Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω να βαλω perseous μπορειτε να δωσετε λινκ γιατι δε ξερω ποιο πρεπει ακριβως? Με wipe τον περναω?αα κ κατι αλλο ειδα οτι καποια παιδια αλλαζουν τις ρυθμισεις του που πηγαινουν να τις αλλαξουν ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθαρισμό δεδομένων ?

 

Δηλαδή ?

 

Και πως γίνεται ?

 

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη εννοείται... :what:

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Διαχειριστής Εφαρμογών, πάτα στην καρτέλα "Όλα", βρες την εφαρμογή Email και αφού πατήσεις πάνω της κάνε "Εκκαθάριση δεδομένων".

Θα χρειαστεί μετά να περάσεις πάλι τον/ους λογαριασμό/ούς email που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμό δεδομένων ?

 

Δηλαδή ?

 

Και πως γίνεται ?

 

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη εννοείται... :what:

 

Ρυθμισεις/Διαχείριση εφαρμογών/Ολα, βρίσκεις την εφαρμογή και πατας εκκαθάριση δεδομένων

 

Edit: Με προλαβε ο Superuser

 

Παιδια θελω να βαλω perseous μπορειτε να δωσετε λινκ γιατι δε ξερω ποιο πρεπει ακριβως? Με wipe τον περναω?αα κ κατι αλλο ειδα οτι καποια παιδια αλλαζουν τις ρυθμισεις του που πηγαινουν να τις αλλαξουν ?

 

Κανεις wipe cache & dalvik και την περνας κανονικα..

Οταν ανοιξει το τηλέφωνο θα δεις μια καινούρια εφαρμογή Stweaks, απο εκει κανεις οτι ρυθμίσεις θέλεις..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ αμφότερους, κύριοι...

 

:D

 

Δυστυχώς και μετά την εκκαθάριση δεδομένων μου έκανε πάλι το ίδιο...

 

κλικ στη φωτογραφία

http://s17.postimg.org/40r1sayy3/2013_05_15_19_49_02.jpg

 

Δε με πειράζει βέβαια γιατί όπως προείπα, έχω συνηθίσει πρώτα να πηγαίνω στις φωτογραφίες και να κάνω την επισύναψη από κει και μετά να συνεχίζω στη δημιουργία του email... ;)

 

Ήθελα βέβαια να βρούμε μια λύση για τον Κωνσταντίνο μιας κι εγώ τον προέτρεψα να κάνει root με άμεση συνέπεια του εν λόγω προβλήματος...

 

:whistle:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειχα πει κ γω απτο ωμεγα files εβαλα αυτο μετο cwm η κατι τετοιο αλλα οπως κ να χει σε ευχαριστω μοτοοοο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δε με πειράζει βέβαια γιατί όπως προείπα, έχω συνηθίσει πρώτα να πηγαίνω στις φωτογραφίες και να κάνω την επισύναψη από κει και μετά να συνεχίζω στη δημιουργία του email... ;)

 

Ήθελα βέβαια να βρούμε μια λύση για τον Κωνσταντίνο μιας κι εγώ τον προέτρεψα να κάνει root με άμεση συνέπεια του εν λόγω προβλήματος...

 

:whistle:

 

Μου φαίνεται περίεργο να δημιούργησε αυτό το πρόβλημα το Root.

Όπως είπα και το δικό μου είναι με Root αλλά με αλλαγμένο Kernel.

 

Με ποιο Firmware παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα;

Εγώ φοράω το XXDMB2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δουλεύει κανονικα η επισύναψη..

Εχω όμως ένα άλλο πρόβλημα, δεν μου ανοιγει η εφαρμογή Stweaks μου γράφει please wait και δεν κανει κατι αλλο, μπορει να το ελέγξει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δουλεύει κανονικα η επισύναψη..

Εχω όμως ένα άλλο πρόβλημα, δεν μου ανοιγει η εφαρμογή Stweaks, μπορει να το ελέγξει καποιος;;

 

Σταυρο θελει λιγη ωρα να κανει load (τουλαχιστον στη bobcat που εχω).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο θελει λιγη ωρα να κανει load (τουλαχιστον στη bobcat που εχω).

 

Περιμενω περίπου 11 λεπτα....

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω περίπου 11 λεπτα....

 

Χμμμ οχι τοσο πολυ ομολογουμενως...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μία επανεκκίνηση στο κινητό σας.

Κάτι θυμάμαι να μου είχε κάνει και εμένα το STweaks στην αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δουλεύει κανονικα η επισύναψη..

Εχω όμως ένα άλλο πρόβλημα, δεν μου ανοιγει η εφαρμογή Stweaks μου γράφει please wait και δεν κανει κατι αλλο, μπορει να το ελέγξει καποιος;

 

Φιλε, μια ερωτηση τωρα που σε βρηκα... το θεμα σου στο νημα του note2 στο xda ειναι μονο για omega rom??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, μια ερωτηση τωρα που σε βρηκα... το θεμα σου στο νημα του note2 στο xda ειναι μονο για omega rom??

 

Όχι. Είναι για όλες τις deodexed roms. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο να δημιούργησε αυτό το πρόβλημα το Root.

Όπως είπα και το δικό μου είναι με Root αλλά με αλλαγμένο Kernel.

 

Με ποιο Firmware παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα;

Εγώ φοράω το XXDMB2.

 

Ο Kernel που φοράει είναι αυτός

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μία επανεκκίνηση στο κινητό σας.

Κάτι θυμάμαι να μου είχε κάνει και εμένα το STweaks στην αρχή.

 

Εκανα 2 φορες επανεκκινηση και μια φορα εκαθαριση δεδομενων..

Τελος παντων, οταν ελεγε Please Wait εγω πατησα το home και το ανοιξα μετα απο κανα 10 λεπτο και μπηκε εμεσως μεσα...

 

Α οκ... γιατι ο τιτλος γραφει for omega rom και σκαλωσα... thanks.....

 

Απλά στηρίζουμε ο ενας Ελληνας τον αλλον και ειμαι στο Omega team....

Link to comment
Share on other sites

Α οκ... γιατι ο τιτλος γραφει for omega rom και σκαλωσα... thanks.....

 

Δουλεύει και σε odex ,τουλάχιστον σε έμενα δεν είχε κάποιο πρόβλημα όταν ήμουν με stock.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια, το εβαλα σε phoenix rom... μια χαρα.. τελειο.. το ειχα και στο s3, σταθερη αξια ο φιλος μας... δεν μου λετε, οσοι ειστε με perseus kernel, ποση free ram εχετε περιπου με fb, tapatalk, browser και μερικες ακομη εφαρμογες να τρεχουν μαζι?? Ειμαι λιγο psycho με την μνημη και το ψαχνω πολυ το θεμα... :D
Link to comment
Share on other sites

Ο Kernel που φοράει είναι αυτός

 

Επομένως φοράς το Ελληνικό Firmware και εσύ.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις Kernel και να βάλεις τον Perseus με Mobile Odin για να δούμε αν θα λυθεί το πρόβλημα και μετά αν θέλεις περνάς πάλι τον Stock.

 

Οκ παιδια, το εβαλα σε phoenix rom... μια χαρα.. τελειο.. το ειχα και στο s3, σταθερη αξια ο φιλος μας... δεν μου λετε, οσοι ειστε με perseus kernel, ποση free ram εχετε περιπου με fb, tapatalk, browser και μερικες ακομη εφαρμογες να τρεχουν μαζι?? Ειμαι λιγο psycho με την μνημη και το ψαχνω πολυ το θεμα... :D

 

Αν θες να έχεις αρκετή διαθέσιμη μνήμη βάλε Greenify ή/και Autostarts για να σταματήσεις τις εφαρμογές να ανοίγουν από μόνες τους.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια, το εβαλα σε phoenix rom... μια χαρα.. τελειο.. το ειχα και στο s3, σταθερη αξια ο φιλος μας... δεν μου λετε, οσοι ειστε με perseus kernel, ποση free ram εχετε περιπου με fb, tapatalk, browser και μερικες ακομη εφαρμογες να τρεχουν μαζι?? Ειμαι λιγο psycho με την μνημη και το ψαχνω πολυ το θεμα... :D

 

Σε καταλαβαίνω γιατί είχα για κανα μήνα το S3 της γυναίκας μου και μόλις έπεφτε στο 100 σερνόταν το σύμπαν! :p

Μην την κοιτάς καθόλου εδώ και μην πειράξεις τίποτα για κλείνεις εφαρμογές που καταναλώνουν μνήμη. ..την κάνει άψογα και μόνο του τη δουλειά το θηρίο! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω γιατί είχα για κανα μήνα το S3 της γυναίκας μου και μόλις έπεφτε στο 100 σερνόταν το σύμπαν! :p

Μην την κοιτάς καθόλου εδώ και μην πειράξεις τίποτα για κλείνεις εφαρμογές που καταναλώνουν μνήμη. ..την κάνει άψογα και μόνο του τη δουλειά το θηρίο! :D

 

Να φανταστεις το s3 το ειχα φουλ agressive στην μνημη, ειχα παντα 250-350 free ram, αλλα δεν ειχα το multitasking που εχει το note σε καμια περιπτωση... εδω κ μετα απο μια ωρα να πας στην προηγουμενη εφαρμογη, την εχει ανοιχτη, δεν καταλαβαινει τιποτα... η αληθεια ειναι οτι αυτο που μου εστειλες φωτογραφια δειχνει τελειως διαφορετικα νουμερα απο τον διαχειριστη εφαρμογων μεσα απο τις ρυθμισεις...

 

Επομένως φοράς το Ελληνικό Firmware και εσύ.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις Kernel και να βάλεις τον Perseus με Mobile Odin για να δούμε αν θα λυθεί το πρόβλημα και μετά αν θέλεις περνάς πάλι τον Stock.

 

 

 

Αν θες να έχεις αρκετή διαθέσιμη μνήμη βάλε Greenify ή/και Autostarts για να σταματήσεις τις εφαρμογές να ανοίγουν από μόνες τους.

 

Ναι, το greenify ειναι αψογο φιλε, απλα δεν ξερω κατα ποσο χρειαζεται στο θηριο... :D

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Επομένως φοράς το Ελληνικό Firmware και εσύ.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις Kernel και να βάλεις τον Perseus με Mobile Odin για να δούμε αν θα λυθεί το πρόβλημα και μετά αν θέλεις περνάς πάλι τον Stock.

 

Σκέφτομαι να κάνω unroot και reset στη συσκευή και να την στήσω απο την αρχή. Πρέπει να κάνω unroot και μετά reset ή αν κάνω επευθείας reset γίνεται και unroot αυτόματα?

 

Φοβάμαι ότι το πρόβλημα του συνημμένου στο email μπορεί να οφείλεται στο οτι μπορεί να απεγκατέστησα μαζί με τη σαβούρα και τίποτα χρήσιμο. Υπάρχει αλήθεια κάποια λίστα με τη σαβούρα της samsung που συστήνεται για πέταμα?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω unroot και reset στη συσκευή και να την στήσω απο την αρχή. Πρέπει να κάνω unroot και μετά reset ή αν κάνω επευθείας reset γίνεται και unroot αυτόματα?

 

Φοβάμαι ότι το πρόβλημα του συνημμένου στο email μπορεί να οφείλεται στο οτι μπορεί να απεγκατέστησα μαζί με τη σαβούρα και τίποτα χρήσιμο. Υπάρχει αλήθεια κάποια λίστα με τη σαβούρα της samsung που συστήνεται για πέταμα?

 

Κανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.. Θα γινει το τηλέφωνο όπως το αγορασες απλα το ροοτ θα παραμείνει...

 

Edit: προσπάθησε να περασεις αυτο με εναν root explorer στο system/app, μηπως αλλαξει κατι..

 

http://db.tt/KN0ehTV5

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι το πρόβλημα του συνημμένου στο email μπορεί να οφείλεται στο οτι μπορεί να απεγκατέστησα μαζί με τη σαβούρα και τίποτα χρήσιμο. Υπάρχει αλήθεια κάποια λίστα με τη σαβούρα της samsung που συστήνεται για πέταμα?

 

Εδώ είναι μια λίστα.

Γράφει SGS2 αλλά βασικά είναι σχεδόν τα ίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...