Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τελιωσα τον framework με animation lolipop 5.1.1.Ολα πλεον δουλευουν σφαιρα πολυ ποιο γρηγορα απο τον framework της 4.4.4 lite και δεν κομπιαζει τιποτα:D

 

Καλημεραααα,

 

να μπουμε λολλιποπ δηλαδη?

δεν θα κολωσει λιγο το κινητο? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ρυθμισει τα animation και τις ρυθμισεις για τον κερνελ που εχει δωσει ο akiss στο bytheway.

Επισης ξεχασα να πω οτι και η μπαταρια πλεον μου βγαζει και 5 ωρες οθονη !!!!!

 

Ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις έχω κι εγώ. Το antutu 6 που έχεις δε δουλεύει σε μένα, μου ζητάει να κατεβάσω ένα 3FBench App, αλλά λέει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου! Με Antutu 5.7 το είχες τεστάρει; Διάβασα στις κριτικές ότι το Antutu 6 βγάζει μεγαλύτερα σκορ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα κανει wipe τα πάντα πλην της micro Sd.....

 

Τεσπα θα ξαναδοκιμασω τώρα και ο θεός βοηθός..... την lite

 

Οι πρόσθετες εφαρμογές στο άλλο αρχείο zip είναι apk ή μέσω recovery τις περνάμε ?

 

Ποια rom εννοείς, Konstantine; Με πρόσθετες εφαρμογές σε zip; Κάτι έχω χάσει μάλλον...

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις έχω κι εγώ. Το antutu 6 που έχεις δε δουλεύει σε μένα, μου ζητάει να κατεβάσω ένα 3FBench App, αλλά λέει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου! Με Antutu 5.7 το είχες τεστάρει; Διάβασα στις κριτικές ότι το Antutu 6 βγάζει μεγαλύτερα σκορ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποια rom εννοείς, Konstantine; Με πρόσθετες εφαρμογές σε zip; Κάτι έχω χάσει μάλλον...

 

την lite edition εννοει...

ειναι λιγο πιο πανω τα λινκς...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στις κριτικές ότι το Antutu 6 βγάζει μεγαλύτερα σκορ.

 

Όντως βγάζει περίπου 10000 παραπάνω το Antutu 6 σε σχέση με το 5.χ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

την lite edition εννοει...

ειναι λιγο πιο πανω τα λινκς...

 

Ευχαριστώ, δεν είχα δει το edit... Χάσαμε την μπάλα με τον Άκη!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν είχα δει το edit... Χάσαμε την μπάλα με τον Άκη!

 

και που σαι ακομη...

 

ετοιμασε λολλιποπ edition χτες λεει :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Όντως βγάζει περίπου 10000 παραπάνω το Antutu 6 σε σχέση με το 5.χ :wacko:

 

Ηλίθια η τακτική του Antutu! Γιατί το κάνουν; Για να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι το κινητό μας βελτιώνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και που σαι ακομη...

 

ετοιμασε λολλιποπ edition χτες λεει :p:p:p

 

Προλαβαίνω να δοκιμάσω τη Lite σήμερα!!! :)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια η τακτική του Antutu! Γιατί το κάνουν; Για να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι το κινητό μας βελτιώνεται;

 

εχω σταματησει εδω και χρονια να κοιταω antutu και τα σχετικα... :D

δεν εχουν νοημα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα τσεντουλερ που καθοριζουν κατα κυριο λογο τα σκορ.Αλλα δεν μπορεις σε ενα ρομ να εχεις βαλει ενα τσεντουλερ πχ.deadline η cfg γιατι εχουν αλλα μειονεκτηματα ανεβαζουν αισθητα τα λαγκ κολανε σε διαφορες εφαρμογες κτλ.Αλλα τσεντουλερ εχουν καλυτερη συμπεριφορα στο χειρισμο ποιο γρηγορο ιντερνετ πχ.row bfq κτλ.Ειναι και φυσικα θεμα προγραμματιστων και με τι φιλοσοφια τα βγαζει ο καθενας.Η μαμα σαμμυ σε ολα τα μαμα ρομ βαζει governor την μπεκατσα και τσεντουλερ cfq οι οποιοι απο τους προγραμμματιστες θεωρουνται οι καλυτεροι για πολυπυρηνους επεξεργαστες.Στην θεωρια....αλλα στην πραξη δημιουργουν προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα τσεντουλερ που καθοριζουν κατα κυριο λογο τα σκορ.Αλλα δεν μπορεις σε ενα ρομ να εχεις βαλει ενα τσεντουλερ πχ.deadline η cfg γιατι εχουν αλλα μειονεκτηματα ανεβαζουν αισθητα τα λαγκ κολανε σε διαφορες εφαρμογες κτλ.Αλλα τσεντουλερ εχουν καλυτερη συμπεριφορα στο χειρισμο ποιο γρηγορο ιντερνετ πχ.row bfq κτλ.Ειναι και φυσικα θεμα προγραμματιστων και με τι φιλοσοφια τα βγαζει ο καθενας.Η μαμα σαμμυ σε ολα τα μαμα ρομ βαζει governor την μπεκατσα και τσεντουλερ cfq οι οποιοι απο τους προγραμμματιστες θεωρουνται οι καλυτεροι για πολυπυρηνους επεξεργαστες.Στην θεωρια....αλλα στην πραξη δημιουργουν προβληματα.

 

ειναι και στο χερι του καθενος πως θα κατσει το πραγμα...

τι προγραμματα χρησιμοποιει ο καθενας...

και γενικα ολη την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου..

 

 

παντως η λαιτ απο χτες πεταει :D:D:D

αισθητη η διαφορα στα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι και στο χερι του καθενος πως θα κατσει το πραγμα...

τι προγραμματα χρησιμοποιει ο καθενας...

και γενικα ολη την εμπειρια χρησης του τηλεφωνου..

 

 

παντως η λαιτ απο χτες πεταει :D:D:D

αισθητη η διαφορα στα παντα!!!

 

Ναι φυσικα παιζουν και αυτοι οι παραγοντες.Αλλα οπως λες πχ. αισθητη η διαφορα...Θα σου στειλω σε ζιπ.σε καμια ωρα που θα ειμαι στο pc τα animation που ξηλωσα απο λολιποπ 5.1.1 το βραδυ και τα τροποποιησα για 4.4.4 να το φλασαρεις και θα δεις πως ενα αρχειο μολις 700κ παλαβωσε τον κοσμο:lol: και σπευδει τρεχοντας να παρει συσκευη με λολιποπ.Γιατι οταν καποιος επιανε στα χερια του ενα note με λολι λεει αααα μα τι γρηγορο που ειναι...Αυτη η αισθηση τελικα ειναι οτι μικρινε τους χρονους οταν πατας ενα apk και εχεις βαλει τα animation 0.5 σε 4.4.4 ρομ τωρα με animation λολι στο 0.5 ανοιγει λες και το εχεις βαλει στο off.:lol:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα παιζουν και αυτοι οι παραγοντες.Αλλα οπως λες πχ. αισθητη η διαφορα...Θα σου στειλω σε ζιπ.σε καμια ωρα που θα ειμαι στο pc τα animation που ξηλωσα απο λολιποπ 5.1.1 το βραδυ και τα τροποποιησα για 4.4.4 να το φλασαρεις και θα δεις πως ενα αρχειο μολις 700κ παλαβωσε τον κοσμο:lol: και σπευδει τρεχοντας να παρει συσκευη με λολιποπ.Γιατι οταν καποιος επιανε στα χερια του ενα note με λολι λεει αααα μα τι γρηγορο που ειναι...Αυτη η αισθηση τελικα ειναι οτι μικρινε τους χρονους οταν πατας ενα apk και εχεις βαλει τα animation 0.5 σε 4.4.4 ρομ τωρα με animation λολι στο 0.5 ανοιγει λες και το εχεις βαλει στο off.:lol:

 

γενικα η λολλιποπ ομως εχει γονατισει αρκετα κινητα...

Link to comment
Share on other sites

γενικα η λολλιποπ ομως εχει γονατισει αρκετα κινητα...

 

Ναι η λολι εχει αλλα γιατι πολυ απλα εχει αλλη φιλοσοφια η σαμμυ.Την σαμμυ δεν την ενδιαφερει να βγαλει ενα τελειο κινητο ενα τελειο σμαρτ.Την ενδιαφερει να εχει παρα πολλες ατελειες για να προσελκυει τον κεντρικο πυρηνα των χρηστων που ειναι οι dev και οι οπαδοι των dev.Αυτοι με την σειρα τους προσελκυουν τους απλους καθημερινους χρηστες εξω στην κοινωνια.Ετσι βγαζοντας μια λολι με παααρα πολλα προβληματα αλλα...οπως και η απλε μας το μηλο που οταν εβγαλε το πρωτο iphone με το μαγικο σχρολ που παλαβωσε τους αμερικανους και καθοταν με τα αντισκοινα γιατι...για ενα σχρολινγκ ετσι και η λολι εγινε πολυ γρηγορη για ενα...animation-ψευδεσθησης.Αλλα με 10αδες προβληματα γιατι ερεθιζει ...η λυση τους .Αυτα...Μα τι εγραψα παλι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι η λολι εχει αλλα γιατι πολυ απλα εχει αλλη φιλοσοφια η σαμμυ.Την σαμμυ δεν την ενδιαφερει να βγαλει ενα τελειο κινητο ενα τελειο σμαρτ.Την ενδιαφερει να εχει παρα πολλες ατελειες για να προσελκυει τον κεντρικο πυρηνα των χρηστων που ειναι οι dev και οι οπαδοι των dev.Αυτοι με την σειρα τους προσελκυουν τους απλους καθημερινους χρηστες εξω στην κοινωνια.Ετσι βγαζοντας μια λολι με παααρα πολλα προβληματα αλλα...οπως και η απλε μας το μηλο που οταν εβγαλε το πρωτο iphone με το μαγικο σχρολ που παλαβωσε τους αμερικανους και καθοταν με τα αντισκοινα γιατι...για ενα σχρολινγκ ετσι και η λολι εγινε πολυ γρηγορη για ενα...animation-ψευδεσθησης.Αλλα με 10αδες προβληματα γιατι ερεθιζει ...η λυση τους .Αυτα...Μα τι εγραψα παλι :lol::lol::lol:

 

2 φορες το διαβασα δεν σε εχω πιασει πληρως :p

κανε τα μαγικα σου εσυ μετα και εμεις εδω ειμαστε να τα φλασαρουμε...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 φορες το διαβασα δεν σε εχω πιασει πληρως :p

κανε τα μαγικα σου εσυ μετα και εμεις εδω ειμαστε να τα φλασαρουμε...χαχαχα

 

Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα

 

δεν γιορταζεις σημερα, ετσι?

γιαννακης εισαι?

 

 

περιμενω το ζιπ εεεεε :p

Link to comment
Share on other sites

δεν γιορταζεις σημερα, ετσι?

γιαννακης εισαι?

 

 

περιμενω το ζιπ εεεεε :p

 

Οχι Κωστας 21 Μαιου :p

 

Θα στο στειλω με ηλεκτρονικο ντελιβερι μολις φτιαξω εσπρεσσο με αφρογαλα και στεβια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι Κωστας 21 Μαιου :p

 

Θα στο στειλω με ηλεκτρονικο ντελιβερι μολις φτιαξω εσπρεσσο με αφρογαλα και στεβια:lol:

 

στεβια? χαχαχα καλοοοο

 

θα δω διαφορα προς το καλυτερο η να μεινω με μαμα την lite οπως την εχεις?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

στεβια? χαχαχα καλοοοο

 

θα δω διαφορα προς το καλυτερο η να μεινω με μαμα την lite οπως την εχεις?? :lol:

 

Οχι αυτη την ρομ θα εχεις απλα μετα το ζιπ ανοιγουν ποιο γρηγορα οι εφαρμογες δεν θα φλασαρεις παλι ρομ.:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτη την ρομ θα εχεις απλα μετα το ζιπ ανοιγουν ποιο γρηγορα οι εφαρμογες δεν θα φλασαρεις παλι ρομ.:)

 

ναι ναι το καταλαβα...απλα θα δω διαφορα προς το καλυτερο? πιο γρηγορα τα εφε? οι εναλλαγες?

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το καταλαβα...απλα θα δω διαφορα προς το καλυτερο? πιο γρηγορα τα εφε? οι εναλλαγες?

 

Ναι ακριβως Το εφτιαξα κατα 70% γιατι μεσα εχει 135 αρχεια και εφτιαξα τα 100 περιπου.θα σου στειλω και ζιπ επαναφορας σε ενδεχομενο που δεν αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως Το εφτιαξα κατα 70% γιατι μεσα εχει 135 αρχεια και εφτιαξα τα 100 περιπου.θα σου στειλω και ζιπ επαναφορας σε ενδεχομενο που δεν αρεσει.

 

συμβατοτητα με εφαρμογες εννοεις?

 

στειλε και βλεπουμε ναι!

Link to comment
Share on other sites

@akiss

Η lite ειναι ιδια με τη full αλλα χωρις τα apps? Ή εχει διαφορες και στον κωδικα που την κανουν πιο γρηγορη? Αποψε που εχω χρονο λεω να αναπαλαιωσω το νοτε2 μου. Εχω ηδη κατεβασει τη full και μολις ειδα το ποστ για τη lite.

Και παλι ευχαριστουμε ακιςς εμεις οι τεμπεληδες για την προσπαθεια σου. Προτυπη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

@akiss

Η lite ειναι ιδια με τη full αλλα χωρις τα apps? Ή εχει διαφορες και στον κωδικα που την κανουν πιο γρηγορη? Αποψε που εχω χρονο λεω να αναπαλαιωσω το νοτε2 μου. Εχω ηδη κατεβασει τη full και μολις ειδα το ποστ για τη lite.

Και παλι ευχαριστουμε ακιςς εμεις οι τεμπεληδες για την προσπαθεια σου. Προτυπη προσπαθεια.

 

Οχι τα ιδια ειναι οτι και να βαλεις.Στην ουσια για μενα ενα ρομ θεωρω λαιτ οταν δεν εχει μεσα το αρχειο velvet την μπαρα της google στην κεντρικη οθονη αυτη "τρωει" το ρομ.Εαν αφηνα ολες τις εφαρμογες και εβγαζα μονο την μπαρα της google παλι λαιτ θα ηταν.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...