Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Akis Καλημέρα! Σήμερα ή αυριοθα κάνω την απόπειρα να περάσω την ρομ χωρίς data Wipe....Τι πιθανότητες έχω να δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα !:rolleyes:Αυτο το "Αρμανι" πολυ μου αρεσε βρε παιδι μου :p

 

Ρε, μην κοροιδεύεις, είναι πολύ "καθαρή" γραμματοσειρά. Τις άλλες θα τις πετάξω γιατί το Samsungsans.apk έγινε 16mb.

Καλημέρα! :)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Πιο ευανάγνωστη γραμματοσειρά θεωρώ την Armani.

 

Κι εμενα μ αρεσει καλυτερα απο τη συστημικη. Ευχαριστω. Επιτελους το κινητο εγινε classy :D:D. Οποια αλλη προταση ilmas, ευπροσδεκτη.

Edit: Μολις την εβαλα και στο νοτε4. Λογω της καλυτερης οθονης, το font δειχνει ακομα καλυτερα!!!

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μ αρεσει καλυτερα απο τη συστημικη. Ευχαριστω. Επιτελους το κινητο εγινε classy :D:D. Οποια αλλη προταση ilmas, ευπροσδεκτη.

Edit: Μολις την εβαλα και στο νοτε4. Λογω της καλυτερης οθονης, το font δειχνει ακομα καλυτερα!!!

 

Και έχει και άρωμα Μυκόνου! :p

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα χρήσης, το μόνο πρόβλημα είναι στα μηνύματα που δε φαίνεται η "Διαγραφή" (πατώντας πάνω δεξιά, όμως, διαγράφονται).

 

Το προβλημα αυτο το εχω κι εγω.Το κουμπι ειναι εκει αλλα απο οτι καταλαβα ειναι στο ιδιο χρωμα με το θεμα των μηνυματων(αν καταλαβαινεις τι εννοω) και γι αυτο δεν φαινεται.Επρεπε να ηταν μαυρα τα γραμματα πχ κι οχι το ασπρο.

Παντως σημερα ουτε εμενα το εκανε ακομα αυτο με τα πολλαπλα :P

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σαν apk θελει να πει. Αλλο ξεχωριστα σαν γραμματοσειρα .Εννοει το apk που τις περιεχει ολες στο system:D Πρεπει να το "Kουρευει" το ρομ ο Ιλμας τον ενοχλει το 16 Mb ωχ-ωχ:p Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Κωστα σαν apk θελει να πει. Αλλο ξεχωριστα σαν γραμματοσειρα .Εννοει το apk που τις περιεχει ολες στο system:D Πρεπει να το "Kουρευει" το ρομ ο Ιλμας τον ενοχλει το 16 Mb ωχ-ωχ:p

Μου πέφτει βαρύ... :lol:

Δε με ενοχλεί το 16 mb αλλά το ότι υπάρχουν 300+ γραμματοσειρές, κάποιες είναι πολύ όμορφες αλλά ελάχιστες υποστηρίζουν ελληνικά, γι΄ αυτό τις έβγαλα και κράτησα λίγες (μήπως βαρεθώ την armani).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία η αρμανι αλλά δεν μπορώ να αποχωριστώ την Samsung sans (μέγεθος γραμματοσειράς μεσαίο)....θεωρώ ότι είναι η πιο ξεκούραστη για ανάγνωση

Δε θα στο συγχωρήσω ποτέ αυτό, Κωνσταντίνε... :p

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

o S planner ειναι μονο widget?Aσε που δε μπορω να επεξεργαστω καμια μερα.Μου εχει λαγκαρει 2 φορες το κινητο μεχρι τωρα.Απο θεμα μπαταριας δε βλεπω καμια διαφορα(πρεπει ομως να αλλαξω τη μπαταρια μου ειναι η αληθεια).Απο ταχυτητα ειναι παρα πολυ καλο.Χμμμ αν βρω κατι αλλο θα το ξαναναφερω.

Αυτο με το edge στο πλαι ειναι πολυ χρησιμο :up:

Link to comment
Share on other sites

o S planner ειναι μονο widget?Aσε που δε μπορω να επεξεργαστω καμια μερα.Μου εχει λαγκαρει 2 φορες το κινητο μεχρι τωρα.Απο θεμα μπαταριας δε βλεπω καμια διαφορα(πρεπει ομως να αλλαξω τη μπαταρια μου ειναι η αληθεια).Απο ταχυτητα ειναι παρα πολυ καλο.Χμμμ αν βρω κατι αλλο θα το ξαναναφερω.

Αυτο με το edge στο πλαι ειναι πολυ χρησιμο :up:

 

 

Ειπαμε αυτο το ρομ ανεβηκε καθαρα προς S7 style (οσο μπορουμε) γιατι μας δημιουργησε ψυχολογικα προβληματα το S7 μολις το πιασαμε στα χερια μας:lol::lol::lol:

Πρεπει να αλλαξεις μπαταρια γιατι θα εχεις προβλημα.Σβησιματα ξαφνικα , μια εφαρμογη που απαιτει ισχυ θα στο παγωνει κτλ.Αλλαξτε μπαταριες στα κινητα σας για να μην καψετε την πλακετα.

Τι εννοεις εχει λαγκαρει δυο φορες και που ?

πατα υπογραφη και πηγαινε κατω κατω για το splanner .Καποια στιγμη θα την ξαναανεβασω με αυτο μεσα:p

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αυτο το ρομ ανεβηκε καθαρα προς S7 style (οσο μπορουμε) γιατι μας δημιουργησε ψυχολογικα προβληματα το S7 μολις το πιασαμε στα χερια μας:lol::lol::lol:

Πρεπει να αλλαξεις μπαταρια γιατι θα εχεις προβλημα.Σβησιματα ξαφνικα , μια εφαρμογη που απαιτει ισχυ θα στο παγωνει κτλ.Αλλαξτε μπαταριες στα κινητα σας για να μην καψετε την πλακετα.

Τι εννοεις εχει λαγκαρει δυο φορες και που ?

πατα υπογραφη και πηγαινε κατω κατω για το splanner .Καποια στιγμη θα την ξαναανεβασω με αυτο μεσα:p

 

Ναι πρεπει και θα ειναι η 2η που αλλαζω σε λιγοτερο απο ενα 6μηνο.Μαλλον αυτη που αλλαξα ηταν καραμουφα.Μου κολλησε τη πρωτη φορα που πηγα να στησω το κινητο οταν εβαζα τα mail.Και μια ακομα οταν μιλουσα στο τηλεφωνο σημερα.Επισης κανα 2 φορες μου εγραψε οτι το touchwize της αρχικης σταματησε να λειτουργει.Ακομα δεν δοκιμασa το 3g μαλλον το απογευμα γιατι σπιτι δεν εχω καλο σημα.

Το εκανα το S planner thaaaanks

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει και θα ειναι η 2η που αλλαζω σε λιγοτερο απο ενα 6μηνο.Μαλλον αυτη που αλλαξα τωρα ηταν καραμουφα.Μου κολλησε τη πρωτη φορα που πηγα να στησω το κινητο οταν εβαζα τα mail.Και μια ακομα οταν μιλουσα στο τηλεφωνο σημερα.Επισης κανα 2 φορες μου εγραψε οτι το touchwize της αρχικης σταματησε να λειτουργει.Ακομα δεν δοκιμασω το 3g μαλλον το απογευμα γιατι σπιτι δεν εχω καλο σημα

 

Φταινε τα google-service Εαν υπαρξουν fc τα οποια θα τα κανει μια-δυο φορες και θα σταματησουν.Πατς -μοντεμ απο το δικτυο 3G - ITALY για καλυτερο σημα και γιαυτους που δεν εχουν μοντεμ λογο κακου φλασαρισματος(φλας μεσο recovery)---->> https://mega.nz/#!aUxx0RLR!7IpBA-9AFgWYFK32vLtqEXDvSdqpJOmuOhpzph2ZA08

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο ακιςς. Οι (λιγοι) λοξυγγες που ειχα με την προ-προηγουμενη ρομ του ακιςς εξαφανιστηκαν μολις αλλαξα την 3ετη μπαταρια του νοτε2. Επειδη δεν υπαρχει τροπος να σιγουρευτει κανει οτι παιρνει γνησια μπαταρια (εκτος κι αν παει στη σμαρτεκ και την πληρωσει 3πλη τιμη), να γραψω οτι την πηρα απο το electroholic, το οποιο το ηξερα απο προηγουμενες αξιοπιστες αγορες. Στα 8.5€ η μπαταρια εκτος απο χαμηλη τιμη αποδειχτηκε οτι ειναι αυθεντικη, αφου 3 μηνες τωρα μου βγαζει συνεχη 7ωρα sot.

Απ οτι μπακαλιστικα καταλαβα η ρομ τις "δυσκολες" στιγμες "τραβαει" στιγμιαια αρκετη ποσοτητα ρευματος, κι αν η μπαταρια δεν μπορει να το προσφερει ακαριαια εμφανιζονται κολληματα ή μικροκαθυστερησεις.

Ετσι ενω τηνη παλια μου μπαταρια 3 εφαρμογες καλιμπραρισματος την εδειχναν υγιη, στην πραγματικοτητα προσεφερε την ενεργεια της πιο "αργα". Ενω η καινουργια μπαταρια πρεπει να την δινει πιο αμεσα, αφου δεν εχει καθολου λοξυγγες.

Δοκιμασα την παλια μπαταρια στο στοκ νοτε2 της γυναικας μου κι εχει μια χαρα αποδοση. 4ωρες sot, και η συνηθης laggy συμπεριφορα της στοκ 4.4.2.

Οσοι λοιπον εχετε lags, αλλαξτε πρωτα την μπαταρια πριν κανετε resets και επαναφλασαρισματα.

Αν ο mod θεωρει το ποστ διαφημιστικο, ας το διαγραψει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της rom με clean flash από την προηγούμενη του Άκη είχα πολλά Fc στην πρώτη είσοδο. Από κει και πέρα δουλεύει άψογα!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το κλασικο (μου) προβλημα με το 3g παραμενει.Αυτη τη φορα κολλησε για τα καλα ενω ημουν εξω και δεν ελεγε να ανοιξει.Τελικα το ανοιξα σπιτι (ειχε χασει ολους τους κωδικους whatsapp,viber,insta κλπ) αφου το εβαλα στη φορτιση μιας και (παλι) η μπαταρια απο 52% οταν την εβγαλα και την ξαναεβαλα επεσε στο 4%.Καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω;

Να πω κιολας μια που αναφερθηκε και πανω οτι θα αλλαξω μπαταρια μιας και αυτη δειχνει να φουσκωσε.Βεβαια οταν το εκανα και με την προηγουμενη νομιζω πως δε βοηθησε σε κατι.

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Το Νοτε σου εχει γεμισει σκουπιδια απο αρχεια παλια και εχει παντου και στην μνημη συσκευης και στην καρτα μνημης.Κανε τα παντα φορματ.Περνα την official FNL1 με odin χωρις να ειναι μεσα η καρτα μνημης και μετα root..Στην συνεχεια βαλε ενα απο τα πορτ που ανεβαζουμε εδω η απο το xda και εισαι κομπλε.Αυτα για θεματα software . Τωρα ...hardware.αγορασε απο το σκρουντζ μια μπαταρια ξεκινανε απο 9 ευρω.Ετσι θα βοηθησεις την μητρικη να ανασανει περνοντας απο την μπαταρια σωστο ρευμα . επισης κοιτα φορτιστη και καλωδιο γιατι μπορει και αυτα να εχουν αναλωθει και να μην κανουν σωστη φορτιση.Με μικρο κοστος αλλα περισσοτερο χρονο αφου τα κανεις θα εισαι μετα ομορφοπαιδο. Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Το Νοτε σου εχει γεμισει σκουπιδια απο αρχεια παλια και εχει παντου και στην μνημη συσκευης και στην καρτα μνημης.Κανε τα παντα φορματ.Περνα την official FNL1 με odin χωρις να ειναι μεσα η καρτα μνημης και μετα root..Στην συνεχεια βαλε ενα απο τα πορτ που ανεβαζουμε εδω η απο το xda και εισαι κομπλε.Αυτα για θεματα software . Τωρα ...hardware.αγορασε απο το σκρουντζ μια μπαταρια ξεκινανε απο 9 ευρω.Ετσι θα βοηθησεις την μητρικη να ανασανει περνοντας απο την μπαταρια σωστο ρευμα . επισης κοιτα φορτιστη και καλωδιο γιατι μπορει και αυτα να εχουν αναλωθει και να μην κανουν σωστη φορτιση.Με μικρο κοστος αλλα περισσοτερο χρονο αφου τα κανεις θα εισαι μετα ομορφοπαιδο.

 

Θα κανω και αυτο και να δουμε τι θα γινει.Χιλια ευχαριστω Ακη ελπιζω να γινει η δουλεια

Αν και το φλασαρισμα το εκανα με αλλη καρτα sd που εχω τις rom.Βεβαια μετα εβαλα την ιδια.Θα δειξει

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Άκη έβαλα την ρομ χωρίς Wipe data και δουλεύει άψογα!Ευχαριστώ για την εμπειρία που μας προσφέρεις!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειγόντως ένα λινκ για να κατεβάσω την official N7100XXUFNL1 . Ευχαριστώ.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειγόντως ένα λινκ για να κατεβάσω την official N7100XXUFNL1 . Ευχαριστώ.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/41672/N7100XXUFNL1_N7100EURFNL1_EUR/

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το περάσω με Odin καικολλησε στο logο της Samsung. Τώρα το ξαναπερνάω, αλλιώς τι?

 

...τελικά ΟΚ. ..εμπουτάρισσον με wipes !!!

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από μια ολονυκτία και πολλές δοκιμές πέρασα μια του Άκη από τον Ιανουάριο και είχα και κάμερα και wifi:yahoo:. Κάποια στιγμή μέσα στην νύχτα έστηνα εφαρμογές κι έκλεισε η οθόνη από timeout και δεν μπόρεσα να το ξεκλειδώσω ποτέ. Έκανα swipe στην lockscreen, ανταποκρινόταν κανονικά (έκανε τον κυματισμό του spen) αλλά δεν ξεκλείδωνε. Ξαναπέρασα την τελευταία μαμά με odin και το ξαναέστησα.:angry:

Την επόμενη Κυριακή που δεν έχει και F1 θα ξανασχοληθώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...