Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα.

εδώ και δύο βδομάδες έχω το τηλ αυτό και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν είστε ικανοποιημένοι μη τη λήψη σήματος. γιατί σε σημεία που δεν υπάρχει καλό σήμα ενώ το δικό μου ήταν εκτός δικτύου της γυναίκας μου p.x. είχε 1-2 γραμμές( σε nokia 302).

σχετικά με τις επανεκκινήσεις πάντως σε σχέση με το σήμα,το δικό μου δεν έκανε ούτε μία τις 3 μέρες που ήμουν σε σημείο με πολύ ασθενές σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Mε τη ληψη ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Σε σημεια που αλλοι με iphone 4,nexus, σ3 και νοκια (θα σε γελασω ποιο ακριβως) πιανουν αδυναμο 2g εγω εχω κανονικα 3g.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.

θελω να φτιαξω εναν λογαριασμο microsoft στο κινητο για να μπορω να κατεβαζω εφαμογες παιχνιδια κ.α. Τι ιμειλ μπορω να βαλω τα δεχετε ολα? Εγω χρησημοποιω εναv gmail και εναν in.gr. Μπορω να βαλω τον gmail γιατι καπου διαβασα οτι δεν μπορω ή θα ηταν καλυτερα να φτιαξω εναν καινουργιο πχ hotmail η κατι αλλο. Ποιο ειναι το καλυτερο? και εσεις τι χρησημοποιητε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.

θελω να φτιαξω εναν λογαριασμο microsoft στο κινητο για να μπορω να κατεβαζω εφαμογες παιχνιδια κ.α. Τι ιμειλ μπορω να βαλω τα δεχετε ολα? Εγω χρησημοποιω εναv gmail και εναν in.gr. Μπορω να βαλω τον gmail γιατι καπου διαβασα οτι δεν μπορω ή θα ηταν καλυτερα να φτιαξω εναν καινουργιο πχ hotmail η κατι αλλο. Ποιο ειναι το καλυτερο? και εσεις τι χρησημοποιητε?

 

 

 

 

 

Δεν μπορείς..πρέπει να φτιάξεις ένα hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς..πρέπει να φτιάξεις ένα hotmail.

 

το hotmail το υποστιριζει με ελληνικα ή πρέπει να ειναι στα αγγλικα

εχει δηλαδη hotmail.gr και hotmail.com

εαν κανω συνδεση με hotmail.gr θα εχω καποιο προβλημα?

εχει καποιος λογαριασμο με hotmail.gr

Edited by thanoskk
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αγοραστηκε καινουριο απο birdphone!τις πρωτες μερες εβγαλε προβλημα,αργουσε στην φορτιση.το ετσειλα στην smartec στην εγγυηση και μου αλλαξαν τον φορττιστη με αλλον καινουριο επειδη ειχε προβλημα ο φορτιστης.δεν εχω περασει καμια περιεργη rom ουτε εχω ασχοληθει με αυτα.σημερα δεν μου εχει κανει επανεκκινησεις.δεν ξερω τι διαλο φταιει.

 

 

ασχετο αλλα αυτο που εχω δει ειναι οτι το wifi του ειναι καλυτερο απο του iphone 5 που εχω.

Edited by gustom2008
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα έγινα κάτοχος και εγώ ενός Ativ S. Φοράει την 8.0.10327.77 έκδοση λογισμικού και μου λέει ότι το τηλ είναι ενημερωμένο. Είναι η τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είιμαι κάτοχος ATIV S με έκδοση 8.0.10327.77 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν στα sms υπάρχει τρόπος να γράφουμε μηνύματα με 160 χαρακτηρες ανα sms και οχι 70 που ισχυει τώρα. Επίσης το data sense εχει εμφανιστεί σε εσάς?

 

Καλημέρα, σήμερα έγινα κάτοχος και εγώ ενός Ativ S. Φοράει την 8.0.10327.77 έκδοση λογισμικού και μου λέει ότι το τηλ είναι ενημερωμένο. Είναι η τελευταία?

 

Ναι φίλε νομίζω είναι η τελευταία.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το hotmail το υποστιριζει με ελληνικα ή πρέπει να ειναι στα αγγλικα

εχει δηλαδη hotmail.gr και hotmail.com

εαν κανω συνδεση με hotmail.gr θα εχω καποιο προβλημα?

εχει καποιος λογαριασμο με hotmail.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είιμαι κάτοχος ATIV S με έκδοση 8.0.10327.77 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν στα sms υπάρχει τρόπος να γράφουμε μηνύματα με 160 χαρακτηρες ανα sms και οχι 70 που ισχυει τώρα. Επίσης το data sense εχει εμφανιστεί σε εσάς?

 

 

 

 

 

 

Υπάρχει στο store η Greek sms για αυτο που λες.Το data sense χριαζεται hard reset για να εμφανιστεί.

 

 

 

Και κάτι άσχετο.Περασα το Nokia drive+ και δεν μπορώ να καταλάβω τι το σπουδαίο έχει.Το copilot ας πούμε είναι κατά τη δικη μου αποψη πολύ καλύτερο αν εξαιρέσεις τα υπερβολικά μενού που έχει.Προσωπική άποψη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Εμένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα.Λίγο η μπαταρία με προβληματίζει αλλά πιστεύω επειδή δεν είχα smartphone για κανα τεσσάρι χρόνια και δεν έχω συνηθήσει,sony ericsson w810i.Κάτι που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσες ώρες σας κάνει εσάς να φορτίσει από άδειο σε full μπαταρία??Και γίνεται να αλλάξω το χρώμα των tiles??Γιατί δεν μαρέσει το τόσο μπλε.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι αν περιμένουμε κάποιο update ακόμα η μέχρι εδω ηταν;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο, αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι αν περιμένουμε κάποιο update ακόμα η μέχρι εδω ηταν;

 

Σίγουρα η συσκευή αναμένεται σύντομα να λάβει την τελική έκδοση Windows Phone 8 GDR3 (αυτη τη στιγμή είναι διαθέσιμη η GDR3 PREVIEW). Για το εαν θα λαβουμε το επόμενο update που θα είναι μάλλον τα Windows Phone 8.1 ουδείς μπορεί να το πει με σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Εμένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα.Λίγο η μπαταρία με προβληματίζει αλλά πιστεύω επειδή δεν είχα smartphone για κανα τεσσάρι χρόνια και δεν έχω συνηθήσει,sony ericsson w810i.Κάτι που ήθελα να ρωτήσω είναι πόσες ώρες σας κάνει εσάς να φορτίσει από άδειο σε full μπαταρία??Και γίνεται να αλλάξω το χρώμα των tiles??Γιατί δεν μαρέσει το τόσο μπλε.

2.5 ωρες και ναι αλλαζουν

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

2.5 ωρες και ναι αλλαζουν

 

αλλαζουν,αλλα ολα μαζι σωστα?μπλε,κοκκινο,κιτρινο κτλ αλλα δεν υπαρχει επιλογη να ορισεις εσυ τι χρωμα θες το καθενα.κανω λαθος?αν ναι,απο που αλλαζουν?

Link to comment
Share on other sites

αλλαζουν,αλλα ολα μαζι σωστα?μπλε,κοκκινο,κιτρινο κτλ αλλα δεν υπαρχει επιλογη να ορισεις εσυ τι χρωμα θες το καθενα.κανω λαθος?αν ναι,απο που αλλαζουν?

 

Ρυθμίσεις --> Θέμα --> Χρώμα έμφασης

 

Έχεις τη δυνατότητα να βάλεις διαφορετικό χρώμα σε tiles εφαρμογών που εγκαθιστάς από το store και υποστηρίζουν τη ρύθμιση αυτή (πχ. wp central):happy:

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω κατι σχετικα με οσους εχουν θεμα με επανεκκινησεις...

 

Φοραω το τελευταιο Update GDR3 καπου καπου κανει καμια επαννεκινηση...Αλλαξα καρτα ΣΙΜ και παλι τα ιδια...

 

Τελικα επανεκινηση κανει καμια φορα στην δουλεια επειδη δεν εχω καθολου σημα...ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ...!!!Αυτο παρατηρησα λοιπον οταν δεν εχει σημα τρελενεται καμια φορα...

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη φαινεται οτι ειναι η αιτια που ψαχναμε τοσο καιρο για τις επανεκινησεις....αντι research για σημα κανει restart...αχ..samsung Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

τελικά ίσως και να φταίει το σήμα.

αν και 3 μερες,που ήμουν σε μέρος όπου στο σπίτι μέσα δεν είχε σήμα ενω έξω είχε,δεν έκανε καμία επανεκκίνηση παρατήρησα ότι στη διαδρομή για τη δουλειά σε σημείο που δεν είχα σήμα έκανε επανεκκίνηση και το έκανε 2 μέρες συνέχεια.

 

Και κάτι άλλο, μπορώ να αλλάξω ρυθμίσεις στο bluetooth? Όνομα συσκευής δηλαδή,γιατί για την ορατότητα πρέπει να απενεργοποιήται με το που θα βγεις από την εφαρμογή. Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σημα φταιει σιγουρα, καθε φορα που παω να παρω το μικρο απ το σχολειο, επειδη δεν εχει καλο σημα γενικα στα σχολεια, μονο τοτε μου κανει επανεκκινιση
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002326 λέει ότι το τηλέφωνο έχει αγγλικό μενού, μπορώ να το κάνω ελληνικά μενού από ττις ρυθμίσεις ή είναι μόνο σε αγγλικά η γλώσσα που εγκαθιστάται; δηλαδή μόνο eng η eu. Ξέρει κανένας; μ ενδιαφέρει το κινητό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

τελικά ίσως και να φταίει το σήμα.

αν και 3 μερες,που ήμουν σε μέρος όπου στο σπίτι μέσα δεν είχε σήμα ενω έξω είχε,δεν έκανε καμία επανεκκίνηση παρατήρησα ότι στη διαδρομή για τη δουλειά σε σημείο που δεν είχα σήμα έκανε επανεκκίνηση και το έκανε 2 μέρες συνέχεια.

 

Και κάτι άλλο, μπορώ να αλλάξω ρυθμίσεις στο bluetooth? Όνομα συσκευής δηλαδή,γιατί για την ορατότητα πρέπει να απενεργοποιήται με το που θα βγεις από την εφαρμογή. Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω.

 

Το αλλαζεις στον explorer του PC οταν το συνδεεις

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από τότε που πέρασα την gdr3 δεν έχει κάνει ούτε μια επανεκκίνηση.και την έχω καιρό.οπότε όταν πάρετε το update θα λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...