Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις αναβαθμισεις προτιματε το seus παιδια. (Απο προσωπικη πειρα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η ελληνική ρομ, την οποία φλασαρεις μέσω flashtool ;)

 

Ποιο νούμερο ρε Μήτσο όμως;

 

Άρχισε να νιώθεις πάντως.

2.30 ώρες οθόνη walkman (στο ηχειο) και wifi ανοιχτά και είναι στο 49%. Φωτεινότητα περίπου 40. Στα 2g σήμα.. Τα calibration κάναν δουλειά

.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο νούμερο ρε Μήτσο όμως;

 

Άρχισε να νιώθεις πάντως.

2.30 ώρες οθόνη walkman (στο ηχειο) και wifi ανοιχτά και είναι στο 49%. Φωτεινότητα περίπου 40. Στα 2g σήμα.. Τα calibration κάναν δουλειά

 

Είναι η .434 Ελληνική.

Όποιος θέλει καλύτερο ήχο ας δοκιμάσει αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38739308, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί έχει βγάλει bug στο bluetooth, υπάρχει όμως από ότι γράφει ο developer αναβάθμιση σε v2 που έχει λυθεί το μοναδικό πρόβλημα, αλλά για όποιον βιάζεται για καλύτερο ήχο.

 

Για όποιον θέλει στη στόκ εφαρμογή για τα μην υποστήριξη 160 χαρακτήρων μπορεί να κάνει τα παρακάτω.

 

1) Εγκατάσταση του Root Explorer ή του yaffs η όποιον θέλετε εσείς.

 

2) Ανοίγουμε τον Root Explorer και πατάμε οπωσδήποτε στο κουμπάκι επάνω που λεει R/W.

 

3) Κατόπιν ακολουθούμε το path

data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs

και πατάμε παρατεταμένα πάνω στο αρχείο com.sonyericsson.conversations_preferences.xml

 

4) Στο μενού που εμφανίζεται επιλέγουμε το "Open with" και κατόπιν επιλέγουμε "Text Editor"

 

5) Εντοπίζουμε την γραμμή:

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion" value="false" />

 

6) Αλλάζουμε την τιμή false σε true. Για να μαθαίνουμε και μερικά πράγματα αλλάζοντας τις τιμές λέμε στο λειτουργικό να ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση κόστους.

 

7) Πατάμε μια φορά το πλήκτρο της επιστροφής (back button) ώστε να κλείσει το πληκτρολόγιο κι άλλη μια για να σώσουμε το αρχείο και να το κλείσουμε.

 

 

8) Κάνουμε restart το κινητό και είμαστε έτοιμοι!

 

Από τον οδηγό του ZXR με μια μικρή τροποποίηση, το έκανα εγώ στο κινητό και πλέον έχω 160 χαρακτήρες. Για όσους τους αρέσει ακόμα η στόκ εφαρμογή.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το "αρχειάκι" κατεβάστε ελεύθερα! :happy:

XperiaZ434GreeceGeneric

 

Root γίνεται?

Είμαι με την .350 root, εάν κάνω update από το pc companion πρέπει να ξανά κάνω root? Εάν ναι γίνεται?

Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Root γίνεται?

Είμαι με την .350 root, εάν κάνω update από το pc companion πρέπει να ξανά κάνω root? Εάν ναι γίνεται?

Γινεται ξανα με τον ιδιο τροπο οπως με την .350

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κανενας? για βοηθηστε..

 

Εγω δεν θα το εκανα, ιδιως με αυτη τη διαφορα τιμης..

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που το έχει αγοράσει από Ελλάδα μπορεί να κάνει ένα κόπο να πάρει ένα copy το build.prop από το System και να μου το στείλει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ποιο νούμερο ρε Μήτσο όμως;

 

Άρχισε να νιώθεις πάντως.

2.30 ώρες οθόνη walkman (στο ηχειο) και wifi ανοιχτά και είναι στο 49%. Φωτεινότητα περίπου 40. Στα 2g σήμα.. Τα calibration κάναν δουλειά

Αν μπορεί κάποιος να δοκιμάσει πόση ώρα βγάζει με οθόνη στα 100% και 3g ανοιχτό πόσο βγάζει γιατί γουστάρω τρελά την υψηλή φωτεινότητα και είμαι συνδρομητής να έξω και λόγους email κλπ έχω μόνιμα 3g ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

Ποιο νούμερο ρε Μήτσο όμως;

 

Άρχισε να νιώθεις πάντως.

2.30 ώρες οθόνη walkman (στο ηχειο) και wifi ανοιχτά και είναι στο 49%. Φωτεινότητα περίπου 40. Στα 2g σήμα.. Τα calibration κάναν δουλειά

 

Το εννοείς με τα calibration???

Την εφαρμογή???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@Egodemis μπορώ να πειραματιστώ εντός βδομάδος και θα σου πω.

 

@Galanakop ναι για battery calibration μιλάω. Την 1η που βγάζει το μάρκετ όταν πατάς "battery calibration"

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέτα απο ρουτ αναβαθμίσεις θα μπορώ να κάνω?

 

Εννοείται φίλε μου........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε εαν μπορουμε να αλλαξουμε το ασπρο χρωμα στην οθονη κλησεων και μηνυματων???Στο S και σε αλλα xperia ειναι γκρι η μαυρο.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω cwm είναι αυτό που έχει γίνει ποστ πιο πίσω? Ρωτάω γιατί είναι για locked bootloader ενώ έκανα ρουτ χωρίς ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω cwm είναι αυτό που έχει γίνει ποστ πιο πίσω? Ρωτάω γιατί είναι για locked bootloader ενώ έκανα ρουτ χωρίς ξεκλείδωμα

 

Εδώ για να κατεβάσεις forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187363 την έκδοση cwm.Δες τις οδηγίες γίνεται πολύ εύκολα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις την αναβαθμιση σε αυτην την εκδοση 10.1.A.1.434? Εμενα με βγαζει προβλημα, με βγαζει (σφαλμα 10) και σταματαει λεει η οτι η υπαρχει προβλημα δικτυου η ειναι ενεργοποιημενο το τοιχος προστασειας των windows και δεν εχουν προσβαση τα προγραμματα!!!!! τα εχω ελενξει ολλα αλλα τιποτα δεν γινεται, εγω ακιρωση τειχος προστασιας, εβγαλα τα antivirus, τι αλλο να κανω??? α και γιατι δεν βλεπει την αναβαθαμιση κατευθειαν απο το κινητο και την βλεπει μονο μεσω του pc companion????
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις για την μπαταρια.

 

Με Μακ λειτουργει καλα το Σονυ Bridge?

μπορω να κανω αυτα που υποσχεται δηλαδη podcasts/music/photos κλπ;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις για την μπαταρια.

 

Με Μακ λειτουργει καλα το Σονυ Bridge?

μπορω να κανω αυτα που υποσχεται δηλαδη podcasts/music/photos κλπ;

 

Από άτομο που έχει Mac book και xperia p μου είπε ότι δουλεύει μια χαρά :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχε το κουτί του την βάση που λέει η παρουσίαση του myphone; Εγώ το πήρα από το Πλαίσιο και δεν έχει την βάση μέσα. Ήταν όμως σφραγισμένο.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις για την μπαταρια.

 

Με Μακ λειτουργει καλα το Σονυ Bridge?

μπορω να κανω αυτα που υποσχεται δηλαδη podcasts/music/photos κλπ;

 

Ναι. Πέρασα με αυτό την αναβάθμιση και έχω συγχρονίσει ένα φάκελο με τραγούδια από το iTunes

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Είχε το κουτί του την βάση που λέει η παρουσίαση του myphone; Εγώ το πήρα από το Πλαίσιο και δεν έχει την βάση μέσα. Ήταν όμως σφραγισμένο.

 

Στην Ελλάδα δεν δίνουν ούτε βάση ούτε screen protector

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις την αναβαθμιση σε αυτην την εκδοση 10.1.A.1.434? Εμενα με βγαζει προβλημα, με βγαζει (σφαλμα 10) και σταματαει λεει η οτι η υπαρχει προβλημα δικτυου η ειναι ενεργοποιημενο το τοιχος προστασειας των windows και δεν εχουν προσβαση τα προγραμματα!!!!! τα εχω ελενξει ολλα αλλα τιποτα δεν γινεται, εγω ακιρωση τειχος προστασιας, εβγαλα τα antivirus, τι αλλο να κανω??? α και γιατι δεν βλεπει την αναβαθαμιση κατευθειαν απο το κινητο και την βλεπει μονο μεσω του pc companion????

 

Δοκιμασε σε αλλο πισι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα προσθεσεις τις εφαρμογες που θες να δουλευουν με την Σταμινα ενεργη ,τσεκαρε το κιολας ,σε μενα παντως το hotmail στελνει κανονικα ,για το led δεν ειμαι σιγουρος θα το ξαναδω ..

.............

Η ηχητικη ειδοποιηση δουλευει αλλα το φωτακι οχι με σταμινα ενεργη ,οποτε εχε το νου σου ,στην θεση σου θα το αφηνα χωρις σταμινα

 

Λειτουργεί! Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...