Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002326 λέει ότι το τηλέφωνο έχει αγγλικό μενού, μπορώ να το κάνω ελληνικά μενού από ττις ρυθμίσεις ή είναι μόνο σε αγγλικά η γλώσσα που εγκαθιστάται; δηλαδή μόνο eng η eu. Ξέρει κανένας; μ ενδιαφέρει το κινητό.

Ευχαριστώ

 

δεν νομιζω τα windows να εχουν περιορισμο στην γλωσσα . τις εχουν ολες περασμενες μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002326 λέει ότι το τηλέφωνο έχει αγγλικό μενού, μπορώ να το κάνω ελληνικά μενού από ττις ρυθμίσεις ή είναι μόνο σε αγγλικά η γλώσσα που εγκαθιστάται; δηλαδή μόνο eng η eu. Ξέρει κανένας; μ ενδιαφέρει το κινητό.

Ευχαριστώ

 

Έχει ελληνικά.

 

--------------------

Εδώ μια νυχτερινή λήψη με το Ativ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από τότε που πέρασα την gdr3 δεν έχει κάνει ούτε μια επανεκκίνηση.και την έχω καιρό.οπότε όταν πάρετε το update θα λυθεί το πρόβλημα.

 

και εγω εχω την gdr3 αλλα κανει επανεκκίνησεις :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή διάβασα κάτι και με ανησύχησε,πήρα το ativ s από open365.gr με ελληνικό μενού και εισαγωγή από ευρώπη αν θυμάμαι καλά.Το κινητό σε περίπτωση βλάβης θα το δεχτούν στην αντιπροσωπία της samsung έτσι?Το παράξενο είναι ότι έχει εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά.Και κάτι άλλο.Μαζί έχει μια κάρτα των windows phone 8 με κωδικό πάνω του ίδιου στυλ με pc αγορασμένα με windows που έχουν τον κωδικό για ενεργοποίηση.Δεν ξέρω αν έγινα σαφής.Λέει πάνω Dont Throw This Away.Τι είναι αυτό??
Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι ευρωπαικο γιατι να μην το δεχτουν?Και σε εμενα το εχει αυτο που λες αλλα δεν ξερω τι ειναι ,και με μικρα γραμματα λεει coa placement here
Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι ευρωπαικο γιατι να μην το δεχτουν?Και σε εμενα το εχει αυτο που λες αλλα δεν ξερω τι ειναι ,και με μικρα γραμματα λεει coa placement here

 

και εγω που εχω αγορασει 3 για μενα και φιλους στα 2 ειχε αυτοκολητο με τον αριθμο των win και στο αλλο ειχε μεν το καρτελακι αλλα η θεση που εχει στο αυτοκολλητο ειναι κενη και λεει coa placement here.

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Παιδια καλησπερα προχθες πηρα ενα samsung ativ s wp8 και επειδη θελω να βαζω εφαρμογες (XAP) απο αλες πηγες διβασα οτι τις ριχνουμε στην sd και ανοιγοντας το store μας βγαζει 4 επιλογες (στο δικο μου τουλαχιστον) SAMSUNG_ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΠΕΧΝΙΔΙΑ και sd card παταω sd carnd ανοιγει μια ασπρη οθωνη μονο καποια βοηθεια καποιος ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα προχθες πηρα ενα samsung ativ s wp8 και επειδη θελω να βαζω εφαρμογες (XAP) απο αλες πηγες διβασα οτι τις ριχνουμε στην sd και ανοιγοντας το store μας βγαζει 4 επιλογες (στο δικο μου τουλαχιστον) SAMSUNG_ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΠΕΧΝΙΔΙΑ και sd card παταω sd carnd ανοιγει μια ασπρη οθωνη μονο καποια βοηθεια καποιος ευχαριστω

 

Δεν υπαρχει επιλογη αλλες πηγες οπως στο android(ξεχνας σπασμενες εφαρμογες), το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβασεις το αρχειο xap απο τον υπολογιστη σου, απο το μαρκετ ομως και να το αποθηκευσεις στην sd, μετα δεν θα ειναι λευκη η σελιδα αφου βρει ιντερνετ για να επικοινωνησει με το μαρκετ, πρακτικα δεν υπαρχει λογος να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Δεν υπαρχει επιλογη αλλες πηγες οπως στο android(ξεχνας σπασμενες εφαρμογες), το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβασεις το αρχειο xap απο τον υπολογιστη σου, απο το μαρκετ ομως και να το αποθηκευσεις στην sd, μετα δεν θα ειναι λευκη η σελιδα αφου βρει ιντερνετ για να επικοινωνησει με το μαρκετ, πρακτικα δεν υπαρχει λογος να το κανεις.

 

σένα σαιτ το διαβασα και μάλιστα κατεβασ και 4 εφαρμογές το απογευμα θα βαλω το σαιτ να το διάβασης γιατι είμαι δουλεια τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πολλά υποσχόμενη εφαρμογή Έλληνα developer για προβολή βίντεο συνοδευόμενα από αρχείο υποτίτλων, τώρα πλέον υπάρχει και μια ακόμα εφαρμογή που παίζει και αρχεία .mkv :):happy:
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
σένα σαιτ το διαβασα και μάλιστα κατεβασ και 4 εφαρμογές το απογευμα θα βαλω το σαιτ να το διάβασης γιατι είμαι δουλεια τωρα

 

http://www.7tutorials.com/how-install-windows-phone-8-apps-sd-card-save-space Αυτο ειναι το σαιτ και εχει 3 σελιδες με το προβλημα αλλοστε πρι 10 λεπτα κατεβασα απο στορε και παλι τα ιδια θα του ριξω καμεια κλωτσια μετανιωσα που αλαξα απο androind σορυ και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.7tutorials.com/how-install-windows-phone-8-apps-sd-card-save-space Αυτο ειναι το σαιτ και εχει 3 σελιδες με το προβλημα αλλοστε πρι 10 λεπτα κατεβασα απο στορε και παλι τα ιδια θα του ριξω καμεια κλωτσια μετανιωσα που αλαξα απο androind σορυ και ευχαριστω

 

Ποιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις?

Γέμισε η εσωτερική μνήμη του Ativ S (16GB) και θέλεις να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην sd card?

Είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις να γεμίσεις την εσωτερική μνήμη με εφαρμογές.

Επίσης, αφού σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις βίντεο, φωτογραφίες, μουσική, e-books και οτιδήποτε άλλο εκτός από εφαρμογές στην sd card μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εσωτερική μνήμη μόνο για εφαρμογές.

Έχω εγκαταστήσει κανονικά εφαρμογές .xap αλλά δεν αλλάζει κάτι από το να τις κατεβάσεις από το store.

Φυσικά εάν σου δώσω το .xap μιας πληρωμένης εφαρμογής δεν θα σε αφήσει να την εγκαταστήσεις εάν δεν την έχεις πληρώσει και έτσι αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά το "πάρτι σπασμένων" εφαρμογών που επικρατεί στο android.

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Ποιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις?

Γέμισε η εσωτερική μνήμη του Ativ S (16GB) και θέλεις να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην sd card?

Είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις να γεμίσεις την εσωτερική μνήμη με εφαρμογές.

Επίσης, αφού σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις βίντεο, φωτογραφίες, μουσική, e-books και οτιδήποτε άλλο εκτός από εφαρμογές στην sd card μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εσωτερική μνήμη μόνο για εφαρμογές.

Έχω εγκαταστήσει κανονικά εφαρμογές .xap αλλά δεν αλλάζει κάτι από το να τις κατεβάσεις από το store.

Φυσικά εάν σου δώσω το .xap μιας πληρωμένης εφαρμογής δεν θα σε αφήσει να την εγκαταστήσεις εάν δεν την έχεις πληρώσει και έτσι αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά το "πάρτι σπασμένων" εφαρμογών που επικρατεί στο android.

 

Δεν θελω σπασμενες εφαρμογες μωρε αλλα ετσι για το ****το μετα απο μια αναβαθμηση που εκανα την ανοιγη τωρα αλλα απο 8 εφαρμογες που εχω βλεπει μονο μια αλλα οι επιλογες εγ/ση κλπ ειναι απενεργοποιημενες μετα απο κανα τεταρτο βγαζει μηνμα να δοκιμασω αργοτερα και ενω ειναισυνδεμενο ιντερνετ και τα δεδομενα ανοιχτα.

 

ΥΓ.δεν πειραζει απλα εγω ειμαι και λιγο τσαντιλας

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καλή θήκη για το ativ?

Πηρα μια απο ebay με pull tab και μου το γρατσουνισε ελαφρώς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, η GDR3 έχει δοθεί επίσημα?

γιατί πριν από λίγο μου εμφάνισε διαθέσιμες τις εξής ανημερώσεις

Microsoft Update 8.0.10492.116

Microsoft Update 8.0.10328.78

Microsoft Update 8.0.10501.127

Microsoft Update 8.0.10512.142

Microsoft Update 8.0.10517.150

Ενημέρωση Samsung για Windows Phone

Λίγο που έψαξα είδα ότι η GDR3 έρχεται σε 3 ξεχωριστα update το 1ο το 3ο και το 4ο

τα άλλα όμως τι είναι? έχει έρθει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, η GDR3 έχει δοθεί επίσημα?

γιατί πριν από λίγο μου εμφάνισε διαθέσιμες τις εξής ανημερώσεις

Microsoft Update 8.0.10492.116

Microsoft Update 8.0.10328.78

Microsoft Update 8.0.10501.127

Microsoft Update 8.0.10512.142

Microsoft Update 8.0.10517.150

Ενημέρωση Samsung για Windows Phone

Λίγο που έψαξα είδα ότι η GDR3 έρχεται σε 3 ξεχωριστα update το 1ο το 3ο και το 4ο

τα άλλα όμως τι είναι? έχει έρθει σε κανέναν?

 

ψαχνοντας ειδα οτι το GDR3 ειναι το 3 και το 4 στην λιστα σου (http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history) . το τελευταιο ειναι μαλον update για τον explorer και το 2ο ειναι η GDR2 .ΤΟ 1o einai to update για αυτους που εβαλαν την gdr3 σαν developers τωρα γιατι στα εβαλε ολα δεν ξερω .Ισως να ειναι το update σπασμενο σε μικροτερα κομματια για ευκολια εγκαταστασης. .. το ευχαριστο ειναι ομως οτι μαλον αρχιζει να δινετε η GDR3 .....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Από πολύ πρωί σήμερα κατάφερα και διάβασα όλο το thread.

 

Όσο και αν προσπάθησα να αποφύγω τα smartphone (η γυναίκα μου έχει iphone και που το χάνεις που το βρίσκεις σε μια πρίζα είναι) μάλλον σκέφτομαι να καταλήξω στο ativs σαν πρώτο μου smartphone μιας και το αγαπημένο μου nokia navigator εχθές έπεσε και έσπασε.

Τέσπα, αν έχετε την καλοσύνη θέλω να ρωτήσω 2-3 βασικά πραγματάκια που με ενδιαφέρουν.

 

- Από θέμα gps, αυτή τη στιγμή υπάρχει κάτι εύκολο, καλό και φυσικά δωρεάν να κάνω τη δουλειά μου μιας και βρίσκομαι συνεχώς στο δρόμο? Στο nokia είχα garmin και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

 

- Μετρητής δεδομένων υπάρχει? Πολύ φοβάμαι τις κρυφές τρελές χρεώσεις ως ανίδεος από smartphone. Είναι εύκολο γενικότερα να το ελέγχω αυτό με το συγκεκριμένο κινητό?

 

- Με τις επανεκκινήσεις που διαβάζω είναι θέμα τύχης ή θεωρείται δεδομένο?

 

- Aπό το 365 στο skroutz προχωράω άφοβα? Είναι αξιόπιστο?

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο lumia 920, αλλά διάβασα αρκετά προβλήματα καθώς και χάλια αυτονομία. Οπότε μου φαίνεται καλύτερο το ativ s.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχεις δωρεάν πλοήγηση.η φθηνότερη και αξιόπιστη λύση είναι το copilot με 25 ευρώ.

 

Αλλιως νοκια που έχουν δωρεαν φωνητική πλοήγηση.

 

Προσωπικά δεν έχω επανεκκινήσεις.η αυτονομία κλασική για την κατηγορία...μου βγάζει μια μέρα μέτριας χρήσης.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι το copilot αναφέρει δωρεάν εγκατάσταση, τα 25 ευρώ αφορούν την φωνητική πλοήγηση? Δεν έχω καταλάβει.

 

Τα μόνο βασικά για μένα είναι το gps και να μπορώ να ελέγχω σωστά τα data.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/copilot-gps/ec860657-f89d-4740-866b-97c44b49a20c

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...