Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξέρεις ότι δεν έχουν μικρόφωνο.

Απο εκεί και πέρα, στα λεφτά αυτά περίπου, θα σου πρότεινα τα cx300II που έχω και είναι πολύ καλά.

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτά που είναι και αδιάβροχα για το γυμναστήριο

https://www.skroutz.gr/s/2563475/Sennheiser-CX-685-Sports.html?from=account_favorites

 

Ακριβούτσικα είναι ,αλλά εντάξει δεν αγοράζεις και κάθε μέρα ακουστικά.:)

 

Κι εγω αναμεσα σ αυτα που λες ειμαι,και σ αυτα http://www.expansys.com.gr/jaybird-freedom-sprint-bluetooth-headphones-jf4-midnight-black-236056/

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω αναμεσα σ αυτα που λες ειμαι,και σ αυτα http://www.expansys.com.gr/jaybird-freedom-sprint-bluetooth-headphones-jf4-midnight-black-236056/

Ε, αυτά που λες ξεφεύγουν λίγο...Και είναι ασύρματα κιόλας.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα SENNHEISER CX-300 από την εποχή του HD2 και είναι κορυφαία ακουστικά με βαθύ μπάσο και διαυγείς υψηλές, πάντα flat, χωρίς κανενός είδους ισοστάθμιση, γιατί απλά δεν την χρειάζονται. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. Γενικά η SENNHEISER είναι εγγύηση σε ακουστικά, αγοράστε άφοβα κι ας φαίνονται οι τιμές λίγο τσιμπημένες, αξίζουν τα λεφτά τους. Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα SENNHEISER CX-300 από την εποχή του HD2 και είναι κορυφαία ακουστικά με βαθύ μπάσο και διαυγείς υψηλές, πάντα flat, χωρίς κανενός είδους ισοστάθμιση, γιατί απλά δεν την χρειάζονται. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. Γενικά η SENNHEISER είναι εγγύηση σε ακουστικά, αγοράστε άφοβα κι ας φαίνονται οι τιμές λίγο τσιμπημένες, αξίζουν τα λεφτά τους.

Έτσι ακριβώς... Sennheizer και ξερό ψωμί...!

:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω από το Amazon.de το smart dock. Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από εκεί θα ήθελα να μάθω τι παίζει με τα μεταφορικά και τα έξοδα αποστολής.
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά θα τα δεις στο τελευταίο στάδιο πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας. Το γερμανικό δεν έχει νομίζω δωρεάν μεταφορικά για αγορές πάνω από 25 λίρες που έχει το αγγλικό amazon.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω από το Amazon.de το smart dock. Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από εκεί θα ήθελα να μάθω τι παίζει με τα μεταφορικά και τα έξοδα αποστολής.

Δεν είναι σημαντικά τα έξοδα αποστολής. Δώσε link γιατί δεν το εντόπισα.

Link to comment
Share on other sites

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θήκη pouch της Shocksock που είχα παραγγείλει. Όμορφη είναι! :) Το χωράει οριακά με την polycarbonate. Στο πλάτος είναι μια άνετη, δηλαδή, στο ύψος είναι στο όριο για να κλείσει μπροστά. Θα την δοκιμάσω αν αντέχει καθόλου σε βροχή. Κατά τα άλλα μια χαρά ποιότητα, οι ραφές φαίνονται πολύ καλές και ιδανική για την δουλειά που την θέλω. Edited by eltsele
Προσθήκη φωτογραφίας

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκείνος ο ανταπτορας hdmi από τον Κινέζο δεν έχει έρθει ακόμα. Να ανησυχώ;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα και κλειω μηνα..υπομονη και αυτη την εβδομαδα
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκείνος ο ανταπτορας hdmi από τον Κινέζο δεν έχει έρθει ακόμα. Να ανησυχώ;

 

 

 

 

 

 

 

Ουτε εμενα και κλειω μηνα..υπομονη και αυτη την εβδομαδα

Παιδια δε νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας.Παρηγγειλα και γω τον ανταπτορα απο το γνωστο μας Κινεζο.Ημερομηνια αποστολης 26-01-13.Παρελαβα τον ανταπτορα(λογω απεργιας την τριτη) την προηγουμενη Τεταρτη.Εκανε ακριβως 20 εργασιμες μερες που ελεγε στην περιγραφη του προιοντος.Και κατι ακομη:δουλευει αψογα.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα είχε ερθεί μετά από μήνα+. Επικοινώνησα και θεωρητικά τον ξαναέστειλα άλλα κοντεύει μήνα πάλι... :(
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν τον είχα παραγγείλει είχε κάνει ένα μήνα και.. μου το είχε στείλει συστημένο αν θυμάμαι και έπρεπε να πάω ταχυδρομείο. Ίσως φταίνε και απο εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα ο adapter ήρθε σήμερα από τον γνωστό Κινέζο με παραγγελία που είχε γίνει 27-1. Δηλαδή έκανε σχεδόν 1 ημερολογιακό μήνα.

 

Ήρθε με συστημένο και ο ταχυδρόμος το έφερε στην πόρτα μου γιατί έτυχε να με βρει σπίτι.

 

Το ανταπτοράκι είναι του SIII όπως γράφει επάνω και το δικό μου φαίνεται χρησιμοποιημένο. Έχει μια μικρή γρατζουνιά στην βάση του και δύο ανεπαίσθητες γρατζουνιές στα πλάγια.

Δείχνει να είναι original Samsung, αν και με τους Κινέζους ποτέ δεν ξέρεις (αντιγράφουν τα πάντα).

 

Στην πράξη τώρα και στο ψητό. Δουλεύει

 

Το δοκίμασα απ' ευθείας σε TV με HDMI θύρα και σε AVR με HDMI θύρα που καταλήγει στην TV. Ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει σε οθόνη PC. Το καλώδιο HDMI είναι v1.4 High Speed with Ethernet.

 

Από τις πρώτες ώρες μαζί του έχω τις εξής παρατηρήσεις (όποιος θέλει σχολιάζει/ προσθέτει τις δικές του)

 

1) Και στις δύο περιπτώσεις και το AVR και η TV μου έβγαζαν ως ανάλυση 1080i και όχι 1080p που ισχυρίζεται η Samsung ότι υποστηρίζει το Note 2 και ο adapter.

 

2) Η εικόνα φαίνεται μια χαρά, αλλά σου τρώει γύρω γύρω (αριστερά/δεξιά, πάνω/ κάτω) μια μικρή επιφάνεια της οθόνης π.χ στο επάνω μέρος βλέπεις την μισή status bar. Αυτό είναι ανεξάρτητο από τις ρυθμίσεις της οθόνης (4:3, 16:9, Wide κτλ)

 

3) Με κανένα τρόπο δεν μπορείς να δεις υπότιτλους ή οτιδήποτε άλλο είναι overlayed πάνω στην εικόνα του κινητού.

 

4) Είχα πολλά προβλήματα με το BSPlayer και την ενσωματωμένη αναπαραγωγή video σχετικά με τον ήχο μέσω AVR. Τελικά έστρωσε, αλλά παραμένουν προβλήματα crashaρίσματος του BSPlayer, πολύ αργής αναπαραγωγής (σαν slow motion) και παγώματος της οθόνης κλειδώματος. Έχω επιλέξει το μοτίβο και δεν με άφηνε να το ξεκλειδώσω. Κόλλαγε τόσο πολύ που ακόμα και με αφαίρεση του adapter δεν ξεκολλούσε, ούτε έκλεινε από το κουμπί. Αναγκάστηκα 3 φορές να βγάζω μπαταρία.

Τελικά χωρίς να ξέρω ακριβώς τον λόγο, τώρα έστρωσε η κατάσταση και ο ήχος μεταφέρεται στο Home Cinema κανονικά μέσω του καλωδίου HDMI.

Με την απ' ευθείας σύδεση με την TV δεν είχα θέμα από την αρχή.

 

5) Η φόρτιση μέσω του adapter είναι υποχρεωτική για να έχεις εικόνα, αλλά δυστυχώς ακόμα και με τον original φορτιστή της Samsung, φορτίζει στα 500mA (προφανώς τον βλέπει σαν απλό USB) οπότε κατά την χρήση - ό, τι και να κάνεις - το κινητό αντί να φορτίζει, ξεφορτίζει! Δηλαδή ο ρυθμός εκφόρτισης - χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερα βαρύ πλην του playback σε HW mode για λιγότερη κατανάλωση και κάποια μπρος πίσω μεταξύ σελίδων στον browser - είναι μεγαλύτερος από τον ρυθμό φόρτισης.

 

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος. Τώρα για να μην μου βγουν τα μάτια κοντά στην TV, η επόμενη κίνηση είναι Bluetooth mouse & keyboard για να αράζω στον καναπέ (ελπίζω να φτάνει σε αυτή την απόσταση).

 

Αν ξέρει κάποιος τρόπο να φαίνεται ολόκληρη η εικόνα και να μην την τρώει γύρω γύρω, ευχαρίστως να προτείνει εφαρμογή να την δοκιμάσω.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλό είναι να βαλεις πρόγραμμα που να είναι συνέχεια σε landscape mode όπως το rotate. Αλλά θέλει root νομίζω. Αυτό για να είναι συνέχεια σε fullscreen στην τηλεόραση η οθόνη σου. Εμένα έχει ρύθμιση η τηλεόραση να προσαρμόσω τις άκρες. Όταν κόβει μπορώ και το φτιάχνω. Αν και δεν έχει χρειαστεί ποτέ γιατί το φτιάχνει αυτόματα. (Δεν έχει και καμιά άλλη ρύθμιση? -αντι για 4:3 και λοιπα- καμιά που να λέει προσαρμογή ή κάτι άλλο?). Επίσης το θέμα με τους υποτιτλους είναι γενικό. Νομίζω αλλάζοντας τη ρύθμιση για την εικόνα hardcoded-softcoded καταφέρνεις να εμφανίσεις υποτιτλους κανονικά. Το είχα κάνει εγώ και είχε λειτουργήσει. Αλλα το είχα κάνει η με το mxplayer η με το bsplayer. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Τέλος εγώ συνδέω χειριστήριο ps3 και το λειτουργώ σαν ποντίκι απο μακριά όταν θέλω να το συνδέσω. Ελπίζω να βοήθησα σε τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Τον αντάπτορα hdmi τον παρήγγειλα 31/1/13 και ήρθε 22/2/13.

Όλα φαίνονται να δουλεύουν σωστά εάν το γυρίσω το κινητό στο πλάι δλδ η εικόνα βγαίνει στη sony tv μου κανονικά.

-Μου διαβάζει υπότιτλους.

Μόνον το βυσματάκι του usb το βλέπω πολύ μακρύ, και φοβήθηκα να το βάλω μέσα.

Τελικά αφού δεν έπαιζε-λειτουργούσε, το έσπρωξα τέρμα και με το κλάκ που έκανε φοβήθηκα πώς η υποδοχή usb του note έφυγε εκ των έσω του!

Τέλος καλό όλα καλά!

Πάντως αυτή μου την αγορά την θεωρώ περιττή! (Αργά αφού το αγόρασα...)

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Τον αντάπτορα hdmi τον παρήγγειλα 31/1/13 και ήρθε 22/2/13.

Όλα φαίνονται να δουλεύουν σωστά εάν το γυρίσω το κινητό στο πλάι δλδ η εικόνα βγαίνει στη sony tv μου κανονικά.

-Μου διαβάζει υπότιτλους.

Μόνον το βυσματάκι του usb το βλέπω πολύ μακρύ, και φοβήθηκα να το βάλω μέσα.

Τελικά αφού δεν έπαιζε-λειτουργούσε, το έσπρωξα τέρμα και με το κλάκ που έκανε φοβήθηκα πώς η υποδοχή usb του note έφυγε εκ των έσω του!

Τέλος καλό όλα καλά!

Πάντως αυτή μου την αγορά την θεωρώ περιττή! (Αργά αφού το αγόρασα...)

 

Καλημερα.Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις και σου εμφανιζει υποτιτλους;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις και σου εμφανιζει υποτιτλους;

MX Player pro.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις και σου εμφανιζει υποτιτλους;

Για να δείξει υπότιτλους πρέπει να το ρυθμίσεις το πρόγραμμα σε software mode.

Link to comment
Share on other sites

Ε, αυτά που λες ξεφεύγουν λίγο...Και είναι ασύρματα κιόλας.:)

 

 

 

Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη...μ αυτα μπορεις να μιλας η ειναι μονο για μουσικη?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη...μ αυτα μπορεις να μιλας η ειναι μονο για μουσικη?
Μόνο για μουσική είναι. Δεν έχουν μικρόφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλό είναι να βαλεις πρόγραμμα που να είναι συνέχεια σε landscape mode όπως το rotate. Αλλά θέλει root νομίζω. Αυτό για να είναι συνέχεια σε fullscreen στην τηλεόραση η οθόνη σου. Εμένα έχει ρύθμιση η τηλεόραση να προσαρμόσω τις άκρες. Όταν κόβει μπορώ και το φτιάχνω. Αν και δεν έχει χρειαστεί ποτέ γιατί το φτιάχνει αυτόματα. (Δεν έχει και καμιά άλλη ρύθμιση? -αντι για 4:3 και λοιπα- καμιά που να λέει προσαρμογή ή κάτι άλλο?).

 

Έχω ένα εξαιρετικό πρόγραμμα που λέγεται Rotation Locker. Είναι free και δεν χρειάζεται root και σου κλειδώνει την οθόνη σε Landscape. Η TV επίσης έχει 6-7 ρυθμίσεις.

Αυτό που έγραψα πριν και δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός, είναι ότι η εικόνα βγαίνει από το Note 2 μεγαλύτερη από την επιφάνεια της τηλεόρασης, όχι μικρότερη.

Δεν εμφανίζονται μαύρες μπάρες στα πλάγια - όπως όταν είναι σε portrait mode - αλλά αντίθετα κόβεται η εικόνα που έχω στην TV σε σχέση με την εικόνα που έχω στην οθόνη του κινητού.

 

Στην TV μου τρώει και από πάνω και από κάτω και αριστερά και δεξιά. Θέλει "σμίκρυνση"

 

 

Μόνον το βυσματάκι του usb το βλέπω πολύ μακρύ, και φοβήθηκα να το βάλω μέσα.

Τελικά αφού δεν έπαιζε-λειτουργούσε, το έσπρωξα τέρμα και με το κλάκ που έκανε φοβήθηκα πώς η υποδοχή usb του note έφυγε εκ των έσω του!

 

Ίδια φοβία είχα και εγώ, αλλά το έσπρωξα βαθιά και δεν το μετάνιωσα :X

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χειριστήριο του ps3 sixaxis το εχει συνδεσει κανεις σας ????

Παιδεύομαι αλλα δεν μπορω να το συχρονισω

Με το νοτελι......

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...