Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με ολο το σεβασμο θα ανεβασει καπου καποιος λινκ και οδηγιες; αν ειναι να ψαχτουμε για τπτ αλλο δεν υπαρχει θεμα. Αρκει να το ξερουμε μην περιμενουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με ολο το σεβασμο θα ανεβασει καπου καποιος λινκ και οδηγιες; αν ειναι να ψαχτουμε για τπτ αλλο δεν υπαρχει θεμα. Αρκει να το ξερουμε μην περιμενουμε.

 

Νομιζω αρμοδιοι για κατι τετοιο ειναι ο ακης και ο s_wind.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρια μου απο χθες που εβαλα την τελευταια ρομ του ακη.

 

Αν εχεις την καλοσυνη πες μου (γιατι κανεις αλλος δεν εχει ποσταρει εντυπωσεις) το quick note εχει γινει οπως του νοτε5/7 (εχει δηλαδη τη δυνατοτητα προσθηκης υπενθυμισης) ή εχει παραμεινει το ιδιο οπως στις προηγουμενες ρομ του ακιςς (pro2). Για μενα ειναι ο μοναδικος λογος να αλλαξω ρομ μιας και η pro2 εχει κατσει αψογα τοσο καιρο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ρε.παιδια η τελευταία rom του Άκη γιατί μου φαίνεται εγώ που είμαι με την dark από το καλοκαίρι έχω μείνει πολύ πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Boys μην αγχωνεστε .Το σκ θα ανεβει σιγουρα .Φτιαχνω το multitasking να εχουμε ολο το συστημα σε οθονες-Widgets για να ειμαστε ενεργοι και online παντου και επισης εκτεταμενες ρυθμισεις του κερνελ περαν του Agni για να μπορει να φερνει στα μετρα του το ρομ ο καθενας οπως το θελει .:D

 

15895025_622868851218597_3931837162876133444_n.jpg?oh=84b6bc829ffa10b81c9b229541bb01b2&oe=58E9B1A7

 

15622705_622868847885264_2415824661578519353_n.jpg?oh=632560f240b929bba07fc24a90872484&oe=59141E73

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε ενημέρωση σου.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ναι του Ακη ειναι αλλα...

Σορυ αλλα δυο φορες χθες το βραδυ ανεβαζα το ρομ στο MEGA αλλα και τις δυο φορες διεκοπη.Καποια πραγματα δεν παλευονται.

Link to comment
Share on other sites

Onirama Rom Aosp Style v2 01-01-17

 

Faster - Stronger - Multi-face Rom (Συνδυασμος Aosp - Ux - Snote-Air command apps )

 

15977532_624548724383943_6918121210664809689_n.jpg?oh=15531a552d2da4906fddfeb5c9ac06ab&oe=591C3B0F

 

Πριν φλασαρουμε κανουμε ολα τα απαραιτητα Wipe.

Πριν φλασαρουμε το ρομ μεσο recovery φλασαρουμε την παρακατω εφαρμογη για καθαρισμο https://mega.nz/#!qVoR0Dxb!ktSL5cf9fs6y1MebdrGCoAK1riWAJSTuPhhxAqCyqLA

Οχι μετα το φλασαρισμα επαναφορες μπακαπ που περιεχουν αρχεια συστηματος προηγουμενου ρομ.

Μετα την εγκατασταση του ρομ παμε superuser και απενεργοποιουμε ολες τις επιλογες εκτος απο την πρωτη.

Πηγαινουμε επιλογες προγραμματιστη και τα 3 animation τα βαζουμε τιμη 0,5× το τριτο 1× η 0.5×.Απαραιτητα για να ενεργοποιηθουν τα tweaks μετα απο reboot.

Πηγαινουμε recovery και φλασαρουμε το παρακατω μοντεμ. https://mega.nz/#!DBA2VJbS!UEiHh5cuGkPtZ9zj1eTYXtUwMiKMO88UfScCl88KQbA Προτεινεται γραμματοσειρα Tahoma.

Για καλυτερη λειτουργικοτητα συστηματος "μη" πειραζετε τα animation του Nova και "μη" αλλαζετε το λευκο Background του μενου των εφαρμογων.

Reboot!

 

Υπενθυμιση: To ρομ ερχεται με Nova-Launcher.Οσοι θελουν αλλαγη σε TW οδηγιες και εγκατασταση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7043995#post7043995

 

 

 

 

Συντομο Rom Info 01 - 01 - 17 :

  "Modded lib files απο Note 7 Rom και RessurectionRemix Rom

"update system animation Framework 7.0  N - Google Pixel (slide - up / down)

Google Pixel widget(full συνδεση google)

kernel Abiutor settings(περισσοτερες ρυθμισεις)

Full Multitasking(Τα παντα ολα)

And Google-Chrome (Μη κανετε ενημερωση)

"Zram 500mb

"Optimize System Καθε 4-5 Reboot .

"More Faster connection Google servers,Αμεσα Update Βαζοντας για πρωτη φορα το  Gmail ,
Εαν δειχνει οτι κολαει για πρωτη φορα το google-play δεν ειναι fc απλα εχει αστραπιαιο update και κατεβαινει η επομενη ενημερωση του .

"Google play(2x Faster Download speed) Google play service

"Διαρκεις ενημερωση εφαρμογων συστηματος εφοσον ειναι ενεργοποιημενος ο συγχρονισμος.

"Tweaked Deadline Internal - External SD Schedulers faster read-write

"Tweaks for Games χωρις Lag

"Resolv.conf (Greece)

"add extreme Nova launcher Τυπικη Λειτουργια / Ευκολη Λειτουργια (Tweaked)

"update modded aosp style camera και (γρηγορη αποτυπωση)

update framework files ,framework.res ,Framework jar ,service.

"Fixed Gps (Μεγαλη ακριβεια απο Default)

"Fixed power Save Mode(Aνενεργο απο Default)

"Fixed Settings (Εκφωνηση ειδοποιησης Τωρα ενεργα Tab)

"Αυξηση χρωματικης αποδοσης και λευκου κατα 20% Αισθηση καινουργιας οθονης

"Performance "GPU"

"Γρηγοροτερη φορτιση οταν πεσει κατω απο το 5%

"update 3g video call for ever

"update internet connection πλεον χωρις πτωσεις και διακοπες.

"update air-command

"update gps eur

"update wifi

"update system sounds αυξηση εντασης 3x

"update host

"update settings kernel 4.3.9

"add full studio photo editor-video κοψε-ραψε βιντεο

"and faster reboot+bootanimation με ηχο 

"add 500+γραμματοσειρες (προτεινω Tahoma)

"Add DNS ( Open-Dns Default )

"Add New SketchBook

"new wallpapers

"new sounds

Add more . . . . . 



Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Onirama Rom Aosp Style v2 01-01-17

 

Faster - Stronger - Multi-face Rom (Συνδυασμος Aosp - Ux - Snote-Air command apps )

 

15977532_624548724383943_6918121210664809689_n.jpg?oh=15531a552d2da4906fddfeb5c9ac06ab&oe=591C3B0F

 

Πριν φλασαρουμε κανουμε ολα τα απαραιτητα Wipe.

Πριν φλασαρουμε το ρομ μεσο recovery φλασαρουμε την παρακατω εφαρμογη για καθαρισμο https://mega.nz/#!nBRkzYAT...064TqCaCTA5ul4

Οχι μετα το φλασαρισμα επαναφορες μπακαπ που περιεχουν αρχεια συστηματος προηγουμενου ρομ.

Μετα την εγκατασταση του ρομ παμε superuser και απενεργοποιουμε ολες τις επιλογες εκτος απο την πρωτη.

Πηγαινουμε επιλογες προγραμματιστη και τα 3 animation τα βαζουμε τιμη 0,5 το τριτο OFF.Απαραιτητα για να ενεργοποιηθουν τα tweaks μετα απο reboot.

Πηγαινουμε recovery και φλασαρουμε το παρακατω μοντεμ. https://mega.nz/#!LIxUQbIB...C5GsGyd2uSvd68

Προτεινεται γραμματοσειρα Tahoma.

Για καλυτερη λειτουργικοτητα συστηματος "μη" πειραζετε τα animation του Nova και "μη" αλλαζετε το λευκο Background του μενου των εφαρμογων.

Reboot!

 

 

 

 

Συντομο Rom Info 01 - 01 - 17 :

  "Modded lib files απο Note 7 Rom και RessurectionRemix Rom

"update system animation 7.0  N - Google Pixel (slide - up / down)

Google Pixel widget(full συνδεση google)

kernel Abiutor settings(περισσοτερες ρυθμισεις)

Full Multitasking(Τα παντα ολα)

"Zram 500mb

"Optimize System Καθε 4-5 Reboot .

"More Faster connection Google servers,Αμεσα Update Βαζοντας για πρωτη φορα το  Gmail ,
Εαν δειχνει οτι κολαει για πρωτη φορα το google-play δεν ειναι fc απλα εχει αστραπιαιο update και κατεβαινει η επομενη ενημερωση του .

"Google play(2x Faster Download speed) Google play service

"Διαρκεις ενημερωση εφαρμογων συστηματος εφοσον ειναι ενεργοποιημενος ο συγχρονισμος.

"Tweaked Deadline Internal - External SD Schedulers faster read-write

"Tweaks for Games χωρις Lag

"Resolv.conf (Greece)

"add extreme Nova launcher Τυπικη Λειτουργια / Ευκολη Λειτουργια (Tweaked)

"update modded aosp style camera και (γρηγορη αποτυπωση)

update framework files ,framework.res ,Framework jar ,service.

"Fixed Gps (Μεγαλη ακριβεια απο Default)

"Fixed power Save Mode(Aνενεργο απο Default)

"Fixed Settings (Εκφωνηση ειδοποιησης Τωρα ενεργα Tab)

"Αυξηση χρωματικης αποδοσης και λευκου κατα 20% Αισθηση καινουργιας οθονης

"Performance "GPU"

"Γρηγοροτερη φορτιση οταν πεσει κατω απο το 5%

"update 3g video call for ever

"update internet connection πλεον χωρις πτωσεις και διακοπες.

"update air-command

"update gps eur

"update wifi

"update system sounds αυξηση εντασης 3x

"update host

"update settings kernel 4.3.9

"add full studio photo editor-video κοψε-ραψε βιντεο

"and faster reboot+bootanimation με ηχο 

"add 500+γραμματοσειρες (προτεινω Tahoma)

"Add DNS ( Open-Dns Default )

"Add New SketchBook

"new wallpapers

"new sounds

Add more . . . . . 



 

Γιατι ζηταει decryption key?

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύει καμιά φορά το mega στο μοίρασμα των αρχείων. Είναι διαθέσιμο το λινκ της rom;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύει καμιά φορά το mega στο μοίρασμα των αρχείων. Είναι διαθέσιμο το λινκ της rom;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μενα και για τα 2 αρχεια που ανεβασε το παιδι μου ζητάει encryption key και δεν ανοιγει κανενα χωρις αυτο. Θα ξαναδοκιμασω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

το εχω στειλει το λινκ σε 46 που μουστειλαν mail και pm χωρις προβλημα :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με την 01-01-17 καλές. Προτείνω γραμματοσειρά "Armani", είναι πολύ ξεκούραστη για τα μάτια (αν και θυμίζει Μύκονο στον Άκη... :lol:)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις με την 01-01-17 καλές. Προτείνω γραμματοσειρά "Armani", είναι πολύ ξεκούραστη για τα μάτια (αν και θυμίζει Μύκονο στον Άκη... :lol:)

Mαζι σου για την Αρμανι. Κανε μια καλη και τσεκαρε σε παρακαλω ilmas αν εχει βαλει ο akiss το νεο quicknote που εχει και δυνατοτητα προσθηκης υπενθυμισης, ή αν εχει κρατησει το παλιο quicknote. Ειναι ο μοναδικος λογος να φυγω απο την ΑΡΙΣΤΗ νοτε προ2, κι ενω το εχω ρωτησει καμποσες φορες κανεις δεν μου χει απαντησει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Mαζι σου για την Αρμανι. Κανε μια καλη και τσεκαρε σε παρακαλω ilmas αν εχει βαλει ο akiss το νεο quicknote που εχει και δυνατοτητα προσθηκης υπενθυμισης, ή αν εχει κρατησει το παλιο quicknote. Ειναι ο μοναδικος λογος να φυγω απο την ΑΡΙΣΤΗ νοτε προ2, κι ενω το εχω ρωτησει καμποσες φορες κανεις δεν μου χει απαντησει μεχρι τωρα.

Αν και δεν το χρησιμοποιώ, νομίζω ότι είναι το παλιό.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Mαζι σου για την Αρμανι. Κανε μια καλη και τσεκαρε σε παρακαλω ilmas αν εχει βαλει ο akiss το νεο quicknote που εχει και δυνατοτητα προσθηκης υπενθυμισης, ή αν εχει κρατησει το παλιο quicknote. Ειναι ο μοναδικος λογος να φυγω απο την ΑΡΙΣΤΗ νοτε προ2, κι ενω το εχω ρωτησει καμποσες φορες κανεις δεν μου χει απαντησει μεχρι τωρα.

 

Μεσα εχει καινουργιο multitasking το οποιο μπορεις να βαλεις ολες τις εφαρμογες σε πολλες οθονες να τα φτιαχνεις και widget κτλ.να σε εξυπηρετει.Επισης οριζεις εσυ και δικες σου να δειχνει αυτες που θες.

 

Επισης:

Για τον κερνελ εχει προκαθορισμενες ρυθμισεις.

Με τα καινουργια settings τωρα ο καθενας μπορει να τον φερει στα μετρα του οπως θελει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το χρησιμοποιώ, νομίζω ότι είναι το παλιό.

Ευχαριστω.

 

Μεσα εχει καινουργιο multitasking το οποιο μπορεις να βαλεις ολες τις εφαρμογες σε πολλες οθονες να τα φτιαχνεις και widget κτλ.να σε εξυπηρετει.Επισης οριζεις εσυ και δικες σου να δειχνει αυτες που θες.

 

Επισης:

Για τον κερνελ εχει προκαθορισμενες ρυθμισεις.

Με τα καινουργια settings τωρα ο καθενας μπορει να τον φερει στα μετρα του οπως θελει.

 

Ευχαριστουμε akiss_wind :):) για τη δουλεια και το χρονο σου. Multitasking σε πολλα floating παραθυρα ειχαν και οι παλιες ρομ του ακιςς, κι επειδη μου ειναι απαραιτητο το multitasking (3 παραθυρα ανοικτα συγχρονως) μπορω να πω οτι δουλευει αψογα. Αν μπορεις λοιπον δωσε μας παραπανω λεπτομερειες για το καινουργιο multitasking.

Ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα εχω καλομαθει με το quick note του νοτε4/5 με την δυνατοτητα "ξυπνητηριου", γι αυτο ρωταω αν γινεται να φλασαριστει χωριστα στην υπαρχουσα ρομ, ή αν οχι, να το βαλεις (αν γινεται τεχνικα) σε μια επομενη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω την τελευταία rom που προτάθηκε αλλά έχω χαθεί λίγο.

1) Πρώτα απ όλα κανούμε ρουτ έτσι δεν είναι?

2) πριν το ρουτ πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή ξεκινάω όπως είμαι?

3) Σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

4) ΑΝ ναι μετά τι κάνω? Αυτό εδώ?

Πριν φλασαρουμε κανουμε ολα τα απαραιτητα Wipe.

Πριν φλασαρουμε το ρομ μεσο recovery φλασαρουμε την παρακατω εφαρμογη για καθαρισμο https://mega.nz/#!qVoR0Dxb!ktSL5cf9fs6y1MebdrGCoAK1riWAJSTuPhhxAqCyqLA

Οχι μετα το φλασαρισμα επαναφορες μπακαπ που περιεχουν αρχεια συστηματος προηγουμενου ρομ.

Μετα την εγκατασταση του ρομ παμε superuser και απενεργοποιουμε ολες τις επιλογες εκτος απο την πρωτη.

Πηγαινουμε επιλογες προγραμματιστη και τα 3 animation τα βαζουμε τιμη 0,5× το τριτο 1× η 0.5×.Απαραιτητα για να ενεργοποιηθουν τα tweaks μετα απο reboot.

Πηγαινουμε recovery και φλασαρουμε το παρακατω μοντεμ. https://mega.nz/#!uQYSVbQY!0Q9HuXs8_IYGG5rnUaRopPZZx7ZbxC5GsGyd2uSvd68

Προτεινεται γραμματοσειρα Tahoma.

Για καλυτερη λειτουργικοτητα συστηματος "μη" πειραζετε τα animation του Nova και "μη" αλλαζετε το λευκο Background του μενου των εφαρμογων.

Reboot!

 

Εχω την 4.4.2 επίσημη και δε το έχω ρουτάρει ποτέ.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...