Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν φταιει το λειτουργικο η εφαρμογη η το κινητο,,ειναι πολυ σπαστικο οταν εχεις δει ηδη τις ειδοποιησεις σε καποιο κοινωνικο δικτυο απο αλλη συσκευη,αυτες να συνεχιζουν να αναβουν στο κινητο με αποτελεσμα να ψαρωνεις και να τις ξανα ανοιγεις.

 

Σε ολες τις συσκευες (με android) γινεται αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φιλος Θεμης ποσταρε στο θεμα του Ζ1 αυτο το πολυ χρησιμο (για καποιους) mod.

Δεν χρειαζεται root. Ειναι απλο apk που κανετε εγκατασταση και εχετε κλεισιμο ταυτοχρονα ολων των καρτελων στις προσφατες εφαρμογες που εχετε ανοιξει.

 

http://www.xperiablog.net/2014/01/17/simple-mod-allows-you-to-close-all-recent-apps-works-on-xperia-z-series/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα η Sony με αυτό τον τρόπο θα κλείσει την επίσημη υποστήριξη ενός απο τα πιό επιτυχημένα μοντέλα της....
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα η Sony με αυτό τον τρόπο θα κλείσει την επίσημη υποστήριξη ενός απο τα πιό επιτυχημένα μοντέλα της....

 

Δεν μπορω να πω, αν ειδικα η 4.4 ειναι πληρως απροβληματιστη, τοτε η Sony θα το χει υποστηριξει ιδανικα! Πιστευω οτι τις ναυαρχιδες τις υποστηριζει παρα πολυ καλα..

Εδω εγινε "υπο εξεταση" η 4.4 στο Τ. Δεν νομιζω, βεβαια, να την παρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα 18μηνη υποστήριξη και το ελπίζω πως δεν θα μας αφήσει έτσι. Τουλάχιστον ας μας δώσει bug fixes και ότι γίνεται από το Ζ2(έστω σε μελοντικό update).

 

Από τους devs ένα εύκολο root/unroot θέλω :). Αμα φτάσω να φλασάρω....θα αρχίσω τα παιχνίδια πάλι και καλά ησύχασα ως τώρα :p .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα 18μηνη υποστήριξη και το ελπίζω πως δεν θα μας αφήσει έτσι. Τουλάχιστον ας μας δώσει bug fixes και ότι γίνεται από το Ζ2(έστω σε μελοντικό update).

Καλά, κάτσε να τα πάρουν πρώτα τα Ζ1, Ζ1c και Ζ Ultra και βλέπουμε. Πάντως το tap2wake, το οποίο θέλει να το έχει όλος ο κόσμος στην συσκευή του, δε βλέπω γιατί να μη μπορεί να ενσωματωθεί σαν χαρακτηριστικό, έστω και σε κάποια custom ROM.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα 18μηνη υποστήριξη και το ελπίζω πως δεν θα μας αφήσει έτσι. Τουλάχιστον ας μας δώσει bug fixes και ότι γίνεται από το Ζ2(έστω σε μελοντικό update).

 

Από τους devs ένα εύκολο root/unroot θέλω :). Αμα φτάσω να φλασάρω....θα αρχίσω τα παιχνίδια πάλι και καλά ησύχασα ως τώρα :p .

 

18μηνη θα είναι η υποστήριξη. Το Ζ βγήκε πέρυσι τέτοια εποχή περίπου. Μέχρι να πάρουμε την 4.4 (δεν βλέπω μάλιστα να βγάζει άλλη η Google σύντομα) θα έχει πάει Μάιος-Ιούνης. 15-16 μήνες δηλαδή.

 

Καλά, κάτσε να τα πάρουν πρώτα τα Ζ1, Ζ1c και Ζ Ultra και βλέπουμε. Πάντως το tap2wake, το οποίο θέλει να το έχει όλος ο κόσμος στην συσκευή του, δε βλέπω γιατί να μη μπορεί να ενσωματωθεί σαν χαρακτηριστικό, έστω και σε κάποια custom ROM.

 

Το tap2wake είναι θέμα kernel. Πολλές custom roms το ενσωματώνουν και πιο πάνω έχω παραθέσει και μία για το Ζ. Από κει και πέρα έχει να κάνει με το πόσο ακριβές μπορεί να είναι και αν είναι ενεργοβόρο (που δεν πιστεύω να είναι).

Ηθελημένα το έκανε η Sony για να αγοράσει κανείς το Ζ2. Ίσως αργότερα όταν θα έχει μπει για τα καλά στην αγορά το Ζ2 να τα δώσει..

Ντάξει, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό. Το σημείο που το χει τοποθετήσει η Sony το on/off είναι εξαιρετικό όπως και η υλοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως επρεπε να βαζανε την μπαταρια 2500 η 2800 που λεγανε στην αρχη και οχι 2300 που εχουμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου κανενα handsfree συμβατο με το Ζ και οικονομικο (~10 ευρω) γιατι δεν θελω να χρησιμοποιησω τα δικα του.

Αν γινεται να μην ειναι και in ear ακομα καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε τα δικα του οπως εκανα και εγω το ειδιο μοντελο αυτο ειναι το μοντελο που εχει το κουτι μεσα Sony MH-EX300AP παρτα απο εδω http://www.skroutz.gr/s/4440523/Sony-MH-EX300AP.html?keyphrase=ex+300 εσυ διαλεγεις
Link to comment
Share on other sites

παρε τα δικα του οπως εκανα και εγω το ειδιο μοντελο αυτο ειναι το μοντελο που εχει το κουτι μεσα Sony MH-EX300AP παρτα απο εδω http://www.skroutz.gr/s/4440523/Sony-MH-EX300AP.html?keyphrase=ex+300 εσυ διαλεγεις

 

Nαι, φίλε Billy τα δοκίμασα και δεν μου κάθονται στο αυτί γιατί έχω σκουλαρίκι "tragus" και δεν μπαίνει μέσα. Οπότε απορρίπτεται το in ear. Ψάχνοντας βρήκα αυτά.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Turbo-X-Noodle-HF-200-Handsfree-Black-BYZ-100BK.htm

http://www.mobilecity.gr/item.php?prod=akoustika-sony-mh410c-black-original

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=38879

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=53794

 

Στα δύο τελευταία λέει ότι κάνουν για το Ζ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευτυχής κάτοχος και γω του κινητού, μετά και από τις προτροπές του konstantinoslp :cool:

 

Αν και δεν φαίνεται καθόλου καλά στην φωτό που θα δείτε παρακάτω, όταν η οθόνη είναι κλειστή, σε συγκεκριμένο φως (δηλαδή δύσκολα το παρατηρεί το μάτι, και πρακτικά μόνο όταν είναι κλειστή η οθόνη) διακρίνεται ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο:

 

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/P1000980.jpg

 

Σας λέει κάτι, το έχει συναντήσει κανείς; Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευτυχής κάτοχος και γω του κινητού, μετά και από τις προτροπές του konstantinoslp :cool:

 

Αν και δεν φαίνεται καθόλου καλά στην φωτό που θα δείτε παρακάτω, όταν η οθόνη είναι κλειστή, σε συγκεκριμένο φως (δηλαδή δύσκολα το παρατηρεί το μάτι, και πρακτικά μόνο όταν είναι κλειστή η οθόνη) διακρίνεται ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο:

 

Σας λέει κάτι, το έχει συναντήσει κανείς; Είναι φυσιολογικό;

 

Είναι απολύτως φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έχω από 18/11/13 και τώρα μόλις το φορτίζω μου γράφει 1 ημέρα και 15 ώρες έχει τρελαθεί το σταμινα
Link to comment
Share on other sites

To pattern στην οθόνη είναι φυσιολογικό.

 

Billy το stamina σου δίνει τον χρόνο που αυτό υπολογίζει στο περίπου , σύμφωνα με την χρήση που κάνεις στην συσκευή γενικά. Είτε σου δίνει 3 μέρες είτε 6 ώρες, δεν αλλάζει τίποτα. Αν σε μένα δηλαδή γράψει 3 μέρες τι πάει να πει;Θα κρατήσει το δικό μου παραπάνω;

Την ίδια μπαταρία έχουμε.Μην το δίνεις σημασία.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι σε ενα θεμα που έθεσα λίγο καιρό πριν.Έχω αρκετές κλήσεις που κόβονται ενώ είμαι με φούλ σήμα και χωρίς 4g.Το παρατήρησα μετά το τελευταιο update χρονικά.Δεν λέω ότι φταιει αυτό αλλά το ψάχνω.

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Black dialer οταν σε καλουν μονο με root απο,τι ειχα δει παλιοτερα.

Εφαρμογη dialer μαυρη εγω χρησιμοποιω το rocket dialer.

Απο κει και περα για sms οποιαδηποτε εφαρμογη στο market ε καποιο theme κανει αυτο που θες. Εγω εχω το handcent και εχει επιλογη για μαυρο χωρις theme ή skin

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...