Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ζ έχει καλήτερη κάμερα παίρνει επέκταση μνήμης είναι αδιάβροχο (πολύ σημαντικό αν έχεις 3 παιδιά) και είναι απλά ότι ποιό όμορφο έχω δει ποτέ σε κινιτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερη κάμερα δεν έχει, αλλά αν θες αδιάβροχο τότε είναι μονόδρομος :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το N5 είναι τούμπανο, παίρνει και όλες τις αναβαθμίσεις άμεσα, αν και με διαφορά της τάξεως των δέκα, δεκαπέντε ευρώ παίρνεις το αγαπημένο lg 2, προσωπικά αν έδινα πάνω από τριακόσια ευρώ αυτό θα επέλεγα, με μοναδικό άσχημο στο συγκεκριμένο το Ui, όπου προτιμώ φυσικά του Ζ.Τότε που επέλεγα την αγορά του Ζ, είχε διαφορά μεταξύ του g2, 50 ευρώ περίπου και μαθημενος με Sony, επέλεξα το Ζ από το οποίο είμαι υπέρ ευχαριστημενος, ενθουσιασμενος θα έλεγα :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλους του ζεταδες...

Λόγο εργασίας λέω να πουλήσω την Ζέτα μου...

Γρασα λάδια θα γίνει χάλια...

οποίο παιδί επιθυμεί ας με πει...

είναι πλήρης συσκευασία με όλα τα καλούδια του...τρις θήκες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι σοβαρά να πάρω και εγώ το Ζ, αλλά έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την Οθόνη του που είναι απλή TFT.

Από φωτεινότητα και αντίθεση πως πάει ; σε πολύ φως είναι υποφερτή η οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τις γωνίες θέασης, είναι εξαιρετική οθόνη, προσωπικά στο σπίτι την έχω την φωτεινότητα στο ελάχιστο σε σκοτεινό χώρο, στο 25 % σε συνθήκες δωματίου και στον ήλιο ανάλογα από 75 % μέχρι και τέρμα! Για μένα τα καταφέρνει μια χαρά και στον έντονο ήλιο για οθόνη smart phone
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλους του ζεταδες...

Λόγο εργασίας λέω να πουλήσω την Ζέτα μου...

Γρασα λάδια θα γίνει χάλια...

οποίο παιδί επιθυμεί ας με πει...

είναι πλήρης συσκευασία με όλα τα καλούδια του...τρις θήκες...

 

Είπα σήμερα να βουτήξω παρέα με το Ζετάκι μου και πήρε νερό και πέθανε.

 

Οπότε όποιος έχει Ζέτα και δεν την θέλει στείλτε μου ένα PM να το συζητήσουμε. Μου λείπει ήδη το κορίτσι.

Edited by anemobroxhs
Ορθογραφικά

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να βουτήξω παρέα με το Ζετάκι μου και πήρε νερό και πέθανε.

 

Οπότε όποιος έχει Ζέτα και δεν την θέλει στείλτε μου ένα PM να το συζητήσουμε. Μου λείπει ήδη το κορίτσι.

 

Πως το κατάφερες ?? Δεν είχε κλείσει καλά ? Υποτίθεται ότι είναι αδιάβροχο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να βουτήξω παρέα με το Ζετάκι μου και πήρε νερό και πέθανε.

 

Οπότε όποιος έχει Ζέτα και δεν την θέλει στείλτε μου ένα PM να το συζητήσουμε. Μου λείπει ήδη το κορίτσι.

 

ήθελες και στο νερό facebook ?

Link to comment
Share on other sites

ε μα και εσυ σου ζεστενοτανε και του εκανες βουτια η σε πηρε ο μητσοτακης και το πεταξες στην θαλασσα και παει το κινητο

Xperia Z Φεβ 2013 κυκλοφορισε και θα λυξει η υποστηριξη του Αύγουστος του 2014 οποτε μεχρι τον επομενο μηνα αντε μεχρι τον μεθεπομενο οτι παρουμε απο update υποστηριξη 0 μονο το χρημα κυριαρχει τι τους περασαμε φιλανθρωπικα υδρηματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://au.ibtimes.com/articles/557067/20140626/sony-release-android-l-xperia-z2-tablet.htm#.U7X08Pl_sk0

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία τα βοτσαλάκια και τον βυθό πήγα να βγάλω ο άνθρωπος να την στείλω σε καμιά Τουρίστρια να έρθει στην Ελλάδα. Για τον τόπο μου παλεύω. :P

Ούτε μισό μέτρο δεν το είχα. Μάλον πήρε νερό από το USB Flap που είχα αντικαταστήσει με "αυθεντικό" απο το ebay.

 

Όπως και να χει το Ζετάκι μας άφησε χρόνια, αλλά τουλάχιστον μου έμεινε η SD με τα backup

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία τα βοτσαλάκια και τον βυθό πήγα να βγάλω ο άνθρωπος να την στείλω σε καμιά Τουρίστρια να έρθει στην Ελλάδα. Για τον τόπο μου παλεύω. :P

Ούτε μισό μέτρο δεν το είχα. Μάλον πήρε νερό από το USB Flap που είχα αντικαταστήσει με "αυθεντικό" απο το ebay.

 

Όπως και να χει το Ζετάκι μας άφησε χρόνια, αλλά τουλάχιστον μου έμεινε η SD με τα backup

 

ειπα και εγω, μου εκανε τρομερη εντυπωση να σου μπασει νερο τοσο ευκολα!

Παιδες αυτα δεν τα ρισκαρουμε, στο ebay και ειδικα σε ο,τι ερχεται απο κινα, δεν παιζει να παρετε αυθεντικα ανταλλακτικα και αξεσουαρ, ειναι νομος..

Παντως ειναι ευκαιρια να παρεις κανα Ζ1, θα με θυμηθεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειπα και εγω, μου εκανε τρομερη εντυπωση να σου μπασει νερο τοσο ευκολα!

Παιδες αυτα δεν τα ρισκαρουμε, στο ebay και ειδικα σε ο,τι ερχεται απο κινα, δεν παιζει να παρετε αυθεντικα ανταλλακτικα και αξεσουαρ, ειναι νομος..

Παντως ειναι ευκαιρια να παρεις κανα Ζ1, θα με θυμηθεις..

 

Απο μπαταρία το Ζ1 τι λέει; Ισχύει ότι το Ζ1 compact έχει καλύτερη αποδοση απο θέμα μπαταρίας;

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία το Ζ1 τι λέει; Ισχύει ότι το Ζ1 compact έχει καλύτερη αποδοση απο θέμα μπαταρίας;

 

Και τα 2 πολυ καλυτερα απο το Ζ, επειδη τα ειχα και τα 2, νομιζω οτι το Ζ1 ειναι ενα κλικ καλυτερο αν δεν το λιωνεις, ειδικα σε διαρκεια κλησεων..μιας και εχει μεγαλυτερη μπαταρια, οποτε αν δεν λιωνεις την οθονη βγαζει περισσοτερο, εξαλλου σε ολα τα αλλα ειναι ιδια..οποτε μονο η οθονη κανει τη διαφορα.Σε γενικες γραμμες και τα 2 βγαζουν 2 μερες ανετα με λογικη χρηση, οχι λιγη..αλλα οχι να λιωνεις.αν θες νουμερα να σου πω..ή πες τι χρηση κανεις να σου πω τι πιστευω οτι θα κανει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία τα βοτσαλάκια και τον βυθό πήγα να βγάλω ο άνθρωπος να την στείλω σε καμιά Τουρίστρια να έρθει στην Ελλάδα. Για τον τόπο μου παλεύω. :P

Ούτε μισό μέτρο δεν το είχα. Μάλον πήρε νερό από το USB Flap που είχα αντικαταστήσει με "αυθεντικό" απο το ebay.

 

Όπως και να χει το Ζετάκι μας άφησε χρόνια, αλλά τουλάχιστον μου έμεινε η SD με τα backup

 

αδιάβροχο είναι μονο στο γλυκό νερό...απαγορεύεται αυστηρά.το θαλασσινό

Link to comment
Share on other sites

αδιάβροχο είναι μονο στο γλυκό νερό...απαγορεύεται αυστηρά.το θαλασσινό

 

Μην μπερδευεσαι, αδιαβροχο ειναι παντου, απλα στο θαλασσινο το αλατι θα το ξεσκισει..το γλυκο εχει επισης αλατα και επισης θα δημιουργησει προβλημα μελλοντικα, αλλα πολυ μελλοντικα..

Απο εκει και περα, δεν εχει αλλη διεισδυτικότητα το θαλασσινο, μην λεμε ο,τι θελουμε..

Υπαρχουν παιδια εδω που πανε για windsurf με το Ζ παρεα, και δεν εχει μασησει πανω απο χρονο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι, αδιαβροχο ειναι παντου, απλα στο θαλασσινο το αλατι θα το ξεσκισει..το γλυκο εχει επισης αλατα και επισης θα δημιουργησει προβλημα μελλοντικα, αλλα πολυ μελλοντικα..

Απο εκει και περα, δεν εχει αλλη διεισδυτικότητα το θαλασσινο, μην λεμε ο,τι θελουμε..

Υπαρχουν παιδια εδω που πανε για windsurf με το Ζ παρεα, και δεν εχει μασησει πανω απο χρονο..

 

Εσύ μην μπερδεύεσαι ...το ότι μια ηλεκτρονική συσκευή έχει προδιαγραφή αδιάβροχο δεν σημαίνει ότι προορίζεται να κάνουμε μπάνιο με αυτή η να την έχουμε στην μπανιέρα και να σερφάρουμε στο ίντερνετ. κινητό τηλ είναι και όχι ρολόι.το αδιάβροχο είναι ένα συν στο αν γίνει ένα άτυχημα να μην κλαις τη συσκευή σου.Δεν φτιάχτηκε ούτε για υποβρύχια φωτογραφική μηχανή ούτε να μας συντροφεύει στο θαλάσσιο σκι και στο μπάνιο Μας.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μην μπερδεύεσαι ...το ότι μια ηλεκτρονική συσκευή έχει προδιαγραφή αδιάβροχο δεν σημαίνει ότι προορίζεται να κάνουμε μπάνιο με αυτή η να την έχουμε στην μπανιέρα και να σερφάρουμε στο ίντερνετ. κινητό τηλ είναι και όχι ρολόι.το αδιάβροχο είναι ένα συν στο αν γίνει ένα άτυχημα να μην κλαις τη συσκευή σου.Δεν φτιάχτηκε ούτε για υποβρύχια φωτογραφική μηχανή ούτε να μας συντροφεύει στο θαλάσσιο σκι και στο μπάνιο Μας.

 

εγω θα σε ρωτησω κατι απλο. μπαινει νερο μες το κινητο ή οχι? αν μπαινει δεν ειναι αδιαβροχο ουτε σε ατυχημα ουτε σε μπανιερα..

Αν δεν μπαινει νερο, γιατι η απλη λογικη μου λεει οτι στο κινητο εφοσον εχει προδριαγραφη να αντεχει 1 μετρο βαθος, δεν περναει νερο απο καπου, και οχι απλα να γλιτωνει ενα ατυχμα..εξαλλου στην οθονη εχουν φαει νερο πολλες συσκευες που δεν ειναι αδιαβροχες και δεν επαθαν τιποτα, γιατι και αυτες εχουν μια απλη μονωση ασχετως αν οι κατασκευαστες δεν το λενε και καλα κανουν.

Εφοσον λοιπον το κινητο ειναι φτιαγμενο ωστε να εχει πληρη μονωση, δεν αλλαζει το που θα γινει το βουτηγμα, ειτε φαει μια κανατα νερο απο ατυχμα, ειτε πας για σερφ και φαει νερο στο μισο μετρο, αντεχει.

Αν δεν μπορεις να το δεχτεις ειναι αλλο. Επισης ουτε εγω εβρεξα ποτε καποιο κινητο μου επειδη ειναι αδιαβροχο, ουτε φυσικα θα το εβαζα ποτε στη θαλασσα! Ομως δεχομαι και ξερω οτι αντεχει μες το νερο, ο,τι νερο και να ειναι αυτο...

 

Στην τελικη ο φιλος ειπε οτι ειχε αλλαξει την ταπα της φορτισης, ποσο πιο προφανες το προβλημα?

Εδω δεν εξεταζουμε αν θα δημιουργησει προβλημα το αλατι μετα απο 1 μηνα κτλ, εξεταζουμε αν μπαινει νερο μεσα μολις βουτηξει, κατι που δεν συμβαινει, και αυτο επαθε ο φιλος...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι, αδιαβροχο ειναι παντου, απλα στο θαλασσινο το αλατι θα το ξεσκισει..το γλυκο εχει επισης αλατα και επισης θα δημιουργησει προβλημα μελλοντικα, αλλα πολυ μελλοντικα..

Απο εκει και περα, δεν εχει αλλη διεισδυτικότητα το θαλασσινο, μην λεμε ο,τι θελουμε..

Υπαρχουν παιδια εδω που πανε για windsurf με το Ζ παρεα, και δεν εχει μασησει πανω απο χρονο..

 

+1 σε ότι έγραψε ο Νίκος. Το αλμυρό θα δημιουργήσει θέμα με τα άλατα. Οι πιο τολμηροί που θα το βάλετε μέσα στην θάλασσα, φροντίστε να το πλύνετε καλά μετά με άφθονο γλυκό νερό. Εγώ θα το έπλενα χωρίς τρίψιμο με το χέρι. Το ίδιο που κάνω με τα γυαλιά ηλίου δηλαδή , για να μην έχω γρατσουνιές από το αλάτι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία τα βοτσαλάκια και τον βυθό πήγα να βγάλω ο άνθρωπος να την στείλω σε καμιά Τουρίστρια να έρθει στην Ελλάδα. Για τον τόπο μου παλεύω. :P

Ούτε μισό μέτρο δεν το είχα. Μάλον πήρε νερό από το USB Flap που είχα αντικαταστήσει με "αυθεντικό" απο το ebay.

 

Όπως και να χει το Ζετάκι μας άφησε χρόνια, αλλά τουλάχιστον μου έμεινε η SD με τα backup

 

Z2 με την μια φιλε

Link to comment
Share on other sites

Z2 με την μια φιλε

 

αν εχει τα λεφτα εννοειται, αλλιως το Ζ1 ειναι μια χαρα, η διαφορα απο το Ζ στο Ζ1 ειναι πολυ μεγαλη, απο το Ζ1 στο Ζ2 σχεδον καμια...(με το θεμα των οθονων σηκωνω τα χερια ψηλα, ειναι ο,τι ναναι η σονυ, ειδα Ζ2 απο κοντα και δε με εντυπωσιασε σε σχεση με Ζ1, αντιθετα του compact που ειχε την ayo ηταν πολυ καλυτερη. Πλαισιο πατρας πριν 20 μερες)

 

+1 σε ότι έγραψε ο Νίκος. Το αλμυρό θα δημιουργήσει θέμα με τα άλατα. Οι πιο τολμηροί που θα το βάλετε μέσα στην θάλασσα, φροντίστε να το πλύνετε καλά μετά με άφθονο γλυκό νερό. Εγώ θα το έπλενα χωρίς τρίψιμο με το χέρι. Το ίδιο που κάνω με τα γυαλιά ηλίου δηλαδή , για να μην έχω γρατσουνιές από το αλάτι.

 

Φιλε μου αν εχεις τα λεφτα να αλλαζεις κινητο στον χρονο το ριχνεις και θαλασσα και θα την παλεψει, αλλα οχι παραπανω απο χρονο πιστευω, οσο και να το πλενεις, με τον ηλιο να καιει τα αλατα μενουν πανω και κανουν ζημια..

Προσωπικα το θεωρω χαζο να μην παρεις μια καμερα που κανει απο 50 ευρω μεχρι 200 και να φτανεις και σε 15 μετρα βαθος, απο το να βαλεις το κινητο σου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-cyanogenmod-11-t2660672

 

καλησπέρα.αυτό το ξέρεις κανείς σας?το έχει δοκιμάσει καποιος?σκέφτομαι να το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...