Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα, η πισω πλευρα της flip δεν σου εχει κανει γρατζουνιες?

Εχω κι εγω μια γνησια για το δικο μου αλλα οπως την κοιτουσα σκεφτηκα οτι θα γινει χαλια μετα απο λιγο και εχει παραμεινει στο κουτι

 

Το οτι η γκρι εχει αυτα τα νερα πισω κανε τις μικρογραντζουνιες αορατες, επισης νομιζω πως ο φλος te salat εχει αναφερει πως ειναι μια χαρα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κωστα, η πισω πλευρα της flip δεν σου εχει κανει γρατζουνιες?

Εχω κι εγω μια γνησια για το δικο μου αλλα οπως την κοιτουσα σκεφτηκα οτι θα γινει χαλια μετα απο λιγο και εχει παραμεινει στο κουτι

 

Απολύτως τίποτα δεν εχει πάθει το πίσω πλαστικό καπακι.

Μπορεί να λέμε για τα πλαστικά της samsung αλλά η επεξεργασία τους δίνει μεγάλη αντοχή.

Το ακουμπάω όπου να ναι και δεν έχει γίνει ουτε ενα σημαδάκι.

 

Το σημείο που ξεκόλλησε το έχω ταλαιπωρήσει εγώ με τον τρόπο που το κρατάω και την βάση αυτοκινήτου που το πιέζει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα δεν εχει πάθει το πίσω πλαστικό καπακι.

Μπορεί να λέμε για τα πλαστικά της samsung αλλά η επεξεργασία τους δίνει μεγάλη αντοχή.

Το ακουμπάω όπου να ναι και δεν έχει γίνει ουτε ενα σημαδάκι.

 

Το σημείο που ξεκόλλησε το έχω ταλαιπωρήσει εγώ με τον τρόπο που το κρατάω και την βάση αυτοκινήτου που το πιέζει.

 

Θελω να μου πεις για την κάμερα. Ενω το ακουμπάς ετδι δεν εχει φόβο. Για τον φακο λεω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πεις για την κάμερα. Ενω το ακουμπάς ετδι δεν εχει φόβο. Για τον φακο λεω.

Δεν νομίζω να έχει φόβο ο φακός γιατί το παραθυράκι είναι πιο μέσα από το μεταλλικό πλαισιάκι που το περιβάλλει. Επιπλέον νομίζω πως το πλαστικό πίσω κάλυμμα των flip cases είναι λίγο πιο παχύ απ' το κανονικό καπάκι και ο φακός κάθεται λίγο πιο μέσα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει φόβο ο φακός γιατί το παραθυράκι είναι πιο μέσα από το μεταλλικό πλαισιάκι που το περιβάλλει. Επιπλέον νομίζω πως το πλαστικό πίσω κάλυμμα των flip cases είναι λίγο πιο παχύ απ' το κανονικό καπάκι και ο φακός κάθεται λίγο πιο μέσα.

 

Έτσι ακριβώς. Θα κινδυνεύσει μόνο αν το ακουμπισεις σε μπετόν που εξεχουν χαλικακια :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα το μεγαλείο σου.

Αγόρασα το tivizen mobile tv tuner.

Λάρισα και Κατερίνη δεν πιάνει κανένα κανάλι.

Πήγα Ουγγαρία και έπιανε καμπάνα.....

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα το μεγαλείο σου.

Αγόρασα το tivizen mobile tv tuner.

Λάρισα και Κατερίνη δεν πιάνει κανένα κανάλι.

Πήγα Ουγγαρία και έπιανε καμπάνα.....

Αν δεν έχει δωθεί το ψηφιακό σήμα, λογικό δεν είναι;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

 

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο φορτιστή αυτοκινήτου της PLEOMAX (η οποία από ότι γράφει είναι η επίσημη εταιρία των αξεσουάρ της Samsung) από ebay στα 12 €

 

με 2 θύρες USB και τροφοδοσία 2Α όταν έχεις συνδέσει μόνο 1 συσκευή πάνω του (αν συνδέσεις 2 συσκευές δίνει από 1Α στην κάθε μία)

Καλημερα Σπυρο.Τον δοκιμασες τον φορτιστη? Τον ζαχαρωνω κι εγω γιατι με τον αλλο που εχω θελει ενα τετραωρο να φορτισει

 

Κατι αλλο,ψαχνω για bt handsfree με καλωδιακι,που να εχει αναγνωριση κλησεων.Εχει να προτεινει καποιος κατι της προκοπης?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να δωθει το ψηφιακό σήμα? Εχει κανονικά λίστα για scan για Greece.

Ασε που στον φορητό με άλλο δέκτη πιάνω τα πάντα εδω και 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

!

Καλημερα Σπυρο.Τον δοκιμασες τον φορτιστη? Τον ζαχαρωνω κι εγω γιατι με τον αλλο που εχω θελει ενα τετραωρο να φορτισει

 

Κατι αλλο,ψαχνω για bt handsfree με καλωδιακι,που να εχει αναγνωριση κλησεων.Εχει να προτεινει καποιος κατι της προκοπης?

Ψιλο ακριβο αλλα κανει τα παντα!!!!!http://www.skroutz.gr/s/2134956/Sony-Smart-Wireless-Headset-Pro-MW1.html

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

!

Ψιλο ακριβο αλλα κανει τα παντα!!!!!http://www.skroutz.gr/s/2134956/Sony-Smart-Wireless-Headset-Pro-MW1.html

Δηλητηριο ειναι αλλα φαινεται ζορικο!!!κατι τετοιο ψαχνω :) thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Παραπλήσιο σε ποότητα αλλά αρκετά φθηνότερο:

 

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+mw600

 

Όσοι τα έχουν ας μας διαφωτίσουν!

Link to comment
Share on other sites

!

Ψιλο ακριβο αλλα κανει τα παντα!!!!!http://www.skroutz.gr/s/2134956/Sony-Smart-Wireless-Headset-Pro-MW1.html

 

Δηλητηριο ειναι αλλα φαινεται ζορικο!!!κατι τετοιο ψαχνω :) thanks!!

 

Παραπλήσιο σε ποότητα αλλά αρκετά φθηνότερο:

 

http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+mw600

 

Όσοι τα έχουν ας μας διαφωτίσουν!

 

Διαβάστε εδώ μήπως και σας βοηθήσει περισσότερο στην επιλογή σας. Έχουν αναφερθεί απόψεις και για τα δύο μοντέλα. Προσωπικά τα είχα και τα δύο αλλα το MW1 είναι νεότερο και κατα την γνώμη μου πιο καλό μιας και συνδέεται ταυτόχρονα με δυο συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάντε και μια ερώτηση στο νήμα για τα ακουστικά bt σχετικά με το MW1. :!:

Κάτι έχει πάρει το μάτι μου για αποσυνδέσεις κλπ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από που και σε ποια τιμή το πήρες?

 

 

Το πήρα απο το public Κατερίνης 56 ευρώ.

Είναι όμορφο και μικρό.

Έχει και δυνατότητα εγγραφής στην sd.

Δυστυχώς θέλει καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να δωθει το ψηφιακό σήμα? Εχει κανονικά λίστα για scan για Greece.

Ασε που στον φορητό με άλλο δέκτη πιάνω τα πάντα εδω και 3 χρόνια.

Εννοούσα αν έχεις ψηφιακό στην περιοχή που κινείσαι και το χρησιμοποιείς αλλά αν με άλλο δέκτη έχεις άρα δεν έχει πολύ καλό σήμα. Αν και το tivizen θεωρείται από τα καλά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ μήπως και σας βοηθήσει περισσότερο στην επιλογή σας. Έχουν αναφερθεί απόψεις και για τα δύο μοντέλα. Προσωπικά τα είχα και τα δύο αλλα το MW1 είναι νεότερο και κατα την γνώμη μου πιο καλό μιας και συνδέεται ταυτόχρονα με δυο συσκευές.

Βασικα ο φιλος παραπανω που ειπε για το μ600 εχει δικιο.Αν θες μονο αναγνωριση κλησης νομιζω ειναι οκ.Δεν ξερω αν βγαζει το ονομα.Το μw1 κανει τα παντα παντως.Και εξηγω:Ονομα και τηλεφωνο καλουντος,καρτα μνημης μεσα στο headset για μουσικη(music player),streaming μουσικης απο τη συσκευη, εμφανιση sms στην οθονη του bluetooth,εμφανιση της λιστας των κλησεων για επιλογη κλησης απο τους τελευταιους αριθμους(μεχρι και ημερες πριν),και κληση απευθειας απο το bluetooth χωρις να χρειαστει να βγαλουμε το τηλεφωνο.ΕΠισης ραδιοφωνοfm,εμφανιση email(για οποιον ενδιαφερει),ελεγχος της εντασης της συσκευης απο το headset.Πχ μου στελνει μηνυμα φιλος μου για καφε,το βλεπω απευθειας στην οθονη του headset,και καπακι τον παιρνω τηλεφωνο(προσφατες κλησεις,εισερχομενες εξερχομενες τις βλεπει ολες)Και ολα αυτα χωρις να αγγιξω καν το τηλεφωνο.Aποσυνδεσεις δεν μου κανει,μονο κατι περιεργα μου εκανε οταν το συνεδεα με δυο συσκευες,κατι που λυθηκε με το update.Αν σκοπευεις να το λειτουργησεις δε μονο με το note,το συνιστω αφοβα.Ελπιζω να βοηθησα.

Edited by T.R.S.
Προσθηκη περιεχομενου
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο φιλος παραπανω που ειπε για το μ600 εχει δικιο.Αν θες μονο αναγνωριση κλησης νομιζω ειναι οκ.Δεν ξερω αν βγαζει το ονομα.Το μw1 κανει τα παντα παντως.Και εξηγω:Ονομα και τηλεφωνο καλουντος,καρτα μνημης μεσα στο headset για μουσικη(music player),streaming μουσικης απο τη συσκευη, εμφανιση sms στην οθονη του bluetooth,εμφανιση της λιστας των κλησεων για επιλογη κλησης απο τους τελευταιους αριθμους(μεχρι και ημερες πριν),και κληση απευθειας απο το bluetooth χωρις να χρειαστει να βγαλουμε το τηλεφωνο.ΕΠισης ραδιοφωνοfm,εμφανιση email(για οποιον ενδιαφερει),ελεγχος της εντασης της συσκευης απο το headset.Πχ μου στελνει μηνυμα φιλος μου για καφε,το βλεπω απευθειας στην οθονη του headset,και καπακι τον παιρνω τηλεφωνο(προσφατες κλησεις,εισερχομενες εξερχομενες τις βλεπει ολες)Και ολα αυτα χωρις να αγγιξω καν το τηλεφωνο.Aποσυνδεσεις δεν μου κανει,μονο κατι περιεργα μου εκανε οταν το συνεδεα με δυο συσκευες,κατι που λυθηκε με το update.Αν σκοπευεις να το λειτουργησεις δε μονο με το note,το συνιστω αφοβα.Ελπιζω να βοηθησα.
Mου απαντησες την ερωτηση που θα εκανα τωρα αμεσως,δηλαδη αν στην αναγνωριση κλησης φαινεται το ονομα του καλουντος και οχι μονο ο αριθμος που κανουν τα περισσοτερα.Οποτε δηλαδη,δεν εχουμε κανενα προβλημα στην αναγνωριση με τα Ελληνικα ονοματα επαφων,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Mου απαντησες την ερωτηση που θα εκανα τωρα αμεσως,δηλαδη αν στην αναγνωριση κλησης φαινεται το ονομα του καλουντος και οχι μονο ο αριθμος που κανουν τα περισσοτερα.Οποτε δηλαδη,δεν εχουμε κανενα προβλημα στην αναγνωριση με τα Ελληνικα ονοματα επαφων,σωστα?

Κανενα απολυτως. Ελληνικες επαφες και ελληνικα στα sms.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως. Ελληνικες επαφες και ελληνικα στα sms.
Σε ευχαριστω,μαλον θα το χτυπησω :D
Link to comment
Share on other sites

Θα το ευχαριστηθεις!!!:)(εμβελεια ικανοποιητικη,χανει λιγο στα 4-5 μετρα με εμποδιο)Δεν εχει τυχει να δοκιμασω 10 μετρα χωρις εμποδια Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σπυρο.Τον δοκιμασες τον φορτιστη? Τον ζαχαρωνω κι εγω γιατι με τον αλλο που εχω θελει ενα τετραωρο να φορτισει

 

Καλημέρα...

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δε χρησιμοποιούσα αυτοκίνητο...

Αυτές τις μέρες τώρα του Πάσχα μάλλον θα τον δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις εδώ...

Εν αναμονή λοιπόν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο φιλος παραπανω που ειπε για το μ600 εχει δικιο.Αν θες μονο αναγνωριση κλησης νομιζω ειναι οκ.Δεν ξερω αν βγαζει το ονομα.Το μw1 κανει τα παντα παντως.Και εξηγω:Ονομα και τηλεφωνο καλουντος,καρτα μνημης μεσα στο headset για μουσικη(music player),streaming μουσικης απο τη συσκευη, εμφανιση sms στην οθονη του bluetooth,εμφανιση της λιστας των κλησεων για επιλογη κλησης απο τους τελευταιους αριθμους(μεχρι και ημερες πριν),και κληση απευθειας απο το bluetooth χωρις να χρειαστει να βγαλουμε το τηλεφωνο.ΕΠισης ραδιοφωνοfm,εμφανιση email(για οποιον ενδιαφερει),ελεγχος της εντασης της συσκευης απο το headset.Πχ μου στελνει μηνυμα φιλος μου για καφε,το βλεπω απευθειας στην οθονη του headset,και καπακι τον παιρνω τηλεφωνο(προσφατες κλησεις,εισερχομενες εξερχομενες τις βλεπει ολες)Και ολα αυτα χωρις να αγγιξω καν το τηλεφωνο.Aποσυνδεσεις δεν μου κανει,μονο κατι περιεργα μου εκανε οταν το συνεδεα με δυο συσκευες,κατι που λυθηκε με το update.Αν σκοπευεις να το λειτουργησεις δε μονο με το note,το συνιστω αφοβα.Ελπιζω να βοηθησα.

 

Ψήνομαι τρελά λέμε...

 

Στο ebay το έχει βρει κανείς φθηνότερα ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...