Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο παιδί πριν έψαχνε τις ShockSock τις θήκες. Τις πέτυχα στο Amazon: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00977LPTC/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2F4X97S1IYW70

Βέβαια με μεταφορικά βγαίνει στα 12€ περίπου.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, μηπως παιδια εχει χρησιμοποιησει κανεις dual sim adapter για το τηλεφωνο μας????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίταγα το extra πενάκι για το Note 10.1 και έχει στο πακέτο ανταλλακτικές μύτες για το πενάκι από τις οποίες μερικές είναι οι κλασσικές πλαστικές που έχει ήδη το Note II ενώ οι άλλες είναι λαστιχένιες. Έτσι, το πενάκι συναντάει μεγαλύτερη αντίσταση και είναι καλύτερο όταν γράφεις χειρόγραφες σημειώσεις (

).

 

Έχει αγοράσει κανείς δεύτερο πενάκι για το Note II? Στο site δεν αναφέρει κάτι για το αν έχει ή δεν έχει τις extra μυτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως παιδια εχει χρησιμοποιησει κανεις dual sim adapter για το τηλεφωνο μας????

Καλημέρα. Φίλε harley5 αν έχεις ήδη μάθει κάτι ή μάθεις για τον dual αντάπτορα θα με ενδιέφερε κι εμένα, οπότε κάνε μια ανάρτηση εδώ. Ευχαριστώ.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θα κανω σε λιγο καιρο ενα ταξιδι στην Αμερικη,και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει που να βρω φοτιστη για την Αμερικη.καταστημα απο ελλαδα παρακαλω…ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κοιτα τον φορτιστη..λογικα ειναι 110-220volt οποτε θα παρεις μονο ενα ανταπτορα για αμερικανικη πριζα ειτε πρακτικερ ειτε media markt η καταστημα ηλεκτρονικων η παιρνεις απο αμερικη
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεμε..στο υπογραφω κιολας.....γενικα να ξερεις πως ολοι οι φορτιστες που ειναι μετασχηματιστες ειναι 100-240 volt..κινητα ,laptop ,cameres ,
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε από τον γνωστό μας Κινέζο το καλώδιο otg αλλά όχι ο ανταπτορας. Γιατί δεν ήρθαν μαζί ενώ η παραγγελία έγινε την ίδια ώρα;

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν το καλώδιο συνδέεται και στη θύρα του τηλεφώνου; το προσπαθησα αλλά δεν μπαίνει!

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε..για αποστολες εκτος ΕΕ να ζητατε παντα αποστολη με το ταχυδρομειο της χωρας και οχι courier..οι curier εταιρειες περναν ολα τα δεματα απο τελωνειο για να παρουν την αμοιβη τους σαν εκτελωνισμο...Δες και εδω μηπως σε βοηθησει με τους αλητες

http://techblog.gr/internet/eett-customs-greece-8773/

Επισης..πριν δυο χρονια φιλος μυ σε αναλογη περιπτωση συννενοηθηκε με τον πωλητη και αρνηθηκε οτι το δεμα ηταν γιαυτον οποτε η κουριερ το εστειλε πισω στον αποστολεα και του το ξαναεστειλε με usps..

 

Σωστά όλα αυτά, αλλά ειδικά σε ακριβές αγορές δεν είναι να παίζεις με τους ταχυδρόμους. Τι πιο εύκολο από το να στο αρπάξουν και να μην πάρει χαμπάρι κανένας ;

Αν έχεις δε και κακούς γείτονες στην πολυκατοικία...:p

 

Πέρα από την πλάκα, το courier σε μεγάλες αγορές είναι απαραίτητο και δεν ρισκάρει και ο πωλητής να το στείλει αλλιώς.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε από τον γνωστό μας Κινέζο το καλώδιο otg αλλά όχι ο ανταπτορας. Γιατί δεν ήρθαν μαζί ενώ η παραγγελία έγινε την ίδια ώρα;

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν το καλώδιο συνδέεται και στη θύρα του τηλεφώνου; το προσπαθησα αλλά δεν μπαίνει!

 

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ τον αντάπτορα. 15 με 21 μέρες έγραφε..

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε το καλώδιο otg την προηγούμενη βδομάδα κιόλας αλλα το hdmi τπτ ακόμα ίδια μέρα τα παραγγείλα και μαζι έφυγαν απο τον Κινέζο .. τι έγινε χαθηκε ???

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Α βρε Κωστα (DrMobile) μου εχεις βαλει την ιδεα στην πισω μερια του μυαλου μου και σκεφτομαι μερικες φορες την manna που πηρες. Να αλλαξω την zenus; Αξιζει; Παλι εξοδα; Απο εμφανιση; Αχ αχ αχ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση τι χρησιμευει το class 4 η 10 στις καρτες μνημης? αφορα την ταχητητα των δεδομενον?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση τι χρησιμευει το class 4 η 10 στις καρτες μνημης? αφορα την ταχητητα των δεδομενον?

 

Ναι στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων ..

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα αυτή τη θήκη:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/puro-case-samsung-galaxy-note-ii-samsunggnote2str-diafanes/prod3410049pp/

Πραγματικά ότι καλύτερο θα μπορούσα να πάρω. Αγκαλιάζει το κινητό και γενικά σε αφήνει να το χαρείς. Σε σχέση με την rock (σαν την flip cover) απλά καμία σχέση (προσωπική γνώμη).

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα αυτή τη θήκη:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/puro-case-samsung-galaxy-note-ii-samsunggnote2str-diafanes/prod3410049pp/

Πραγματικά ότι καλύτερο θα μπορούσα να πάρω. Αγκαλιάζει το κινητό και γενικά σε αφήνει να το χαρείς. Σε σχέση με την rock (σαν την flip cover) απλά καμία σχέση (προσωπική γνώμη).

 

Την εψαχνα και εγω να την παρω, αλλα πριν 1 μηνα δεν ηταν πουθενα διαθεσιμη και τελικα κατεληξα στο cover της samsung. Πιστευω οτι ειναι πολυ παρομοια προιοντα.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56089

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα αυτή τη θήκη:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/puro-case-samsung-galaxy-note-ii-samsunggnote2str-diafanes/prod3410049pp/

Πραγματικά ότι καλύτερο θα μπορούσα να πάρω. Αγκαλιάζει το κινητό και γενικά σε αφήνει να το χαρείς. Σε σχέση με την rock (σαν την flip cover) απλά καμία σχέση (προσωπική γνώμη).

 

Μπαίνει και βγαίνει με δυσκολία;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την εψαχνα και εγω να την παρω, αλλα πριν 1 μηνα δεν ηταν πουθενα διαθεσιμη και τελικα κατεληξα στο cover της samsung. Πιστευω οτι ειναι πολυ παρομοια προιοντα.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56089

Κι εμένα μου άρεσε, αλλά νομίζω πως προτιμώ εν τέλει το Cover εξαιτίας του polycarbonate πίσω. Νομίζω η Puro είναι όλη σιλικόνης.

Παρεμπιπτόντως, παρήγγειλα τελικά την Shocksock (για να χωράει με το Cover) στο Amazon και την περιμένω από εβδομάδα. Θα σας πω τα νέα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε καποια slim ή ultra slim θηκη για galaxy note ? γενικα να μην μεγαλωνει το κινητο.... δοκιμασμενες λυσεις.... ξερω οτι ετσι δεν το προστατευω...αλλα με ενδιαφερει πιο πολυ να το προστατευω απο τα γδαρσιματα στο πισω καπακι και οχι απο πεσιμο... γενικα να μην μεγαλωσει και αλλο το κινητο... :lol:

 

 

ειμαι κάτοχος ολίγων ωρων .... :ninja:

Vespa
Link to comment
Share on other sites

Α βρε Κωστα (DrMobile) μου εχεις βαλει την ιδεα στην πισω μερια του μυαλου μου και σκεφτομαι μερικες φορες την manna που πηρες. Να αλλαξω την zenus; Αξιζει; Παλι εξοδα; Απο εμφανιση; Αχ αχ αχ...

Φίλε guspsoras η συμβουλή μου είναι να μην αλλάξεις τη Zenus... Η Manna είναι πολύ ωραία αλλά από την εμπειρία μου η Zenus είναι ίσως λίγο καλύτερη σε ποιότητα. Πρόσφατα πήρα μια ακόμα Manna (ίδια με αυτή που έχω) για το Note II ενός φίλου, αλλά τελικά δεν του άρεσε και την επέστρεψα στην Amazon. Παρατήρησα ότι η νέα θήκη Manna δεν ήταν τόσο προσεγμένη στην κατασκευή της όσο η δική μου. Πιστεύω πως η Manna δεν έχει το quality control και την προσοχή στη λεπτομέρεια που έχει η Zenus και το δέρμα της Manna πρέπει να είναι συνθετικό και όχι πραγματικό όπως οι premium θήκες της Zenus (να σημειώσω ότι αρκετές θήκες της Zenus έχουν κι αυτές συνθετικό δέρμα, δεν ξέρω ποια έχεις εσύ).

 

Εγώ μάλλον θα κρατήσω τη Manna γιατί με βολεύει λειτουργικά (μου αρέσει που δεν έχει κούμπωμα με κλιπ) και τη βρίσκω όμορφη εμφανισιακά. Η ποιότητα των Zenus είναι κορυφαία, αλλά έχουν κάποια πράγματα επάνω τους που με χαλάνε (τεράστια τετράγωνα κουμπάκια, μεταλλικά καρφάκια, καλλιγραφικά γράμματα κτλ.). Αν έβγαινε μια θήκη με τις λιτές γραμμές της Manna και το δέρμα και την ποιότητα των premium θηκών της Zenus θα την έπαιρνα. Οι Spigen SGP φαίνονται πολύ ελκυστικές, αλλά δεν το σκέφτομαι προς το παρόν...

 

Η γνώμη μου είναι ότι αν σε καλύπτει η Zenus που έχεις μην την αλλάξεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε, αλλά νομίζω πως προτιμώ εν τέλει το Cover εξαιτίας του polycarbonate πίσω. Νομίζω η Puro είναι όλη σιλικόνης.

Παρεμπιπτόντως, παρήγγειλα τελικά την Shocksock (για να χωράει με το Cover) στο Amazon και την περιμένω από εβδομάδα. Θα σας πω τα νέα.

Και εγω με το cover ειμαι. Πολυ ευχαριστημενος. Τελεια προστασια και ανετο, απροβληματιστο βαλε-βγαλε.

 

Καποιο λιγκ για την shocksock?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε guspsoras η συμβουλή μου είναι να μην αλλάξεις τη Zenus...[/u].

 

Καλημερα, την Neo Vintage που ειχες και εσυ εχω. Ειλικρινα δεν εχω καποιο προβλημα απο την θηκη, ουτε τα καρφακια με ενοχλουν ουτε το μονογραμμα, ισα ισα που θεωρω οτι της δινουν και καποια πολυτελια. Απλα με τα σχολια που ειχες κανει για την manna μου ειχες αφησει μια περιεργεια οτι ισως να αξιζει η δοκιμη της, αλλα με αυτα που μου λες μου εφυγε κιολας.

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με το cover ειμαι. Πολυ ευχαριστημενος. Τελεια προστασια και ανετο, απροβληματιστο βαλε-βγαλε.

 

Καποιο λιγκ για την shocksock?

Αυτή παρήγγειλα: http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00977LPTC/ref=redir_mdp_mobile?ref_=pe_217191_31005151_3p_dp_1

8 ευρώ μου βγήκε με τα μεταφορικά. :)

Μου άρεσε και αυτή: http://www.amazon.co.uk/dp/B00AEQRQCU/ref=cm_sw_r_an_am_ap_am_gb?ie=UTF8 αλλά δεν ήμουν σίγουρη τι περιθώρια έχει για να το χωρέσει οπότε πήρα την άλλη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...