Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι κατι καινούργιο ουτε καπια κενουρια εφαρμογή πχ χθες το βαζο μετα απο επανεκκίνηση να φορτώσει 12 ακριβώς το βγαζω και το αφήνω ολο το βράδυ με λιτουργια stamina και το πρωι κατα της 10+30 ειχε 90% χορεις να το κανω τιποτα..και γενικα οταν το δουλευω ανα 1λεπτο πέφτει 1%..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι κατι καινούργιο ουτε καπια κενουρια εφαρμογή πχ χθες το βαζο μετα απο επανεκκίνηση να φορτώσει 12 ακριβώς το βγαζω και το αφήνω ολο το βράδυ με λιτουργια stamina και το πρωι κατα της 10+30 ειχε 90% χορεις να το κανω τιποτα..και γενικα οταν το δουλευω ανα 1λεπτο πέφτει 1%..

 

Ωραία, μπες στις πληροφορίες μπαταρίας και πες μας τι παίζει με τα ποσοστά. Επίσης, κατέβασε το gsam battery monitor να δούμε τι φταίει και το wakelock detector να δούμε τι ξυπνάει τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να δω τι συμβαίνει με αφτες της εφαρμογές το gsam battary που μου είπες κατέβασα το πληρομενω αλα δεν καταλαβα.τα αλα θα τα πουμε αύριο για να δω διαφορά.ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε μου..
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να δω τι συμβαίνει με αφτες της εφαρμογές το gsam battary που μου είπες κατέβασα το πληρομενω αλα δεν καταλαβα.τα αλα θα τα πουμε αύριο για να δω διαφορά.ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε μου..

 

Οταν τελειωσει η μπαταριας σου μπες στο gsam και δες τι σου την εχει φαει. Μολις μπεις στην εφαρμογη λεει screen, wifi active, held awake και app usage. Στο τελευταιο αν πατησεις σου βγαζει τι σου εχει φαει την μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέρασα μέσω PCC το .101 χθες βράδυ

σήμερα το πρωί με μία γρήγορη δοκιμή το Z να είναι συνδεδεμένομε το mw1 και ύστερα άνοιξα το wifi όπου συνδέθηκε κατευθείαν σε hotspot. Κάτι που με το προηγούμενο fw δε γινόταν με τίποτα.Θα έκανα εκτενέστερο τεστ αλλά ξέχασα το mw1 σπίτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

πέρασα μέσω PCC το .101 χθες βράδυ

σήμερα το πρωί με μία γρήγορη δοκιμή το Z να είναι συνδεδεμένομε το mw1 και ύστερα άνοιξα το wifi όπου συνδέθηκε κατευθείαν σε hotspot. Κάτι που με το προηγούμενο fw δε γινόταν με τίποτα.Θα έκανα εκτενέστερο τεστ αλλά ξέχασα το mw1 σπίτι :lol:

 

Φτιαξε μας μαι σε λιγες μερες θα παρω το mw1!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής Ζ με mw1 και δύο διαφορετικά wifi hotspots δουλεύει απροβληματιστα
Link to comment
Share on other sites

Τελεια παιδια! εγω βεβαια ειμαι στην 569 οποτε αν συνατησω κανενα υποπτο προβλημα φλασαρω την τελευταια... αφορμη ψαχνω να του "τραβηξω" ενα clean install!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνας χωρις να κανεις wipe data? Εγω ετσι την εβαλα και δεν εχασα τιποτα.

Και κανεις clean install την 4.4 οταν βγει με το καλο..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνας χωρις να κανεις wipe data? Εγω ετσι την εβαλα και δεν εχασα τιποτα.

Και κανεις clean install την 4.4 οταν βγει με το καλο..

 

Γιατί πέρασα την 4.3 με αυτόν τον τρόπο πάνω από την 4.2 ενώ δεν το συνηθίζω και επειδή σίγουρα η 4.4 θα έρθει κατά τον Μάη..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν ειναι και τοσο σοβαρο update για να σου δημιουργησει θεμα, αλλα οπως νομίζεις. Κι εγω αυτης της λογικης ειμαι, του clean install. Απο περιέργεια ειδες καποιο προβλημα/κολλημα απο 4.2 σε 4.3 χωρις clean install? Ειχα εξ'αρχης 4.3
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν ειναι και τοσο σοβαρο update για να σου δημιουργησει θεμα, αλλα οπως νομίζεις. Κι εγω αυτης της λογικης ειμαι, του clean install. Απο περιέργεια ειδες καποιο προβλημα/κολλημα απο 4.2 σε 4.3 χωρις clean install? Ειχα εξ'αρχης 4.3

 

Καλά ναι, σίγουρα είναι minor αλλά είναι μία καλή ευκαιρία γιατί θα ήθελα να κάνω την 4.3 clean απλά δεν είχα χρόνο να ξαναστήνω μετά γιατί έχω πολύ πράμα μέσα.

Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε πριν, ούτε μετά. Έφαγε και την πρώτη του τούμπα σήμερα μετά από περίπου μισό χρόνο..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί κάποια στιγμή για το πως δεν βλέπεις στην gallery τα screenshots από το crop small app. Η λύση τελικά είναι η χρήση του quickpic.

 

Για όσους το έχουν θα πρέπει να επιλέξετε "εμφάνιση κρυφών"-> Να μπείτε στον φάκελο clip_small_app και απ'το μενού μετα επιλέγουμε "εμφάνιση".

 

Μετά γυρνώντας στο quickpic (χωρις εμφανιση κρυφών) βλέπει κανονικά τον φάκελο και τον εμφανίζει και στo album της sony.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα, με την 101 η μπαταρία δεν έπεσε όπως γινόταν με την προηγούμενη έκδοση 569
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί κάποια στιγμή για το πως δεν βλέπεις στην gallery τα screenshots από το crop small app. Η λύση τελικά είναι η χρήση του quickpic.

 

Για όσους το έχουν θα πρέπει να επιλέξετε "εμφάνιση κρυφών"-> Να μπείτε στον φάκελο clip_small_app και απ'το μενού μετα επιλέγουμε "εμφάνιση".

 

Μετά γυρνώντας στο quickpic (χωρις εμφανιση κρυφών) βλέπει κανονικά τον φάκελο και τον εμφανίζει και στo album της sony.

 

Είσαι ΘΕΟΣ!!! :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα αγγελια και ζηταω αλουμινενιο bumper για τη Ζετα οποιος εχει και πουλαει.. στειλτε μου ενα πμ.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα, με την 101 η μπαταρία δεν έπεσε όπως γινόταν με την προηγούμενη έκδοση 569

Να ρωτήσω κάτι; Όταν λέτε 101 εννοείτε το τελευταίο τριψήφιο νούμερο από τον αριθμό έκδοσης ή κάτι άλλο; Συγχωρέστε με εάν η ερώτηση είναι λίγο χαζή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Όταν λέτε 101 εννοείτε το τελευταίο τριψήφιο νούμερο από τον αριθμό έκδοσης ή κάτι άλλο; Συγχωρέστε με εάν η ερώτηση είναι λίγο χαζή.

 

Αυτο ακριβώς. Το build number της εκάστοτε έκδοσης android.

Η .101 πχ, είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχει βγεί για την 4.3 (η προηγούμενη ήταν χχχ.569)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς. Το build number της εκάστοτε έκδοσης android.

Η .101 πχ, είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχει βγεί για την 4.3 (η προηγούμενη ήταν χχχ.569)

Αυτή έχω και εγώ και μπορώ να πω έχω παρατηρήσει και εγώ βελτίωση στην μπαταρία σε σχέση με πριν, κάνοντας φυσικά την ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με την προηγουμενη εγραφε 2 ημερες 15 ωρες με 295 εφαρμογες μονο και της δικες της και της δικες μου ενω τωρα λεει 2 ημερες και 5 ωρες
Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο θεμα..οταν τελειωνει η φορτισει μ λεει 2 μερες και 2 ωρες...ολα αυτα με τα την 101..

 

ασχετο!!καμια θηκη καλη εχει κανενας σας να μ προτεινει??

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο θεμα..οταν τελειωνει η φορτισει μ λεει 2 μερες και 2 ωρες...ολα αυτα με τα την 101..

 

ασχετο!!καμια θηκη καλη εχει κανενας σας να μ προτεινει??

Έχω παραγγείλει αυτή και αυτή .

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο θεμα..οταν τελειωνει η φορτισει μ λεει 2 μερες και 2 ωρες...ολα αυτα με τα την 101..

 

Γιατί κολλάτε στο πόση ώρα λέει? Υποτίθεται ότι αυτές οι ώρες είναι σε κατάσταση αναμονής..

Ανάλογα το πόσο και το πώς χρησιμοποιείς το κινητό αυτή η εκτιμώμενη ώρα έχει τεράστια απόκλιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...