Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάτι που παρατήρησα..

 

Στον chrome μου κάνει ακριβώς ότι έκανε και στην οθόνη για ξεκλείδωμα όταν έβαζα κωδικό.. Αλλού κάνω κλικ αλλού γίνεται. Άλλο πάω να γράψω άλλο γράμμα πατιέται (ίσος και 5-6 φορές με ένα κλικ μερικές φορές )

 

Μετά το seus έχω ακόμα το πρόβλημα. Κάνεις άλλος;

Πχ facebook στο chrome πάταγα να ανοίξει τα μηνύματα και μου έκανε like se status κάτω στην οθόνη.

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάτι που παρατήρησα..

 

Στον chrome μου κάνει ακριβώς ότι έκανε και στην οθόνη για ξεκλείδωμα όταν έβαζα κωδικό.. Αλλού κάνω κλικ αλλού γίνεται. Άλλο πάω να γράψω άλλο γράμμα πατιέται (ίσος και 5-6 φορές με ένα κλικ μερικές φορες)

 

Μετά το seus έχω ακόμα το πρόβλημα. Κάνεις άλλος;

Πχ facebook στο chrome πάταγα να ανοίξει τα μηνύματα και μου έκανε like se status κάτω στην οθόνη.

 

Στο κανει μονο στον chrome?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθαν στο κινητό από την Vodafone ρυθμίσεις internet και mms. Πάτησα και εγκαταστάθηκαν κανονικά.

Παιδιά τι είναι τα NFC, και που είναι είναι, υπάρχουν μέσα στο τηλ.

Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ d-h.st/1BC το CWM Recovery έκδοση 6.*.* Οδηγίες, κάνετε το αρχείο extract και τρέχετε το script, ακολουθήστε της οδηγίες, πρέπει να είναι περασμένοι οι ADB Drivers υποχρεωτικά. Οδηγίες και αρχείο από τους XDA.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο handtec ανέβασαν την τιμή του z περίπου 25 ευρώ...

Από 474 στα 502 χωρίς ΦΠΑ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθαν στο κινητό από την Vodafone ρυθμίσεις internet και mms. Πάτησα και εγκαταστάθηκαν κανονικά.

Παιδιά τι είναι τα NFC, και που είναι είναι, υπάρχουν μέσα στο τηλ.

Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ d-h.st/1BC το CWM Recovery έκδοση 6.*.* Οδηγίες, κάνετε το αρχείο extract και τρέχετε το script, ακολουθήστε της οδηγίες, πρέπει να είναι περασμένοι οι ADB Drivers υποχρεωτικά. Οδηγίες και αρχείο από τους XDA.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

 

Ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις smart tags στα οποία ρυθμίζεις να ενεργοποιούν συγκεκριμένες λειτουργίες στο κινητό σου όταν περνάς την πίσω όψη του κινητού πάνω τους. Στη συσκευασία του Sole είχε 2 από την ίδια τη Sony.

 

Επίσης μπορείς να αλληλεπιδράς με άλλα κινητά που χρησιμοποιούν τεχνολογία nfc. Για παράδειγμα με ένα φίλο μου που έχει το S III δείχνει ο ένας στον άλλο εφαρμογές που έχει βρει στο Google play ΄΄μεταφέροντας΄΄ το λινκ απλά ενώνοντας τις συσκευές μας ΄΄πλατη-πλάτη΄΄. Σίγουρα δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, έχει όμως την πλάκα του και χρησιμοποιώ ένα smart tag για το σπίτι στην είσοδο ωστε να ανοίγει wifi και fb με το που μπαίνω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

 

Ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις smart tags στα οποία ρυθμίζεις να ενεργοποιούν συγκεκριμένες λειτουργίες στο κινητό σου όταν περνάς την πίσω όψη του κινητού πάνω τους. Στη συσκευασία του Sole είχε 2 από την ίδια τη Sony.

 

Επίσης μπορείς να αλληλεπιδράς με άλλα κινητά που χρησιμοποιούν τεχνολογία nfc. Για παράδειγμα με ένα φίλο μου που έχει το S III δείχνει ο ένας στον άλλο εφαρμογές που έχει βρει στο Google play ΄΄μεταφέροντας΄΄ το λινκ απλά ενώνοντας τις συσκευές μας ΄΄πλατη-πλάτη΄΄. Σίγουρα δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, έχει όμως την πλάκα του και χρησιμοποιώ ένα smart tag για το σπίτι στην είσοδο ωστε να ανοίγει wifi και fb με το που μπαίνω. :lol:

 

Το εχω προσπαθησει 2-3 φορες με το S αλλα τζιφος ,κανουνε γκλιν γκλιν παταω την οθονη τιποτα ..πως ακριβως το κανεις ? ανοιγεις την εφαρμογη απο πριν και στις 2 συσκευες ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

 

Ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις smart tags στα οποία ρυθμίζεις να ενεργοποιούν συγκεκριμένες λειτουργίες στο κινητό σου όταν περνάς την πίσω όψη του κινητού πάνω τους. Στη συσκευασία του Sole είχε 2 από την ίδια τη Sony.

 

Επίσης μπορείς να αλληλεπιδράς με άλλα κινητά που χρησιμοποιούν τεχνολογία nfc. Για παράδειγμα με ένα φίλο μου που έχει το S III δείχνει ο ένας στον άλλο εφαρμογές που έχει βρει στο Google play ΄΄μεταφέροντας΄΄ το λινκ απλά ενώνοντας τις συσκευές μας ΄΄πλατη-πλάτη΄΄. Σίγουρα δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, έχει όμως την πλάκα του και χρησιμοποιώ ένα smart tag για το σπίτι στην είσοδο ωστε να ανοίγει wifi και fb με το που μπαίνω. :lol:

 

Αυτά τα Smart Tags, τι είναι ακριβώς. Πάντως μέσα στη συσκευασία τη δική μου δεν είχε τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έλα σε κόβω και σένα με seus σε λίγο. Το ίδιο έπαθα πρώτη μέρα. Κατακόρυφη πτώση μπαταρίας και θερμοκρασία 40+. Τώρα θα βάλω με ρέγουλα τα προγράμματα 1 1 για να δω ποιο μου έκανε τη ζημιά πριν το καθάρισμα.

 

Τι είναι το Seus; Πες και μένα του αδαή!

Πάντως μπράβο στην Sony για την συσκευή αυτή με τις τόσες καινοτομίες και την βελτίωση σε πολλούς τομείς αλλά και στην εξωτερική φιλοσοφία που είχαν για την συσκευή. Όταν την ίδια στιγμή, Apple και Samsung πασάρουν ξαναζεσταμένο φαγητό με λίγο παραπάνω αλατοπίπερο. Μόλις πρίν λίγο διάβαζα το topic για το νέο τηλ(s4). Σχεδόν όλοι, μέσ'την απογοήτευση!!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Seus; Πες και μένα του αδαή!

 

Άκυρον. Μόλις το είδα και το κατεβάζω. Ελπίζω να βελτιωθεί κάτι λοιπόν! Λοιπόν πάτησα το στοιχείο που κατέβασα και έχει μαυρίσει η οθόνη. Δεν κάνει τίποτε. Να κάνω επανεκκίνηση;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όπως παει το πράγμα (με το SG4) είναι η χρυσή ευκαιρία της ΣΟΝΥ να ανέβει. Αν τα midrange της είναι με σωστά specs και τιμή, και με δεδομένη την επιτυχία του Ζ, τότε θα ανέβει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι UNIQUE, αυτό είναι..

 

 

Πάντως παιδιά εγώ θα έλεγα να περιμένετε να κυκλοφορήσουν και οι άλλες 2 συσκευές της Sony πρώτα και μετά να αποφασίσετε! Γιατί το λέω; Γιατί αν η φωτογραφία που κυκλοφόρησε για το SP είναι αληθινή, τότε μιλάμε για ένα μικρότερο ZL με τούμπανα χαρακτηριστικά (και κουμπί για κάμερα φυσικά)

Μακάρι, αν βγει έτσι θα το πάρω κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

ΝΘα τα πάρω τα ψυχολογικά μου.

Ανακαλώ ότι είπα.

 

40% με 1 ώρα και 35 λεπτά οθόνη όμως έχω άθλιο 3g σήμα και ζορίζεται. Data ανοιχτά συνέχεια 3g. Και είμαι σε νοσοκομείο..

Στις 2.40 στο 10%. Ελπίζω να φταίει το σήμα(διότι μόλις το γύρισα 2g δεν έκαιγε τίποτα αλλά και δεν έπιανε νετ.. Βλέπουμε από βδομάδα.

 

13ημερα. Το έχασα το doa δεν προλαβαίνω με τπτ. Από τέταρτη πέμπτη στα γραφεία της σονυ βολτούλα

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

για οποιον χρειαστει βοηθεια σχετικα με τους 70 ελληνικους χαρακτηρες να τους μετατρεψει σε 160 ελληνικους και να χρεωνεται για 1 μηνυμα υπαρχει πλεον λυση!

ισχυει μονο για τον μαμα sms..

ανοιξα θεμα στο xda...

θα χρειαστει ρουτ και να το κανετε με εναν root explorer,solid explorer κτλ..

 

οδηγιες στο λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190851

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Προχθές το είδα και γω στην Πάτρα. Ενα λευκό στο Sony Centre και ένα μαύρο στα Public. Οταν το είδα στο Sony Centre μου φάνηκε κόσμημα. Στα πάμπλικ πάλι με άφησε αδιάφορο ! Αβυσσος το μάτι μας.

 

Για να βάλω το λιθαράκι μου στα της οθόνης, όσον αφορά τη χρωματική πιστότητα το ΙΟΝ που ήταν δίπλα του έκανε κηδεία και μνημόσυνο μαζί. Πολύ καλύτερα και εντονότερα (χωρίς να είναι οφφ ) χρώματα ο παλιός αλλά η διαφορά της ανάλυσης είναι εμφανώς υπέρ του Ζ.

 

Σίγουρα από τα τηλέφωνα που θα πρωταγωνιστήσουν φέτος, πραγματικά πολύ καλό. Μόλις πάει και κάτω από 450 θα είναι μούρλια.

 

Αντε,καλύτερη απεικόνιση το ion;στα χρώματα εννοώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΝΘα τα πάρω τα ψυχολογικά μου.

Ανακαλώ ότι είπα.

 

40% με 1 ώρα και 35 λεπτά οθόνη όμως έχω άθλιο 3g σήμα και ζορίζεται. Data ανοιχτά συνέχεια 3g. Και είμαι σε νοσοκομείο..

Στις 2.40 στο 10%. Ελπίζω να φταίει το σήμα(διότι μόλις το γύρισα 2g δεν έκαιγε τίποτα αλλά και δεν έπιανε νετ.. Βλέπουμε από βδομάδα.

 

13ημερα. Το έχασα το doa δεν προλαβαίνω με τπτ. Από τέταρτη πέμπτη στα γραφεία της σονυ βολτούλα

 

Η εναλλαγή του σήματος το τσακίζει. Όπως όλα τα κινητά άλλωστε. Τα δεδομένα το ίδιο. Καλύτερα πριν πας στο service αν μπορείς δοκίμασε το σε περιβάλλον χωρίς εναλλαγές στο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

ΝΘα τα πάρω τα ψυχολογικά μου.

Ανακαλώ ότι είπα.

 

40% με 1 ώρα και 35 λεπτά οθόνη όμως έχω άθλιο 3g σήμα και ζορίζεται. Data ανοιχτά συνέχεια 3g. Και είμαι σε νοσοκομείο..

Στις 2.40 στο 10%. Ελπίζω να φταίει το σήμα(διότι μόλις το γύρισα 2g δεν έκαιγε τίποτα αλλά και δεν έπιανε νετ.. Βλέπουμε από βδομάδα.

 

13ημερα. Το έχασα το doa δεν προλαβαίνω με τπτ. Από τέταρτη πέμπτη στα γραφεία της σονυ βολτούλα

 

Φίλε μου λογικό είναι η εναλλαγή σήματος του ρουφάει πολύ μπαταρία !

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μία από τα ίδια. το sg4 δεν με ενθουσίασε οπότε με βλέπω για xperia z που προσφέρει σίγουρα πιο ουσιαστικά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Αντε,καλύτερη απεικόνιση το ion;στα χρώματα εννοώ.

 

Πραγματικά πολύ πολύ καλύτερη. Από όσα τηλέφωνα έχω δει έχω δει το ΙΟΝ έχει τα πιο όμορφα χρώματα που έχω δει σε LCD. Eίναι απλά "γεμάτα" ! Σκέψου τη δυναμική των amoled με την πιστότητα των LCD.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι τα NFC, και που είναι είναι, υπάρχουν μέσα στο τηλ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4595654#post4595654

Τι είναι το Seus;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4595866#post4595866

 

Δεν το επισημαίνω συνήθως και καταλαβαίνω ότι το θέμα τρέχει γρήγορα οπότε δύσκολο να παρακολουθηθεί αλλά προσπαθήστε να μην κάνετε τις ίδιες ερωτήσεις ώστε να αποφύγουμε επαναλήψεις σε τετριμμένες ερωτήσεις. :)

Πραγματικά πολύ πολύ καλύτερη. Από όσα τηλέφωνα έχω δει έχω δει το ΙΟΝ έχει τα πιο όμορφα χρώματα που έχω δει σε LCD. Eίναι απλά "γεμάτα" ! Σκέψου τη δυναμική των amoled με την πιστότητα των LCD.

Το ΙΟΝ είναι όντως αρκετά καλή συσκευή αλλά για κάποιο λόγο ούτε προωθήθηκε αρκετά ούτε και πούλησε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία Ενημέρωση από expansys είναι ότι το τηλέφωνο θα κάνει περίπου μία εβδομάδα ακόμα...

Εξαντλήθηκε η πρώτη παρτίδα τους και είμαστε εν αναμονή τις δεύτερης παρτίδας μέσα στην εβδομάδα...

Οπότε πάμε για φρέσκο πράμα προς το τέλος της άλλης εβδομάδας...

Αυτά προς ενημέρωση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανε το με το pcc, Αντιγραφο ασφαλειας κι επαναφορας

επέλεξε να σώσεις μόνο τα σμς, και τα επαναφέρεις στο Ζ απο κει που τα εσωσες ,ετσι το εκανα κι εγω προχτες

 

Είναι πολύ σημαντικό αυτό ώστε να αποδεσμευτεί πλέον το S και να μπορέσω να το δώσω σε έναν φίλο μου που το θέλει. Όμως θέλω να κρατήσω τα πάμπολλα sms που έχω. Αυτό που προτίνεις πως γίνεται; Που βρίσκω το πρόγραμμα που λες; Και πως κάνω την διαδικασία; Απ'ευθείας στο τηλέφωνο η σε pc; Υπενθυμίζω κάτι που έχω πει και πρίν. Οτι το S μου, δεν τρέχει εφαρμογές, βρίσκεται σε "ασφαλή λειτουργία" εξ'αιτίας μιας βροχής πρίν 2 μήνες.:O

 

Και τέλος, όταν λες οτι τα επαναφέρω μετά στο Ζ τι εννοείς; Μπαίνουν οι διάλογοι στις επαφές μου μέσα;;;;; Η απλά έχω όλα τα μηνύματα σε αρχείο τύπου pdf;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...