει ότι έχει συμβεί αυτό σε κάποιες συσκευές του Γερμανού.

 

Καλά κάνεις και το παρατηρείς, θυμάμαι και εγώ κάποια παράπονα για branded συσκευές.

 

Παρέθεσα τις εικόνες για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Άλλο branded συσκευή, άλλο το GR Cosmote και η εφαρμογή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω πάντως και το πλαίσιο το έχει πλέον "αναμένεται σύντομα". Μάλλον όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν...
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα το τελευταιο γκρι απο plaisio Συνταγματος.Ειχε ακομη αρκετα ασπρα.

Ειχα πολλες αναστολες για το μεγεθος του και επειδη το SG 2 ειχε γινει ενα με το χερι μου και τον τρελανα τον πωλητη.

Στο ταμειο, η ταμιας που τα χε λιγο χαμενα, ηθελε να μου αφαιρεσει τη δωροεπιταγη των 150Ε ενω το ειχε κανει ηδη ο πωλητης. Για μια στιγμη το διαολακι μεσα μου ελεγε να κανω τη παπια :O (η αγορα ηταν με πιστωτικη) αλλα μετα σκεφτηκα οτι μαλλον κανενας γραβατακιας θα της τα αφαιρουσε απο τον... τεραστιο μισθο της στο τελος της βαρδιας και ανοιξα το ρημαδι μου.

Το κινητο ειναι θηριο απλα.Μολις ανοιξεις τη μοναδικη οθονη του ξεχνας και το μεγεθος και ολα.

Πηρα και μια θηκη flip cover μια χαρα ειναι αλλα με προβληματιζει λιγο κατα τη φωτογραφιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αναρωτιέμαι, τι νόημα έχει η προσφορά του cashback όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές; Μου φαίνεται πως παίζουν με τη νοημοσύνη μας και το θεωρώ προσβλητικό για τον καταναλωτή. Ή δώσε την προσφορά και άσε τον κόσμο να αγοράσει ή μην τη δίνεις καθόλου. Εκτός αν θέλουν να ξεστοκάρουν για να φέρουν τα LTE (4G) μοντέλα. Επίσης, αυτό με την ημερομηνία αγοράς από 3/12 και μετά, σημαίνει ότι αν κάποιος το αγόρασε στις 30/11 χάνει 100 €... Θα μου πείτε έτσι είναι, τι να κάνουμε. Δεκτό, αλλά σου αφήνει μια άσχημη αίσθηση όπως και να το κάνουμε.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αναρωτιέμαι, τι νόημα έχει η προσφορά του cashback όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές; Μου φαίνεται πως παίζουν με τη νοημοσύνη μας και το θεωρώ προσβλητικό για τον καταναλωτή. Ή δώσε την προσφορά και άσε τον κόσμο να αγοράσει ή μην τη δίνεις καθόλου. Εκτός αν θέλουν να ξεστοκάρουν για να φέρουν τα LTE (4G) μοντέλα. Επίσης, αυτό με την ημερομηνία αγοράς από 3/12 και μετά, σημαίνει ότι αν κάποιος το αγόρασε στις 30/11 χάνει 100 €... Θα μου πείτε έτσι είναι, τι να κάνουμε. Δεκτό, αλλά σου αφήνει μια άσχημη αίσθηση όπως και να το κάνουμε.

 

Δεν έχεις άδικο αλλά θα κάνω τον συνήγορο του διαόλου:p

 

Νομίζω ότι πουλήθηκαν αρκετές συσκευές. Μόνο η υπάλληλος που με βοήθησε με το δικό μου(από τους 6-7 του καταστήματος) είχε πουλήσει 5 μέσα σε 2 μέρες. Και αυτό σε ένα κατάστημα. Δεν έχω επίσημα στοιχεία βέβαια οπότε δεν το συνεχίζω.

 

Έγραφα σε προηγούμενο ποστ για το βάρος που θα δώσει ο Γερμανός στην προώθηση του 4g μοντέλου από τις αρχές τις νέας χρονιάς. Έκανα λάθος γιατί οι διαφημίσεις για το 4g note 2 ξεκίνησαν ήδη, μόλις την είδα:p

 

Και τέλος, δεν είναι τυχαίο ότι τέτοιες προωθητικές ενέργειες είναι πολύ σπάνιες, είναι πολύ φυσιολογικό να κρατάνε λίγο.

 

Άδικο; ίσως. Παράλογο; Όχι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αυτό με την ημερομηνία αγοράς από 3/12 και μετά, σημαίνει ότι αν κάποιος το αγόρασε στις 30/11 χάνει 100 €... Θα μου πείτε έτσι είναι, τι να κάνουμε. Δεκτό, αλλά σου αφήνει μια άσχημη αίσθηση όπως και να το κάνουμε.

 

εμενα παντως σε σχεση με τον φιλο μου που βιαστηκε να το παρει και του ελεγα περιμενε τι γιορτες βγηκα κερδισμενος...οποτε ναι μου εχει αφησει μια γλυκια αισθηση ικανοποιησης...:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω το πηρα χθες απο το MediaMarkt Πυλαιας(Θεσ/νικης) 549€!!!Και μου εδωσαν και ενα κουπονι για να μου επιστραφουν απο τη Samsung 100€!!!!!Αρα μου βγαινει 449€!!!!Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη προσφορα!!!Ν'αναφερω οτι πηρα το γκρι.Ειχε 2-3 κομματια ακομα...Ασπρα δεν ειχε καθολου!!!Το μονο προβληματακι που εχω-οπως λεω και σε αλλο νημα εδω-δε γραφει πανω στην αποδειξη το emai!!!Θα παρω βεβαια τηλ.τη Samsung να δω πως γινεται ακριβως η διαδικασια...ΥΓ:Παντως λεει στις πληροφοριες συσκευης(στο kies)ΕUR XXALJ4...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι χρειάζεται για να πάρεις πίσω τα 100€ από τη Samsung? Ποιες οι προϋποθέσεις?
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note II Cash Back

 

Το κατεβάζετε και το διαβάζετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει πιο φθηνά είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό και πως μπορώ να το αγοράσω με ΑΦΜ επιχείρησης? Επίσης γίνεται να το πάρω; που εξωτερικό με ΑΦΜ επιχείρησης?
Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει πιο φθηνά είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό και πως μπορώ να το αγοράσω με ΑΦΜ επιχείρησης? Επίσης γίνεται να το πάρω; που εξωτερικό με ΑΦΜ επιχείρησης?

 

Το expansys και το handtec δέχονται παραγγελίες με ενδοκοινοτικό ΑΦΜ

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

κι εγω (ατυχος) branded συσκευη cosmote. το πηρα απο γερμανο. οταν το συνδεσα στο kies μου εγραψε οτι η συσκευη δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου. μπορω να κανω κατι γι αυτο ή δεν υπαρχει προβλημα ; παρακαλω τις συμβουλες σας.
Link to comment
Share on other sites

Καντεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα φτιαξει..οσο για κοινοτικο αφμ η καλυτερη τιμη ειναι στα 400 περιπου στο γερμανικο αμαζον..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα (καθαρισει) η συσκευη; θα φυγει και το αρχικο μηνυμα της cosmote; πρεπει να σωσω κατι πριν την επαναφορα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...