Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ασχοληθω φιλε μου.Πως?Αφου οι ανθρωποι νομιζουν οτι βρισκομαστε στην uganda.

Να κινηθω δικαστικα?Να δωσω λοιπον 150 ευρω που κοστιζει η μυνηση ,να γινει δικαστηριο μετα απο 2-3 χρονια και να μην πετύχω τίποτα.

Τεσπα οσο στην ελλαδα υπαρχουν αναλογες εταιριες εγω δεν αγοραζω ξανα κινητο καμια απο αυτες τις εταιριες samsung-sony-htc-lg

2 η φορα σε εναν χρονο καταληγω να κινουμε με ενα νοκια N81.για ονομα του θεου

Edited by zxr
Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει κανέις για μήνυση. Δεν χάνεις κάτι να το στείλεις arvatο. Τόσα χρήματα έδωσες. Κυνήγα το.

 

Τα iphone σε ποια εταιρία πάνε για service;

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα elias :( ,εγώ έχω τρία xperia L,SP & Z. όλα άψογα ...συμβαίνουν ...και πάλι κρίμα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις αναβάθμιση android πρέπει να έχεις στο κινητό τη sim κάρτα του παρόχου ή δεν ειναι αναγκαίο; Μήπως πρέπει να έχεις τη sim για να περαστουν τίποτα ρυθμίσεις σαν κέντρο μηνυμάτων και wap;

 

Το ρωτάω επειδή θα το αγοράσω για τον πατέρα μου και θέλω πρώτα πρώτα να το κάνω μια αναβάθμιση σε κιτκατ και μετα να το δωσω έτοιμο. Είμαι σε διαφορετικό πάροχο

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει κανέις για μήνυση. Δεν χάνεις κάτι να το στείλεις arvatο. Τόσα χρήματα έδωσες. Κυνήγα το.

 

Τα iphone σε ποια εταιρία πάνε για service;

 

To εστειλα σημερα το πρωι..Αλλωστε δεν μπορουσα να κανω και αλλιως.Εφοσον ειναι μεσα στην εγγυηση .

Μου ειπαν οτι θα απαντησουν σε 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ παρακαλω.

Ελλαδισταν οεο!!!

Να μου το θυμηθειτε μαγκες (ευχομαι να βγω ψευτης και να αλλαξω γνωμη εως να πινω και νερο στο ονομα της εταιριας αυτης)

Αλλα αυτο που πιστευω οτι θα γινει ειναι να μην επισκευαστει και δικαιολογια θα ειναι καποια απο τα παρακατω..

1)Να μου πουνε καμια βλακεια περι υγρασιας (θα τα παρω στο κρανιο)

2)Να μου πουνε οτι χαλασε απο πτωση (θα το σπασω στο κεφαλι του τεχνικου)

3)Οτι ειναι παραεισαγωγης (αγοραστηκε απο kaizershop) Εκει θα κυνηγησω την kaizershop

4)Οτι ειναι δικια μου ευθηνη (Εκει αναγκαστικα θα κινηθω με οποιοδηποτε εννομο μεσω ,γιατι 2 xperia Z τα οποια χρυσοπληρωσα δεν θα τα ανακυκλωσω επειδη αυτοι νομιζουν οτι ειναι ποιο μαγκες!

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ευρωπαική η συσκευή δεν θα έχεις θέμα. Για τα άλλα καλή τύχη σου εύχομαι. 2-3 εβδομάδες είναι πολύ πάντως.

 

Και στα iphone η arvato δεν έχει το service;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

για τα iphone υπαρχουν πολλα service point για τα κινητα της ..Στα οποια κανονικα επιδιορθωνουν τα κινητα εντος εγγυησης
Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις αναβάθμιση android πρέπει να έχεις στο κινητό τη sim κάρτα του παρόχου ή δεν ειναι αναγκαίο; Μήπως πρέπει να έχεις τη sim για να περαστουν τίποτα ρυθμίσεις σαν κέντρο μηνυμάτων και wap;

 

Το ρωτάω επειδή θα το αγοράσω για τον πατέρα μου και θέλω πρώτα πρώτα να το κάνω μια αναβάθμιση σε κιτκατ και μετα να το δωσω έτοιμο. Είμαι σε διαφορετικό πάροχο

 

Δεν χρειάζεσαι SIM. Στην πρώτη ενεργοποίηση απλά βάλε την κάρτα και όλα θα γίνουν μέσω του ειδικού οδηγού εγκατάστασης ρυθμίσεων.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, αλλα θέλω να σε ρωτήσω, με το PC companion δεν μπορω να το κάνω update στην τελευταία, χωρίς να εχω κάποια sim μέσα;
Link to comment
Share on other sites

ετσι ελεγαν και για την cometron για τα playstation,μολις ομως χρειαστηκε να στειλω ενα joystick ps4 αμεσως μου ειπαν στειλτω με acs και σε 2 μερες θα εχεις νεο στο κουτι του και ετσι εγινε. Δεν ξερω για την arvato αλλα εγω θα το εστελνα και αν εσκαγε το ιδιο πισω θα πηγαινα απο εκει και θα ελεγα δωσε μου ενα στο κουτι του απλα πραγματα. Δηλαδη τι να πω για ενα κινητο samsung που ειχα παρει πριν 3 χρονια και χαλασε 2 φορες μεσα σε 1 μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελικά δεν άντεξα και φλασαρα cm11 nightly 4.4.4 πρώτες εντυπώσεις άριστες και βλέπουμε. Πολύ ποιοτική δουλειά με ευκολίες χρήσης. Αλλά το dealbreaker για μένα είναι ότι δεν σε αφήνει να κάνεις φακέλουςq εφαρμογών στο app drawer εκτός αν κάνω λάθος.

Ωραίο πράμα να σκάει η nightly το πρωί

Ξέχασα το σπουδαιότερο μηδέν lag!!! Και θέματα πλέον. Ήδη έβαλα το Android l

Έχω πάθει σοκ με την ευχρηστία ρε φίλε!!!! Δεν την αλλάζω με τπτ.

Να μην ξεχάσω το θεϊκό double tap To wake!!!!!

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Όλα custom από 'δω και πέρα. Οι τύποι ξέρουν ότι για να έχεις κάνει root και όοοολη τη διαδικασία μέχρι να περάσεις τη nightly, οπότε σου λένε ας αφήσω έτσι ξερό τον default launcher και αν θέλουν παραπάνω περνάνε custom launcher.

 

Κατέβασε Apex/Nova Launcher. Θα εντυπωσιαστείς από το πόσο πιο βολικά είναι από τη βλακεία τον Trebuchet Launcher. Και αισθητικά ταιριάζει γάντι στην vanilla android αίσθηση της Cyanogen.

 

Καλωσήρθες :P

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Μα να μην σε αφήνει να κάνεις φακέλους εφαρμογών στο app drawer?

Θέλω να μοιραστώ κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον και επειγον που βρήκα.

Στην cm11 έχει μια επιλογή απόρρητο μέσα στα settings. Μπείτε εκεί και ψάξτε και κόψτε πράμα!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι πρόσβαση έχουν και τι διαβάζουν κάποιες. Το fb διάβαζε μέχρι και SMS. Μπλοκαρα πολυυυυ πραγμα. Άσε που κόβεις και τα wakelocks και θα γλιτώσει και μπαταρία. Ψιλό σοκαρίστηκα.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

To εστειλα σημερα το πρωι..Αλλωστε δεν μπορουσα να κανω και αλλιως.Εφοσον ειναι μεσα στην εγγυηση .

Μου ειπαν οτι θα απαντησουν σε 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ παρακαλω.

Ελλαδισταν οεο!!!

Να μου το θυμηθειτε μαγκες (ευχομαι να βγω ψευτης και να αλλαξω γνωμη εως να πινω και νερο στο ονομα της εταιριας αυτης)

Αλλα αυτο που πιστευω οτι θα γινει ειναι να μην επισκευαστει και δικαιολογια θα ειναι καποια απο τα παρακατω..

1)Να μου πουνε καμια βλακεια περι υγρασιας (θα τα παρω στο κρανιο)

2)Να μου πουνε οτι χαλασε απο πτωση (θα το σπασω στο κεφαλι του τεχνικου)

3)Οτι ειναι παραεισαγωγης (αγοραστηκε απο kaizershop) Εκει θα κυνηγησω την kaizershop

4)Οτι ειναι δικια μου ευθηνη (Εκει αναγκαστικα θα κινηθω με οποιοδηποτε εννομο μεσω ,γιατι 2 xperia Z τα οποια χρυσοπληρωσα δεν θα τα ανακυκλωσω επειδη αυτοι νομιζουν οτι ειναι ποιο μαγκες!

 

Πάντως εμένα πέρσι τον Ιούνιο όταν ξαφνικά χάλασε το κινητό και δεν άνοιγε καθόλου, ούτε λαμπάκια, ούτε τίποτα....

Το έστειλα και εγώ στην Arvato, αρνητικά προκατειλημμένος με αυτά που είχα διαβάσει εδώ και μέσα σε 1 εβδομάδα το είχαν επισκευάσει, είχε κολλήσει και άνοιξαν και αποσυνέδεσαν την μπαταρία για να ξεκολλήσει, το ξανάκλεισαν αντικαθιστώντας την αυτοκόλλητη ταινία που χρειάζεται για το πίσω μέρος για να διατηρηθεί η στεγανότητα.

Μάλιστα επειδή όταν το πήρα δεν έγραφε τίποτα το αποδεικτικό εκτός από το ανταλλακτική ταινία που άλλαξαν, ζήτησα περισσότερες πληροφορίες και σύντομα ένας τεχνικός με πήρε τηλέφωνο και ευγενικά με ενημέρωσε αναλυτικά για την επισκευή που έγινε στο κινητό....

 

Ήταν ένα πρόβλημα αρκετά συχνό όταν πρωτοκυκλοφόρησε το κινητό και με πολλές αναφορές στα Forum και στο εξωτερικό, παρόλα και εγώ φοβόμουν με αυτά που είχα διαβάσει - τα οποία σίγουρα έχουν κάποια βάση αφού είναι συχνές οι αρνητικές αναφορές - όμως πριν το στείλω, το είχα φωτογραφήσει, ειδικά τα ενδεικτικά υγρασίας ώστε να υπάρχουν αποδεικτικά αν ήμουν και εγώ μία απο αυτές τις περιπτώσεις, ευτυχώς όλα έγιναν ομαλά και χωρίς πρόβλημα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον κάτι καλό έρχεται σύντομα .....

 

Australian carrier Optus hints at Android 4.4.4 release for Xperia Z

 

So far the Android 4.4.4 KitKat firmware update has only been released for three Sony Xperia phones: the Xperia Z1, Xperia Z1 Compact and Xperia Z Ultra. We would expect the update to come to the Xperia Z2 in due course, but we can’t be sure of Sony’s plans for the older Xperia Z series.

 

However, Australian carrier Optus may have given the first hint that the Android 4.4.4 update may indeed be heading to the Xperia Z. The update is listed on Optus’ “Android OS Tablet & Mobile Updates” page saying that the Android 4.4.4 update is in testing with an expected release in “mid to end July”.

 

Obviously this could be a mistake on Optus’ part; this kind of carrier information is never the most reliable source of information. However, there is always a slim chance of it being true. We’ll let you know if something comes of this.

 

http://www.xperiablog.net/2014/07/15/australian-carrier-optus-hints-at-android-4-4-4-release-for-xperia-z/

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην σε αφήνει να κάνεις φακέλους εφαρμογών στο app drawer?

Θέλω να μοιραστώ κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον και επειγον που βρήκα.

Στην cm11 έχει μια επιλογή απόρρητο μέσα στα settings. Μπείτε εκεί και ψάξτε και κόψτε πράμα!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι πρόσβαση έχουν και τι διαβάζουν κάποιες. Το fb διάβαζε μέχρι και SMS. Μπλοκαρα πολυυυυ πραγμα. Άσε που κόβεις και τα wakelocks και θα γλιτώσει και μπαταρία. Ψιλό σοκαρίστηκα.

 

Βάλε καμία οδηγία και link για το πως την περνάμε φιλαράκι, σκέφτομαι κι εγώ να την περάσω.

 

Άκυρο, θέλει ξεκλείδωτο boot loader και είναι δύσκολο για εμένα γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος με στοκ κιτκατ να βάλει τον aviate launcer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tul.aviate&hl=el και να μου πει:

 

Σου ζητά κατα την εγκατάσταση να περάσεις μέχρι 8 top contacts το οποίο έκανα. Με slide up από home σου τα εμφανίζει. Κάνοτας slide up και πατώντας παρατεταμένα σε ένα από αυτά τα contacts σου δίνει δυνατότητα να τα αφαιρέσεις. Στο razr αφαιρεί κανονικά. Στο Ζ όχι.

 

Θέλω να δω αν είναι μόνο σε μένα ή γενικό πρόβλημα με την κιτκατ στο Z. Ευχαριστώ!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τη παιζει με την οθονη του κινητου;; χαρτινη ειναι; :confused:Ειχα 2 χρονια το Galaxy S3 και το κινητο παρολα που καποιες φορες εμπαινε κατα λαθος στην τσεπη με τα κλειδια θα ελεγα οτι η οθονη ειχε απλες γρατζουνιες "χρησης", το Ζ το εχω 3 βδομαδες και ηδη εχει γρατζουνιες που θα μαζευονταν μετα απο 6μηνο μαλιστα μια απο αυτες ειναι σαν χαραδρα, το μεγαλύτερο κακο ειναι οτι τις νιώθεις με την αφή:(:mad:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τη παιζει με την οθονη του κινητου;; χαρτινη ειναι; :confused:Ειχα 2 χρονια το Galaxy S3 και το κινητο παρολα που καποιες φορες εμπαινε κατα λαθος στην τσεπη με τα κλειδια θα ελεγα οτι η οθονη ειχε απλες γρατζουνιες "χρησης", το Ζ το εχω 3 βδομαδες και ηδη εχει γρατζουνιες που θα μαζευονταν μετα απο 6μηνο μαλιστα μια απο αυτες ειναι σαν χαραδρα, το μεγαλύτερο κακο ειναι οτι τις νιώθεις με την αφή:(:mad:

Οι γρατζουνιες ειναι πανω στη μεμβρανη προστασιας. Η οποια εχει τυπωμενο το λογοτυπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έρχεται με μεβρανη προστασίας;; δεν φαίνεται κάτι στις άκρες να ξεχωρίζει αν θέλει να τη βγάλει κάποιος πως γίνεται;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έρχεται με μεβρανη προστασίας;; δεν φαίνεται κάτι στις άκρες να ξεχωρίζει αν θέλει να τη βγάλει κάποιος πως γίνεται;

 

Δες εδώ μερικά video https://www.youtube.com/results?search_query=xperia+z+remove+screen+protector. Θα βγεί μαζί και το sony logo.

 

Από το Z2 σταμάτησε να βάζει anti shatter η sony. Το καλύτερο θα ήταν να έβαζες screen protector από την αρχή. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο νήμα και προσωπικά το θεωρώ μειονέκτημα της συσκευής. Και το πίσω μέρος έχει προστατευτικό.

 

Μια θήκη τύπου pouch θα την συνήθιζες πιστεύεις;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Αν το MW1 θέλει κάποια συγκεκριμένα frameworks από την stock ROM της Sony, και αυτά δεν είναι διαθέσιμα στους developers, καμία ROM που δεν είναι βασισμένη στην stock δεν θα έχει υποστήριξη.

 

Το ίδιο θέμα αντιμετώπισα με το S-view Cover του S4 μου. Μόνο με ROMs που βασίζονταν στο TouchWiz (stock ROM framework) δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το heads up notifications (xposed). Δουλευει μια χαρά στο Ζ. Εδώ ένα video
.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...