Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκη τα ίδια έλεγες και για το s8 και το λαγκ πάει σύννεφο....το μόνο που πραγματικά είναι οκ, είναι οι κάμερες...Όλα τα άλλα για μένα είναι δευτεροτριτα....Όπως πάντα ενθουσιώδης....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωστα Κοιτα ...Εγω ειδα την επισημη παρουσιαση και τα βιντεο που κυκλοφορουν για την ωρα.Ειναι αρκετα εντυπωσιακα εκτος και εαν ειναι αλλα τα Note που εχουν αυτοι και αλλα μας πουλανε:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακη εσυ τη δουλεια σου. Μολις βγει το 8αρι, ξεψαχνισε τη ρομ του και περασε οσα μπορεις στη ρομ σου και κατ' επεκταση σ' εμας.

Κατα τ' αλλα παντως, ο,τι μπλιμπλικια και να του βαλουν, το αβολο φορματ, η (λιγοτερο παντως) double edge οθονη και η εξωφρενικη τιμη (μαζι με την υπαρξη και του νοτε2&4) με κανουν να μην ασχολουμαι παρα μονο κουτσομπολιστικα με τη συσκευη.

Εσυ παντως Ακη ασχολησου!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ακη εσυ τη δουλεια σου. Μολις βγει το 8αρι, ξεψαχνισε τη ρομ του και περασε οσα μπορεις στη ρομ σου και κατ' επεκταση σ' εμας.

Κατα τ' αλλα παντως, ο,τι μπλιμπλικια και να του βαλουν, το αβολο φορματ, η (λιγοτερο παντως) double edge οθονη και η εξωφρενικη τιμη (μαζι με την υπαρξη και του νοτε2&4) με κανουν να μην ασχολουμαι παρα μονο κουτσομπολιστικα με τη συσκευη.

Εσυ παντως Ακη ασχολησου!! :) :)

 

Ναι note 2 μεχρι να δυσει ο ηλιος χαχαχα

 

Κάθε συσκευή που κυκλοφορεί, φροντίζει η σαμμυ να είναι ελκυστικά τα βίντεο...το ξέρεις πολύ καλά αυτό...ας μην εθελοτυφλούμε, θα δείξει ο καιρός το ποσό απροβλημάτιστο η προβληματικό θα είναι...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 5αρι για μενα ειναι πολυ καλο χωρις ασθενειες με παραφωνιες κατα καιρους τα θεματα των google-service.Εαν ειχε επεκταση μνημης θα το κραταγα.αλλα με χαλαγε προσωπικα πολυ αυτο.Το 8αρι πλεον εχει ξεφυγει.Ειναι τελειο.Πολυ λεπτο μεγεθος τεραστια οθονη καθολου τηλεκοντρολ βασικα το λενε αυτο οσοι το εχουν δει στα βιντεο ζωντανο δεν εχει καμια σχεση αλλωστε τα ιδια λενε και για το S8 plus.Οσο για τις λειτουργιες ειναι σε πολυ ψηλα επιπεδα οποτε δεν θα σταθω σε τιποτα google service που καποια στιγμη ισως με χαλασουν σε καποιο update.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ακη γυρίσαμε λέμε...Τι θα γίνει με το v.3?Κανονισε μόλις στήσουμε την v.2 να κανεις κανένα χαζό και να ανεβάσεις την v.3..Δεν σε σώνει τιποτα...

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ακη γυρίσαμε λέμε...Τι θα γίνει με το v.3?Κανονισε μόλις στήσουμε την v.2 να κανεις κανένα χαζό και να ανεβάσεις την v.3..Δεν σε σώνει τιποτα...

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

Μετά της 15/9 θεωρώ. Να πάρει και ότι άλλο μπορεί από το επερχόμενο Note 8 και να γίνει το Note II μπουρί!!!

Link to comment
Share on other sites

:pχαχαχαχα εχω κατεβασει ειδη το ρoμ του Note 8 και αρχιζω σιγα-σιγα να παρω οτι πρεπει .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλημερα. Μια βοηθεια, sos!!!

Περυσι ειχα περασει την eclipsev9, για πρωτη φορα στο κινητο που ηταν stock από την αρχη που το ειχα αγορασει. Μεχρι χτες δουλευε καλα. Καποια στιγμη το απογευμα κολλησε το κινητο, του εκανα restart (πατωντας παρατεταμενα το power) και από τοτε αρχισε ο γολγοθας. Το κινητο εβγαζε το logo Samsung, ακουγοταν ο ηχος ότι ανοιγει και εμενε εκει….

Εβγαλα την καρτα μνημης, την εκανα backup για σιγουρια και μπηκα σε recovery mode με σκοπο να ξαναβαλω την rom που την ειχα ως αρχειο zip στην καρτα μνημης.

Δυστυχως δεν κανει εγκατασταση – ξεκιναει, γραφει ένα formatting system και μετα κανει restart, δειχνει το logo Galaxy Note II, και μενει εκει ακινητο….

Για πειτε παρακαλω τι πρεπει να κανω – ότι ναναι για να ανοιξει το τηλεφωνο. Ας βαλω και άλλη rom, ή την stock…..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια βοηθεια, sos!!!

Περυσι ειχα περασει την eclipsev9, για πρωτη φορα στο κινητο που ηταν stock από την αρχη που το ειχα αγορασει. Μεχρι χτες δουλευε καλα. Καποια στιγμη το απογευμα κολλησε το κινητο, του εκανα restart (πατωντας παρατεταμενα το power) και από τοτε αρχισε ο γολγοθας. Το κινητο εβγαζε το logo Samsung, ακουγοταν ο ηχος ότι ανοιγει και εμενε εκει….

Εβγαλα την καρτα μνημης, την εκανα backup για σιγουρια και μπηκα σε recovery mode με σκοπο να ξαναβαλω την rom που την ειχα ως αρχειο zip στην καρτα μνημης.

Δυστυχως δεν κανει εγκατασταση – ξεκιναει, γραφει ένα formatting system και μετα κανει restart, δειχνει το logo Galaxy Note II, και μενει εκει ακινητο….

Για πειτε παρακαλω τι πρεπει να κανω – ότι ναναι για να ανοιξει το τηλεφωνο. Ας βαλω και άλλη rom, ή την stock…..

 

Χαίρετε! Δοκίμασε να βάλεις stock λογισμικό και μετά ξανακάνε ρούτ και βάλε μετά όποια ρομ θέλεις.

Δες το βίντεο:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αντιγραψω στην stock rom στην καρτα και απο το recovery να την διαλεξω και να την εγκαταστησω;

(συγγνωμη αν ρωταω βλακειες!!)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αντιγραψω στην stock rom στην καρτα και απο το recovery να την διαλεξω και να την εγκαταστησω;

(συγγνωμη αν ρωταω βλακειες!!)

 

Δεν το ξέρω αλλά δεν νομόζω...

Η σωστή Διαδικασία είναι όπως φαίνεται στο Βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις....

Μια τελευταια χαρη...Ποια stock;; (ελληνικο ειναι το κινητο, επισημης αντιπροσωπειας)

Εχετε μηπως link;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αντιγραψω στην stock rom στην καρτα και απο το recovery να την διαλεξω και να την εγκαταστησω;

(συγγνωμη αν ρωταω βλακειες!!)

Εάν έχεις custom recovery μπορείς να αντιγράψεις και να φλασάρεις ΜΟΝΟ custom Rom μέσω adb.

Επίσης εάν έχεις TWRP μπορείς και με usb OTG.

Διάβασε εδώ πως.

http://highonandroid.com/android-roms/how-to-copy-files-over-to-your-android-in-a-bootloop-with-no-os-using-adb/

 

Εάν έχεις μαμά recovery μόνο με Odin.

Θα βρεις την τελευταία ρομ που υπάρχει για το κινητό στο Sammobile.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Νεα δεδομενα, λοιπον.

Εγω εχω ως recovery την PhilZ 6.26.6 / Clockworkmod v6.0.4.8

Αρα τι κανω;

Κατεβαζω μια αλλη custom rom (ποια ;;) την αντιγραφω στην καρτα και

κανω εγκατασταση;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία του Άκη Κάνε όλα τα wipe και βουρ στον πατσά...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τελικα το εσωσα το κινητο!!!

Τελικα περασα ξανα την eclipsev9 που ειχα αποθηκευμενη στην εξωτερικη καρτα.

Ο λογος που δεν φορτωνε και κολλαγε απο χθες ειναι οτι πατωντας wipe data/factory reset

δεν ολοκληρωνε την ενεργεια αυτη με αποτελεσμα να μη φορτωνει μετα τη ρομ.

Εκανα (mount and storage) format cache/system/preload/data. Εκανα και ενα wipe cache partition

και μετα φορτωσα τη ρομ.

Ολα καλα λοιπον....

Ευχαριστω οσους με βοηθησαν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το οποίο έχει πιο άβολη οθόνη για γράψιμο με το spen από το note2!!!

 

Ξαναγυρισαν τη συμβατοτητα??!!

Γιατι το πενακι του νοτε2 δεν το βλεπει το νοτε4. Ενω το πενακι του νοτε4 το βλεπει το νοτε2.

Η μυτη του note2 spen παντως ειναι πλεον καπως "χοντρη" για τα γουστα μου. Κατα τ' αλλα ομως το νοτε2 στο υψος του! Ακομα και προχθες μου το ζητησανε σε γαμο :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

το βρηκα με 80ευρω, σε λευκο.

το ειχα παλαιοτερα, εποχη 2012, αλλα δεν το κρατησα καιρο.

 

λέω να το χτυπησω, καθως καλα χρυσα τα κινεζακια, αλλα απο καμερα βραστα.

 

λετε, αξιζει?

με γυναικεια προικα θα μου ερθει και χωρις τζαμακι αλλα προσεγμενο.

 

ερωτηση:

ποια ειναι η τελευταια ρομ android που θα μπορουσα να του βαλω και να δουλευουν ολα αξιοπρεπως?

και το πενακι, και τα ελληνικα κι ολα.

 

και αν θα ειναι σχετικα ευκολη η διαδικασια.

 

εχω ροοταρει και αναβαθμισει διαφορες συσκευες αντροιντ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...