Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο face λέει να φλασαρουμε bootloader και έτσι λύνεται αλλά δεν το προσπάθησα άλλοι που το έκαναν είπαν ότι έλυσαν το πρόβλημα με το ασύρματο δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φλασαρα τον bootloader για να μην μου κολαει η 7.5 και όταν τελικά το έκανα ένοιωσα ότι είναι πιο αργή από την 7.3 οπότε επέστρεψα σε αυτήν

Πώς βάζουμε folder στην αρχική σελίδα, αφου δεν το δίνει στις επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για tw από ότι καταλαβαίνω...πατάς παρατεταμένα ένα οποιοδήποτε app και πάνω αριστερά σου λέει δημιουργία φακέλου...

Σωστός! ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει αστραπιαίο connect, αλλά η ποιότητα ήχου για τον συνομιλητή μέτρια και το σήμα σχετικά αδύνατο. Αλλη εναλλακτική που να τα συνδυάζει υπάρχει? Αν παίζει ρόλο, ο παροχος είναι cosmote.

 

dimirass την εχω κανει με ελαφρα απο cosmote γιατι εχω προβλημα . Το προβλημα βεβαια το εχουν αρκετοι στην αθηνα κυριως κεντρο γιατι μπαινεις στα καταστηματα και υπαρχει προβλημα με την συγκεκριμενη εταιρια ας μην επεκταθω περισσοτερο.Ετσι την εκανα με τον ιδιο αριθμο(μεταφορα) σε δικτυο 900mhz και ξεμπερδεψα.

 

Βλεπεις οπως λες οτι το σημα του μοντεμ Α1 ειναι αδυναμο...Δεν εχω βρει κατι καλυτερο ακομη και αυτα που δειχνουν καλυτερο σημα σε μετρησεις που εκανα ειναι εικονικο.

 

Οι διαφορες ειναι τεραστιες απο cosmote σε σχεση με wind και vodafone.

 

Tα μοντεμ που δουλευω τοσο καιρο μια και ο Νοτης εκλεισε 3 χρονια να κανουμε και γενεθλια:lol: ειναι τα ινδικα μοντεμ Α1 και D1

Link to comment
Share on other sites

dimirass την εχω κανει με ελαφρα απο cosmote γιατι εχω προβλημα . Το προβλημα βεβαια το εχουν αρκετοι στην αθηνα κυριως κεντρο γιατι μπαινεις στα καταστηματα και υπαρχει προβλημα με την συγκεκριμενη εταιρια ας μην επεκταθω περισσοτερο.Ετσι την εκανα με τον ιδιο αριθμο(μεταφορα) σε δικτυο 900mhz.Tα μοντεμ που δουλευω τοσο καιρο μια και ο Νοτης εκλεισε 3 χρονια να κανουμε και γενεθλια:lol: ειναι τα ινδικα μοντεμ Α1 και D1

Η σύνδεση είναι εταιρική, κατα συνέπεια δεν αλλάζει, αν εχεις λινκ για το D1, ας το δω μήπως έχει διαφορά. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και τα ρουχαλάκια του σήμερα :p

 

Αστέρι το θηρίο...:D

 

http://s5.postimg.org/jq9stxufb/20151030_163524.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση είναι εταιρική, κατα συνέπεια δεν αλλάζει, αν εχεις λινκ για το D1, ας το δω μήπως έχει διαφορά. Ευχαριστώ!

 

χμμμ για φλασαρε αυτο το modem ειναι απο το ιταλικο δικτυο 3g-Italy και πες εαν σου καθεται καλυτερα η χειροτερα----->https://mega.nz/#!nQdRBaRL!3ht06bCYGfxxxV05bNzgPYTQ5ZyeWFdAp80pIHnTH1k

 

Επισης...

14 modem περιεχονται στο παρακατω zip. για ολα τα 4.4.2 και 4.4.4 ρομ. Αποσυμπιεση με zip να βγουν και τα 14 ονομαστικα στη συνεχεια μεταφορα στην καρτα μνημης του νοτη και φλασαρετε μεσο recovery οποιο σας καθετε καλυτερα----->το link ειναι στο text---->https://mega.nz/#!HAdRUTQS!ksE2TzbMmr1Qr5rzevllll5fceDLEFtAhyJ5hSZo1B0

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Άκη... τι τσεκάρουμε στα γρήγορα για να δούμε πιό μας κάθεται πιό καλά?

 

Μπάρες κινητής?

Wifi αν συνδέεται γρήγορα?

Μπορούμε να κάνουμε και Speedtest π.χ?

Κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Άκη... τι τσεκάρουμε στα γρήγορα για να δούμε πιό μας κάθεται πιό καλά?

 

Μπάρες κινητής?

Wifi αν συνδέεται γρήγορα?

Μπορούμε να κάνουμε και Speedtest π.χ?

Κάτι άλλο?

 

Αυτο που τσεκαρεις ειναι προσωπικο δικο σου γιατι στην περιοχη που βρισκεσαι και κυκλοφορεις το modem συμπεριφερεται διαφορετικα στον καθενα λογο δικτυου:)

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Οκ... βλέποντας και κάνοντας...

 

Ευχαριστώ

 

 

Υ.Γ

Σενιάρισες καμμιά ρομ που λέγαμε τις προάλλες?

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο αρκετα χρονια σας διαβαζα εδω με τις custom rom κλπ κ αφου αφησα το φοβο του νιουφη κ με πιστο ευαγγελιο τους οδηγους κ λοιπες οδηγιες του φορουμ περασα τη ρομ του dr ketan. (v13) περιττο να πω οτι σε εναν αδαη σα του λογου μου το κινητο εμοιαζε να ζηταει αδεια απογειωσης! Μετα απο αρκετους μηνες απροβληματιστης χρησης (κωλοφαρδια του πρωταρη που εκατσε τοσο καλα η ρομ ή αδυναμια του ανιωθου να δει τις ατελειες :lol: ) αρχισε κουλα οπως να χανονται απο μονες τους εφαρμογες viber κ αλλες οπως facebook κ twitter να μη μπορω να μπω. Δε μπορω να εγκαταστησω ξανα απο το store το viber (το κατεβαζει κ βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση) το ιδιο κ το facebook. νομιζω οτι "κατι εχω αρπαξει" κ οτι δε φταιει η ρομ.

τι πρεπει να κανω για να τη ξαναπερασω αλλα να ναι καθαρο το κινητο; Να τα κανω ολα απο την αρχη. για ριξτε καμμια ιδεα γιατι δε φαινομαι μοναχα ασχετος ειμαι κιολας.

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο αρκετα χρονια σας διαβαζα εδω με τις custom rom κλπ κ αφου αφησα το φοβο του νιουφη κ με πιστο ευαγγελιο τους οδηγους κ λοιπες οδηγιες του φορουμ περασα τη ρομ του dr ketan. (v13) περιττο να πω οτι σε εναν αδαη σα του λογου μου το κινητο εμοιαζε να ζηταει αδεια απογειωσης! Μετα απο αρκετους μηνες απροβληματιστης χρησης (κωλοφαρδια του πρωταρη που εκατσε τοσο καλα η ρομ ή αδυναμια του ανιωθου να δει τις ατελειες :lol: ) αρχισε κουλα οπως να χανονται απο μονες τους εφαρμογες viber κ αλλες οπως facebook κ twitter να μη μπορω να μπω. Δε μπορω να εγκαταστησω ξανα απο το store το viber (το κατεβαζει κ βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση) το ιδιο κ το facebook. νομιζω οτι "κατι εχω αρπαξει" κ οτι δε φταιει η ρομ.

τι πρεπει να κανω για να τη ξαναπερασω αλλα να ναι καθαρο το κινητο; Να τα κανω ολα απο την αρχη. για ριξτε καμμια ιδεα γιατι δε φαινομαι μοναχα ασχετος ειμαι κιολας.

 

 

περνας ξανα την ρομ του κεταν!

μπες ρεκοβερυ,κανε τα wipes και μετα install το ζιπ της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, πριν ξαναπεράσεις Ρομ, δοκίμασε απλά από recovery wipe cache & Dalvik cashe. Εάν δεν πιάσει, τότε πέρνα την Ρομ ξανά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την eclipse v3 με το gps πως τα πατε?Σας βρισκει γρηγορα δορυφορο η μπα?

 

Εμενα αργει παρα πολυ να βρει( παντα χωρις internet ετσι ) με το Sygic,Navigon και το Here Maps.Υπαρχει πιθανοτητα να φταιει τπτ αλλο εκτος απο την rom?

Στην ditto dn4 v2.1 που φορουσα θυμαμαι ηταν πολυ καλυτερο το gps

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την eclipse v5 χτες το βράδυ και σήμερα την ξήλωσα....Πολλά και βαρυγδουπα λόγια απο τον AC τα οποία για μένα είναι τζίφος....Πολλά lags και δεν με βόλεψε όπως ήταν ρυθμισμένη....επέστρεψα στην haifish 7.3 για άλλη μια φορά....

Έτρεξα το geekbench έτσι από περιέργεια και μου εβγαλε 320 στο single & 1264 στο multi-core....τρελή απογοήτευση όταν με την haifish εχω 540 & 1701

την σκότωσες...

Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια λέω.....Δεν εχω κάποιο προσωπικό κέρδος από καμία ρομ

εμφανίστηκες και στο xda...άλλοι πλέκουν εγκώμια:wacko:?

Link to comment
Share on other sites

Τα pm εληφθησαν εκλιπσακηδες:D

Προς αποφυγη τρομοκρατικης ενεργειας και απειλης της ζωης του Dev της eclipse μετα το πεσιμο των χριστων στο xda και στα blogs(τα διαβασα και ελιωσα ρε παιδια:lol::lol::lol:)

 

:rolleyes:ECLIPSE V5 DEODEX FINAL Ελληνικη εκδοση...

:worry:ΔΙΑΓΡΑΦΗ codecs , csc ,media ,framework res, vodb sipdb, gps, sounds, internet net type 21,Mbps

 

Update codecs speed up system

Update Goggle play

Update Google Service

Update system sounds

And chrome performance(μη κανετε update απο το google play

full Adblock μη βαζετε κανενα προγραμμα

Εurogps

Systemui s6

Update Csc ελληνικα+Ελληνικη γλωσσα

Update Internet net type 42,2 Mbps (γιατι ο Νοτης μπορει...)

Update and optimize Framework files speed up animations οταν οριστει 0,5

remove Task manager , and smart manager(ram , storage,intel security)απο το κορεατικο Note 4 ,καλυτερη επιστροφη ραμ

And people edge σε ολες τις οθονες

Ραδιο FM ----> http://www.mediafire.com/download/gbdii1oc4j219xt/Radio_2014.apk

modem μετα την εγκατασταση του ρομ...αυτο----> https://mega.nz/#!nQdRBaRL!3ht06bCYGfxxxV05bNzgPYTQ5ZyeWFdAp80pIHnTH1k

Και αλλα δεν θυμαμαι...

ΛΙΝΚ ---->>> https://mega.nz/#!LIFFELbJ!LAGSU5Jp6e2PXrLgx2htUI3w5WM9lIjCRuVXYnsMfAw

 

 

μετα την εγκατασταση...

 

Πηγαινετε ρυθμισεις / εξοικ.ενεργειας/λειτουργια εξοικ.ενεργειας/μπειτε και απενεργοποιηστε τις τρεις επιλογες

Πηγαινετε ρυθμισεις /επιλ.προγραμματιστη και βαλτε το μεσαιο animation τιμη 0,5 τα αλλα δυο στο 0

Φλασαρετε το μοντεμ που ανεβασα.

Πηγαινετε supersu και αποεπιλεξτε οτι βλεπετε εκτος απο την πρωτη επιλογη.

Για πολυ υψηλα επιπεδα φωτεινοτητας...Πηγαινετε systemui βγαλτε την επιλογη auto και βαλτε τερμα την μπαρα.στην συνεχεια πηγαινετε ρυθμισεις/οθονη και φοντο και απενεργοποιηστε την αυτοματη ρυθμιση αποχρωσης οθονης.Μετα τρεχετε απο το μενου την εφαρμογη Α brighter Note.To Λευκο πλεον ειναι πολυ...Λευκο ποιο καθαρο απο ποτε.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Άκη καλησπέρα.

 

Τα settings σε αυτή είναι σε μία σειρά όλα ή σε καρτέλες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...