Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σπυ πρότεινα να ξαναβάλεις την 10.1 Μ3 γιατί είναι σταθερότατη. Προφανώς κάτι δεν θα σου 'κατσε καλά για να έχεις fc γιατί δεν είναι φυσιολογικό.

 

με την τελευταία nightly?

κατά καιρούς διάφορες nightlies κυρίως που περνάω μου βγάζουν fc οπότε δεν μου φαίνεται παράξενο

μπορεί να έφταιγε και η τελευταία nightly, για αυτό λέγεται άλλωστε και έτσι :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την τελευταία nightly?

κατά καιρούς διάφορες nightlies κυρίως που περνάω μου βγάζουν fc οπότε δεν μου φαίνεται παράξενο

μπορεί να έφταιγε και η τελευταία nightly, για αυτό λέγεται άλλωστε και έτσι :lol:

 

Και εμένα μου κάνει αρκετά force closes ειδικά όταν κάνω o/c στα 1.2ghz.Γενικά η 4.1.2 SlimBean ήταν πολυ πιο σταθερή και γρήγορη σε όλα της,απλά βαριέμαι να ξαναστήνω και μένω λίγο ακόμα στην 10.1 Nightly.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες εγώ δε ξέρω slim ξε slim την παράτησα... Δεν άντεχα άλλο να σέρνεται από την έκδοση v2 και έπειτα... Κολλήματα, lag, σπαστικό μήνυμα ότι δεν έχω network για οποιαδήποτε εφαρμογή προσπαθούσε να βρει network χωρίς να έχω ανοιχτό ιντερνετ εεε δεν άντεξα... Είμαι εδώ και μια βδομάδα στην cm10.1 nightly 18-4 και μιλάμε είναι σαν άλλο κινητό... Πάει η slim για μένα τέλος. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες εγώ δε ξέρω slim ξε slim την παράτησα... Δεν άντεχα άλλο να σέρνεται από την έκδοση v2 και έπειτα... Κολλήματα, lag, σπαστικό μήνυμα ότι δεν έχω network για οποιαδήποτε εφαρμογή προσπαθούσε να βρει network χωρίς να έχω ανοιχτό ιντερνετ εεε δεν άντεξα... Είμαι εδώ και μια βδομάδα στην cm10.1 nightly 18-4 και μιλάμε είναι σαν άλλο κινητό... Πάει η slim για μένα τέλος. :rolleyes:

 

Είναι τόσο καλύτερη η cm10.1 πλέον απο την slim;;Αξίζει λες να περάσουμε ξανά σε cm;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλύτερη η cm10.1 πλέον απο την slim;;Αξίζει λες να περάσουμε ξανά σε cm;

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου φίλε αλλά εγώ είδα διαφορά. Βέβαια άλλαξα και launcher οπότε δε ξέρω αν ευθύνεται κι αυτό.

 

Και νομίζω πως και η μπαταρία είναι πολύ καλή... (βέβαια εγώ πάντα είμαι με 2G και κλειστό συγχρονισμό κλπ)

Είναι τώρα στο 18% και είμαι 2days 14h χωρις φόρτιση και 3 ώρες οθόνη, 40 λεπτά κλήσεις, λίγο παιχνίδι και wifi 7 ώρες ανοιχτό (ξεχασμένο :p) Μου φαίνεται πως πάει καλύτερα και σε θέμα μπαταρίας.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γυρισω σε froyo 2.2 παντως.. Θα το κρατησω μια μερα ετσι και μετα οτι και να περασω θα νομιζω οτι πεταει! :lol:

Anyway,

μεχρι την 4.1.2 γινεται δουλεια, μετα παιρνει την κατηφορα παλι το γκαλαξακι..

Αυτο το πραμα με τις cm και τις slim ειναι τραγικο βεβαια.

Τη μια παει καλα η cm, την αλλη η slim.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν αλλάζω προς το παρών,αλλά ένα ζόρι το τραβάει ώρες ώρες η slim.και έχω κάνει και o/c στο 115%.Αν δεν αλλάξει κάτι θα αρχίσω τα πειράματα.Μέχρι και σε στοκ με βλέπω να γυρνάω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως θα κάνω το gps μου να κλειδώνει...? Βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει...

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως θα κάνω το gps μου να κλειδώνει...? Βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει...

 

 

Εχεις κατεβάσει το gps aids και δεν έχεις δεί αποτέλεσμα?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κατεβάσει το gps aids και δεν έχεις δεί αποτέλεσμα?

 

Όχι δεν το έχω κατεβάσει....Εσύ το έχεις δοκιμάσει κι έχεις δεί αποτέλεσμα...?

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι παραπονιέστε για τις τελευταίες slimbean (το έκανα και εγώ) για πηγαίνετε ρυθμίσεις, Interface, general και απενεργοποιήστε το High end graphic effects

 

για δείτε τώρα, σας λαγκάρει καθόλου?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τώρα Σλιμ αλλά θυμάμαι οτι παντα την ενεργοποιουσα την επιλογή χωρίς να έχω παράπονο. Εξάλλου εγώ δεν έλεγα μονο για λαγκ αλλά γενικώς σερνόταν αργούσε να φορτώσει εφαρμογές και συνέχεια redraw ο launcher μάλλον γιατι η Ραμ δεν έφτανε ουτε για αστείο... Δηλαδή τι να τα κάνω τα πολλά ΜΒ όταν είναι χωρίς λογο γεμάτα; (και δεν είχα φορτώσει την Ρομ με πολλές εφαρμογές κιόλας)
Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι παραπονιέστε για τις τελευταίες slimbean (το έκανα και εγώ) για πηγαίνετε ρυθμίσεις, Interface, general και απενεργοποιήστε το High end graphic effects

 

για δείτε τώρα, σας λαγκάρει καθόλου?

 

Μπα,δεν έχει και καμιά διαφορά ουσιαστική.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω κατεβάσει....Εσύ το έχεις δοκιμάσει κι έχεις δεί αποτέλεσμα...?
Sorry που άργησα να απαντήσω αλλά ναί έχει τρομερή διαφορά στο κλείδωμα.Ακολουθείς τις οδηγίες Πέτρο και το φτιάχνεις.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Sorry που άργησα να απαντήσω αλλά ναί έχει τρομερή διαφορά στο κλείδωμα.Ακολουθείς τις οδηγίες Πέτρο και το φτιάχνεις.:)

 

Το έχεις δοκιμάσει με custom rom...? Γιατί ο Νίκος πιο πάνω λέει οτι μάλλον δεν δουλεύει με custom rom...

Έχω στείλει mail στους devs της εφαρμογής και τους ρωτάω αλλα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει με custom rom...? Γιατί ο Νίκος πιο πάνω λέει οτι μάλλον δεν δουλεύει με custom rom...

Έχω στείλει mail στους devs της εφαρμογής και τους ρωτάω αλλα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

 

Με την SlimIcs που την δοκίμασα δουλευε κανονικά.Στην Jelly bean έχω όντως θέμα τώρα που το αναφέρεις,πανω που κάνει τα downloading των LTO και EXTRA για τους δορυφόρους και είναι στο τελείωμα κολλάει και μένει εκεί.Αλλά σαν κλείδωμα μετά που το κάνω force close έχει αλλά όχι ακαριαίο όπως στην ICS.Κάνει κανένα λεπτο-δίλεπτο να λοκάρει δορυφόρους.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η donate έκδοση δουλεύει; Γιατί εγώ με την free δεν έχω κάνει δουλειά σε τέτοιες custom roms. Ζητάει να κάνω κάτι για έναν φάκελο που λέει δεν είναι visible και θέλει να το διορθώσει το πρόγραμμα (αν και δε πιστεύω πως μπορεί αλλά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω την donate)
Link to comment
Share on other sites

Η donate έκδοση δουλεύει; Γιατί εγώ με την free δεν έχω κάνει δουλειά σε τέτοιες custom roms. Ζητάει να κάνω κάτι για έναν φάκελο που λέει δεν είναι visible και θέλει να το διορθώσει το πρόγραμμα (αν και δε πιστεύω πως μπορεί αλλά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω την donate)

 

Εγώ είμαι με την donate και κάνει visible τον φακελλο αυτό (έτσι λέει,φάκελλο δεν βλέπεις πουθενά) αλλά κάνει το κόλλημα που σου είπα τελικά.Το ξαναδοκίμασα εχθές αλλά πάταγος όλες τις φορές μου έκανε force close.:(

 

Κάνει κανονικά τα check των gps,wifi κτλ κατεβάζει το LTO και πρασινίζει το κουτάκι αλλά κολλάει στο EXTRA με force close.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βαριόμουν προχθές και πέρασα την jw8+semaphore+ext4+1.2 o/c.Λοιπόν...το lag σε σχέση με την slim κάνει μπαμ,απο χιλιόμετρα,ενώ για multitasking ούτε λόγος!2 εφαρμογές δε παίζουν μαζί δε τις σηκώνει.έχει και τα καλά της βέβαια.Δουλεύουν τα πάντα,απο ραδιόφωνο μέχρι βιντεοκλήση.Και φυσικά η διαφορά της φωτογραφικής και της λήψης βίντεο είναι τρομερή.όσο καλή δουλειά και να έχουν κάνει σε slim και CM σε αυτό το τομέα είναι πίσω ακόμα.

Δε βλέπω βέβαια να αντέχω πολύ ακόμα με τόσο lag,αλλά και η sb πλέον είναι κάπως βαριά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ημουν ικανοποιημενος με το κινητο και την σλιμ

ειπα για αλλαγη να περασω αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2268794

 

οποιος δεν βαριεται νομιζω οτι αξιζει τον κοπο

πιο γρηγορο και smooth δεν ηταν ποτε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Βαριόμουν προχθές και πέρασα την jw8+semaphore+ext4+1.2 o/c.Λοιπόν...το lag σε σχέση με την slim κάνει μπαμ,απο χιλιόμετρα,ενώ για multitasking ούτε λόγος!2 εφαρμογές δε παίζουν μαζί δε τις σηκώνει.έχει και τα καλά της βέβαια.Δουλεύουν τα πάντα,απο ραδιόφωνο μέχρι βιντεοκλήση.Και φυσικά η διαφορά της φωτογραφικής και της λήψης βίντεο είναι τρομερή.όσο καλή δουλειά και να έχουν κάνει σε slim και CM σε αυτό το τομέα είναι πίσω ακόμα.

Δε βλέπω βέβαια να αντέχω πολύ ακόμα με τόσο lag,αλλά και η sb πλέον είναι κάπως βαριά.

άμα δεν βαριέσαι ρίξε μια ματιά στις τροποποιήσεις του sgs που κάνω αναφορά για το supercharger, αξιζει τον κόπο να το δοκιμάσεις :)

επειδη δεν ημουν ικανοποιημενος με το κινητο και την σλιμ

ειπα για αλλαγη να περασω αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2268794

 

οποιος δεν βαριεται νομιζω οτι αξιζει τον κοπο

πιο γρηγορο και smooth δεν ηταν ποτε το κινητο

με όλες όσες βασίζονται σε cm είναι πολύ smooth :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν βαριέσαι ρίξε μια ματιά στις τροποποιήσεις του sgs που κάνω αναφορά για το supercharger, αξιζει τον κόπο να το δοκιμάσεις :)

 

με όλες όσες βασίζονται σε cm είναι πολύ smooth :)

 

δεν εχω δοκιμασει να μεινω με καμια cm

παρολα αυτα σε συγκριση με την slim το κινητο εχει περισσοτερη διαθεσιμη μνημη (φτανει μεχρι 110 μβ ελευθερα) και ειναι πιο γρηγορο στις αποκρισεις του.

Link to comment
Share on other sites

παίδες μια βοήθεια.αφου δε την πάλεψα με την jw8 ξαναφλάσαρα slim αλλά,δεν πιάνω σήμα και δεν μου γράφει το imei μου.έχω κρατήσει τον efs folder,μπορεί να μου θυμίσει κάποιος,πως και πού τον περνάμε;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος στις Ερωτήσεις/απαντήσεις [FAQ] γράφει τον τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...