Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εγω στην συσκευη οταν πληκτρολογω *#06# εχω ενα ΙΜΕΙ

 

ΠΕΙΡΑΖΕΙ????????

όχι, απλά εμφανίζει μόνο το πρώτο imei

Link to comment
Share on other sites

Ενα IMEI έχουν ,όπως υποδηλώνει και το αυτοκόλλητο.

ΟΛΑ τα Dual Sim έχουν 2 IMEI, τώρα γιατί το newman στη συσκευασία έχει ένα, είναι περίεργο

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα Dual Sim έχουν 2 IMEI, τώρα γιατί το newman στη συσκευασία έχει ένα, είναι περίεργο

 

Ένα IMEI έχει και στην συσκευασία και μέσα στο αυτοκόλλητο. Τα περισσότερα έχουν ένα, ειδικά τα νεότερα Android. Δύο IMEI έχουν μόνο όσα έχουν δύο φυσικές κεραίες και μπορούν ταυτόχρονα να πραγματοποιήσουν κλήσεις και από τις 2 κάρτες.

 

Έχω δει και κινητό με 2 IMEI που δεν μπορούσε να κάνει κλήσεις και από τις 2 κάρτες ταυτόχρονα, αλλά αυτό ήταν η εξαίρεση νομίζω. Δεν το έχω πολυπαρατηρήσει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Ένα IMEI έχει και στην συσκευασία και μέσα στο αυτοκόλλητο. Τα περισσότερα έχουν ένα, ειδικά τα νεότερα Android. Δύο IMEI έχουν μόνο όσα έχουν δύο φυσικές κεραίες και μπορούν ταυτόχρονα να πραγματοποιήσουν κλήσεις και από τις 2 κάρτες.

Έχω δει και κινητό με 2 IMEI που δεν μπορούσε να κάνει κλήσεις και από τις 2 κάρτες ταυτόχρονα, αλλά αυτό ήταν η εξαίρεση νομίζω. Δεν το έχω πολυπαρατηρήσει κιόλας.

Έχω ένα X825a , έχει 2 imei στο αυτοκόλλητο πισω από την μπαταρία και μου βγάζει και 2 imei όταν πατάω *#06#.

Δεν είναι Dual active. CPU MTK6575.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ένα IMEI έχει και στην συσκευασία και μέσα στο αυτοκόλλητο. Τα περισσότερα έχουν ένα, ειδικά τα νεότερα Android. Δύο IMEI έχουν μόνο όσα έχουν δύο φυσικές κεραίες και μπορούν ταυτόχρονα να πραγματοποιήσουν κλήσεις και από τις 2 κάρτες.

 

Έχω δει και κινητό με 2 IMEI που δεν μπορούσε να κάνει κλήσεις και από τις 2 κάρτες ταυτόχρονα, αλλά αυτό ήταν η εξαίρεση νομίζω. Δεν το έχω πολυπαρατηρήσει κιόλας.

 

Έχω ένα X825a , έχει 2 imei στο αυτοκόλλητο πισω από την μπαταρία και μου βγάζει και 2 imei όταν πατάω *#06#.

Δεν είναι Dual active. CPU MTK6575.

ΟΛΑ τα Dual Sim έχουν δυο IMEI, ξεχωριστά για κάθε υποδοχή SIM. Είναι λάθος να έχει ίδιο imei σε 2 SIM, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα Dual Sim έχουν δυο IMEI, ξεχωριστά για κάθε υποδοχή SIM. Είναι λάθος να έχει ίδιο imei σε 2 SIM, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.

 

Θεωρητικά ναι, είναι "λάθος". Όχι όμως πως δεν επιτρέπεται. Όλα τα Newman έχουν το ίδιο IMEI. Και τα ZTE V970 το ίδιο, όπως και δύο Star που έχω, κι ένα UMI X1, συν ένα Jiayu G3, αλλά κι ένα Lenovo P700i. Μιλάμε για 7 μοντέλα εδώ κι μόνο ένα παραπάνω (σε εμένα άγνωστο) βρέθηκε να έχει αντιστοίχως 2 IMEI. Οπότε το "όλα" που λες είναι αυτομάτως λάθος και μάλλον το ακριβώς αντίθετο ισχύει, δηλαδή αυτά με 2 ΙΜΕΙ είναι η εξαίρεση, λυπάμαι.

 

Όπως είπα, δύο IMEI βάζουν πλέον μόνο όταν μπορεί να πραγματοποιήσει κλήσεις και από τις 2 κάρτες ταυτόχρονα το κινητό. Και με ένα Google search το βρίσκεις αυτό και ποιά κινητά έχουν/δεν έχουν δύο IMEI, δεν είναι δα κι επιστήμη.

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

κι ένα βιντεάκι που βοηθά

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια καθώς και τον φίλο br 492. Με βοήθησε βέβαια και φίλος

σχετικός με αυτά. Να παραθέσω εδώ και την απάντηση ( άμεση ) που μου έστειλε το ETOTALK στο

πρόβλημά μου

 

MT6577 IMEI Fix instruction

 

 

100% working way to change the IMEI on mtk6577!

 

 

1. Download and Install Etotalk Tool V3.0 on your phone.

http://www.4shared.com/android/nBX9GUW3/EtotalkToolV3.html

2. Set, go.

3. Download and unzip IMEILastDigit.7z to your PC, which will help generate the desired IMEI. Run IMEILastDigit.exe, enter the first ten digits of your first having, for example 3573000100 + any four and get in the Good IMEI desired result.

http://www.4shared.com/archive/QhM245-T/IMEILastDigit.html

4. You can even check it out here . Changing any digit of the result he will be invalid.

5. Engineering menu => Engineering menu (MTC) => CDS Information => Radio Information => Phone 2 (or 1, depending on what the Simcoe will make changes, but it is better to take a second, non-native ) => After the "AT +" to put the English E, pops up:

6. Code: Select all

7. AT + EGMR = 1,7, "" and

8. AT + EGMR = 1,10, ""

 Select the "1.10" for setting the second Sims => Enter the IMEI between quotes from the program that generated it to us.

9. Click SEND AT COMMAND , see that no error occurred. " AT command is sent "

10. Demo:

11. Reboot and enjoy

 

You can use any IMEI , but, preferably , codes . In the example supplied with all the latest imei zeros. do not know what genius decided that the potential of the human brain activated by only 2-3%. But he was right, because the decision is sometimes arrives unexpectedly. Should I integrated flash player in firmware.

 

 

 

 

 

UPDATED : Still, I first discovered this method. Found similar . Only when using the analog, we could not enter the Engineering Bay. For this, we needed a mobile and uncle.

amazing that people are so shitty search. A pity, because all solutions are found for a long time before us.

 

All ROMs and firmware were produced by etotalk engineering team for days and night's hard work. So please do not distribute this instruction to share with anyone because the copyright is from us.

 

 

 

Θα ήθελα επίσης την βοήθεια του forum και στο εξής. Παρά το γεγονός ότι μου εγκατέστησαν

ελληνική γλώσσα στο menu , αν θέλω να γράψω ονόματα στις επαφές έχει μόνο αγγλικά.

Καμμία βοήθεια ( σε κατανοητά ελληνικά please γιατί στα τεχνικά θέματα δεν :wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Οτι σου εστειλαν ειναι ακριβως οτι σου ειπα εγω στα αγγλικα.

Τωρα για γλωσσα κατεβασε κατι με greek keyboard απο το google play και μετα πηγαινε στις ρυθμισεις και ενεργοποιησε τα ελληνικα απο την γλωσσα εισαγωγης.

Χαρηκα που βοηθησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

[...]

Θα ήθελα επίσης την βοήθεια του forum και στο εξής. Παρά το γεγονός ότι μου εγκατέστησαν

ελληνική γλώσσα στο menu , αν θέλω να γράψω ονόματα στις επαφές έχει μόνο αγγλικά.

Καμμία βοήθεια ( σε κατανοητά ελληνικά please γιατί στα τεχνικά θέματα δεν :wacko:

βάλε πληκτρολόγιο με ελληνικά, όπως smartkeyboardpro, swiftkey, touchpal, swype

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά επάνω για την μεγάλη βοήθεια που μου έδωσαν

 

θα κοιτάξω και την εγκατάσταση του ελληνικού πληκτρολογίου και τα ξαναλέμε:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

LewaOS :worry:με ελληνικο μενου εχει βγει ?????

όχι, δεν έχει μεταφράσει κανείς σε ελληνικά την lewaos

Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για Ρομ; έχω gomers, βρήκα και μια αλλη αλλά δε μπόρεσα να τη κατεβασω γιατί το site είναι κινεζικό και το google translate δε το μεταφράζει.
Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για Ρομ; έχω gomers, βρήκα και μια αλλη αλλά δε μπόρεσα να τη κατεβασω γιατί το site είναι κινεζικό και το google translate δε το μεταφράζει.

Ποια άλλη βρήκες; Μήπως εννοείς την lewaos? γράψε το site να δω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?p=733354 εδώ είδα οτι γράφει για Ρομ και με υποστήριξη αγγλικών.
lol, Καταρχάς δεν ειναι κινέζικα, ρώσικα είναι:p

Oi ROM έιναι στο Стабильные и часто используемые прошивки. Οι πρώτες είναι σταθερες, οι δεύτερες πειραματικές

Δεν βλέπω κάτι χρήσιμο πάντως, πέρα απ την N1V1.0.9_EN που απ ότι κατάλαβα ειναι του gommers απ το xda

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο xda οτι κανουν σιγα σιγα port αλλες ρομ για το Ν1 ωστε να αποκτησει κι αυτο Jelly Bean

 

Για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο xda οτι κανουν σιγα σιγα port αλλες ρομ για το Ν1 ωστε να αποκτησει κι αυτο Jelly Bean

 

Για να δουμε!

Δεν θα δούμε πλήρως λειτουργική μάλλον. Βοήθησα κι εγώ τα παιδια κει, αλλά οι κάμερες δεν δουλεύουν. Και δεν ξέρουμε τι καμερα έχει για να βρούμε πιθανό jelly bean driver.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δούμε πλήρως λειτουργική μάλλον. Βοήθησα κι εγώ τα παιδια κει, αλλά οι κάμερες δεν δουλεύουν. Και δεν ξέρουμε τι καμερα έχει για να βρούμε πιθανό jelly bean driver.

 

του G3 δεν ταιριαζει? εχει την καλυτερη 8αρα που εχω δει σε κινεζικο, αρα φανταζομαι οτι θα ναι ιδιος αισθητηρας με καποιο καλο κινεζικο.

 

απο το G2 ας πουμε θα ειναι σιγουρα διαφορετικο μιας και το καλο g2 εχει μεν 8αρα αλλα πολυ κατωτερης ποιοτητας.

 

δε μπορει, καποιο θα ταιριαζει

Link to comment
Share on other sites

του G3 δεν ταιριαζει? εχει την καλυτερη 8αρα που εχω δει σε κινεζικο, αρα φανταζομαι οτι θα ναι ιδιος αισθητηρας με καποιο καλο κινεζικο.

 

απο το G2 ας πουμε θα ειναι σιγουρα διαφορετικο μιας και το καλο g2 εχει μεν 8αρα αλλα πολυ κατωτερης ποιοτητας.

 

δε μπορει, καποιο θα ταιριαζει

Το G2 έχει 5άρα interpolated στα 8ΜΡ. Το G3 δεν έχω ιδέα τι κάμερα έχει, αλλά θα δοκιμάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...