Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καληεμρα σας ! τι κανετε ? ειδατε τις νεες εφαρμογες της καμερας για το Ζ3 ? Λετε να παρουμε καμια ?? οσο για τo update στην 4.4.4 και απο την vodafone ερχετε http://community.vodafone.com.au/t5/Vodafone-Blog/Software-Update-Weekly-Wrap-4th-September-2014/ba-p/359531
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει κατι, τι σημαινει η vodafone το φερνει? δηλαδη αν καποιος εχει αγορασει το κινητο απο καποιο skroutzομαγαζο τι γινεται? στην Ελλαδα δεν σκαει το update οτι εταιρεια και να εχεις?
Link to comment
Share on other sites

10.5.A.0.230

Computer required

 

την οποία την έχω ήδη εξ'αρχης από όταν βγήκε με ρουτ κτλ ,

 

........

Τιποτα η ιδια ξανα-εγκατασταθηκε ,towelroot ok

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

καληεμρα σας ! τι κανετε ? ειδατε τις νεες εφαρμογες της καμερας για το Ζ3 ? Λετε να παρουμε καμια ?? οσο για τo update στην 4.4.4 και απο την vodafone ερχετε http://community.vodafone.com.au/t5/Vodafone-Blog/Software-Update-Weekly-Wrap-4th-September-2014/ba-p/359531

 

Δεν νομίζω να τις δώσει η sony με το update. Κάποιες θα γίνουν port ελπίζω ή ακόμη καλύτερα θα μπορέσουμε να τις περάσουμε σαν απλό apk. Αρκεί να μπορεί να τις υποστηρίξει το hardware του Ζ.

 

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει κατι, τι σημαινει η vodafone το φερνει? δηλαδη αν καποιος εχει αγορασει το κινητο απο καποιο skroutzομαγαζο τι γινεται? στην Ελλαδα δεν σκαει το update οτι εταιρεια και να εχεις?

 

Η sony το δίνει το update σε όλους και πιο πιθανό είναι να το πάρουμε πρώτα εμεις και μετά όσοι εxουν branded συσκευές. Η vodafon αναφέρθηκε γιατι εκεί είδαμε για το update "επίσημα". Η sony δεν έχει πει τίποτα ακόμη.

 

10.5.A.0.230

Computer required

 

την οποία την έχω ήδη εξ'αρχης από όταν βγήκε με ρουτ κτλ ,

 

........

Τιποτα η ιδια ξανα-εγκατασταθηκε ,towelroot ok

 

Και σε άλλους ήρθε. Δεν ξέρω τι παίζει.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

και ακομη δεν καταλαβα.τι παραπανω θα εχει η 4.4.4? θα κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας ωστε το κινητο μας να κραταει παραπανω μιση εστω ημερα?θα χρειαζετε λιγοτερη επεξεργαστικη ισχυ? λιγοτερη μνημη?θα ειναι ποιο smooth ακομη?

αν τα κανει ολα αυτα οκ..αλλα δεν νομιζω.πιστευω οτι θα βαρυνει το κινητο μας χωρις λογο ισα ισα για να λεμε οτι εχουμε την 4.4.4..

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δούμε αυτά όταν με το καλό μας την δώσουν. Λογικά περιμένουμε βελτίωση από την 4.4.2. Όταν έρθει περίμενε εντυπώσεις από άλλους που θα την βάλουν και αποφασίζεις αν θα την περάσεις ή όχι.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός z εδώ κι ένα μήνα περίπου. Εκανα τις αναβαθμίσεις σε 4.4.2. (από το τηλέφωνο) αλλά εχω εντοπίσει ένα πρόβλημα. Δεν γράφει ήχο στο video recording. Όχι σε όλα τα video που τραβάω αλλά σε μερικά (με random τρόπο). Όπως καταλαβαίνετε, είναι παραπάνω από ενοχλητικό όταν αντιλαμβάνεσαι ότι ένα ωραίο videaki που τράβηξες είναι στην ουσία άχρηστο λόγω έλλειψης ήχου. Ερωτήσεις:

1. Το έχει εντοπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα;

2. Είναι πρόβλημα hardware ή software;

3. Υπάρχει τρόπος να λυθεί ή μήπως πάει κατευθείαν για service;

Ευχαριστώ.

 

Μου το εκανε και εμενα πριν κανα 20ημερο εντελως στα ξαφνικα,για ενα βραδυ!!

Την αλλη μερα τραβαγα με ηχο!!

Θεωρω πως η 4.4.2 εχει πολλα θεματα,οχι σε ολους αλλα σε αρκετους!

Εχω κανει περιπου 4-5 φορες cleen install αλλα δεν λεει να κατσει σωστα με τιποτα!!

Αργει και λαγκαρει 6 στις 10 φορες και στα πιο απλα πραγματα!!

Περιμενω μπας και στρωσει με την 4.4.4 αλλιως θα βρω καποιον μιας και εγω δεν εχω τις γνωσεις να το γυρισω στην υπεροχη 4.3!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10.5.A.0.230

Computer required

 

την οποία την έχω ήδη εξ'αρχης από όταν βγήκε με ρουτ κτλ ,

 

........

Τιποτα η ιδια ξανα-εγκατασταθηκε ,towelroot ok

 

Επιβεβαιωνω και εγω,η ιδια ξανα-εγκατασταθηκε!!..Τι κουλο ειναι παλι αυτο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

σβηστηκε τιποτα απο οτι ειχατε μεσα στο τηλεφωνο?

 

Οχι,απλα ειναι ιδια εκδοση και αυτο ειναι το παραξενο

Link to comment
Share on other sites

μηπως διορθωνει το θεμα με την μπαταρια?

 

Τώρα που το λες και άρχισα να το παρατηρώ, είδα αρκετή βελτίωση

Θα το παρατηρήσω κάνα δυο μέρες και θα σου πω εντυπώσεις

Αν είδε κάποιος άλλος βελτίωση μας λέει

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ λειτουργεί (φτου φτου μην το ματιάσω) άψογα,αψεγάδιαστα,ειδικά με την τελευταία χθεσινή αναβάθμιση του chrome ,πολύ smooth και καρφί σφαίρα οι σελίδες ανοίγουν ακαριαία...με την επαναλαμβανόμενη εγκατάσταση που λέτε ,συνέβη και εμένα την προηγούμενη εβδομάδα + μια εφαρμογή sketch....έχω διαπιστώσει κι εγώ βελτίωση στην μπαταρία καθώς τώρα πια φορτίζω κάθε 2η μέρα ,σερφάροντας κανονικά ,μια ωρίτσα και κάτι δηλαδή ημερησίως,αρκετά μηνύματα και συχνές,πολύ συχνές κλήσεις....με πολύ σκέψη και ,διαβάζοντας πρώτα συμπεράσματα από εδώ μέσα,θα προβώ σε πιθανή νέα αναβάθμιση (4.4.4) εφόσον μας έρθει τελικά,μιας και από την όλη εικονα,χρήση και συμπεριφορά του κινητού είμαι υπέρ ευχαριστημένος όπως είναι αυτή την στιγμή με την 4.4.2...(.230) .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ λειτουργεί (φτου φτου μην το ματιάσω) άψογα,αψεγάδιαστα,ειδικά με την τελευταία χθεσινή αναβάθμιση του chrome ,πολύ smooth και καρφί σφαίρα οι σελίδες ανοίγουν ακαριαία...με την επαναλαμβανόμενη εγκατάσταση που λέτε ,συνέβη και εμένα την προηγούμενη εβδομάδα + μια εφαρμογή sketch....έχω διαπιστώσει κι εγώ βελτίωση στην μπαταρία καθώς τώρα πια φορτίζω κάθε 2η μέρα ,σερφάροντας κανονικά ,μια ωρίτσα και κάτι δηλαδή ημερησίως,αρκετά μηνύματα και συχνές,πολύ συχνές κλήσεις....με πολύ σκέψη και ,διαβάζοντας πρώτα συμπεράσματα από εδώ μέσα,θα προβώ σε πιθανή νέα αναβάθμιση (4.4.4) εφόσον μας έρθει τελικά,μιας και από την όλη εικονα,χρήση και συμπεριφορά του κινητού είμαι υπέρ ευχαριστημένος όπως είναι αυτή την στιγμή με την 4.4.2...(.230) .

 

λες οτι χρησιμοποιεις τον chrome.Αυτος παιζει τελικα flash?ξερεις..για να βλεπεις πχ βιντεακια η τv μεσω browser

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εβαλα και γω το Update χτες μπορω να πω πως ειναι τα ιδια χαλια..

Ενα παραδειγμα θα σας φερω...Και πειτε μου αν ειναι λογικο!Εχω φοβερο πονο στο δοντι μου..

Δεν μπορουσα με τιποτα να κοιμηθώ και ετσι περνω το κινητο στο χερι μου με μπαταρια 100% να

μπω στο νετ να διαβασω κ αλλες περιπτώσεις σαν την δικη μου..Νταξει μην σαν κουραζω αλλο..

Ανοιγω WIFI ξεκιναω να διαβαζω για καποια λεπτα το κινητο να τσουρουφλαει και η μπαταρια να πεφτει

στο 70 κατι τις % ΕΛΕΟΣ ποια...Το Update το εκανα κανονικα απο PC COM..

Link to comment
Share on other sites

@loypis ...δεν νομίζω,βιντεάκια μέσω youtube κανονικά άμεσα,γρήγορα,πολύ γρήγορα γεμίζει ,δίχως το παραμικρό κόλλημα όπως και Nova Go για ταινίες αθλητικά κλπ ... ότι ματς έχω παρακολουθήσει ,ειδικά με το dockstation του Κωνσταντίνου είναι θαυμάσια!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι εχει ξανα ερωτηθει αλλα πως μπορω να αλλαξω το οριο γραμματων στα μυνηματα?

 

Μπαίνεις στα μηνήματα->πατάς τις τρείς τελείες πάνω δεξιά->ρυθμίσεις και μετά τσεκάρεις το κουτάκι που γράφει εξοικονόμηση κόστους.

 

Καλησπερα.Εβαλα και γω το Update χτες μπορω να πω πως ειναι τα ιδια χαλια..

Ενα παραδειγμα θα σας φερω...Και πειτε μου αν ειναι λογικο!Εχω φοβερο πονο στο δοντι μου..

Δεν μπορουσα με τιποτα να κοιμηθώ και ετσι περνω το κινητο στο χερι μου με μπαταρια 100% να

μπω στο νετ να διαβασω κ αλλες περιπτώσεις σαν την δικη μου..Νταξει μην σαν κουραζω αλλο..

Ανοιγω WIFI ξεκιναω να διαβαζω για καποια λεπτα το κινητο να τσουρουφλαει και η μπαταρια να πεφτει

στο 70 κατι τις % ΕΛΕΟΣ ποια...Το Update το εκανα κανονικα απο PC COM..

 

Τις πρώτες μέρες που είχα την στοκ μου πήρε μερικά reboot μέχρι να στρώσει. Τα ίδια με σένα με το που την πέρασα.Μετά όλα "οκ".

 

Κλείσε την τοποθεσία και το ιστορικό τοποθεσίας. Οι υπηρεσίες google play ποια έκδοση είναι; 4.4.52;

 

Πάντως η ίδια rom ειναι. Δεν έχει αλλάξει κατι.

 

@konakis Εγώ απ'οτι ξέρω δεν υποστηρίζει flash ο chrome.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στα μηνήματα->πατάς τις τρείς τελείες πάνω δεξιά->ρυθμίσεις και μετά τσεκάρεις το κουτάκι που γράφει εξοικονόμηση κόστους.

 

 

 

Τις πρώτες μέρες που είχα την στοκ μου πήρε μερικά reboot μέχρι να στρώσει. Τα ίδια με σένα με το που την πέρασα.Μετά όλα "οκ".

 

Κλείσε την τοποθεσία και το ιστορικό τοποθεσίας. Οι υπηρεσίες google play ποια έκδοση είναι; 4.4.52;

 

Πάντως η ίδια rom ειναι. Δεν έχει αλλάξει κατι.

 

@konakis Εγώ απ'οτι ξέρω δεν υποστηρίζει flash ο chrome.

 

Τοποθεσια δεν την ειχα κλειστή και να σου πω την αληθεια δεν θελω να την κλείσω...

Που μπορω να ποια εκδοση ειναι οι υπηρεσιες?

 

EDIT: Εμενα η εκδοση ειναι 5.0.89

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω Θάνο. Με πατέντες λύσεις σε κανένα δεν αρέσουν. Εγώ ανοίγω τοποθεσία μόνο στο runtastic και μετά που κλείνω κάνω και ένα reboot. Ας λυθούν τα bugs με την 4.4.4 και ας αργήσει.

 

Δεν σου βγάζει επιλογή να κάνεις update στα services;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω Θάνο. Με πατέντες λύσεις σε κανένα δεν αρέσουν. Εγώ ανοίγω τοποθεσία μόνο στο runtastic και μετά που κλείνω κάνω και ένα reboot. Ας λυθούν τα bugs με την 4.4.4 και ας αργήσει.

 

Δεν σου βγάζει επιλογή να κάνεις update στα services;

 

Οχι αφου ηδη εχω τη ποιο προσφατη εκδοση αν δεν κανω λαθος..Αρα δεν ειναι αυτο το τελευταιο Update...(?)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στα μηνήματα->πατάς τις τρείς τελείες πάνω δεξιά->ρυθμίσεις και μετά τσεκάρεις το κουτάκι που γράφει εξοικονόμηση κόστους.

 

 

 

Τις πρώτες μέρες που είχα την στοκ μου πήρε μερικά reboot μέχρι να στρώσει. Τα ίδια με σένα με το που την πέρασα.Μετά όλα "οκ".

 

Κλείσε την τοποθεσία και το ιστορικό τοποθεσίας. Οι υπηρεσίες google play ποια έκδοση είναι; 4.4.52;

 

Πάντως η ίδια rom ειναι. Δεν έχει αλλάξει κατι.

 

@konakis Εγώ απ'οτι ξέρω δεν υποστηρίζει flash ο chrome.

 

ευχαριστω για το ενδιαφερων αλλα δεν μου βγαζει επιλογη εξοικονομιση κοστους στην 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Οχι αφου ηδη εχω τη ποιο προσφατη εκδοση αν δεν κανω λαθος..Αρα δεν ειναι αυτο το τελευταιο Update...(?)

 

Λάθος δικό μου. Και εγώ την ίδια έχω.

 

ευχαριστω για το ενδιαφερων αλλα δεν μου βγαζει επιλογη εξοικονομιση κοστους στην 4.2.2

 

Αν η συσκευή δεν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας νόμιζω δεν έχεις αυτή την επίλογή. Μπορείς πάντως να περάσεις άλλη εφαρμογή για μηνήματα από το μάρκετ που να την έχει. Εγώ έχω το textra(κουκλάκι με το material design), πριν είχα το handcent sms που έχει περισσότερες επιλογές αλλά είναι ποιο βαρύ. Υπάρχουν και άλλα πολλά. Βάλε sms στο google play και δοκίμασε όσα θέλεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

@loypis ...δεν νομίζω,βιντεάκια μέσω youtube κανονικά άμεσα,γρήγορα,πολύ γρήγορα γεμίζει ,δίχως το παραμικρό κόλλημα όπως και Nova Go για ταινίες αθλητικά κλπ ... ότι ματς έχω παρακολουθήσει ,ειδικά με το dockstation του Κωνσταντίνου είναι θαυμάσια!

 

δοκιμασε τον UC BROWSER και πες μου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...