Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο βρηκα καπου το "philz_touch_6.26.6-n7100.tar.md5", προσπαθησα να το εγκαταστησω μεσω odin αλλα μου εβγαλε :

 

<ID:0/004> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> MD5 hash value is invalid

<OSM> philz_touch_6.26.6-n7100.tar.md5 is invalid.

<OSM> End...

 

Eχει καποιο λαθος το αρχειο ή κατι δεν εκανα καλα;;

 

Το κινητο ειναι root....

 

Ξανακατέβασέ το.

Καλύτερα μάλιστα με διαφορετικό browser.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει κανεις σε zip για να το ρίξουμε κατευθείαν μέσω recovery?? Για να μην ψάχνουμε το λέω...

 

Same Sh1t Different Day

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Odin Και recovery για Note 2.

Τρεχουμε το Odin Επιλεγουμε το tab PDA και φλασαρουμε το recovery ------ >>>> https://mega.nz/#!6N5UDL6S!kVjYFmPbvn1oyaL03MJptYX--n2cIhoFaw4t6Rgp8Jw

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Odin Και recovery για Note 2.

Τρεχουμε το Odin Επιλεγουμε το tab PDA και φλασαρουμε το recovery ------ >>>> https://mega.nz/#!6N5UDL6S!kVjYFmPbvn1oyaL03MJptYX--n2cIhoFaw4t6Rgp8Jw

 

Eυχαριστουμε. Θα τα δοκιμασω στο σπιτι το βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Με τη βοηθεια του akiss φλασαρα το recovery, εκανα και ενα backup στην extSd για σιγουρια και αντεγραψα και τη ROM στην εξωτερικη καρτα.

Αρα ειμαι ετοιμος να εγκαταστησω την rom μεσα απο το recovey ή πρεπει να κανω κατι αλλο πρωτα;;;

(Παντα το πρωτο βημα εχει αγχος και αγωνια....χα,χα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Με τη βοηθεια του akiss φλασαρα το recovery, εκανα και ενα backup στην extSd για σιγουρια και αντεγραψα και τη ROM στην εξωτερικη καρτα.

Αρα ειμαι ετοιμος να εγκαταστησω την rom μεσα απο το recovey ή πρεπει να κανω κατι αλλο πρωτα;;;

(Παντα το πρωτο βημα εχει αγχος και αγωνια....χα,χα)

 

Έτοιμος είσαι, μπαταρία πάνω από τη μέση και ξεκινάς

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το S7 Edge . . . το ξετιναξα εχω παρει ολους τους απαραιτητους κωδικες και τους επεξεργαζομαι για να μπουν στο Note 2:lol:

Προσπαθω να βγαλω lag στο facebook αλλα δεν . . .Τα games δε χμμμ νερακι . . . αρε πονηρο-Sammy....:lol:Aς ειναι καλα το τελευταιο official rom του S7 Edge.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι θα τα καταφερεις ακιςς. Αλλα κι αν δεν σου κατσει η νοτε προ 2 ειναι αριστη ρομ. Αν γινεται (απο θεμα κωδικα εννοω) βαλε και το quick note απο τα νοτε4/5.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι θα τα καταφερεις ακιςς. Αλλα κι αν δεν σου κατσει η νοτε προ 2 ειναι αριστη ρομ. Αν γινεται (απο θεμα κωδικα εννοω) βαλε και το quick note απο τα νοτε4/5.

 

Ναι η προ ειναι πολυ καλη.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κατεβασες τα screenshots? Ποσταρε τα παλι σε παρακαλω, για να εκτιμησουμε την αξια της δουλειας σου!!
Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση.

Παρακαλώ πολύ τουλάχιστον τα screenshots να τα μικαίνουμε λίγο πριν τα ανεβάσουμε ή να τα ανεβάζουμε αλλού και να βάζουμε link, γιατί εκτός ότι γίνεται σεντόνι η σελίδα, καταπίνουν τα data σε όσους φίλους μπαίνουν με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγκατεστησα την rom του akiss με το philz recovery πανω στην official rom. Εγω νομιζα οτι θα μου σβησει ολες τις εφαρμογες που ειχα αλλα απλως εγινε αντικατασταση της μιας rom με την αλλη. Βολικο βεβαια γιατι δεν ειχα να κανω εγκατασταση ολες τις εφαρμογες απο την αρχη, το τηλεφωνο εγινε πολυ πιο γρηγορο χωρις κολληματα που ειχα πριν.

Ομως δεν μου δουλευει το s-planner - και βγαζει συνεχεια κατα τη λειτουργια του τηλεφωνου το μηνυμα " Χωρος αποθηκευσης ημερολογιου" διεκοπη.

Επισης δεν δουλευει το πενακι. Κι εκει βγαζει "S note διεκοπη".

Αυτα διορθωνονται ετσι οπως ειναι το τηλεφωνο;

Τι επρεπε να κανω για να γινει καθαρη εγκατασταση της rom και να σβησουν οι παλιες εφαρμογες;

Γινεται και τωρα κατι σαν "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων" μεσα απο τη rom για να μην τα βαζω ολα απο την αρχη;

 

Πρωταρης ειμαι, για βοηθηστε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγκατεστησα την rom του akiss με το philz recovery πανω στην official rom. Εγω νομιζα οτι θα μου σβησει ολες τις εφαρμογες που ειχα αλλα απλως εγινε αντικατασταση της μιας rom με την αλλη. Βολικο βεβαια γιατι δεν ειχα να κανω εγκατασταση ολες τις εφαρμογες απο την αρχη, το τηλεφωνο εγινε πολυ πιο γρηγορο χωρις κολληματα που ειχα πριν.

Ομως δεν μου δουλευει το s-planner - και βγαζει συνεχεια κατα τη λειτουργια του τηλεφωνου το μηνυμα " Χωρος αποθηκευσης ημερολογιου" διεκοπη.

Επισης δεν δουλευει το πενακι. Κι εκει βγαζει "S note διεκοπη".

Αυτα διορθωνονται ετσι οπως ειναι το τηλεφωνο;

Τι επρεπε να κανω για να γινει καθαρη εγκατασταση της rom και να σβησουν οι παλιες εφαρμογες;

Γινεται και τωρα κατι σαν "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων" μεσα απο τη rom για να μην τα βαζω ολα απο την αρχη;

 

Πρωταρης ειμαι, για βοηθηστε....

 

Σαν πρώτη ενέργεια αν δεν το έχεις κάνει ήδη, μέσα από το recovery κάνε wipe cache και wipe dalvik cache.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη ενέργεια αν δεν το έχεις κάνει ήδη, μέσα από το recovery κάνε wipe cache και wipe dalvik cache.

 

Δυστυχως δεν αλλαξε κατι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν αλλαξε κατι

 

Εχεις φλασαρει 4.4.4 ρομ μεσα στο προηγουμενο 4.4.2. χωρις τα προβλεπομενα wipe .Πρεπει να ξαναφλασαρεις απο την αρχη . Εαν το ρομ ειναι στην sd card μπες recovery κανε ολα τα wipe και μετα ξαναφλασαρε το custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Άκη τώρα που θα σου πάρουν με το στανιο το 7 ξεκινά να φτιάχνεις πάλι για το 2 και άσε τις δικαιολογίες.

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορειτε να μου πειτε ποιες ρομ να φλασαρω πριν απο τη dark v2 που θελω να βαλω ? μαμα 4.4.2 και μετα του ακη η κατι αλλο?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν δε βγαλει ο Ακιςς καμμια πιο φρεσκια ρομ απο το φουρνο, τι να ποσταρουμε?

Εχουμε αραξει ολοι με τις ρομ του Ακιςς και χαιρομαστε (για πολυ καιρο ακομα) τη συσκευη μας.

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν off topic μηνύματα.

Το θέμα μας είναι το Note II και όχι οι χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο Κώστας έβαζε κατι τέτοιες ρόμ.Αν τύχει και διαβάσει κατα τύχη εδώ θα σου απαντήσει.Εχει αλλάξει κινητό γι'αυτό και λέω αν..

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Οταν το είχε την είχαμε δοκιμάσει και οι 2. Εβαλα την τελευταία android 6 και δοκιμάζω. Κανένα πρόβλημα αν και είναι η 2η συσκευή και δεν την χρησιμοποιώ συνέχεια. Διαβάζω ότι ετοιμάζουν android 7.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...