Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Open Flashtool and ROOT your device

Go to : My C660x -->Root--> Force Servicemenu

 

Καλημέρα, έχει σημασία πιο tool διαλέγουμε (Superuser ή SuperSU?)

 

Επίσης στο επόμενο Step του Flashtool μιλάει για Restore του Rootme backup. Εκεί αφού το κάνω restore και πατήσω ΟΚ μου βγάζει στο παραθυρο του Flashtool .. waiting for uevent_helper rw ενω στην οθονη του κινητού πάει στο service menu (info, settings, tests, customization) Πρέπει να πατήσω κάτι?

 

Ακύρο. Διάλεξα SuperSU και στο Info Menu έκανα back και από το flashtool του έκανε Reboot κι ολα OK. Σ ευχαριστώ πολύ anyway.

Edited by foxstam
Λυθηκε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε με εσωσες εψαχνα εταιρια που να εχει και υποκαταστημα στη Θεσσαλονικη και το easy bite εχει οποτε αυριο ειμαι εκει.

Τωρα απο θεμα αν ειναι αξιοπηστο ας μας πουνε τα παιδια.Η εστω πως θα καταλαβουμε οτι μπορει να το καλυψει σε εγγυηση η ελληνικη αντιπροσοπεια.

Παιδια βοηθηστε......

 

οταν πας και δεις το κινητο ενημερωσε μετα αν σου ειναι ευκολο ...

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Το Ζ μου είναι branded σε vodafone. Μπορώ να περάσω unbranded ρομ? Αν ναι, ποια είναι η τελευταία? Μπορεί να στείλει κάποιος και λινκ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Το Ζ μου είναι branded σε vodafone. Μπορώ να περάσω unbranded ρομ? Αν ναι, ποια είναι η τελευταία? Μπορεί να στείλει κάποιος και λινκ?

 

Ευχαριστώ!

 

Διάβασε τον οδηγό στην υπογραφή μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηραττο bumper σήμερα, χάλια. Κάνει πολύ χοντρό το κινητό δεν άξιζε για αγορά.. Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για πείτε μου αν τα έχω καταλάβει καλά.... για να κάνεις την αναβάθμιση θα πρέπει να κατεβάσεις το nordic ftf και να το περάσεις στον γνωστό φάκελο του flashtool, να κάνεις την διαδικασία που είπατε κατι σελίδες πριν, να κάνεις και την αναβάθμιση από το κινητό που θα την έχει βγάλει...και μετά?? ξαναπερνάς τα TWRP και τα mods?? αλλα λογικά τα mod για την οθόνη και την κάμερα δεν θα χρειάζονται σωστά?? και μετά για να δουλεύει και το nfc πως περνάς το build? από τον solid explorer πχ?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα σε σταναχωρησω φιλε.. Αν δεις εδω , γραφει οτι ) ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ.

 

Βρηκα τελικα στη θεσσαλονικη http://www.media-ram.gr/contact-us-el.html θα παρω αυριο τηλ στην arvato να μου πει τη πεζει με την εγγυηση.

Ξερει κανεις αυτα τα μαγαζια απο που τα εισαγουν? Απο ποια χωρα?

Μηπως τα περνουν branded και τα ξεκλειδωνουνε οι ιδιοι?

Ειναι τεραστια η διαφορα τιμης με και καλα τους επισημους εισαγωγεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τελικα στη θεσσαλονικη http://www.media-ram.gr/contact-us-el.html θα παρω αυριο τηλ στην arvato να μου πει τη πεζει με την εγγυηση.

Ξερει κανεις αυτα τα μαγαζια απο που τα εισαγουν? Απο ποια χωρα?

Μηπως τα περνουν branded και τα ξεκλειδωνουνε οι ιδιοι?

Ειναι τεραστια η διαφορα τιμης με και καλα τους επισημους εισαγωγεις.

 

Απο διάφορες χώρες της ευρώπης τα φέρνουν , ρώτησε το μαγαζί να σου πεί. Αυτο το μαγαζί πρώτη φορά το βλέπω, χωρίς να θέλω να σε βάλω σε σκέψεις :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. από κάμερα πως πάει το κινητό? δεν βλέπω να μιλάτε πολύ για αυτό το θέμα. ο ήχος του βίντεο στην ηχογράφηση σε περιβάλλον με δυνατή μουσική είναι καλός? το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. από κάμερα πως πάει το κινητό? δεν βλέπω να μιλάτε πολύ για αυτό το θέμα. ο ήχος του βίντεο στην ηχογράφηση σε περιβάλλον με δυνατή μουσική είναι καλός? το έχει δοκιμάσει κανείς?

Σε περιβάλλον με δυνατή μουσική το δοκίμασα εγώ κ ήταν τέλειος ήχος! Κ στο τηλ όταν το έβλεπα κ στην τηλεόραση ακόμα καλύτερα.πάντως νομίζω ότι ένα θεματάκι με το κόκκινο το Έχει κ στις φωτο Στο βίντεο.

Edited by lms
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μία κάρτα Micro SD για να βάλω στο κινητό και είμαι μεταξύ των δύο :

 

1. http://www.amazon.co.uk/Samsung-MicroSDHC-Memory-without-adapter/dp/B00AYC6V2U/ref=cm_cr_pr_product_top

2. http://www.amazon.co.uk/Samsung-MicroSDHC-Memory-without-Adapter/dp/B009HPFT0A/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=H86FC3VYSOPI&coliid=I3MX17F50HZLUK

 

Πιστεύεται αξίζει να δώσω τα επιπλέον για την δεύτερη ; Θα καταλάβω κάποια διαφορά στο Xperia Z ;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μία κάρτα Micro SD για να βάλω στο κινητό και είμαι μεταξύ των δύο :

 

1. http://www.amazon.co.uk/Samsung-MicroSDHC-Memory-without-adapter/dp/B00AYC6V2U/ref=cm_cr_pr_product_top

2. http://www.amazon.co.uk/Samsung-MicroSDHC-Memory-without-Adapter/dp/B009HPFT0A/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=H86FC3VYSOPI&coliid=I3MX17F50HZLUK

Πιστεύεται αξίζει να δώσω τα επιπλέον για την δεύτερη ; Θα καταλάβω κάποια διαφορά στο Xperia Z ;

 

Πάρε την πρώτη το ίδιο είναι, δεν θα καταλάβεις καμία διάφορα. Τζάμπα χρήματα παραπάνω θα δώσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την πρώτη το ίδιο είναι, δεν θα καταλάβεις καμία διάφορα. Τζάμπα χρήματα παραπάνω θα δώσεις.

 

Ευχαριστώ ... Προχωράω άμεσα σε παραγγελία.

 

Εγω σκέφτομαι να πάρω της SanDisk class 10. Τι λέτε;;

 

Στα σχόλια των χρηστών του Amazon λέγανε ότι είναι καλύτερη η Samsung από την SanDisk και τουλάχιστον στο Amazon πλέον είναι φτηνότερη η Samsung, μάλλον είναι σε προσφορά (να είναι καλά το Camel ! )

SanDisk έχω πάρει στα κινητά μου μέχρι τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέτυχα την αναβάθμιση αλλάζοντας ρομ, μετά ρουτ και τέλος αναβάθμιση.

 

Και τώρα λέω να μη ξανασβησω αππς όπως είχα κάνει πριν, ίσως κάτι δεν του άρεσε.

 

Για άλλη μια φορά να πω ότι αυτό το κινητό σε ωθεί να αλλάζεις ρομ Κάθε ώρα γιατί είναι ένα παιχνιδάκι, πολύ εύκολο και δε χάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

Φήμες αναφέρουν το Xperia Z με stock android

 

Έγινε μόδα πλέον.. Αντε να δούμε αν θα γίνει..

 

Edit: Κώστα (duc) , το screen protector που έχεις της puro δεν αφήνει δαχτυλιές έτσι; Επίσης, χαλάει την ανάλυση ή οχι; σκέφτομαι να αγοράσω αυτό, το οποίο νομίζω είναι αυτό που έχεις http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/PURO-Screen-Protector-Antifinge-Xperia-Z-SDAXZSY.htm ;)

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Το κινητό είναι αδιάβροχο στο 1.5m για 30' μόνο σε γλυκό νερό έτσι?

Αντέχει καθόλου σε θαλασσινό? Αν ναι, πόσο και σε τι βάθος(γιατί το θαλασσινό έχει διαφορετική πίεση)

Ρωτάω γιατί περιμένω το μικρό του αδερφάκι πώς και πώς (xperia ZR) κυρίως για την αδιάβροχη λειτουργία του!(και τα τούμπανα specs σε 4.6 ίντσες!!!)

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Το κινητό είναι αδιάβροχο στο 1.5m για 30' μόνο σε γλυκό νερό έτσι?

Αντέχει καθόλου σε θαλασσινό? Αν ναι, πόσο και σε τι βάθος(γιατί το θαλασσινό έχει διαφορετική πίεση)

Ρωτάω γιατί περιμένω το μικρό του αδερφάκι πώς και πώς (xperia ZR) κυρίως για την αδιάβροχη λειτουργία του!(και τα τούμπανα specs σε 4.6 ίντσες!!!)

 

Δεν αντέχει σε θαλασσινό νερό , μην το επιχειρήσεις ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έγινε μόδα πλέον.. Αντε να δούμε αν θα γίνει..

 

Edit: Κώστα (duc) , το screen protector που έχεις της puro δεν αφήνει δαχτυλιές έτσι; Επίσης, χαλάει την ανάλυση ή οχι; σκέφτομαι να αγοράσω αυτό, το οποίο νομίζω είναι αυτό που έχεις http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/zelatines/PURO-Screen-Protector-Antifinge-Xperia-Z-SDAXZSY.htm ;)

 

Ναι Δημήτρη αυτή είναι, είναι παρά πολύ καλές και δεν αφήνουν δαχτυλιές μπορώ να πω.

Ήδη ξεκίνησε η αναβάθμιση της .307 Rom, παιδιά τζάμπα καθόσαστε και περάσατε την .253 σε λίγο θα σας έρθει αναβάθμιση ξανά, και ξανά θα πρέπει να το στήσετε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημήτρη αυτή είναι, είναι παρά πολύ καλές και δεν αφήνουν δαχτυλιές μπορώ να πω.

Ήδη ξεκίνησε η αναβάθμιση της .307 Rom, παιδιά τζάμπα καθόσαστε και περάσατε την .253 σε λίγο θα σας έρθει αναβάθμιση ξανά, και ξανά θα πρέπει να το στήσετε.

 

Τι θα διορθώνει η 307 ξέρει κανείς?????

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημήτρη αυτή είναι, είναι παρά πολύ καλές και δεν αφήνουν δαχτυλιές μπορώ να πω.

Ήδη ξεκίνησε η αναβάθμιση της .307 Rom, παιδιά τζάμπα καθόσαστε και περάσατε την .253 σε λίγο θα σας έρθει αναβάθμιση ξανά, και ξανά θα πρέπει να το στήσετε.

Κωστα ειμαι σε .253 rooted και ολα δουλευουν κανονικα.. οπως με την .434 αλλα .307 δεν εχει ερθει... αλλα και να ερθει θα ειμαι ροοτ και παλι αφου θα την κανω OTA ;) Σου προτεινω να κανεις το ιδιο παραυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είπα να στήσω την 253.

 

Να περιμένω την 307 μια και καλή να την περάσω από pcc μόλις βγει το root της;

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...