Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως αν στο ZL οπως αναφερθηκε πιο πριν εχει καλυτερη οθονη απο το Z,τοτε αξιζει να περιμενουμε και το ZL να το δουμε στην πραξη και αναλογος να κρινουμε αν θα το τιμησουμε.

Ισως το οτι δεν ειναι αδιαβροχο,και δεν χρησιμοποιει γυαλι να ειναι πλεονεκτημα για πιο ζωντανα χρωματα και ευκρινεια.

Ειδωμεν.

Υπομονη μεχρι Απριλιο που θα το πιασουν οι πρωτοι κατοχοι στο εξωτερικο,διοτι Ελλαδα γιοκ και βλεπουμε μετα:p

Αντε Sony κανε μας τη καλη εκπληξη διοτι ειχα ξενερωσει απο αυτα που διαβαζω και εδω και εξω για το Z και την οθονη του.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Edit: μόλις το ανάρτησε η Sony Mobile GR στο Facebook

Το Σάββατο το Xperia™ Z smartphone θα βρίσκεται, από τις 12.00 έως τις 15.00 σε όλα τα καταστήματα με κινητή τηλεφωνία στο The Mall Athens, όπου θα μπορείτε να το δείτε, να το τεστάρετε αλλά και να κερδίσετε ένα από τα 8 Xperia™ Z στην κλήρωση που θα γίνει την ίδια ημέρα! Μαζί μας θα είναι και το Mad Radio με ζωντανή εκπομπή από την εκδήλωσή μας. Like αν θα είστε και εσείς εκεί

 

Καλη ευκαιρια να το δουμε απο κοντα!!!! Να δουμε τι ψαρια πιανει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλη ευκαιρια να το δουμε απο κοντα!!!! Να δουμε τι ψαρια πιανει :)

 

Και γιατι οχι να το κερδισουμε! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι οχι να το κερδισουμε! :p

Μακαρι!!! Εχω να κερδισω σε διαγωνισμο απο οταν ημουν 8 χρονων που ειχα κερδισει στο μινι μαρκετ της γειτονιας εχωντας καταθεσει καμια 50αρι ακουπονια στο κουτι της Coca Cola και κερδισα ενα τσαντακι!!! χαχαχα!!!

 

Λες να ειναι η τυχερη μου αυτη την φορα;;; :p

 

Παντως η συσκευη φαινεται πολυ ομορφη και με πολυ καλα υλικα κατασκευης. Οποτε το Σαββατο θα διαπιστωσουμε αν ισχυουν αυτα

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια παρολο που ηταν κατατοπιστικη η απαντηση σου. Η συσκευη αξιζει τα οποια λεφτα της? Αξιζει ο ντορος που εχει γινει? Η sony ειναι σε καλο δρομο για τις μελλοντικες συσκευες της?

Με την καμερα δεν ασχοληθηκες ε?

 

βασικα με την καμερα δεν ασχολουμαι ποτε σε κανενα κινητο μια και δεν προκειται να καταλαβω τιποτα σε συνθηκες μαγαζιου και στην οθονη του κινητου! :D

 

Η συσκευη αξιζει τα χρηματα της ειδικα σε ασπρο πραγματικα ηταν ερωτας.

Ομως αν δεν δω GS4/One/ZL απο κοντα δεν αποφασιζω.

 

ειχα μια συζητηση με τον πωλητη και μου ειπε εχουν λιστα αναμονης 30 ατομα ηδη! O.o

 

 

εκανα ενα μικρο τεστ! εκανα sleep/wake με το πλαινο πληκτρο,ενω μετα προσπαθησα να δω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο αν στην συσκευη το πληκτρο ηταν εκει που το εχει το ONE.

 

πιστευω εκαναν εργονομικο φαουλ στην HTC ,μου φαινεται δυσκολο να κανεις wake./sleep σε τοσο μεγαλο κινητο και μακροστενο απανω αριστερα ουτε καν δεξια!

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να δω που θα βρουμε τα λεφτα να το παρουμε ,εκει ειναι το θεμα:ninja: ,ηδη εχω κερδισει 2 συσκευες οπως ειπα της γυναικας ..μπα 3η δεν πιανει :X:!::lol:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να δω που θα βρουμε τα λεφτα να το παρουμε ,εκει ειναι το θεμα:ninja: ,ηδη εχω κερδισει 2 συσκευες οπως ειπα της γυναικας ..μπα 3η δεν πιανει :X:!::lol:

 

:lol: κορυφαιος...

 

οντως εκει ειναι το θεμα...

και αν αποφασισω να πουλησω για να αγορασω...πρεπει να ειμαι σιγουρος γενικα.

 

δεν περνανε και οι μερες να παμε 14 μαρτη!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οθονη που λετε,οτι κατα την κινηση-scrolling αλλοιωνονται αρκετα τα χρωματα(σα να αφηνουν trail-ιχνη πισω τους),το χω συναντησει πολλες φορες σε κινητα της sony.Απο το arc και το p μεχρι το xperia s.Ελπιζω να μην το χει το zl που με ενδιαφερρει.

Παντως ρε παιδια ειδα σημερα και το lg optimus 4χ στο πλαισιο με 350 ευρω...τι οθοναρα ειναι αυτη ρε, και τι σφαιρατο κινητο, και τι τρελη προσφορα.....Ας οψεται ο ερωτας που εχω με τη sony, αλλιως ειχα ηδη φυγει για lg.Και κατι μικρες λεπτομερειες, οπως οτι στα μυνηματα πατωντας τα γραμματα δονειται το sony κινητο, που δεν το χει το lg, που με κρατανε ακομα στη sony.

Link to comment
Share on other sites

Display comparison: Xperia Z against Xperia T and Xperia V

 

Χάλια οθόνη. (λέει ότι το Ζ μπορεί να ναι pre-production αλλά και πάλι)

 

Xperia Z sample photos against last year’s flagship Xperia S

 

Καλύτερη κάμερα από το S με διαφορά..

 

Xperia ZL launching in Russia in early March for 27,490 Russian Rubles (£593, €687, $898)

 

687 ευρώπουλα το ΖουΛού!

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Display comparison: Xperia Z against Xperia T and Xperia V

 

Χάλια οθόνη. (λέει ότι το Ζ μπορεί να ναι pre-production αλλά και πάλι)

 

Xperia Z sample photos against last year’s flagship Xperia S

 

Καλύτερη κάμερα από το S με διαφορά..

 

Xperia ZL launching in Russia in early March for 27,490 Russian Rubles (£593, €687, $898)

 

687 ευρώπουλα το ΖουΛού!

 

Αν έχει τόσο καλύτερη ποιότητα η camera του z απο το s θα είναι πολύ καλή!Βέβαια θα ήθελα να δω και σε σχέση με το Τ,δηλαδή να το συγκρίνουν με το προηγούμενο μοντέλο και όχι με 2 μοντέλα πριν.Τώρα σχετικά με την οθόνη δεν είναι λίγο παράλογο να είναι τόσο χάλια για νέο μοντέλο? Γιατί η διαφορά που φαίνεται εδώ είναι τεράστια.Μιλάμε για τελείως χάλια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί έχω την υποψία ότι αν μπει το κινητό σε νερό θα χαλάσει?Δηλαδή αν ένα καπάκι δεν είναι καλά κουμπωμέχο?Εδώ αδιάβροχα ρολόγια παίρνουμε (που δεν έχουν και τόσα σημεία συναρμογής) και πιάνουν υγρασία.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχαν σημερα το Ζ στην Βοντα. Μου αρεσε πολυ η κατασκευη του, πολυ πριμιουμ αισθηση. Για την οθονη να πω και εγω οτι δεν ειναι αρκετα φωτεινη σε σχεση με το μηλο 5 που εχω και χανει και στα χρωματα που ειναι λιγο ξεπλυμενα. Ακουσα επισης οτι και η καμερα δεν ειναι σαν του 5 αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου ο αισθητηρας ειναι Σονυ στο 5.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί έχω την υποψία ότι αν μπει το κινητό σε νερό θα χαλάσει?Δηλαδή αν ένα καπάκι δεν είναι καλά κουμπωμέχο?Εδώ αδιάβροχα ρολόγια παίρνουμε (που δεν έχουν και τόσα σημεία συναρμογής) και πιάνουν υγρασία.

 

Ενταξει δεν πιστευω να το βουτανε πολλοι μεσα σε κανατες για να το τεσταρουν(αν και νομιζω οτι ολοι θα το κανουμε μια φορα απο περιεργεια :) ) αλλα και μονο που θα μπορεις να το εχεις χυμα πανω στο τραπεζι της καφετεριας/ταβερνας χωρις να σε πιανουν εφτα εγκεφαλικα αν καποιος χυσει τα ποτηρια με το νερο(που σε ολους μας εχει τυχει) η για παραδειγμα η αλλη ξενερα που βλέπεις ματς και με το που τελειωνει το ημιχρονο πιανεις το κινητο μεσα απο μια λιμνη νερου απο τα ποτηρια που εχουν "ιδρωσει" η να μπορεις να μιλας οταν βρεχει η να το ξεπλενεις κατω απο την βρυση απο τα λαδια που αφησες πανω οταν εσυρες να απαντησεις σε μια κληση δευτερολεπτα μετα την μεγαλοπρεπεστατη "παπαρα" που ειχες κανει στο στιφαδο της μαμας για μενα ειναι μεγαλα συν οσοναφορα τον αδιαβροχο χαραχτηρα του κινητου..

 

Στην θαλασσα βεβαια δεν θα το βαζα..τον πρωτο χρονο τουλαχιστον!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν πιστευω να το βουτανε πολλοι μεσα σε κανατες για να το τεσταρουν(αν και νομιζω οτι ολοι θα το κανουμε μια φορα απο περιεργεια :) ) αλλα και μονο που θα μπορεις να το εχεις χυμα πανω στο τραπεζι της καφετεριας/ταβερνας χωρις να σε πιανουν εφτα εγκεφαλικα αν καποιος χυσει τα ποτηρια με το νερο(που σε ολους μας εχει τυχει) η για παραδειγμα η αλλη ξενερα που βλέπεις ματς και με το που τελειωνει το ημιχρονο πιανεις το κινητο μεσα απο μια λιμνη νερου απο τα ποτηρια που εχουν "ιδρωσει" η να μπορεις να μιλας οταν βρεχει η να το ξεπλενεις κατω απο την βρυση απο τα λαδια που αφησες πανω οταν εσυρες να απαντησεις σε μια κληση δευτερολεπτα μετα την μεγαλοπρεπεστατη "παπαρα" που ειχες κανει στο στιφαδο της μαμας για μενα ειναι μεγαλα συν οσοναφορα τον αδιαβροχο χαραχτηρα του κινητου..

 

Στην θαλασσα βεβαια δεν θα το βαζα..τον πρωτο χρονο τουλαχιστον!! :)

 

Χαχαχα συμφωνω σε ολα!! Ολα μου εχουν τυχει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν πιστευω να το βουτανε πολλοι μεσα σε κανατες για να το τεσταρουν(αν και νομιζω οτι ολοι θα το κανουμε μια φορα απο περιεργεια :) ) αλλα και μονο που θα μπορεις να το εχεις χυμα πανω στο τραπεζι της καφετεριας/ταβερνας χωρις να σε πιανουν εφτα εγκεφαλικα αν καποιος χυσει τα ποτηρια με το νερο(που σε ολους μας εχει τυχει) η για παραδειγμα η αλλη ξενερα που βλέπεις ματς και με το που τελειωνει το ημιχρονο πιανεις το κινητο μεσα απο μια λιμνη νερου απο τα ποτηρια που εχουν "ιδρωσει" η να μπορεις να μιλας οταν βρεχει η να το ξεπλενεις κατω απο την βρυση απο τα λαδια που αφησες πανω οταν εσυρες να απαντησεις σε μια κληση δευτερολεπτα μετα την μεγαλοπρεπεστατη "παπαρα" που ειχες κανει στο στιφαδο της μαμας για μενα ειναι μεγαλα συν οσοναφορα τον αδιαβροχο χαραχτηρα του κινητου..

 

Στην θαλασσα βεβαια δεν θα το βαζα..τον πρωτο χρονο τουλαχιστον!! :)

Ααααχ! Εχω να φάω στιφάδο 2 χρόνια (από τότε που έχασα την μητέρα μου).Αν είχα στιφάδο θα βούταγα το z μέσα για μεζέ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο Handtec μου βγαίνει στα 480 +μεταφορικά 20 σύνολο 500 ευρώ λέω να το παραγγείλω...

Δεν είμαι σίγουρος ακόμα για το χρώμα.Μαυρο η Λευκό???

Τι λέτε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο Handtec μου βγαίνει στα 480 +μεταφορικά 20 σύνολο 500 ευρώ λέω να το παραγγείλω...

Δεν είμαι σίγουρος ακόμα για το χρώμα.Μαυρο η Λευκό???

Τι λέτε???

 

Γιατι δεν πας μια βολτα στο μολ αυριο να τα δεις απο κοντα?

 

Προσωπικα παρολο που λατρευω τα λευκα smartphones, το μαυρο γυαλι σε συνδυασμο με την οθονη που καθρεφτιζει και φαινεται ενιαια και ομοιομορφη, ειναι πανεμορφο. Φυσικα και το λευκο ειναι τρελα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο Handtec μου βγαίνει στα 480 +μεταφορικά 20 σύνολο 500 ευρώ λέω να το παραγγείλω...

Δεν είμαι σίγουρος ακόμα για το χρώμα.Μαυρο η Λευκό???

Τι λέτε???

Εδω γραφει €480.77 http://www.handtec.co.uk/catalogsearch/result/?order=relevance&dir=desc&q=XPERIA+Z και αν μπεις για να το δεις γραφει £497.99 http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-et964-black.html

Βλεπω κατι λαθος ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εδω γραφει €480.77 http://www.handtec.co.uk/catalogsearch/result/?order=relevance&dir=desc&q=XPERIA+Z και αν μπεις για να το δεις γραφει £497.99 http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-et964-black.html

Βλεπω κατι λαθος ?

 

Η τιμή με το ευρώ είναι χωρίς το ΦΠΑ

Η αγγλική είναι με ΦΠΑ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή με το ευρώ είναι χωρίς το ΦΠΑ

Η αγγλική είναι με ΦΠΑ...

Ναι, αλλα η τιμη σε λιρες στο συναλαγμα ανεβαινει. Τι δεν καταλαβαινω :lol: ?

Θα κανεις αγορα με τιμολογιο για να ''γλυτωσεις'' το φπα?

 

Εδιτ οκ το επιασα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mας έχουν βάλει στο τριπάκι και κάθε 3 μήνες θα τρέχουμε για νέο κινητό μου φαίνεται

 

Μόλις το είδα σε σκέφτηκα

 

http://www.xperiablog.net/2013/03/01/new-sony-c670x-details-leak-4-8-inch-fhd-display-1-8ghz-snapdragon-600/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα σημερα ειναι οταν πας να δεις φωτο και βιντεο η αντιθεση και τα χρωματα της οθονης βελτιωνοντε πολυ και με τερμα την φωτεινοτητα ειναι καλη η οθονη αε εσωτερικους χωρους τουλαχιστον.

 

Επισης τα χρωματα ειναι πιο φυσικα και οχι υπερκορεσμενα οπως στα σαμσουνγκ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...