Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και ένα τρίμηνο περίπου χρησιμοποιώ την krusell colorcover. Χωρις να την έχω βγάλει βάλει πολλές φορές, άρχισε να ραγίζει στις πάνω γωνίες. Είχα κάνει register στο site της krusell και μπήκα για να ρωτήσω για εγγύηση. Μέσα σε 1 ώρα απάντησαν και στέλνουν άλλη.Είχα διαβάσει καλά λόγια για το aftersale της krusell και τελικά ισχύουν.

 

Για όποιον ενδιαφέρει, ζητούσαν φωτο με το πρόβλημα και φωτο την απόδειξη αγοράς(την οποία δεν είχα και μετά ζήτησαν ή φώτο το εσωτερικό αυτοκόλητο της θήκης ή φώτο το serial στο κουτί της θήκης).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες, νέος κάτοχος xperia z μετά από το neo v και θέλω να κάνω την εξής ερώτηση, στο neo v χρησιμοποιουσα το camera fv -5 επειδή έβγαζε αζιπαριστες. Png, το έβαλα όμως στο xperia z και είδα ότι οι εικόνες έχουν πολλά "παράσιτα" και γενικότερα είναι κακές. Υπάρχει πρόγραμμα καλύτερο από το το βασικό για κάμερα που να βγάζει Png ή αζιπαριστες jpg?

Να πω ότι root δεν έχω ούτε λέω να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου σε locked bootloader μπορούμε να βάλουμε custom kernel ;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/xperia-z/development/dev-xperia-tablet-z-double-tap-to-wake-t2459008

 

Αυτό σε locked bootloader Ξέρουμε εάν δουλεύει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/xperia-z/development/dev-xperia-tablet-z-double-tap-to-wake-t2459008

 

Αυτό σε locked bootloader Ξέρουμε εάν δουλεύει;;;

 

δεν δουλευει. κ για να δουλεψει σε ξεκλειδωτο bl θελει να ψαχουλεψεις και να αλλαξεις καποιους κωδικες.. οποτε αστο καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ χρησιμο αλλα φοβαμαι μην μου καψει καμια μπαταρια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα το Ζ για τρεις λογους:

DOUBLE TAP TO WAKE

GAMMA CONTROLL

SOUND CONTROLL

Αν δεν τα θες αυτα πιστευω δεν υπαρχει λογος να το ξεκλειδωσεις.

 

Σε περίπτωση που ξεκλειδώσω το Z και εγω,αυτά τα 3 add ons που μπορώ να τα βρω ? Θα δουλέψουν πάνω σε official firmware? Η θα πρεπει να εγκαταστήσω κάποια custom? Και τι προτείνεις ? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ! ! Επειδή το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινιτό, μπορείται να μου πείτε την γνώμη σας; Επίση, θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια έκδοση του android φοράει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ! ! Επειδή το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινιτό, μπορείται να μου πείτε την γνώμη σας; Επίση, θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια έκδοση του android φοράει τώρα;

 

Τι θες συγκεκριμενα να σου πουμε φιλε μου;

Ειναι στην 4.3 και εντος λιγων ημερων 4.4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι θες συγκεκριμενα να σου πουμε φιλε μου;

Ειναι στην 4.3 και εντος λιγων ημερων 4.4

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να μάθω αν αξίζει σαν αγορά, αν στην συσκευασία υπάρχει το dock για την φόρτιση, και αν όντος είναι τόσο ευθραστο και ευαίσθητο όσο λένε ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να μάθω αν αξίζει σαν αγορά, αν στην συσκευασία υπάρχει το dock για την φόρτιση, και αν όντος είναι τόσο ευθραστο και ευαίσθητο όσο λένε ! ! !

 

Αναλογως απο που θα το αγορασεις. Σε μερικα skroutzομαγαζα υπαρχει κανονικα το dock μεσα και πιθανον να εχει και nfc tags.

Οσο για το αλλο θεμα ανθεκτικοτατο ειναι. Βεβαια αναλογως παλι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ξεκλειδώσω το Z και εγω,αυτά τα 3 add ons που μπορώ να τα βρω ? Θα δουλέψουν πάνω σε official firmware? Η θα πρεπει να εγκαταστήσω κάποια custom? Και τι προτείνεις ? Thanks

 

Για να εχεις αυτα τα features πρεπει να περασεις custom kernel που να τα υποστηριζει.

Για να περασεις custom kernel πρεπει να ξεκλειδωσεις το Bootloader σου.

Απο εδω κατεβαζεις το kernel που ειναι για custom stock roms και stock roms.

 

ps:

Αν δεν εχεις ασχοληθει ποτε με custom kernels ριξε μια ματια εδω

Edited by klit
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ! ! Επειδή το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινιτό, μπορείται να μου πείτε την γνώμη σας; Επίση, θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια έκδοση του android φοράει τώρα;

 

Το κινητό ήταν η αδυναμία μου όταν βγήκε, το πήρα 400 μόλις κυκλοφόρησε το Z1,πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου, δεν θα σε απογοητεύσει πουθενά, τουλάχιστον εμένα δεν με απογοήτευσε.... Γρήγορο, ευκρινεστατη χωρίς υπέρκορεσμενα χρώματα η οθόνη, καλή κάμερα (θα μπορούσε λίγο καλύτερη) από μπαταρία με τη χρήση που του κάνω εγώ κρατάει 1,5 μέρα,στο surfing δεν θα σε προδώσει καθόλου, καλή διαχείριση μνήμης 157 εγκατεστημενα προγράμματα και καθόλου lag, ποιοτική κατασκευή,αδιάβροχο και το καλύτερο 270 από skroutz...νομίζω αξίζει, με λίγα παραπάνω χρήματα κοίτας και s4 και g2, αλλά η σειρά Ζ έχει αυτό το κάτι. Το τηλέφωνο φοράει 4.3 και από μέρα σε μερα 4.4, ελπίζω να κάνεις την σωστή επιλογή!!! καλό βράδυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να εχεις αυτα τα features πρεπει να περασεις custom kernel που να τα υποστηριζει.

Για να περασεις custom kernel πρεπει να ξεκλειδωσεις το Bootloader σου.

Απο εδω κατεβαζεις το kernel που ειναι για custom stock roms και stock roms.

 

ps:

Αν δεν εχεις ασχοληθει ποτε με custom kernels ριξε μια ματια εδω

 

Σε ευχαριστώ!!!έχω ασχοληθεί με τα προηγούμενα μου τηλέφωνα arc και xperia s,πιστεύω δεν διαφέρουν πολύ ;-) καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ολοι χρησιμοποιηται το stock προγραμμα καμερας ή βαζετε καποιο αλλο για καλυτερη εικονα-αζιπαριστη
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η 4.4.2 για το Ζ μας (τσέκαρα για το ελληνικό customization 1270-4986). Δυστυχώς οι σέρβερ της σονυ πρέπει να εχουν χτυπήσει μπιέλα, μιας και το download μου κόβεται συνεχώς σχεδόν στην μέση...
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος silencer51! Σε Ελληνικό που έχω ήρθε και δεν είναι η leaked που κυκλοφόρησε xda 10.5.A.0.230 http://scavenger.ch/sonyupdate/?model=C6603&id=1270-4986 . Ελπίζω να βρώ χρόνο για backup και πέρασμα σήμερα.

 

Χρόνια πολλά στον Κωνσταντίνο και σε όλους όσους γιορτάζουν!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλαρακι μου!! (και παλι)

Δεν θα την βαλω ακομα εγω γιατι θελω να δω τι bugs θα εχει η αγαπημενη μας Sony σε αυτην την εκδοση.

Και φυσικα πραγμα που δουλευει (4.3) δεν το αλλαζουμε!

 

Επισης να κανετε clean install!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κανω clean install, στα καπάκια ξεκλείδωμα, root, ξανακλείδωμα. Για να δούμε.
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις βγηκε το kit-kat για την ζετα μας

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-z/

 

Περιλαμβάνεται σε αυτό το λογισμικό

Σε αυτήν την αναβάθμιση υπάρχουν πολλές βελτιώσεις για το smartphone σας Xperia™. Ορισμένες από αυτές είναι οι εξής:

 

Android 4.4.2 KitKat με πολλές νέες λειτουργίες και βελτιώσεις

Πολλές βελτιώσεις στην κάμερα, συμπεριλαμβανομένων των δημιουργικών εφέ για τα βίντεο

Εξατομικεύστε τα μηνύματά σας με έγχρωμα emoji

Τραβήξτε εύκολα στιγμιότυπα οθόνης με το ενσωματωμένο μενού στιγμιότυπων οθόνης

Οι τελευταίες ενημερώσεις πολλών εφαρμογών, όπως το Email, το Ημερολόγιο κ.ά…

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! καθαρη εγκατασταση clear install

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android: Google Android 4.4 (Kitkat)

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 10.5.A.0.230

Έναρξη κυκλοφορίας: 2014-05-21

αυτη ειναι η εκδοση που γραφει ξεχασα απο την χαρα να το βαλω

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου είχε έρθει η 4.3 την είχα εγκαταστήσει με sus. Ακολούθησα τις οδηγίες, εννοείται με κλειστό τηλέφωνο και όταν τελείωσε η διαδικασία κανονικά και αφού άνοιξα τη συσκευή, δεν είχα χάσει κάτι. Αυτό σημαίνει ότι δεν είχε γίνει καθαρή εγκατάσταση; Ρωτάω γιατί αύριο (σήμερα γιορτάζει ο γιός μου και δεν θα μπορέσω να ασχοληθώ) θα συνδέσω πάλι το τηλέφωνο με sus για να δω εάν θα μου έχει έρθει η αναβάθμιση. Πρέπει να προσέξω κάτι κατά τη διαδικασία που ίσως να μου ξέφυγε την προηγούμενη φορά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...