Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ενδιαφέρομαι για το Ativ ενα δυο πραγματάκια

τι θα συνιστουσατε για πλοήγηση; (ειναι σημαντικο για μενα)

Αναμένεται πτώση τιμής; (γιατι το βρισκω στα 220 και οι 2 φίλοι μου που το εχουν καιρό το πήραν στα 180!)

Εναλλακτική WP φθηνότερου ( δηλ W1) είναι μεγάλος συμβιβασμός;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμείς με Ativ S έχουμε HD Voice? το δοκίμασε κανείς στην πράξη, έχει όντως διαφορά στην ποιότητα της φωνής???
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική WP φθηνότερου ( δηλ W1) είναι μεγάλος συμβιβασμός;

 

Δες το SAR;

Ativ S : 0.31 http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s_i8750-4960.php

W1 ;;;;; δεν μπόρεσα να βρω, γιατί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμείς με Ativ S έχουμε HD Voice? το δοκίμασε κανείς στην πράξη, έχει όντως διαφορά στην ποιότητα της φωνής???

 

Αν ισχύει αυτό : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Smartphones_using_HD_Voice

ναι! δες το δεύτερο Samsung.

Για ποιότητα δεν ξέρω, δεν έχω Cosmote.

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

W1 εννοώ το Huawei W1 wimdows phone

 

το ίδιο κινητό εννοώ και εγώ. Το ερωτηματικό πάει στο ότι όπου και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω επίσημα στοιχεία για το SAR

Link to comment
Share on other sites

fm radio οχι ...την παιρνεις επισημα εχει βγει για το ativ...γιατι να χασεις εγγυηση?

καλοδουλευτο

 

Έχω την έκδοση GDR2 8.0.10327.77 στο κινητό κι όχι την GDR3. Δεν έχει έχει βγει η 3?? αν ναι απο που μπρω να την κατεβάσω. στην ενημερωση τηλεφωνου μου λέει πως έχω την τελευταία

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφέρομαι για το Ativ ενα δυο πραγματάκια

τι θα συνιστουσατε για πλοήγηση; (ειναι σημαντικο για μενα)

Αναμένεται πτώση τιμής; (γιατι το βρισκω στα 220 και οι 2 φίλοι μου που το εχουν καιρό το πήραν στα 180!)

Εναλλακτική WP φθηνότερου ( δηλ W1) είναι μεγάλος συμβιβασμός;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για πλοήγηση θα βάλεις με αυτόν τον τρόπο το Nokia Here+ και είσαι κομπλέ.

Για την τιμή κανείς δεν μπορεί να πει κάτι. Στα 180 δεν ξέρω εάν θα το ξαναβρείς...

 

το ίδιο κινητό εννοώ και εγώ. Το ερωτηματικό πάει στο ότι όπου και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω επίσημα στοιχεία για το SAR

 

Εάν σε ενδιαφέρει πολύ το sar τότε δεν έχεις να σκεφτείς κάτι... Σε android και windows phone δεν υπάρχει πιο χαμηλό από της Samsung...

 

Έχω την έκδοση GDR2 8.0.10327.77 στο κινητό κι όχι την GDR3. Δεν έχει έχει βγει η 3?? αν ναι απο που μπρω να την κατεβάσω. στην ενημερωση τηλεφωνου μου λέει πως έχω την τελευταία

 

Έχει βγει αλλά όχι για όλες τις χώρες ακόμα. Εάν βιάζεσαι μπορείς να αλλάξεις κωδικό csc σε ATO και να πάρεις το update σήμερα κιόλας. Για το πώς θα το κάνεις εδώ στη σελίδα 8.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Νέος κάτοχος του Samsung ativs.

Έχω πρόβλημα με την μπροστά κάμερα. Όταν πατάω το σύμβολο για να γυρίσει στην μπροστά κάμερα μαυρίζει η οθόνη και συνήθως κλείνει η εφαρμογή της κάμερας. Άλλες φορές το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση. Πάντως για να πάω και πάλι στην πίσω κάμερα πρέπει να επανεκκινήσω το τηλ.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Έχω την έκδοση 8.0.10327.77

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Νέος κάτοχος του Samsung ativs.

Έχω πρόβλημα με την μπροστά κάμερα. Όταν πατάω το σύμβολο για να γυρίσει στην μπροστά κάμερα μαυρίζει η οθόνη και συνήθως κλείνει η εφαρμογή της κάμερας. Άλλες φορές το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση. Πάντως για να πάω και πάλι στην πίσω κάμερα πρέπει να επανεκκινήσω το τηλ.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Έχω την έκδοση 8.0.10327.77

 

 

Δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο bug στο ativ μου. Κάνε μια επαναφορά του τηλεφώνου. Επίσης έλεγξε αν μπορείς να αναβαθμίσεις σε νέα έκδοση λογισμικού, καθώς είσαι στην gdr2. Αν δεν γίνει τπτ, στείλε το πίσω ως DOA, ή αν πέρασε η εβδομάδα από την αγορά, στείλε το για σέρβις εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα hr στην ενημέρωση που έγραψα πιο πάνω ότι πήρα. Όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα. :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ μόλις την κατέβασα.Άντε και πολύ άργησε για DBT.Kαλοδούλευτο παιδιά.

 

EDIT.Μόλις είδα ότι δεν είναι η gdr3.Tι θα γίνει θα την πάρουμε ποτέ εμείς με dbt??

Edited by zoiskarl
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ μόλις την κατέβασα.Άντε και πολύ άργησε για DBT.Kαλοδούλευτο παιδιά.

 

Ποια έκδοση κατέβασες για DBT? Η 8.0.10328.78 είναι GDR2 όχι GDR3.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικα δεν ειναι η 3 ....καμια αλλαγη στο τηλεφωνο εκτος απο το οτι μαλλον εγινε πιο γρηγορο

 

Γύρνα το σε Αυστριακό code να τελειώνεις. 1 λεπτό ιστορία είναι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@referravag Και η 8.0.10327.77 ποιά ήταν??

 

8.0.10327.27 και 8.0.10328.78 είναι GDR2 σύμφωνα με το επίσημο blog. Δες εδώ... http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history

 

Το αν θα πάρει τη μια ή την άλλη εξαρτάται από το μοντέλο του τηλεφώνου και τον πάροχο. Όμοια και για την GDR3 υπάρχουν 4 διαφορετικές εκδοχές. Προσωπικά θα προτιμίσω να περιμένω την επίσημη GDR3 για DBT. Δεν βλέπω το λόγο να το σκαλίσω από τη στιγμή που όλα λειτουργούν αψεγάδιαστα.

Edited by referravag
Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το σε Αυστριακό code να τελειώνεις. 1 λεπτό ιστορία είναι.

πως γινετα αυτο και ποια ειναι η εκδοση GDR3? Μετα μπορω να γυρισω στο code που ειχα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως γινετα αυτο και ποια ειναι η εκδοση GDR3? Μετα μπορω να γυρισω στο code που ειχα?

 

Για αλλαγή csc πληκτρολογείς ##634# στο dialpad και μετά αφού ανοίξει η εφαρμογή Diagnostic tool πληκτρολογείς *#321647335, επιλέγεις csc (Αυστριακό: ΑΤΟ), γίνεται hard reset και είσαι έτοιμος. Μπορείς να γυρίσεις πίσω με τον ίδιο τρόπο.:)

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα με τις αλλαγες απο γερμανικο σε αυστριακο τις εκανα και κατεβασα αμεσως την gdr3.μεχρι εδω ολα καλα.μαλιστα διαπιστωσα οτι σε σχεση με το γερμανικο ειχαν αρχισει να εξαλειφονται και τα εκνευριστικα φαινομενα των επανεκκινησεων μεχρι που εδω και κατι λιγες ημερες ξαναεμφανιστηκαν με τροπο εκνευριστικο.σημερα το εκανε 2 φορες.υπαρχει καπιιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα.εχω διαβασει πως το εχουν ως προβλημα και τα νοκια πραγμα που με κανει να πιστευω οτι φταει το λειτουργικο.

Υ.Γ. καπου διαβασα απο ενα παλικαρι οτι μετα την εγκατασταση της gdr3 εκανε παλι hard reset και σταματησαν οι επανεκκινησεις.οντως ετσι ειναι να το κανω και επι τη ευκαιρια θυμιστε μου λιγο πως γινεται το hard reset.ευχαριστω

Edited by krikelis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου Γερμανικό DBT δεν έχει κάνει ούτε μια επαννεκίνηση μέχρι στιγμής και ούτε ένα κόλλημα. Οπότε ίσως να μην είναι θέμα λειτουργικού αλλά ελλατωματικής παρτίδας... Εκτός και αν με τον καιρό κρεμάει η registry στο windows phone 8.. Δεν ξέρω. Ο καιρός θα πει. Μέχρι τώρα μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω για το Ativ S μου. Είναι μακράν πιο σταθερό και προβλέψιμο από ότι androidες έχει πέσει στα χέρια μου. Ίδια εμπειρία χρήσης με iOS. Απίστευτα smooth τηλ. :D
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή csc πληκτρολογείς ##634# στο dialpad και μετά αφού ανοίξει η εφαρμογή Diagnostic tool πληκτρολογείς *#321647335, επιλέγεις csc (Αυστριακό: ΑΤΟ), γίνεται hard reset και είσαι έτοιμος. Μπορείς να γυρίσεις πίσω με τον ίδιο τρόπο.:)

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...το εκανα πηρα το update , ξαναγυρισα και ολα καλα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε το update με αλλαγή σε ATO ποια έκδοση από τις 4 πήρατε: 8.0.10501.127, 8.0.10512.142, 8.0.10517.150 ή 8.0.10521.155.

Επίσης η έκδοση του firmware αναβαθμίστηκε από την 2424.13.5.1 που ήταν στην GDR2 και αν ναι ποια είναι η νέα έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...