Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube απο το mobilephoneru και κανει συγκριση το ευρωπαικο xperia z και το ιαπωνικο στο θεμα οθονης το ιαπωνικο εχει μεγαλη διαφορα ειναι πιο ευκρινης δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβαλαν διαφορετικες οθονες σε λιγες μερες μαλλον την τριτη θα το εχω στα χερια μου και θα σας ενημερωσω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιοτητα και design ειναι απλα top.

Δεν υπαρχει καμμια συγκριση.

 

Πραγματι.

Αν και σε ποιοτητα υλικων, η αισθηση που σου αφηνει τοσο το Ζ, οσο και το htc one, ειναι πολυτελεστατη, εντουτοις το design του Ζ ειναι αντικειμενικα ανωτερο. Πιο καθαρες γραμμες, λιτο και ομορφο, σε αντιθεση με το "βαρυφορτωμενο" design του one...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube απο το mobilephoneru και κανει συγκριση το ευρωπαικο xperia z και το ιαπωνικο στο θεμα οθονης το ιαπωνικο εχει μεγαλη διαφορα ειναι πιο ευκρινης δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβαλαν διαφορετικες οθονες σε λιγες μερες μαλλον την τριτη θα το εχω στα χερια μου και θα σας ενημερωσω

 

υπαρχουν αναφορες που στο ιδιο μαγαζι δυο Ζ εχουν διαφορετικη οθονη...

τεσπα εγω περιμενω να βαλουν calibration...εκει πιστευω τελειωσε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube απο το mobilephoneru και κανει συγκριση το ευρωπαικο xperia z και το ιαπωνικο στο θεμα οθονης το ιαπωνικο εχει μεγαλη διαφορα ειναι πιο ευκρινης δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβαλαν διαφορετικες οθονες σε λιγες μερες μαλλον την τριτη θα το εχω στα χερια μου και θα σας ενημερωσω

Κανε share το βιντεο αν θελεις να το δουμα και εμεις γιατι δεν μπορεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο http://mobiltelefon.ru/post_1362318685.html το δειχνει ακομα καλυτερα

 

Αυτες τις βλακειες κανουν οι εταιριες και μας τρελαινουν.

Τα ιδια και τα ιδια σε ολα τα brands, σε ολα ομως - το quality control παει περιπατο (στο βωμο των 2-3 διαφορετικων προμηθευτων για να ικανοποιησουν τη ζητηση - αν κι εδω που ειναι πιο "moderate" η παραγωγη, δεν τα περιμενα αυτα)...

Στο βιντεο ξεκαθαρα στη μια οθονη τα χρωματα (και δη το μαυρο) ειναι ξεπλυμενα, συγκριτικα με την αλλη...

Εγω αυτο που ειδα απο κοντα προσομοιαζε στην οθονη του μοντελου στα αριστερα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει αυτο(κραταω μια πισινη εγω) τοτε ειναι μεγαλο fail απο την sony και γι αυτο αρχιζω να κοιταω πιο εντονα αλλου(htc,huawei).Επισης οι 2 συσκευες ειχαν και διαφορες και στο πισω μερος εκτος απο τις οθονες..και ποιος ξερει και που αλλου..ντροπη..
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν παιζουν πολλα φραγκα για να το αγορασει κοσμος...

εγω διαβαζω οτι οσοι το εχουν αγορασει αναρωτιουνται αν αυτοι που κανουν τα τεστ ειναι πλεον τοσο αξιοπιστοι ή συμβαινει κατι αλλο...

Ενοείς προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο το παρουσιάζουν?

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει αυτο(κραταω μια πισινη εγω) τοτε ειναι μεγαλο fail απο την sony και γι αυτο αρχιζω να κοιταω πιο εντονα αλλου(htc,huawei).Επισης οι 2 συσκευες ειχαν και διαφορες και στο πισω μερος εκτος απο τις οθονες..και ποιος ξερει και που αλλου..ντροπη..

Οι σχεδιαστικες διαφορες ειναι συνηθοσμενο φαινομενο μεταξυ μοντελων Ευρωπης και Ιαπωνιας. Δεν ειναι καινουργιο. Οσον αφορα την οθονη, υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ των δυο αλλα δεν ειναι τοσο εντονη θα ελεγα. Απλα η οθονη του Ζ εχει γενικοτερα θεμα με τις γωνιες θεασης ενω κανονικα για συσκευη αυτης της κατηγοριας δεν θα επρεπε.

Οχι οτι δεν ειναι καλη η οθονη. Μην τρελλαθουμε κιολας. Εγραψα οτι οτανβλεπεις φωτο και βιντεο απλα ειναι εκπληκτικη, φανταζομαι και λογω Bravia Engine 2.

Απλα θα την ηθελα ενα κλικ καλυτερη στις γωνιες θεασης.

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο http://mobiltelefon.ru/post_1362318685.html το δειχνει ακομα καλυτερα

Εμένα γιατί μου φαίνεται μούφα η δεξιά συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι.

Αν και σε ποιοτητα υλικων, η αισθηση που σου αφηνει τοσο το Ζ, οσο και το htc one, ειναι πολυτελεστατη, εντουτοις το design του Ζ ειναι αντικειμενικα ανωτερο. Πιο καθαρες γραμμες, λιτο και ομορφο, σε αντιθεση με το "βαρυφορτωμενο" design του one...

 

και εγώ αυτής της γνώμης είμαι. το design του Ζ είναι λίγο πιο μπροστά και δεν αντιγράφει κανέναν

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτής της γνώμης είμαι. το design του Ζ είναι λίγο πιο μπροστά και δεν αντιγράφει κανέναν

Καλα δεν ειπαμε οτι αντιγραφει. Αλλα δεν εχει και καμια πρωτοπορια σαν σχεδιαση. Παραλληλογραμμη κατασκευη με γυαλι μπρος πισω. δεν νομιζω οτι εχει καμια πρωτοτυπια αυτο. ΚΑι μην μου πεις οτι δεν θυμιζει το iPhone 4/4s με το γυαλι μπρος πισω και τις στρογγυλεμενες γωνιες.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βρει καποιο site εξωτερικου που να περιλαμβανει το doc και να στελνει στα μερη μας ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο http://mobiltelefon.ru/post_1362318685.html το δειχνει ακομα καλυτερα

 

Κατι δεν παει καλα και δυσκολο αυτο να οφειλεται σε θεματα στην γραμμη παραγωγης ή στις ρυθμισεις της συσκευης. Δεν μιλαμε μονο για διαφορετικα επιπεδα φωτεινοτητας, αλλα και για εντελως διαφορετικη συμπεριφορα οσον αφορα τις γωνιες θεασης.

 

Το προφανες ειναι πως μιλαμε για διαφορετικες οθονες, αλλα και αυτο δυσκολο φανταζει αφου δεν νομιζω να εχει πολλων ειδων 5ιντσες 1080p η Sony.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ένας πωλητής μας έδειξε οτι στο πίσω μέρος του Z δεν υπάρχει το γνωστό πράσινο κυκλάκι της Sony Ericsson που υπάρχει και στο xperia T και πως ο σχεδιασμός του έγινε στο Τόκυο.
Link to comment
Share on other sites

Ενοείς προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο το παρουσιάζουν?

 

οσοι το εχουν αγορασει λενε οτι μετα απο καποιες μερες που και η μπαταρια λειτουργει καλυτερα,ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο το κινητο και πως δεν καταλαβαινουν την λασπη που εχει πεσει...

 

αρχιζω να πιστευω κατι παιζεται...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχουν αγορασει λενε οτι μετα απο καποιες μερες που και η μπαταρια λειτουργει καλυτερα,ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο το κινητο και πως δεν καταλαβαινουν την λασπη που εχει πεσει...

 

αρχιζω να πιστευω κατι παιζεται...

 

Αυτο το λεω εδω και χρονια αλλα δεν το βγαζω προς τα εξω γιατι θα με φανε οι χρηστες μιας συγκεκριμενης μαρκας..

Ακομα και στην Ελλαδα, σε εναν γερμανο ή public να πας θα καταλαβεις ποια κινητα σου πλασαρουν.;)

 

Καλομιλητο xapos! Και ξερεις ε? Εντυπωσεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το gsmarena είχε γράψει ότι και δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή που τους είχαν δώσει και θα ζητούσαν άλλη για το τελικό review.

Δεν ξέρω αν οι συσκευές προπαραγωγής είχαν πρόβλημα software που μπορεί να επηρεάσει και την οθόνη.

Αν η συσκευή είναι καλή, δεν μπορεί να την θάψει κανείς.

 

Πέρυσι με το HTC one, έτσι έλεγα κι εγώ. Ότι πέφτει λάσπη.

Όμως την λάσπη την έριχναν οι ίδιοι που το είχαν αγοράσει στο xda που είχαν πέσει σε προβληματικές συσκευές. Και ήταν πολλοί.

Άρα ότι και να γράψουν, αν οι χρήστες μείνουν ευχαριστημένοι θα τους διαψεύσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το gsmarena είχε γράψει ότι και δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή που τους είχαν δώσει και θα ζητούσαν άλλη για το τελικό review.

Δεν ξέρω αν οι συσκευές προπαραγωγής είχαν πρόβλημα software που μπορεί να επηρεάσει και την οθόνη.

Αν η συσκευή είναι καλή, δεν μπορεί να την θάψει κανείς.

 

Πέρυσι με το HTC one, έτσι έλεγα κι εγώ. Ότι πέφτει λάσπη.

Όμως την λάσπη την έριχναν οι ίδιοι που το είχαν αγοράσει στο xda που είχαν πέσει σε προβληματικές συσκευές. Και ήταν πολλοί.

Άρα ότι και να γράψουν, αν οι χρήστες μείνουν ευχαριστημένοι θα τους διαψεύσουν.

 

Ολες οι μεγαλες εταιριες προμοταρουν με διαφορους "τροπους" τις συσκευες τους και δη τις ναυαρχιδες (συμπεριλαμβανομενης και των Sony - HTC - Samsung και δε συμμαζευεται).

Δε θα επεκταθω, δεν ειναι της παρουσης, αλλα μην ψαχνει κανεις συνομωσιες...

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος reviewer ειναι ο κατοχος ,οχι αυτος που πηγε στο ταδε μαγαζι και το ψηλάφισε για 2,3' ,ουτε οι δηθεν ειδικοι στα ιντερνετς ,ψαχτε σχολια κατοχων σε amazon,newegg etc και βγαλτε συμπερασμα ,αν στα 300 σχολια/κριτικες εχει 3* υπαρχει ζητημα κοκ ..ξερω οτι τα ξερετε πολλοι αυτα αλλα ..

 

Ξαναρωταω παντως αν βρει κανεις καποιο site του εξωτερικου με το doc included θα με ενδιεφερε ,ολους δηλαδη

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

"Συγχαρητήρια στους Δημήτρη Μπέκο, Κωνσταντίνο Χαρές, Βασίλη Κυπρίδη, Χριστίνα Βασιλειάδου, Δομινίκη Παρλάρη, Αντώνη Σουλιώτη, Ηρακλή Κατσούλα και Αγγελική Κωνσταντοπούλου που είναι οι 8 τυχεροί που κέρδισαν από ένα Xperia™ Z στην εκδήλωση στο The Mall το Σάββατο!"

 

Να τους καει ! .... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Να τους καει ! .... :Ρ

 

Χαχαχαχαχαχα!εισαι κακος...

Απλα να το βαλουν στο νερο και να χουν ξεχασει το καπακι φορτισης ανοιχτο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

μηπως ξερει κανεις τις ρυθμισεις για internet και mms για vodafone με συμβολαιο???

ευχαριστω εκ των προτερων!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...