Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...εχω το ativ s και εχω δυο αποριες..πρωτον πως απενεργοποιειται η περιστροφη οθονης(αν γινεται) και δευτερον εμφανιζεται καπως ο μετρητης χαρακτηρων στο μηνυμα(δν κερω καν αν μου χρεωνει 60 ή 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω θεμα με το μπλε δοντι.εκει που κανει ζευξη με την εξωτερικη συσκευη ξαφνικα κοβεται κσι αναγκαζομαι να κανω επανεκκινηση το κινητο ,μπλοκαρει ολο το συστημα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μια ενημερωση σημερα

 

αλλα λεει 2 πραγματα

 

Microsoft update 8.0.10517.150

Microsoft update 8.0.10521.155

 

Τα έκανα τελικά δεν ξέρω τι είναι αλλα το κινητό εγινε ταχύτερο!!!! Ελπίζω να διορθωθεί και λίγο η μπαταρία

Edited by VXR_ZAP
Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στην παρεα πηρα και γω το κινητακι 150 ευρω ελπιζω να το χαρω :lol:
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στην παρεα πηρα και γω το κινητακι 150 ευρω ελπιζω να το χαρω :lol:

 

Θα το λατρέψεις, είναι πολύ καλή συσκευή και γρήγορη.. πολύ γρήγορη... Κάτι Note 2 και SGS4 τα έχει για πλάκα : )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στην παρεα πηρα και γω το κινητακι 150 ευρω ελπιζω να το χαρω :lol:

 

Θα μπορούσες να μου πεις από που? Γιατί στο Σκρουτζ είδα ότι ξανά πήγε στα 200

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου πεις από που? Γιατί στο Σκρουτζ είδα ότι ξανά πήγε στα 200

 

Μαγαζι γνωστου μου... ενα κομματι ειχε μεινει πηγαινα για το νοτε 2 και πηρα αυτο τελικα (ακομα δεν καταλαβα πως με καταφερε :p )

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μια ενημερωση σημερα

 

αλλα λεει 2 πραγματα

 

Microsoft update 8.0.10517.150

Microsoft update 8.0.10521.155

 

Τα έκανα τελικά δεν ξέρω τι είναι αλλα το κινητό εγινε ταχύτερο!!!! Ελπίζω να διορθωθεί και λίγο η μπαταρία

 

 

 

Πλάκα πλάκα το ativ s είναι αν όχι το μοναδικό ένα από τα λίγα samsung που με κάθε update γίνεται και λίγο πιο γρήγορο. Γιατί αν δείτε κάτι galaxy s duos κλπ μετά από major update θα βάλετε τα κλάμματα..

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα το ativ s είναι αν όχι το μοναδικό ένα από τα λίγα samsung που με κάθε update γίνεται και λίγο πιο γρήγορο. Γιατί αν δείτε κάτι galaxy s duos κλπ μετά από major update θα βάλετε τα κλάμματα..

 

windows phone ftw! :D αν και δεν μου αρεζε τοσο πολυ αυτο το λειτουργικο εχω λατρεψει την βουτηρενια ομαλοτητα του :lol:

Αν και μου λειπουν καποια πραγματα δύσκολα θα ξαναγυρίσω σε android...

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και εδω Δημοσια τον Geo_Xar για την βοηθεια του να φλασαρω το κινητο μου και να λειτουργησει και παλι....

 

 

 

Ο λογος που το εκανα αυτο ειναι ο εξης...

Ειχα την GDR3 Preview και εκανα RESET το τηλεφωνο . Μετα απο αυτο μαυρη οθονη οποτε προσοχη οσοι φορατε αυτην την εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μια ενημερωση σημερα

 

αλλα λεει 2 πραγματα

 

Microsoft update 8.0.10517.150

Microsoft update 8.0.10521.155

 

Τα έκανα τελικά δεν ξέρω τι είναι αλλα το κινητό εγινε ταχύτερο!!!! Ελπίζω να διορθωθεί και λίγο η μπαταρία

 

Στο επόμενο update διάβασα για σημαντικές διορθώσεις μεταξύ των οποίων ίσως και η αυτονομίας μας να είναι ακόμη καλύτερη. Πότε όμως θα φτάσουμε στην έκδοση 8.1?

Link to comment
Share on other sites

θα σας αναφέρω και εγώ το μαρτύριο μου με το ''service'' της Samsung. Είμαι κάτοχος ενός Ατιv S. Μια μέρα, ύστερα από ένα hard reset, το κινητό όταν το άνοιγα ήταν μια χαρά, αλλά αν άνοιγα το wi-fi ή το 3G για έστω 5 δευτερόλεπτα, τότε τα έπαιζε η μπαταρία και έπεφτε απο το 100% στο 0% σε μια ώρα, έχοντας τα πάντα απενεργοποιημένα. Επίσης, το κινητό ενώ είχε 5 χαράκια σήματος, δεν μπορούσε να με πάρει κανένας τηλέφωνο, φαινόταν σαν απενεργοποιημένο, ασχέτως αν δεν ήταν. Ένα ακόμη σύμπτωμα ήταν ότι το κινητό ζεσταινόταν πολύ, πράγμα πολύ περίεργο, μιας και τα δεδομένα και το wi-fi και η τοποθεσία και όλα ήταν κλειστά, οπότε θα έπρεπε να ήταν κρύο.

 

Με επανεκκίνηση τηλεφώνου το κινητό έστρωνε και ήταν όλα τέλεια, μεχρι τότε που θα ξανα-άνοιγα το wi-fi ή το 3G. Mετά πάλι τα ίδια. Έτσι αποφάσισα να το στείλω στο service. Το στέλνω, μετά απο μία βδομάδα το παίρνουν, το κρατάν μέσα μια μέρα, κάνουν έναν επανναπρογραμματισμό και μου το στέλνουν πίσω. 8 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ το κινητό σε μένα, όπως ήταν φυσικό, συνέχιζε να έχει το πρόβλημα. Οπότε το ξαναστέλνω στο service, και τους έγραψα ξεκαθαρα ότι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στο software, ούτε στην μπαταρία (μιάς και δοκίμασα και την μπαταρία του κολλητού μου που έχει το ίδιο κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα, και πάλι το πρόβλημα υπήρχε στο δικό μου), αλλά στην ΠΛΑΚΕΤΑ. Κάτι μένει δηλαδή ενεργοποιημένο απο πίσω και μου τρώει όλη την μπαταρία, και ζεσταίνεται, και χάνει σήμα, ενώ τα έχω όλα απενεργοποιημένα.

 

Στο service, την δεύτερη φορά που το έστειλα, μου έκαναν κάτι ρυθμίσεις του τηλεφώνου, και άλλη μπαταρία, ενώ τους είχα πει ΟΤΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ, αλλα κάτι στην πλακέτα φταίει που ρίχνει την μπαταρία. Μου ξαναστέλνουν πίσω το κινητό, όπου αναγράφουν λάθος όνομα παραλήπτη, και ένω είχα πάρει 50 τηλέφωνα κάτω στο service, και μου λέγανε ότι έχει φύγει εδώ και μία βδομάδα το κινητό για να μου έρθει, μου έφτασε μετά απο 10 μέρες, αφού είχε ταξιδέψει σε ολόκληρη την Ελλάδα και τελικώς εφτασε στα χέρια μου. Το ελέγxω με το που το πέρνω, ξέρωντας βέβαια ότι το πρόβλημα θα συνεχίσει να υπάρχει. Και δεν έπεσα έξω. Το πρόβλημα παρέμεινε στο κινητό. Και δεν έφτανε αυτό, αλλά μου ήρθε και με 2 γρατσουνιές που δεν υπήρχαν πριν. Αποφασίζω λοιπόν να το στείλω και ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ στο service, εξηγώντας ξανά ότι το πρόβλημα είναι στην ΠΛΑΚΕΤΑ. Το παίρνουν, και ξέρετε τι μου άλλαξαν??????? ΤΟ ΠΙΣΩ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧα...

 

Είναι σαν να σπαει η μηχανή από ένα αυτοκίνητο, και να πάω στον μάστορα εξηγώντας το πρόβλημα, και αυτός να μου αλλάζει λαστιχα και ζάντες για να ''φτιαχτεί'' το πρόβλημα του μοτέρ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ...Οπότε, μου έφτασε και ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ το κινητό με το ίδιο πρόβλημα. Να το στείλω και τέταρτη? Αφού δεν πρόκειται να μου το φτιάξουν. Έχω το κινητό συνολικα 5 μήνες, και τους 3 από τους 5 είναι στο service και στον δρόμο, και φυσικά με το πρόβλημα να παραμένει.

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Samsung.

Edited by teoboudramis
Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω μια φιλική συμβουλή.

 

Βάλε παραγράφους στο κείμενό σου για να γίνει ευκολοδιάβαστο. Ενώ θέλω να το διαβάσω, αδυνατώ, κουράζομαι και εν τέλει το άφησα στην άκρη. Είναι κρίμα γιατί μπορεί να γράφεις ενδιαφέροντα πράγματα.

 

: )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω μια φιλική συμβουλή.

 

Βάλε παραγράφους στο κείμενό σου για να γίνει ευκολοδιάβαστο. Ενώ θέλω να το διαβάσω, αδυνατώ, κουράζομαι και εν τέλει το άφησα στην άκρη. Είναι κρίμα γιατί μπορεί να γράφεις ενδιαφέροντα πράγματα.

 

: )

 

Σωστος, ουτε εγω το διαβασα

 

....τελικά έκανα τον κόπο, φίλε στείλε το όσες φορές χρειαστεί, θα στο κάνουν καινούριο μέχρι να λυθεί το πρόβλημα σου. Έτσι είχαν κάνει και σ εμένα άλλαζαν τα πάντα εκτός το σημείο που υπήρχε το πρόβλημα και εν τέλει πήρα πίσω καινούργιο κινητό, το ίδιο βέβαια αλλα ήταν σαν καινούργιο.

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μια ενημερωση σημερα

 

αλλα λεει 2 πραγματα

 

Microsoft update 8.0.10517.150

Microsoft update 8.0.10521.155

 

Τα έκανα τελικά δεν ξέρω τι είναι αλλα το κινητό εγινε ταχύτερο!!!! Ελπίζω να διορθωθεί και λίγο η μπαταρία

 

http://www.ibtimes.co.in/articles/522671/20131116/samsung-ativs-receives-windows-phone8-gdr3-update.htm

Link to comment
Share on other sites

θα σας αναφέρω και εγώ το μαρτύριο μου με το ''service'' της Samsung. Είμαι κάτοχος ενός Ατιv S. Μια μέρα, ύστερα από ένα hard reset, το κινητό όταν το άνοιγα ήταν μια χαρά, αλλά αν άνοιγα το wi-fi ή το 3G για έστω 5 δευτερόλεπτα, τότε τα έπαιζε η μπαταρία και έπεφτε απο το 100% στο 0% σε μια ώρα, έχοντας τα πάντα απενεργοποιημένα. Επίσης, το κινητό ενώ είχε 5 χαράκια σήματος, δεν μπορούσε να με πάρει κανένας τηλέφωνο, φαινόταν σαν απενεργοποιημένο, ασχέτως αν δεν ήταν. Ένα ακόμη σύμπτωμα ήταν ότι το κινητό ζεσταινόταν πολύ, πράγμα πολύ περίεργο, μιας και τα δεδομένα και το wi-fi και η τοποθεσία και όλα ήταν κλειστά, οπότε θα έπρεπε να ήταν κρύο. Με επανεκκίνηση τηλεφώνου το κινητό έστρωνε και ήταν όλα τέλεια, μεχρι τότε που θα ξανα-άνοιγα το wi-fi ή το 3G. Mετά πάλι τα ίδια. Έτσι αποφάσισα να το στείλω στο service. Το στέλνω, μετά απο μία βδομάδα το παίρνουν, το κρατάν μέσα μια μέρα, κάνουν έναν επανναπρογραμματισμό και μου το στέλνουν πίσω. 8 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ το κινητό σε μένα, όπως ήταν φυσικό, συνέχιζε να έχει το πρόβλημα. Οπότε το ξαναστέλνω στο service, και τους έγραψα ξεκαθαρα ότι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στο software, ούτε στην μπαταρία (μιάς και δοκίμασα και την μπαταρία του κολλητού μου που έχει το ίδιο κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα, και πάλι το πρόβλημα υπήρχε στο δικό μου), αλλά στην ΠΛΑΚΕΤΑ. Κάτι μένει δηλαδή ενεργοποιημένο απο πίσω και μου τρώει όλη την μπαταρία, και ζεσταίνεται, και χάνει σήμα, ενώ τα έχω όλα απενεργοποιημένα. Στο service, την δεύτερη φορά που το έστειλα, μου έκαναν κάτι ρυθμίσεις του τηλεφώνου, και άλλη μπαταρία, ενώ τους είχα πει ΟΤΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ, αλλα κάτι στην πλακέτα φταίει που ρίχνει την μπαταρία. Μου ξαναστέλνουν πίσω το κινητό, όπου αναγράφουν λάθος όνομα παραλήπτη, και ένω είχα πάρει 50 τηλέφωνα κάτω στο service, και μου λέγανε ότι έχει φύγει εδώ και μία βδομάδα το κινητό για να μου έρθει, μου έφτασε μετά απο 10 μέρες, αφού είχε ταξιδέψει σε ολόκληρη την Ελλάδα και τελικώς εφτασε στα χέρια μου. Το ελέγxω με το που το πέρνω, ξέρωντας βέβαια ότι το πρόβλημα θα συνεχίσει να υπάρχει. Και δεν έπεσα έξω. Το πρόβλημα παρέμεινε στο κινητό. Και δεν έφτανε αυτό, αλλά μου ήρθε και με 2 γρατσουνιές που δεν υπήρχαν πριν. Αποφασίζω λοιπόν να το στείλω και ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ στο service, εξηγώντας ξανά ότι το πρόβλημα είναι στην ΠΛΑΚΕΤΑ. Το παίρνουν, και ξέρετε τι μου άλλαξαν??????? ΤΟ ΠΙΣΩ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧα...Είναι σαν να σπαει η μηχανή από ένα αυτοκίνητο, και να πάω στον μάστορα εξηγώντας το πρόβλημα, και αυτός να μου αλλάζει λαστιχα και ζάντες για να ''φτιαχτεί'' το πρόβλημα του μοτέρ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ...Οπότε, μου έφτασε και ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ το κινητό με το ίδιο πρόβλημα. Να το στείλω και τέταρτη? Αφού δεν πρόκειται να μου το φτιάξουν. Έχω το κινητό συνολικα 5 μήνες, και τους 3 από τους 5 είναι στο service και στον δρόμο, και φυσικά με το πρόβλημα να παραμένει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Samsung.

 

 

για να καταλάβεις τι εστί Samy διάβασε παρακάτω

http://www.digitaltrends.com/mobile/galaxy-s4-catching-fire/

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον dialer και πληκτρολογείς ##634#. Αυτομάτως θα εμφανιστεί το diagnostics menu.

Εκεί θα πατήσεις: *#321647335

 

...Και θα δεις ποιο CSC έχεις. Εγω ας πούμε είχα DBT (Γερμανίας), το άλλαξα σε ATO, έκανε επανεκκίνηση και Hard reset. Μετά τσέκαρα για updates και τσουπ ήρθε η GDR3..

 

Παιδιά έκανα και εγώ αυτή την αλλαγή σε ΑΤΟ (από εχτές ) αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους :

 

"Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή .(80072εε2)" :cry:

 

Το ξαναγύρισα σε DBT που ήταν, στην αρχή μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα μετά από λίγο έκανε κανονικά έλεγχο .

Ξαναγύρισα σε ΑΤΟ και από εχτές δεν κάνει έλεγχο και μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα ......

Ξέρει κανένας τι συμβαίνει ??? :!:

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ αυτή την αλλαγή σε ΑΤΟ (από εχτές ) αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους :

 

"Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή .(80072εε2)" :cry:

 

Το ξαναγύρισα σε DBT που ήταν, στην αρχή μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα μετά από λίγο έκανε κανονικά έλεγχο .

Ξαναγύρισα σε ΑΤΟ και από εχτές δεν κάνει έλεγχο και μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα ......

Ξέρει κανένας τι συμβαίνει ??? :!:

 

Και εμενα σφαλμα μου βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

είμαι με την 8.0.10327.77

έβαλα τους κωδικούς που αναφέρατε ποιο πρίν στο διάγνωση που έχει στις εφαρμογές και είδα ότι είναι Γερμανική η συσκευή μου

η εμφάνιση της αναβάθμισης έχει να κάνει με την χώρα εισαγωγής του τηλεφώνου?? ή είναι μια δυσλειτουργία

 

για τους φίλους με το σφάλμα μήπως είναι 80072f8f και όχι εε διότι έχει σχέση με την σωστή ημερομηνία των windows και η συσκευή είναι windows με αποτέλεσμα όταν κάνεις restart και πας κατευθείαν για update δεν έχεις σωστή ημερομηνία με αποτέλεσμα να σου βγάζει λάθος διότι η αναβάθμιση βγήκε Νοέμβριο και όχι Απρίλιος που βγαίνει μετά την επανεκκίνηση

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ αυτή την αλλαγή σε ΑΤΟ (από εχτές ) αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους :

 

"Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις αυτή τη στιγμή .(80072εε2)" :cry:

 

Το ξαναγύρισα σε DBT που ήταν, στην αρχή μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα μετά από λίγο έκανε κανονικά έλεγχο .

Ξαναγύρισα σε ΑΤΟ και από εχτές δεν κάνει έλεγχο και μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα ......

Ξέρει κανένας τι συμβαίνει ??? :!:

 

Προσπάθησα να κάνω ελενχο ενημέρωσης παρ όλο το σφάλμα που πέταγε.,,και τελικά έκανε λήψη και ενημέρωση... Gdr3 πλέον :D

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση ειναι η gdr3? να δω αν την ελαβα και γω που εκανα update προχθες

 

Edit: εχω την 8.0.10327.77 ειμαι με την τελευταια εκδοση η πρεπει να κανω και αλλα update

Edit 2: εχω scs eur μπορωνα την παρω η πρεπει να το αλλαξω?

Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση ειναι η gdr3? να δω αν την ελαβα και γω που εκανα update προχθες

 

Edit: εχω την 8.0.10327.77 ειμαι με την τελευταια εκδοση η πρεπει να κανω και αλλα update

Edit 2: εχω scs eur μπορωνα την παρω η πρεπει να το αλλαξω?

 

http://img199.imageshack.us/img199/6200/htdm.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

περισσότερα εδώ http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...