Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια, απλα μη με αναγκασεις να γραψω στο thread μου οτι η ευθύνη ειναι δική σας και οτι δεν ευθύνομαι για ότι γινει... :D:D:D

Εγω εφόσον εχω το note 2 δεν υπάρχει περίπτωση να ανεβασω κατι που μπορει έστω και 1% να υπάρξει προβλημα, (ποτέ μη λες ποτέ) δεν ειμαι ομως και ο τέλειος γιατι δεν υπάρχει τέλειος...

 

Εννοειται αυτο, γι αυτο αγαπαμε android, γιατι σε καθε mod σφιγγεται η καρδια μην γινει η ξερη κ σεταρουμε απο την αρχη παλι... νιωθεις χακερ αν ολα πανε καλα... χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν τα φλασαρισματα και τις μοντιες μεχρι ξημερωματα δεν εχει..Keep flashing :p

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε καμια βοηθεια ομως γιατι με το deodexed εγινε ξερη.... :confused:

 

Πήγαινε στο system/app με ενα root explorer και διεγραψε τα αρχεια: SecContact.odex, SecMms.odex και το SecPhone.odex και κανε επανεκκίνηση...

Και μετα πες μας αν δουλεψαν..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system/app με ενα root explorer και διεγραψε τα αρχεια: SecContact.odex, SecMms.odex και το SecPhone.odex και κανε επανεκκίνηση...

Και μετα πες μας αν δουλεψαν..

 

Ναι, μου τα εσβησε κ απο το τηλεφωνο... τωρα πραγματικα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο....:banghead::banghead:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου τα εσβησε κ απο το τηλεφωνο... τωρα πραγματικα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο....:banghead::banghead:

 

Τι εννοεις σου τα έσβησε; ποια ρομ εχεις; και στο system/app εσβησες εσυ αυτα που σου ειπα;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σου τα έσβησε; ποια ρομ εχεις; και στο system/app εσβησες εσυ αυτα που σου ειπα;

 

Την amnosperum... ναι, αυτα που μου ειπες εσβησα μονο

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε καμια βοηθεια ομως γιατι με το deodexed εγινε ξερη.... :confused:

 

Μόλις το έκανα και εγώ και δουλεύουν όλα!

Το άφησες να μπουτάρει μόνο του (κάνει κάνα πεντάλεπτο) ή το είδες πολύ ώρα στο Samsung logo και πάτησες να κάνει επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και εγώ και δουλεύουν όλα!

Το άφησες να μπουτάρει μόνο του (κάνει κάνα πεντάλεπτο) ή το είδες πολύ ώρα στο Samsung logo και πάτησες να κάνει επανεκκίνηση;

 

Οχι, μπουταρισε κανονικα το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Την amnosperum... ναι, αυτα που μου ειπες εσβησα μονο

 

Ξανα περνα αν θες το μοντ που εχω φτιάξει με το dialer και πες αν μπορεις να παρεις τηλέφωνο.. Για τα μηνύματα θα σου πω μετα τι θα κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Ξανα περνα αν θες το μοντ που εχω φτιάξει με το dialer και πες αν μπορεις να παρεις τηλέφωνο.. Για τα μηνύματα θα σου πω μετα τι θα κανεις..

 

Σταύρο ανέβασα τα τρία apk της AmnoSferum μαζί με το odex αρχείο.

Αν νομίζεις πως μπορούν να βοηθήσουν.

http://db.tt/mHlxdYTC

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο ανέβασα τα τρία apk της AmnoSferum μαζί με το odex αρχείο.

Αν νομίζεις πως μπορούν να βοηθήσουν.

http://db.tt/mHlxdYTC

 

Δεν εχω pc να τα φτιαξω σε ζιπ

@Στεφανε αν δεν βρεις λυση κατεβασε τα αρχεία του Παναγιώτη και περασε τα στο system/app με root explorer και δωσε τα δικαιώματα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω pc να τα φτιαξω σε ζιπ

@Στεφανε αν δεν βρεις λυση κατεβασε τα αρχεία του Παναγιώτη και περασε τα στο system/app με root explorer και δωσε τα δικαιώματα....

 

Παιδια, ξαναπερασα την ρομ γιατι εφυγα για δουλεια, τουλαχιστον να εχω τηλεφωνο... θα το ψαξω το μεσημερι κ θα σας ξαναενοχλησω... thanks guys!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε την κίνηση να δοκιμάσεις wanam η Revolution HD κι εγω απο βδομαδα θα σου φτιαξω το θεμα της amnosferum για ολες τις ρομς....

 

Φιλτατε το κραταω αυτο! Εχω την προτελευταια BobCat και ειμαι πληρως ευχαριστημενος οποτε δεν την εχω αλλαξει (εχω ψιλοβαρεθει πλεον τα φλασαρισματα) και το μονο που ζηλευω απο την amnosferum ειναι το θεμα της. Αν το κανεις port πραγματικα μενω σε bobcat μεχρι την ελευση της 4.2 :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε το κραταω αυτο! Εχω την προτελευταια BobCat και ειμαι πληρως ευχαριστημενος οποτε δεν την εχω αλλαξει (εχω ψιλοβαρεθει πλεον τα φλασαρισματα) και το μονο που ζηλευω απο την amnosferum ειναι το θεμα της. Αν το κανεις port πραγματικα μενω σε bobcat μεχρι την ελευση της 4.2 :lol:

 

Εγινε, θα το κοιτάξω απο βδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, θα το κοιτάξω απο βδομαδα..

 

Φίλε το θέμα σου μπαίνει σε wanam κανονικά έτσι ;

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το θέμα σου μπαίνει σε wanam κανονικά έτσι ;

Sent from my note2

 

Το θεμα μου μπορεις να το βαλεις σε οποιαδήποτε 4.1.2...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου μπορεις να το βαλεις σε οποιαδήποτε 4.1.2...

 

Σταυρο, πες μου λιγο... αν θελω να σβησω καποιες εφαρμογες συστηματος, σβηνω και τα αντιστοιχα odex files τους?? Ή μονο τα κανονικα αρχεια??

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, πες μου λιγο... αν θελω να σβησω καποιες εφαρμογες συστηματος, σβηνω και τα αντιστοιχα odex files τους?? Ή μονο τα κανονικα αρχεια??

 

Αν διαγράψεις εφαρμογές με το titanium ισως αυτόματα διαγραφούν και τα odex... Κανονικά πρεπει και τα δυο να διαγράψεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψεις εφαρμογές με το titanium ισως αυτόματα διαγραφούν και τα odex... Κανονικά πρεπει και τα δυο να διαγράψεις..

 

Οκ, παντως την δευτερη φορα που περασα το mod, εγινε η δουλεια...

 

Edit: τελικα τα εκανα παλι ολα απο την αρχη... εγινε και odexed η rom, χωρις κανενα προβλημα... ενταξει, πεταει το note... ολα γινονται αστραπιαια...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παλι η καρτα μνημης εκανε τα τρελα της.. ενταξει μ εκανε το γνωστο ξαφνικα να μη τις αποθηκευει στη καρτα αλλα εστρωνε με τη διαδικασια απτις ρυμισεις.. σημερα ξεκινησε να μη μ τις δειχνεις αυτες π ειχα στην καρτα απτη καμερα.. λεω θα κανω μια επανελινηση.. και...... σβηστηκαν ολες ως δια μαγειας... δε τις ειχα αποθηκευσει αλλα ευτυχως αρκετες ειχαν συχχρονιστει στο fb και δε τις εχασα ολες.. το παραξενο ειναι οτι σβηστηκαν μονο οι φωτο απτην καμερα π ηταν στημ καρτα ολα τα υπολοιπα υπαρχουν... παιδια θελω μια ακομα βοηθεια θελω να μ πειτε ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να διορθωνει αυτοματα τις φωτο ειχα βρει ενα αλλα δε μπορω να το βρω τωρα μ τις διορθωνε πολυ καλα κ εδειχνε πως ηταν πριν κ μετα η φωτο δε θυμαμαι πως το λενε.. εχω κατεβασει 4 με 5 αλλα δε μαρεσουν ουτε το pixlr ex μ κανει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Για όποιον βαρέθηκε το στοκ theme πληκτρολόγιο...:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41620682

 

Φλασάρετε από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Για τους "υποψήφιους" Motomoto00...

 

Theme Kitchen...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281176

 

Δοκιμασμένο σε WanamLite η οποία έγινε pandritsWanamLite.:D

 

Εννοείται πως όποιος το δοκιμάσει να πάρει ένα nandroid πριν. :)

 

Παρακαλώ τους mods να ενώσουν τα μηνύματα (δεν μπόρεσα να βάλω screen shot με τροποποίηση).

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να φτιαξω τον ηχο εισερχομενης κλησης που ξεκιναει σιγα κ μετα δυναμονη;ειμαι με CF-Αuto-Root δηλ με τον απλο τροπο.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να φτιαξω τον ηχο εισερχομενης κλησης που ξεκιναει σιγα κ μετα δυναμονη;ειμαι με CF-Αuto-Root δηλ με τον απλο τροπο.

 

Αυτη την επιλογη την εχουν οι περισσοτερες custom roms... το εχουν βγαλεμνο το increasing ringtone... ποια rom φορας??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...