Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πατς μεσο οντιν v.09 οχι παλιοτερη εκδοση http://d-h.st/kzP

το λινκ για το ρομ ειμαι εξω οταν θα παω σπιτι θα το ανεβασω.:)

 

φιλε akiss το ανεβασες το λινκ???

περιμενουμε με το δακτυλο ετοιμο :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, επειδή κατά λάθος πόσταρα σε λάθος νήμα, υπάρχει τρόπος αν κάποιο note ii έχει χαμηλό σημα wifi γενικά, να μπορούμε να βελτιώσουμε, δυναμώσουμε το σήμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, επειδή κατά λάθος πόσταρα σε λάθος νήμα, υπάρχει τρόπος αν κάποιο note ii έχει χαμηλό σημα wifi γενικά, να μπορούμε να βελτιώσουμε, δυναμώσουμε το σήμα;

 

Υπαρχουν καποια προγραμματα που λενε οτι το κανουν αυτο (πχ wifi booster)αλλά μόνο το λενε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, επειδή κατά λάθος πόσταρα σε λάθος νήμα, υπάρχει τρόπος αν κάποιο note ii έχει χαμηλό σημα wifi γενικά, να μπορούμε να βελτιώσουμε, δυναμώσουμε το σήμα;

 

Μονο αν αλλαξεις το radio και αυτο παλι μην περιμενεις τρελες διαφορες.μηπως να το κοιτουσες σε κανενα σερβις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα "indexservice διακόπηκε" σε όσες ρομ 4.3 έχω βάλει ενώ στις άλλες δεν έχω πρόβλημα, ξέρει κανείς τί είναι αυτό?

και πριν το βγάλει κολλάει λίγο.(ας πούμε ότι βλέπω ένα βίντεο στο youtube, σταματάει η εικόνα για 5 δευτερόλεπτα, ο ήχος παίζει κανονικά, και μετά βγάζει το παραπάνω μήνυμα ).

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με sotmax 4.3 stable 2 δεν μου δουλεύει το ξυπνητήρι και γενικά δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου είναι αισθητά πιο αργή σε απόκριση αφοι τις beta. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με sotmax 4.3 stable 2 δεν μου δουλεύει το ξυπνητήρι και γενικά δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου είναι αισθητά πιο αργή σε απόκριση αφοι τις beta. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό;

 

Με το ξυπνητήρι δεν.Έχω θεμα αλλα με την αφη σαν να έχεις ενα δίκιο. Βέβαια δεν το καταλαβαίνω πολυ.

Αυτο που εχω να πω μέχρι τώρα είναι πως τα πάει πολυ καλα με την.μπαταρία

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά με sotmax 4.3 stable 2 δεν μου δουλεύει το ξυπνητήρι και γενικά δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου είναι αισθητά πιο αργή σε απόκριση αφοι τις beta. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό;

κανενα πρόβλημα με το ξυπνητηρι δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα "indexservice διακόπηκε" σε όσες ρομ 4.3 έχω βάλει ενώ στις άλλες δεν έχω πρόβλημα, ξέρει κανείς τί είναι αυτό?

και πριν το βγάλει κολλάει λίγο.(ας πούμε ότι βλέπω ένα βίντεο στο youtube, σταματάει η εικόνα για 5 δευτερόλεπτα, ο ήχος παίζει κανονικά, και μετά βγάζει το παραπάνω μήνυμα ).

 

Πρέπει να "χτυπάει" κάποιο pdf που έχεις στην κάρτα, γι αυτό έβγαλα τις 4.3 εγώ και γύρισα στην 4.1, βαριέμαι να ψάχνω ποιο από τα 1000 δημιουργεί το θέμα :sly:

Link to comment
Share on other sites

Στην sotmax δουλεύουν η έξυπνη παύση η έξυπνη και όλα έξυπνα έχω την εντύπωση ότι δε λειτουργούν σωστα
Link to comment
Share on other sites

Στην sotmax δουλεύουν η έξυπνη παύση η έξυπνη και όλα έξυπνα έχω την εντύπωση ότι δε λειτουργούν σωστα

 

Σωστά τα λες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες

 

Το θέμα είναι ποτέ θα δουλέψουν όλα αυτά στην stable 2 είδε κανείς αν λειτουργουν;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποτέ θα δουλέψουν όλα αυτά στην stable 2 είδε κανείς αν λειτουργουν;

 

Εν.δουλεύουν στη δυο γιατι χαλανε αλλα πράγματα. Θα τα ενσωματωσει σε αλλη εχει πει ο Σωτήρης

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα απο σημερα εχω αποκτησει και εγω το νοτε 2 μεταχειρισμενο και θα ηθελα αν καποιος μπορει να με βοηθησει.

Με το που εβαλα την σιμ μεσα ολα οκ απλα μου εβγαζε μθνημα οτι υπαρχει αναβαθμιση και να την κανω.

Παταω λοιπον και εγω και μου βγαζει οτι το κινητο ειναι πειραγμενο......Μιλωντας με το παληκαρι που το αγορασα μου ειπε πως ειναι ρουτ με την 4.3 μπετα μεσα και οτι μπορω να κανω reset counter .

Λοιπον επειδη εχω μια φοβια με αυτα μπορει καποιος να μου πει εαν ειναι ασφαλής αυτην η διαδικασια η ποια ειναι η πιο ασφαλης διαδηκασια.

Για να πω την αληθεια θελω οταν με το καλο βγει να βαλω την στοκ ρομ μεσα (4.3 )και να ειναι το κινητο ρουτ

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.(Εχω διαβασει πολλες σελιδες αλλα οσο διαβαζω τοσο μπερδευομαι)

Link to comment
Share on other sites

Εάν γυρίσουμε σε 4.1.2 official, ποιον bootloader θα έχουμε;; Αυτόν που περάσαμε για να δουλεύει το wifi;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω Format την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου με recovery την sdcard δηλαδη.Το παταω αφοβα η θα χασω τιποτα imei κλπ και θα ψαχνομαι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω Format την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου με recovery την sdcard δηλαδη.Το παταω αφοβα η θα χασω τιποτα imei κλπ και θα ψαχνομαι?

 

To imei δεν το χανεις οτι αλλο ειχες θα χαθει.:)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αρχισαμε.. :shifty:

Ακομα ενα μοντακι που φαγαμε ενα ολοκληρο βραδυ με τον Στρατο να το κανουμε (αυτος εκανε σχεδον ολη την δουλεια)

Full Caller+Auto Call Recorder.

Το μοντακι αυτο αφαιρει τις μπαρες πανω και κατω απο την φωτογραφια και την κανει να φαινεται πιο μεγαλη..(All 4.1.2)

Εχω βαλει μεσα και το Auto Call record που μπορειτε να το ρυθμισετε απο τις ρυθμισεις του dialer..

Για να δουλεψει σε Odex, πρεπει πρωτα να διαγραψετε το αρχειο SecPhone.odex απο το system/app..

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08012810_zps3364e4d2.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08013850_zps2a0cb291.png

 

 

υπαρχει κατι παρομοιο στην εκδοση 4,3??

 

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να "χτυπάει" κάποιο pdf που έχεις στην κάρτα, γι αυτό έβγαλα τις 4.3 εγώ και γύρισα στην 4.1, βαριέμαι να ψάχνω ποιο από τα 1000 δημιουργεί το θέμα :sly:

θα με κάνεις να βγάλω την κάρτα να δώ εάν το κάνει?

και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην 4.3 και όχι στην 4.1???

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Με sotmax v7 4.3 βαρια χρηση και συνεχεια ιντερνετ επεσε στο 2% σε 1ημ 6ωρες και 40λεπτα.... Στην αρχη οταν πηρα το note 2 (στις 6/11) με τη 4.1.2 κρατουσε 20 ωρες. Οταν εβαλα sotmax 4.3 η διαρκεια ηταν παρομοια. Τωρα εχει 2 φορτισεις που κραταει πανω απο μερα!!!!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαρα απο τα αριστερα πως φευγει αυτη που εχει τις συντομευσεις.?

 

Ακουμπησε παρατεταμενα κατω δεξια διπλα απο το κεντικο κουμπι το δακτυλο σου και θα φυγει.

 

EDIT:παιδες εκανα τεστ το ρομ που εφτιαξε ο S_wind και επαθα.Η αγαπημενη μου DN3 πεταει οπως οι παλιες 4.1.2. :DΜου χτυπησε 22030 στο Antutu.Χαλαλι το ξενυχτι για το φλασαρισμα ολη νυχτα.θα την ανεβασει αυριο εδω http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=202046#post202046

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ παιδεύτηκα με την Phoenix την ν15. Μετά απο μερικές προσπαθειες για το φλασαρισμα εφτασα στο επιθυμητο αποτέλεσμα.

Η συσκευή δουλεύει πάρα πολυ καλά. Η κίληση και η ποιότητα είναι πολύ καλή. Αυτό που δεν υπάρχει είναι το touchwiz se landscape mode που είχε η ν14 αλλά νομίζω ότι θα την φτιάξει... Η μπαταρία του την πρώτη φορά που το φλασαρισα έκανε κάτι νερά αλλά πλέον με βαρια χρήση είναι πολύ καλή. Απο τις 7:30 μέχρι τώρα με αντιγραφές και τηλέφωνα και browsing ειναι στο 76%. Αν αποφασίσει να την βάλει κάποιος καλό είναι πρώτα να βάλει το καινούριο bootloader και μετά να φλασαρει την ROM. Προσοχή στις εφαρμογές που θα διαλέξετε για εγκατασταση όπως επίσης και τα Tweaks που δίνει. Αν τα βάλετε όλα δεν θα ανοιγει το touchwiz και θα ανοιγει την αηδία που ονομάζεται ευκολη λειτουργία. Μετά θέλει ξανα φλασαρισμα. Εγώ πάντως σίγουρα δεν έβαλα τα πληκτρολόγια της LG που δίνει και κάτι εφαρμογές της google όπως το google camera νομίζω. Επίσης έχει και τα καλούδια του Note 3, το smart scroll και smart pause να πω την αλήθεια μου δεν τα εψαξα γιατί δεν με πολυενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...