Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά παίζει root για την 4.3?

 

Ακόμα δεν έχει βγει κανονικό Root, πήγαινε στη σελίδα 410 και δες πως μπορείς (εύκολα) να περάσεις την prerooted 4.3,με τις οδηγίες του nick2crete.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τη στιγμή που είναι hardware πρόβλημα (δηλαδή ο φακός, ο οποίος αλλάζει) το service της sony θα το βγάλει εκτός εγγύησης για το ξεκλείδωμα του bootloader;

Αν ξανακλειδώσω τον bootloader χωρίς να κάνω restore το TA Backup θα κάνω brick τη συσκευή; Να σημειώσω εδώ πως δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές της sony (bravia engine, trackid, καμερα) και είμαι με rooted 4.3 . Αν βάλω κάποια άλλη rom όλα αυτά θα δουλεύουν με unlocked bootloader; Αν μετά προσπαθήσω να βάλω την εργοστασιακή rom θα δουλεύουν όλα έτσι ή θα έχω χάσει την καμερα, bravia κτλ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

FilthX

 

Ακριβως ,δεν θα το δεχτει ,για τα υπολοιπα δεν ξερω τι και πως λογικα θα δουλευει οπως και τωρα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την κανονικη με pc companion ξερουμε ποτε θα βγει και να ξερει κανεις τπτ για kit kat 4.4

 

Το κινητο ειναι vodafone η cosmote, μπας και χαρουμε λιγο και εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη φορα αργησε Υπερβολικα η vodafone!!:mad::mad::mad:

 

Μπα,νωρις είναι ακομη.

Τα προηγουμενα μεχρι και 45 ημερες,μετα το unbranded.

H Cosmote τα δινει νωρις,πχ την .67 την εδωσε νωρίτερα από την unbranded!!!

Υπομονη:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

M' αρέσει που πήγα και το έκανα παραγγελία από vodafone, λόγω τιμής. Θα έρθει η 4.4 και ακόμα αυτοί θα βολοδέρνουν με την 4.3. Ότι να ναι η vodafone:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τι κάνετε;;; Πώς πάμε;;; Θέλω να πω ότι με την καθυστέρηση αυτή η Vodafone , με έχει ψιλόαπογοητευσει, διάβασα σε κάτι Φόρουμ της Vodafone στο εξωτερικό βέβαια ότι δεν τους έχει πάει ακόμα, σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα και μ τα μασουσανε δεν ξέρανε απλά υπομονή και μ είπαν ότι εφόσον έχει πάε. Σε Cosmote, από μέρα σε μέρα θα έρθει! Πάντως κάνεις δεν ξέρει ακριβώς! Υπάρχει κάποιος που ν. Γνωρίζει κάτι ή να έχει κάποιον γνωστό μέσα; Στην Vodafone? Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν μπορώ να καταλάβω πόση μεγάλη διαφορά έχει μια unbranded με μια vodafone συσκευή σε άποψη rom. Εκτός από τις βλακίες που προσθέτει η vodafone, τι άλλο να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τι κάνετε;;; Πώς πάμε;;; Θέλω να πω ότι με την καθυστέρηση αυτή η Vodafone , με έχει ψιλόαπογοητευσει, διάβασα σε κάτι Φόρουμ της Vodafone στο εξωτερικό βέβαια ότι δεν τους έχει πάει ακόμα, σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα και μ τα μασουσανε δεν ξέρανε απλά υπομονή και μ είπαν ότι εφόσον έχει πάε. Σε Cosmote, από μέρα σε μέρα θα έρθει! Πάντως κάνεις δεν ξέρει ακριβώς! Υπάρχει κάποιος που ν. Γνωρίζει κάτι ή να έχει κάποιον γνωστό μέσα; Στην Vodafone? Ευχαριστώ πολύ!!!

 

ρε παλικαρια, θα ζησετε και χωρις την 4.3 για κανα μηνα. μην κανετε ετσι..αν εξαιρεσεις την καμερα που αλλαζει λιγο το μενου και οντως αξιζει τα αλλα ιδια ειναι επι της ουσιας.

οσο για το αν εχει αργησει να τη δωσει στη βονταφον..στα galaxy S2 πχ που η 4.1 (ή 4.2) δε θυμαμαι ποια ειναι η τελευταια εχει βγει πρωτα απο cosmote και vodafone και τα unbranded δεν την ειχαν παρει (μιλαω για το καλοκαιρι που το εκανα) πως δικαιολογειται?

μην τρελαινεστε ομως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση κάνουμε. Απλά το θεωρώ απαράδεκτο να έχει πάρει την 4.3 και η κουτσή μαρία, και στην vodafone να πετάνε χαρταετό. :)
Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση κάνουμε. Απλά το θεωρώ απαράδεκτο να έχει πάρει την 4.3 και η κουτσή μαρία, και στην vodafone να πετάνε χαρταετό. :)

 

Ναι απλα βλεπω πολλα ποστ με αυτο και απλα αναρωτιεμαι αν εχει νοημα να ποσταρεις που ειναι η αναβαθμιση. Αν δε σου ερθει η ειδοποιηση δεν υπαρχει.

Απο εκει και περα, γιαυτο υπαρχει το flashtool, βαλτε τη απο εκει και τελος...εγω την εβαλα σε αγγλικο κινητο την 1η μερα.

το ιδιο ειναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπως ανέφερα και παραπάνω το έκανα παραγγελία από vodafone λόγω τιμής που το δίνει. Ούτως άλλως την ίδια μέρα θα γίνει root το κινητό. Απλά αναφέρομαι στα παιδιά που δεν θέλουν να μπλέξουν με flashtool κτλ, και να πάρουν την official της vodafone. :)
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχετε να κανετε ειναι να τσεκαρετε τις συσκευες σας. Κανεις δεν ξερει που ειναι η αναβαθμιση... ακομα και στη βονταφον να δουλευαμε, δεν θα ξεραμε.

Απο κει και περα και να περιμενετε λιγο δεν χαθηκε ο κοσμος.. ειδικα απο τη στιγμη που δεν εχετε καποιο προβλημα με την 4.2. Αφηστε που ακομα δεν εχει βγει ευκολο ρουτ για την 4.3

Για τους ανυπομονους, το flashtool ειναι μονοδρομος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νίκο και λοιποι καμιά μοντιά για τον ήχο έχει βγει στην 4.3?

 

 

ααααχ εχω παθει και ζημιά, μήνες ερωτευμένος με το ζετάκι, έχουμε σχέση πάθους και με την νεα 4.3 τώρα πετάει κούκλα ειναι

 

αμ ελα ομως που εχω και εναν παρανομο ερωτα τον τελευταίο καιρο που ακουει σε lg g2 (δωράκι της lg απ το προγραμμα) - σαν one night stand ξεκίνησε πλην ομως....:p

 

στυλ απο δω η γυναίκα μου απο δω το άισθημα μου

 

και ποιο να κρατήσω για πείτε? αυτά είναι προβλήματα κύριοι

 

 

(προς το παρόν έχω παράλληλη σχέση)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Νίκο και λοιποι καμιά μοντιά για τον ήχο έχει βγει στην 4.3?

 

 

ααααχ εχω παθει και ζημιά, μήνες ερωτευμένος με το ζετάκι, έχουμε σχέση πάθους και με την νεα 4.3 τώρα πετάει κούκλα ειναι

 

αμ ελα ομως που εχω και εναν παρανομο ερωτα τον τελευταίο καιρο που ακουει σε lg g2 (δωράκι της lg απ το προγραμμα) - σαν one night stand ξεκίνησε πλην ομως....:p

 

στυλ απο δω η γυναίκα μου απο δω το άισθημα μου

 

και ποιο να κρατήσω για πείτε? αυτά είναι προβλήματα κύριοι

 

 

(προς το παρόν έχω παράλληλη σχέση)

 

Σιγουρα λογω specs και οθονης το G2 ειναι πειρασμος..αλλα εγω καλοεαμαθα στην ξεγνοιασια του αδιαβροχου, στην ευχαριστηση να το βλεπω στο κεντρο του τραπεζιου και να μην το τρομαζει λαχταρα καμια..ασχετως αν δεν την εφαγε το δικο μου ακομα (τον τελευταιο καιρο κανα 4-5 φιλων εκαναν το μπανακι τους).

 

Στη θεση σου λοιπον θα το πωλουσα (καινουριο αν δεν το εχεις ανοιξει,καλυτερη τιμη)

και θα κρατουσα τα λεφτα να χτυπησω κατι την ανοιξη, S5, Ζ2, One2? τουλαχιστον να εχει το κατι παραπανω..και αν ειναι και Ζ2 να εχει και ολα αυτα που ειπα. και πουλας και το Ζ οσο πιασει τοτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειχε το g2 την ποιοτητα κατασκευης του z. απο κει και περα πλην της Sd το z υπολειπεται σε ολους τους τομεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειχε το g2 την ποιοτητα κατασκευης του z. απο κει και περα πλην της Sd το z υπολειπεται σε ολους τους τομεις..

 

Σωστό και αυτό, αλλά μην ξεχνάς ότι έχουν μια διαφορά 6 μηνών στην κυκλοφορία. Πιστεύω ότι το Ζ είναι ο αντίπαλος του Optimus G, και το Ζ1 του G2 :)

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως..απλα απαντησα στο παιδι παραπανω που προβληματιζεται πιο απο τα δυο να κρατησει..αν ειναι ευχαριστημενος απο το z μπορει να παει στο z1..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα προβληματιζόμουν και μάλλον θα ‘’κινιόμουν’’ ανάμεσα σε δύο ‘’σχέσεις’’. Είχα βάλει στόχο να πάρω το LG g2, αλλά με κέρδισε το Z λόγω καλής ας πούμε τιμής. Εκείνο που μου αρέσει πολύ στο LG g2 είναι ότι έχουν καταφέρει να βάλουν μία οθόνη 5.2 ιντσών σε ένα σασί που είναι μικρότερο σε διαστάσεις σε σχέση με το Ζ. Όμως ποιοτικά, κατά τη γνώμη μου, το Ζ είναι ανώτερο και επειδή βγαίνω off topic σταματώ εδώ. Όσο για την 4.3 είναι αρκετά καλή. Δεν έμεινα και πολύ με 4.2, αλλά νομίζω ότι το μενού ρυθμίσεων της κάμερας ήταν πιο πλούσιο απ’ ότι στην 4.3. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι στην 4.2 είχε επιλογή MP, δηλαδή εάν ήθελα να βγάλω φωτογραφία στα 13 MP ή σε λιγότερα. Κάτι τέτοιο δεν το έχει, ή δεν το βρίσκω, στην 4.3.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα προβληματιζόμουν και μάλλον θα ‘’κινιόμουν’’ ανάμεσα σε δύο ‘’σχέσεις’’. Είχα βάλει στόχο να πάρω το LG g2, αλλά με κέρδισε το Z λόγω καλής ας πούμε τιμής. Εκείνο που μου αρέσει πολύ στο LG g2 είναι ότι έχουν καταφέρει να βάλουν μία οθόνη 5.2 ιντσών σε ένα σασί που είναι μικρότερο σε διαστάσεις σε σχέση με το Ζ. Όμως ποιοτικά, κατά τη γνώμη μου, το Ζ είναι ανώτερο και επειδή βγαίνω off topic σταματώ εδώ. Όσο για την 4.3 είναι αρκετά καλή. Δεν έμεινα και πολύ με 4.2, αλλά νομίζω ότι το μενού ρυθμίσεων της κάμερας ήταν πιο πλούσιο απ’ ότι στην 4.3. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι στην 4.2 είχε επιλογή MP, δηλαδή εάν ήθελα να βγάλω φωτογραφία στα 13 MP ή σε λιγότερα. Κάτι τέτοιο δεν το έχει, ή δεν το βρίσκω, στην 4.3.

 

Δηλαδη σε εχει μονιμα στα 13 mp με καδρο 4:3??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε εχει μονιμα στα 13 mp με καδρο 4:3??:worry:

Υποθέτω ότι είναι μόνιμα στα 13 MP. Στις ρυθμίσεις της κάμερας δε βλέπω κάπου να έχει επιλογή MP. Μήπως δεν κάνω κάτι εγώ, ή θέλει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω; Δε με προβληματίζει ιδιαίτερα, ρωτάω περισσότερο πληροφοριακά και επειδή μου είχε κάνει εντύπωση που με την 4.2, αν θυμάμαι καλά, είχε τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είναι μόνιμα στα 13 MP. Στις ρυθμίσεις της κάμερας δε βλέπω κάπου να έχει επιλογή MP. Μήπως δεν κάνω κάτι εγώ, ή θέλει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω; Δε με προβληματίζει ιδιαίτερα, ρωτάω περισσότερο πληροφοριακά και επειδή μου είχε κάνει εντύπωση που με την 4.2, αν θυμάμαι καλά, είχε τέτοια επιλογή.

 

πήγαινε στην κάμερα και εκεί που έχει τις 3 τελίτσες κάτω πάτησε να σου βγάλει το μενού με τις ρυθμίσεις.Εκεί θα τα βρείς όλα...:)

Edited by piterphone68

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στην κάμερα και εκεί που έχει τις 3 τελίτσες κάτω πάτησε να σου βγάλει το μενού με τις ρυθμίσεις.Εκεί θα τα βρείς όλα...:)

Τελικά εγώ δεν είχα προσέξει καλά τις ρυθμίσεις. Τώρα που το έψαξα καλύτερα, είχα επιλέξει την αυτόματη ρύθμιση, ενώ στην μη αυτόματη μου έχει όλες τις επιλογές. Αυτό μάλλον είναι και το νέο μενού που προστέθηκε στην 4.3 και που, όπως έχω διαβάσει, έχει και το Ζ1; Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...