Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο προχθες η μουσικη που εχω αποθηκευμενη στο κινητο ακουγεται στο 1/30 της εντασης ειτε ειναι στο 1 ειτε στο 30 , ομως οι ηχοι του κινητου,ο ηχος απο αλλες εφαρμογες και τα βιντεο ακουγονται κανονικα στη σωστη ενταση...

:confused: τι μπορει να φταιει??

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο προχθες η μουσικη που εχω αποθηκευμενη στο κινητο ακουγεται στο 1/30 της εντασης ειτε ειναι στο 1 ειτε στο 30 , ομως οι ηχοι του κινητου,ο ηχος απο αλλες εφαρμογες και τα βιντεο ακουγονται κανονικα στη σωστη ενταση...

:confused: τι μπορει να φταιει??

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μου ειχε τυχει και εμενα καποια στιγμη και εφτιαξε μονο του μετα απο επανεκκινηση.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο, το έχω τρεις μέρες και το πήρα σε πολύ καλή τιμή. Προερχόμενος από συσκευές android για πολλά χρόνια, έχω να παρατηρήσω ότι βασικότερη αδυναμία του (για μένα και προφανώς λόγω λειτουργικού), είναι ο τρόπος διαχείρησης εγγράφων office και pdf, ειδικά σε σχέση με τα email.

Αν έχω καταλάβει σωστά, όταν λάβω ένα mail με συνημμένο ένα έγγραφο office υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης στο τηλέφωνο (όχι στην κάρτα) ή εναλλακτικά στο skydrive. Αν το συνημμένο είναι pdf, τότε αποθηκεύεται ή όχι και αν ναι, που; Ουσιαστικά είναι προσβάσιμο μόνο μέσα από την εφαρμογή adobe reader, χωρίς όμως καμμία δυνατότητα αποθήκευσης (τοπικά ή cloud), χωρίς δυνατότητα μετονομασίας, το δε καταπληκτικό είναι ότι αν ανοίξω πάλι το mail, εμφανίζεται μέσα στο reader το ίδιο έγγραφο ξανά. Μεγάλο μπέρδεμα, ειδικά για κάποιον που χρησιμοποιεί συχνά pdf αρχεία.

Κατά τ' άλλα, δεν έχει κάποια μεγάλη αδυναμία, τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες, ειδικά δε αφού μπόρεσα να κάνω bookmarks sync με τον chrome μέσω xmarks. Σίγουρα πάντως θα μπορούσε να έχει ένα καλύτερο video player και δυνατότητα φωτογραφιών στα facebook μηνύματα.

Ως συσκευή, πάρα πολύ καλή, ωραία οθόνη και σε τιμή ανέκδοτο αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο, το έχω τρεις μέρες και το πήρα σε πολύ καλή τιμή. Προερχόμενος από συσκευές android για πολλά χρόνια, έχω να παρατηρήσω ότι βασικότερη αδυναμία του (για μένα και προφανώς λόγω λειτουργικού), είναι ο τρόπος διαχείρησης εγγράφων office και pdf, ειδικά σε σχέση με τα email.

Αν έχω καταλάβει σωστά, όταν λάβω ένα mail με συνημμένο ένα έγγραφο office υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης στο τηλέφωνο (όχι στην κάρτα) ή εναλλακτικά στο skydrive. Αν το συνημμένο είναι pdf, τότε αποθηκεύεται ή όχι και αν ναι, που; Ουσιαστικά είναι προσβάσιμο μόνο μέσα από την εφαρμογή adobe reader, χωρίς όμως καμμία δυνατότητα αποθήκευσης (τοπικά ή cloud), χωρίς δυνατότητα μετονομασίας, το δε καταπληκτικό είναι ότι αν ανοίξω πάλι το mail, εμφανίζεται μέσα στο reader το ίδιο έγγραφο ξανά. Μεγάλο μπέρδεμα, ειδικά για κάποιον που χρησιμοποιεί συχνά pdf αρχεία.

Κατά τ' άλλα, δεν έχει κάποια μεγάλη αδυναμία, τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες, ειδικά δε αφού μπόρεσα να κάνω bookmarks sync με τον chrome μέσω xmarks. Σίγουρα πάντως θα μπορούσε να έχει ένα καλύτερο video player και δυνατότητα φωτογραφιών στα facebook μηνύματα.

Ως συσκευή, πάρα πολύ καλή, ωραία οθόνη και σε τιμή ανέκδοτο αυτή τη στιγμή.

 

έκανες bookmarks sync με τον chrome μέσω xmarks!!! για δώσε μας τα φώτα σου γιατί δεν τα κατάφερα με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για τους χάρτες.

ποιους χαρτες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τους Bing μάλλον θα εννοεί.

 

Πάντως το copilot γιαπλοηγηση με έχει καλύψει μια χαρά και έχει και δωρεάν χάρτες Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

ποιους χαρτες?

 

Ναι στους bing αναφέρομαι.

 

Πάντως το copilot για πλοήγηση με έχει καλύψει μια χαρά και έχει και δωρεάν χάρτες Ελλάδας.

 

Πιστεύω είναι η καλύτερη δωρεάν και ολοκληρωμένη λύση σε πλοήγηση αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

έκανες bookmarks sync με τον chrome μέσω xmarks!!! για δώσε μας τα φώτα σου γιατί δεν τα κατάφερα με τίποτα...

 

Εγκαθιστάς το xmarks plugin για το chrome στον υπολογιστή σου.

Δημιουργείς λογαριασμό -αν δεν εχεις - και κάνεις sync to server.

Όλα σου τα bookmarks πλέον είναι "σωσμένα" στους server τους.

Κατόπιν κατεβάζεις την εφαρμογή xmarks απο το store. Την ανοίγεις

και κάνεις login με τους κωδικούς που έβαλες κατά την δημιουργία του

λογαριασμού. Κάνεις sync και voila... Έχεις όλα τα bookmarks ακριβώς

όπως στο desktop (και με folder structure). Φυσικά είναι προσβάσιμα

μέσα από την εφαρμογή και όχι από τον ie, αλλά μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς το xmarks plugin για το chrome στον υπολογιστή σου.

Δημιουργείς λογαριασμό -αν δεν εχεις - και κάνεις sync to server.

Όλα σου τα bookmarks πλέον είναι "σωσμένα" στους server τους.

Κατόπιν κατεβάζεις την εφαρμογή xmarks απο το store. Την ανοίγεις

και κάνεις login με τους κωδικούς που έβαλες κατά την δημιουργία του

λογαριασμού. Κάνεις sync και voila... Έχεις όλα τα bookmarks ακριβώς

όπως στο desktop (και με folder structure). Φυσικά είναι προσβάσιμα

μέσα από την εφαρμογή και όχι από τον ie, αλλά μικρό το κακό.

 

δεν είχα προσέξει ότι υπάρχει εφαρμογή xmarks στο store....

ευχαριστώ!!!

μόλις το ρύθμισα, υπέροχα, πως ζούσα τόσο καιρό χωρίς αυτό :)

Edited by Thanasisss
Link to comment
Share on other sites

ναι το Bing πήρε αναβάθμιση γύρω στα 19MB

ναι οκ ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ψαχνοντας το κινητο κατι πειραξα και στο μενου των εφαρμογων δεν τις εχει ολες χυμα και να κανεις σκρολ...τις εχει αλφαβητικα...ξερετε μηπως πως βγαινει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ψαχνοντας το κινητο κατι πειραξα και στο μενου των εφαρμογων δεν τις εχει ολες χυμα και να κανεις σκρολ...τις εχει αλφαβητικα...ξερετε μηπως πως βγαινει αυτο???

 

συνήθως αυτό το κάνει όταν ξεπεράσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι σε κάποια μοντέλα HTC 8X που ειναι αγορασμένα απο σκρουτζομαγαζα, υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά στις συσκευές επειδη δεν έχουν περασμένο το multilanguage.

 

Στο ativ s γράφετε κανονικά στα Ελληνικά όσοι αγοράσατε απο σκρουτζομάγαζο;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι σε κάποια μοντέλα HTC 8X που ειναι αγορασμένα απο σκρουτζομαγαζα, υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά στις συσκευές επειδη δεν έχουν περασμένο το multilanguage.

 

Στο ativ s γράφετε κανονικά στα Ελληνικά όσοι αγοράσατε απο σκρουτζομάγαζο;

 

Nαι κανονικα ολα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι σε κάποια μοντέλα HTC 8X που ειναι αγορασμένα απο σκρουτζομαγαζα, υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά στις συσκευές επειδη δεν έχουν περασμένο το multilanguage.

 

Στο ativ s γράφετε κανονικά στα Ελληνικά όσοι αγοράσατε απο σκρουτζομάγαζο;

 

και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλαγη απο Αντροιντ σε WP8 και εχω ενθουσιαστει αρκετα...

 

Παει μπαλα το κινητο παντου δεν κολαει πουθενα ειναι σμουθ πολυ.Εφαρμογες που χρειαζομαι τις εχει ολες.Μερικα θεματα με εφαρμογες βρηκα λυση τελικα και ολα καλα.Τωρα αυτο που λενε οτι ειναι φτωχο το μαρκετ κτλ δεν το ξερω και δεν ξερω τι εφαρμογες θελει ο καθενας.Π.χ φιλος μου Αιφονακιας εχει 30 φακελους με εφαρμογες και ο καθε φακελος εχει απο 50 εφαρμογες μεσα που ουτε ξερει τι ειναι η καθεμια...:lol::lol::lol: Λιγες εφαρμογες και καλες.

Καμερα πολυ καλη κατα την γνωμη μου γιατι τραβαω φωτογραφιες

Μπαταριαραααααααααααααααααααααααααααα δεν ξερω για εσας αλλα απο τις 6 το πρωι,μουσικη στο δρομο για τη δουλεια,ταυτοχρονα παιζω και σουντοκου,ΦΒ,να διαβασω και κανα 2-3 φορουμ που παρακολουθω καθημερινα.μετα στη δουλεια ανοιχτο το wi-fi μεχρι το σχολασμα με ΦΒ κανα mail & w.app και τελος παλι μουσικη και παιχνιδι μεχρι το σπιτι...μολις γυρισα σπιτι ειχα 43% ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!!!!!!!!! Με λιγα λογια ανετοτατα μερα ναουμε...!!!

 

Μολις το πηρα ειμασταν για καφε με 2 φιλους ο ενας με Iphone 5 και ο αλλος με Iphone 4s

 

Ασχοληθηκαμε κανα μισαωρο με τα κινητα σε χρηση ιντερνετ φορτωση βιντεο κτλ...δεν ξερω πως αλλα ανοιγα τα παντα πρωτος...

Mετα το μισαωρο χρησης και των 3 κινητων εγω ειχα καταναλωση 7% μπαταρια και το Μηλαρακια καμια 30% :lol::lol

 

Φωτογραφιες λιγο καλυτερες το 5αρι στα χρωματα πιστευω αλλα σε χαμηλο φωτισμο καλυτερες το Samsung

 

Ολα αυτα με μονο 184 ευρω αγορα του κινητου απο Σκρουτζομαγαζο...:lol::lol::lol:

 

Αυτα απο εμενα προς το παρον ευχαριστημενος πολυ απο το Samsung Ativ S και τα Windows Phone και ας μου λεγανε οτι θα το μετανοιωσω....

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλαγη απο Αντροιντ σε WP8 και εχω ενθουσιαστει αρκετα...

 

 

 

 

 

Παει μπαλα το κινητο παντου δεν κολαει πουθενα ειναι σμουθ πολυ.Εφαρμογες που χρειαζομαι τις εχει ολες.Μερικα θεματα με εφαρμογες βρηκα λυση τελικα και ολα καλα.Τωρα αυτο που λενε οτι ειναι φτωχο το μαρκετ κτλ δεν το ξερω και δεν ξερω τι εφαρμογες θελει ο καθενας.Π.χ φιλος μου Αιφονακιας εχει 30 φακελους με εφαρμογες και ο καθε φακελος εχει απο 50 εφαρμογες μεσα που ουτε ξερει τι ειναι η καθεμια...:lol::lol::lol: Λιγες εφαρμογες και καλες.

 

 

Καμερα πολυ καλη κατα την γνωμη μου γιατι τραβαω φωτογραφιες

 

 

Μπαταριαραααααααααααααααααααααααααααα δεν ξερω για εσας αλλα απο τις 6 το πρωι,μουσικη στο δρομο για τη δουλεια,ταυτοχρονα παιζω και σουντοκου,ΦΒ,να διαβασω και κανα 2-3 φορουμ που παρακολουθω καθημερινα.μετα στη δουλεια ανοιχτο το wi-fi μεχρι το σχολασμα με ΦΒ κανα mail & w.app και τελος παλι μουσικη και παιχνιδι μεχρι το σπιτι...μολις γυρισα σπιτι ειχα 43% ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!!!!!!!!! Με λιγα λογια ανετοτατα μερα ναουμε...!!!

 

 

 

 

 

Μολις το πηρα ειμασταν για καφε με 2 φιλους ο ενας με Iphone 5 και ο αλλος με Iphone 4s

 

 

 

 

 

Ασχοληθηκαμε κανα μισαωρο με τα κινητα σε χρηση ιντερνετ φορτωση βιντεο κτλ...δεν ξερω πως αλλα ανοιγα τα παντα πρωτος...

 

 

Mετα το μισαωρο χρησης και των 3 κινητων εγω ειχα καταναλωση 7% μπαταρια και το Μηλαρακια καμια 30% :lol::lol

 

 

 

 

 

Φωτογραφιες λιγο καλυτερες το 5αρι στα χρωματα πιστευω αλλα σε χαμηλο φωτισμο καλυτερες το Samsung

 

 

 

 

 

Ολα αυτα με μονο 184 ευρω αγορα του κινητου απο Σκρουτζομαγαζο...:lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

Αυτα απο εμενα προς το παρον ευχαριστημενος πολυ απο το Samsung Ativ S και τα Windows Phone και ας μου λεγανε οτι θα το μετανοιωσω....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

το κινητό είναι τρελο value for money,αλλά το λειτουργικό θέλει πολύ δουλειά και πολλές εφαρμογές πολύ χειρότερες από ios και Android (όπως το tapatalk πού γράφω και κρασαρει συχνά).

Link to comment
Share on other sites

H πορεια θα δειξει...

 

Παντως οπως το ειπες τρελο value for money!!!

 

 

ΥΓ.Απο τις 6 το πρωι που το πηρα απο την πριζα ειμαι στο 80% μπαταρια με χρηση μουσικη κατεβασμα εφαρμογων ΦΒ και ιντερνετ...

 

:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μοιράσει ιντερνετ απο wifi μέσω tethering;

 

ναι ...κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πήρα πιο πολύ δοκιμαστικά σαν εισαγωγή στα WP και με έχει καλύψει με το παραπάνω όσον αφορά τις δικες μου αναγκες.Η μπαταρία σκυλί,η κάμερα για μένα είναι αξιοπρεπής και η γενικη χρήση νερό.Οσον αφορά τον file explorer που αναφέρουν όλοι δεν μου λείπει τοοοοοσο πολύ.Πιο πολύ θα ήθελα ας πούμε καλύτερη διαχείριση των επαφών με πολλαπλή επιλογή,μεταφορά σε sim,κ.λ.π.Προχθες βρηκα και εφαρμογή burst mode για την cam και ειμαι κομπλέ τώρα.

 

Α ξέχασα να αναφέρω την πολύ καλή οθόνη.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...