Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και ειχαν στειλει μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?.....

εχουμε τις κορυφαιες εταιριες υποστηριξης στην Ελλαδα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και ειχαν στειλει μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?.....

 

σε όλα τα smartphone....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,οπως εχω γραψει και νωριτερα μετακινηθηκα απο το android στα WP8 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,θα ηθελα να πω ομως και κατι αλλο....αρχικα η μετακινηση μου εγινε απο τη ΝΟΚΙΑ και το SYMBIAN προς τη samsung και το android και ακολουθησε παλι η samsung με το ativ s και τα wp8.....με τις συσκευες samsung δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα(galaxy nexus, galaxy s duos, ativ s),...το μεγαλο προβλημα το συναντησα με τα περιφερειακα τους,bluetooth headset και ενσυρματα ακουστικα......τουλαχιστον 4-5 τεμαχια που εχω αγορασει ειναι ολα για κλαματα,σημειωτεον μου εχουν αλλαξει και μια φορα το bluetooth headset και τωρα περιμενω να μου απαντησουν για 2 ακομα τεμαχια(1 εκ των 2 ειναι και αυτα που μου αλλαξαν) και μολις παρω απαντηση θα τους στειλω και τα ακουστικα που ειχε μεσα η συσκευασια του ativ s........μαλλον θα ξαναγυρισω σε περιφερειακα ΝΟΚΙΑ.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,οπως εχω γραψει και νωριτερα μετακινηθηκα απο το android στα WP8 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,θα ηθελα να πω ομως και κατι αλλο....αρχικα η μετακινηση μου εγινε απο τη ΝΟΚΙΑ και το SYMBIAN προς τη samsung και το android και ακολουθησε παλι η samsung με το ativ s και τα wp8.....με τις συσκευες samsung δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα(galaxy nexus, galaxy s duos, ativ s),...το μεγαλο προβλημα το συναντησα με τα περιφερειακα τους,bluetooth headset και ενσυρματα ακουστικα......τουλαχιστον 4-5 τεμαχια που εχω αγορασει ειναι ολα για κλαματα,σημειωτεον μου εχουν αλλαξει και μια φορα το bluetooth headset και τωρα περιμενω να μου απαντησουν για 2 ακομα τεμαχια(1 εκ των 2 ειναι και αυτα που μου αλλαξαν) και μολις παρω απαντηση θα τους στειλω και τα ακουστικα που ειχε μεσα η συσκευασια του ativ s........μαλλον θα ξαναγυρισω σε περιφερειακα ΝΟΚΙΑ.....

 

Τα bluetooth της Sony λένε τίποτα; Κάτι στερεοφωνικά handsfree που είχα πάρει για το παλιό μου Sony Android δεν είναι συμβατά με το Ativ S.

Link to comment
Share on other sites

το ativ ενός φίλου που έστησα πριν μερικές μέρες ενώ του έβγαλε update να κάνει σήμερα (πέραν του κανονικου που βγήκε πριν 2-3 βδομάδες) προκάλεσε πρόβλημα(για την ακρίβεια ο φίλο μου το έκανε αυτό). Ενώ είχε τα γρανάζια και ήταν καθ οδον το update, αυτος δεν ήξερε τι ήταν αυτό, φοβήθηκε και έβγαλε την μπαταρία. Πλέον το κινητό δεν μπουτάρει και είναι συνέχεια με τα γρανάζια. Ξέρει κανείς τι κάνουμε?

 

EDIT: τώρα μου είπε πως του έβγαλε την μπαταρία γιατί αφού ολοκληρώθηκε ότι γινόταν με τα γρανάζια του έβγαλε SAD FACE emoticon στην θέση των γραναζιών. Τι έγινε ακριβώς?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες παρέλαβα το Ativ S και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Έγιναν οι ενημερώσεις και το data sense εμφανίστηκε μετά την επαναφορά του κινητού. Αυτό σημαίνει ότι έχω πλέον GDR2, σωστά; Επίσης η μπαταρία μου φάνηκε ότι διήρκεσε λίγο: πρώτη φόρτιση στο 100% + 2-3 ώρες και μετά από εντατική χρήση έμεινε ~20%. Είναι φυσιολογικό; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η μπαταρία μου φάνηκε ότι διήρκεσε λίγο: πρώτη φόρτιση στο 100% + 2-3 ώρες και μετά από εντατική χρήση έμεινε ~20%. Είναι φυσιολογικό; Ευχαριστώ!

 

Και στο δικό μου μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση (μου είχαν πει από το κατάστημα που το αγόρασα να το αφήσω να φορτίζει 8 συνεχόμενες ώρες) μετά από 2 ώρες με το wifi ανοιχτό έπεσε στο 20%. Τις επόμενες όμως ημέρες "έστρωσε" η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο. Θα θελα να ρωτησω απο κάμερα πως πάει; Στο gsmarena δείχνει τέλειες φωτογραφίες. Επίσης αξίζει απο πλευράς διάρκειας ζωής και υποστήριξη απο την Sammy; Σας ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πηγαίνει από κάμερα, λογικά τα lumia 920 είναι καλύτερα, αλλά και πάλι, θα βγάζεις αρκετά αξιόλογες φωτογραφίες. Η μπαταρία του (ειδικά μετά την grd2) είναι για smartphone πολύ καλή. Κρατάει πιστεύω άνετα μια μέρα (από το πρωί μέχρι το βράδυ), με όλα ενεργοποιημένα (wifi, 3g, bluetooth, nfc) αρκεί να μην το έχεις στα χέρια σου συνέχεια. Τις 15 ώρες τις βγάζει (υπέρ)άνετα.

 

Το μόνο ίσως αγκάθι της συσκευής είναι το κομμάτι της υποστήριξης από την Samsung. Από ότι φαίνεται δεν έχει την συσκευή στις προτεραιότητες της και συγκριτικά με την nokia θα νιώσεις λίγο παραπονεμένος. All in all πάντως είναι μια πολυ καλή συσκευή για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

βγαζει αρκετα καλες φωτογραφιες , ειναι γρηγορο και σταθερο , εχει ομορφη οθονη , υποστηριζεται απο τη samsung go for it

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

βγαζει αρκετα καλες φωτογραφιες , ειναι γρηγορο και σταθερο , εχει ομορφη οθονη , υποστηριζεται απο τη samsung go for it

 

OK σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα δημοσιευσω τις εντυπώσεις μου...;)

Link to comment
Share on other sites

OK σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα δημοσιευσω τις εντυπώσεις μου...;)

περιμενουμε φιλε μου καλη αγορα....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς το παρακάτω για την ενεργοποίηση του ραδιοφώνου;

http://www.windowsegis.com/how-to-enable-fm-radio-for-samsung-ativ-s/

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση (μου είχαν πει από το κατάστημα που το αγόρασα να το αφήσω να φορτίζει 8 συνεχόμενες ώρες) μετά από 2 ώρες με το wifi ανοιχτό έπεσε στο 20%. Τις επόμενες όμως ημέρες "έστρωσε" η μπαταρία.

 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω ότι η κακομεταχείριση της πρώτης ημέρας επίσης έπαιξε τ ρόλο της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ηθελα να πω κατι για τις μπαταριες,οι μπαταριες λιθιου δεν θελουν αρχικη φορτιση ουτε πρεπει να γινεται πληρης φορτιση της μπαταριας για να εχει μεγαλη διαρκεια η ζωη της μπαταριας αλλα και να εχει αντοχη κατα τη διαρκεια της καθημερινης χρησης.....οι οδηγιες που λαμβανετε για αρχικη φορτιση αφορουν τις παλιες μπαταριες στις οποιες τα στοιχεια εντος αυτων των μπαταριων ειχαν "μνημη"....φορτιστε τις μπαταριες εως οτου να σας δειξει φορτιση 100% και αυτο ηταν....επιπλεον μην φοβοσαστε να τις φορτισετε για λιγο και μετα παλι ξανα...αυτο δεν μικραινει τη διαρκρια ζωης της μπαταριας.....μιλαω παντα για τις μπαταριες λιθιου......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς το παρακάτω για την ενεργοποίηση του ραδιοφώνου;

http://www.windowsegis.com/how-to-enable-fm-radio-for-samsung-ativ-s/

 

και εμενα με τρωει να μαθω.αν καποιο παληκαρι το κανει ας γραψει σχολια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς το παρακάτω για την ενεργοποίηση του ραδιοφώνου;

http://www.windowsegis.com/how-to-enable-fm-radio-for-samsung-ativ-s/

 

εδώ δεν μας έχει έρθει το,gdr2 γαλικο unbranded

αλλα ο τρόπος που δειχνει είναι,για να τεστάρουν στο service αν το ράδιο δουλευει.. Θα δουλευει κανονικότατα αλλα θα πρέπει να κάνεις πάντα αυτη την διαδικασία δεν θα μπει στην θέση που πρέπει... Βεβαια κάτι είναι απο το τίποτα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν μας έχει έρθει το,gdr2 γαλικο unbranded

αλλα ο τρόπος που δειχνει είναι,για να τεστάρουν στο service αν το ράδιο δουλευει.. Θα δουλευει κανονικότατα αλλα θα πρέπει να κάνεις πάντα αυτη την διαδικασία δεν θα μπει στην θέση που πρέπει... Βεβαια κάτι είναι απο το τίποτα..

 

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα .τι ακριβως λεει να κανω για να το δοκιμασω??

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα .τι ακριβως λεει να κανω για να το δοκιμασω??

 

εκεί που πας για να κάνεις κλείσεις πατας

*#9999#

στο μενού που σου βγαζει πατας

*#0

βαζεις τα ακουστικά και πας κάτω που λέει fm radio

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εκεί που πας για να κάνεις κλείσεις πατας

*#9999#

στο μενού που σου βγαζει πατας

*#0

βαζεις τα ακουστικά και πας κάτω που λέει fm radio

 

το κανω αλλα δεν βγαζει το μενου

 

το κινητο κανει επανεκινηση απο μονο του σχεδον καθε μερα.εχει κανενας αλλος τετοιο θεμα??:worry:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα δεν βγαζει το μενου

 

Και σε μένα δεν το βγάζει.

Πάντως μέσα στο μενού είχε μια επιλογή για Dual Modus

Debug Screen-->,phone control->nas control->DualMode Improvement

Το έβαλα στο dual και σαν να έχω την εντύπωση ότι στο νετ πάει πιο γρήγορα.

Το έχει δοκιμάσει κανείς για επιβεβαίωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μια φίλη θέλει να πάρει σήμερα το κινητό, απλλά είδα ότι δεν έχει java. Μπορεί κάποιος που το έχει να επιβεβαιώσει ότι ανοίγουν στον browser site τύπου airtickets.gr?

Σας ευχαριστώ

Don't worry.. Everything is getting nicely out of control !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μια φίλη θέλει να πάρει σήμερα το κινητό, απλλά είδα ότι δεν έχει java. Μπορεί κάποιος που το έχει να επιβεβαιώσει ότι ανοίγουν στον browser site τύπου airtickets.gr?

Σας ευχαριστώ

 

ανοιγουν.τωρα το τσεκαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

gia to θεμα του ραδιοφωνου. απο την οθονη κλησης παταμε ##634# και μπαινουμε στο service dial mode (odyssey_121205 - δημειουργειται και στο μενου ενα καινουριο εικονιδιο που λεγεται diagnosis - . εκει παταμε *#9999# και μπαινουμε στο test mode, παταμε μια φορα το κουμπακι back kai meta to 1 και μπαινουμε στο umts main menu. παταμε το 6 (common menu ) kai meta 7 (factory test) . Ekei βλεπουμε την επιλογη fmradio αλλα δεν ενεργοποιει τιποτα. απλα δειχνει οτι υπαρχει η επιλογη στο λογισμικο για ραδιο. Δεν ξερω αν υπαρχει το hardware για να ενεργοποιηθει αυτη η επιλογη,.
Link to comment
Share on other sites

gia to θεμα του ραδιοφωνου. απο την οθονη κλησης παταμε ##634# και μπαινουμε στο service dial mode (odyssey_121205 - δημειουργειται και στο μενου ενα καινουριο εικονιδιο που λεγεται diagnosis - . εκει παταμε *#9999# και μπαινουμε στο test mode, παταμε μια φορα το κουμπακι back kai meta to 1 και μπαινουμε στο umts main menu. παταμε το 6 (common menu ) kai meta 7 (factory test) . Ekei βλεπουμε την επιλογη fmradio αλλα δεν ενεργοποιει τιποτα. απλα δειχνει οτι υπαρχει η επιλογη στο λογισμικο για ραδιο. Δεν ξερω αν υπαρχει το hardware για να ενεργοποιηθει αυτη η επιλογη,.

 

μαλλον δεν υπαρχει δυστυχως...

οποτε...http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/aupeo-radio/c0191dcd-b6dd-4773-ac18-b5d602a3c756

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...