Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γίνονται αυτά... Όνειρο ζούμε... :dizzy:

Tw launcher "nova"; Άκη, θα μας τρελάνεις;;;

 

Αλλους διαφορους launcher ανοιγω κανω extract τα apk παιρνω ταρχεια απο μεσα τα επεξεργαζομαι και τα βαζω στον tw. Ολα καλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλους διαφορους launcher ανοιγω κανω extract τα apk παιρνω ταρχεια απο μεσα τα επεξεργαζομαι και τα βαζω στον tw. Ολα καλα:lol:

Α, τόοοοοοσο απλά!

:respect:

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να το στήσω κατάφερα με tw.Είστε ήρωες που το χρησιμοποιείται.Καλή η μαύρη πάντως Άκη.Μπράβο για ακόμη μια φορά.

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να το στήσω κατάφερα με tw.Είστε ήρωες που το χρησιμοποιείται.Καλή η μαύρη πάντως Άκη.Μπράβο για ακόμη μια φορά.

 

Same Sh1t Different Day

 

Ελα βρε αγορι μου που προβληματιζεσαι ? :rolleyes:

 

EDIT:Ερχεται ρομ εθισμος μετα απο αυτο δεν εχει γυρισμο.Οσοι σκεφτεστε να αγοραστε καινουργια εκδοση Note (2-3-4) κτλ. Μη φλασαρετε το επομενο update γιατι θα σας δημιουργησει σοβαρα ψυχολογικα προβληματα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε σε φοβαμαι πλεον ακιςς. :):)

Στησιμο/ξεστησιμο της (δευτερης πλεον) συσκευης σε 1 ωρα και κατι.

Βγαζε οσες ρομ θελεις. Αντεχουμε να τις φλασαρουμε ολες. Αν και ξαναλεω οτι η ΜΜ ειναι σχεδον τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την υπέρβαση και έβαλα 4.4.4.Βγάλε ότι θες αλλά μην είναι dark and lite.Για να μην μπαίνω πάλι σε κόπο..

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ενώ οι άλλες του Δεν ήταν εθισμός!! Εγώ Δεν ξανά κουνάω απο νταρκ μέχρι να έχω από αρκετούς feedback οτι η νέα ΡΟΜ είναι καλύτερη από τη νταρκ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να γινει root πρωτα???και ποια η γνωμη σας??

 

Έχουν στο XDA βγάλει τα παιδιά εκεί οδηγούς αν είδα καλά, αλλά προφανώς και θέλει να κάνεις τα απαραίτητα βήματα. Δεν μπορώ να πω αν θα δουλέυει καλά το Note πάντως.

We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Link to comment
Share on other sites

δε θα το σηκωσει λες ε???

 

Οτι θες σηκωνει .Απλα σαυτα τα ρομ σταματανε να δουλευουν ραδιο, snote και ολες οι εφαρμογες του spen και αλλες εφαρμογες + οτι δημιουργουνται προβληματα στην πορεια. Πηγαινε στο xda και φλασαρε ενα ολοκληρωμενο ρομ στο οποιο αντε να βρεις απειροελαχιστα bugs χωρις να δημιουργουν προβληματα σοβαρα για να μην προβληματιζεσαι εσυ ο ιδιος στην καθημερινοτητα.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, στην dark v2 οταν με καλουνε, δεν μου ανοιγει η οθονη για να απαντησω στην κληση, παραμένει σβηστη τις περισσότερες φορες, πως μπορει να διορθωθεί αυτό? (επισης στο greenify δεν εχω βαλει να παγωνει ο dialer)

 

στάλθηκε σε από το note2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, στην dark v2 οταν με καλουνε, δεν μου ανοιγει η οθονη για να απαντησω στην κληση, παραμένει σβηστη τις περισσότερες φορες, πως μπορει να διορθωθεί αυτό? (επισης στο greenify δεν εχω βαλει να παγωνει ο dialer)

 

 

 

στάλθηκε σε από το note2

 

Δεν ξερω τι ρυθμισεις(κερνελ) και προγραμματα εχεις βαλει.Εαν τρεχουν πολλα πηγαινε στον κερνελ και ανεβασε τις ελαχιστες επιδοσεις . Το greenify οπως λες δεν το χρησιμοποιεις εκει.Το χρησιμοποιεις αλλου και εαν ναι για ποιο λογο ? Στο κλειδωμα οθονης εχεις βαλει φωτο πολυ μεγαλης αναλυσης? Κανε ενα καθαρισμα cache.Τα δουλευω τα ρομ εδω και δυο εβδομαδες και τετοια προβληματα δεν εχω ποτε.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ρυθμισεις(κερνελ) και προγραμματα εχεις βαλει.Το greenify οπως λες δεν το χρησιμοποιεις εκει.Το χρησιμοποιεις αλλου και εαν ναι για ποιο λογο ? Στο κλειδωμα οθονης εχεις βαλει φωτο πολυ μεγαλης αναλυσης? Κανε ενα καθαρισμα cache.Τα δουλευω τα ρομ εδω και δυο εβδομαδες και τετοια προβληματα δεν εχω ποτε.

με το greenify δεν εχω επιλέξει να παγωνει ο dialer. αλλα αλλες εφαρμογες π.χ facebook, οσο για κλειδωμα οθονης το εχω στην επιλογη "καμια" δηλαδη την ανοίγω χειροκίνητα με το power

 

στάλθηκε σε από το note2

Link to comment
Share on other sites

με το greenify δεν εχω επιλέξει να παγωνει ο dialer. αλλα αλλες εφαρμογες π.χ facebook, οσο για κλειδωμα οθονης το εχω στην επιλογη "καμια" δηλαδη την ανοίγω χειροκίνητα με το power

 

στάλθηκε σε από το note2

 

Απενεργοποιησε αυτη την εφαρμογη και μην την ξαναχρησιμοποιησεις.επισης καντην εκκαθαριση δεδομενων απο την διαχειριση εφαρμογων(ολα).Εαν συνεχισει το προβλημα πηγαινε στα settings και απενεργοποιησε την lockscreen για ενα μικρο χρονικο διαστημα.κανε εκκαθαριση δεδομενων και την lockscreen.(απο κατω προς τα πανω εκκαθαριση)

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα που έχω βρει μέχρι τώρα στην μαύρη είναι ότι αργεί

Να μου κλειδώσει δορυφόρους.Κατά τα άλλα μια χαρά Μέχρι στιγμής.

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα που έχω βρει μέχρι τώρα στην μαύρη είναι ότι αργεί

Να μου κλειδώσει δορυφόρους.Κατά τα άλλα μια χαρά Μέχρι στιγμής.

Same Sh1t Different Day

Και η ΜΜ αργει σ αυτο το θεμα. Οπως και οι προηγουμενες ρομ του ακιςς. Βοηθαει αν τρεξεις το gps status. Κλειδωνει καπως γρηγοροτερα δορυφορους.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Οταν λετε οτι αργει να κλειδωσει ...δηλαδη χωρις να ενεργοποιησετε τα δεδομενα ? Σε ποιο ρομ που εχετε βαλει κλειδωνε γρηγορα ?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι τα δεδομένα ανοιχτά να βοηθήσουν, αργεί να κλειδώσει από μόνο του ο δέκτης gps της συσκευής...

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

Όταν λες αργεί; Χωρίς ίντερνετ, εμένα κλειδώνει δορυφόρους σε 5-6 δευτερόλεπτα.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, με τα data κλειστα (αφου ειναι πλεον 2η συσκευη), κλειδωνει δορυφορους γυρω στο μισο λεπτο. Αυτο συμβαινει με ολες τις ρομ του ακιςς που εχω βαλει. Μονο με τη diamond rom v7.0 και τη στοκ 4.4.2 κλειδωνε γυρω στα 10 δευτερα (και παλι χωρις data). Αναφερομαι παντα στο ανοιγμα του gps την πρωτη φορα, μετα απο αρκετες ωρες που ηταν κλειστο.

Να διευκρινισω εδω οτι καθολου δεν με χαλαει αυτο, απλως υπαρχει, σε μια κατα τ' αλλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΜΜ ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κανω την mm ποιο γρηγορη για να κανω σπασιμο σαυτους που βαλαν την Darkv2:lol:

 

Ακιςς, μια παραγγελια μονο, αν σε παιρνει βεβαια. Βαλε αν γινεται και το action memo του νοτε5/4.

Ξαναματαευχαριστουμε γι αυτα που μας προσφερεις.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Τα τελευταία νέα μιλάνε για 4GB ram στο note7 και σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο εν σχέση με ενα note4(910c) αν σκεφτούμε το γεγονός ότι θα κοστίζει αρχικά τα διπλά χρήματα!

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

 

Ειμαι της γνωμης να παραμεινεις στο Note 2 και να περιμενεις να πεσει η τιμη απο το Note 7.Η μεταβαση σε Note 4 το οποιο ειναι πολυ καλο δεν θα σε ευχαριστησει.Το note 7 ειναι πλεον ενα ξεχωριστο κεφαλαιο το οποιο ειναι αναβαθμισμενο κυριολεκτικα παντου.Τη διαφορα την ειδαμε οταν πιασαμε στα χερια μας το S7-edge.Το Note 7 ειναι μια συσκευη που θα την κρατησεις χρονια οπως και το Note 2.Περιμενε να πεσει η τιμη και μην αγχωνεσαι.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Ειμαι της γνωμης να παραμεινεις στο Note 2 και να περιμενεις να πεσει η τιμη απο το Note 7.Η μεταβαση σε Note 4 το οποιο ειναι πολυ καλο δεν θα σε ευχαριστησει.Το note 7 ειναι πλεον ενα ξεχωριστο κεφαλαιο το οποιο ειναι αναβαθμισμενο κυριολεκτικα παντου.Τη διαφορα την ειδαμε οταν πιασαμε στα χερια μας το S7-edge.Το Note 7 ειναι μια συσκευη που θα την κρατησεις χρονια οπως και το Note 2.Περιμενε να πεσει η τιμη και μην αγχωνεσαι.:rolleyes:

Με τα κέφια που έχεις Άκη και γω σταμάτησα να σκέφτομαι το note 4. Νάσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το παράπονο μου απο το 2αρι είναι ότι αρκετές φορές απο sleep Όταν έρχεται η ώρα του να δουλέψει εκεί έχει λαγκς...Όπως και όταν μπουκωνει η ραμ του...νομίζω ότι αυτό δεν υπάρχει στο 4αρι...

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

Για το ξυπνημα, οντως ξεκινα ακαριαια. Αλλα μπουκωματα στη ραμ υπαρχουν και παραϋπαρχουν. Ειδικα οταν εχω ανοικτα ταυτοχρονα 2 ή 3 παραθυρα. Αφορα το 4F με στοκ ΜΜ.

 

 

Δεν ξερω πως θα ειναι το 7. Αλλα σε συγκριση με το s7, το νοτε4 υπολειπεται σοβαρα μονο στην καμερα. Εχει γυαλι στην πισω πλευρα που το κανει ομορφο και ευχαριστο στην αφη, αλλα απαιτει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θηκη για να διατηρηθει η ομορφια του. Κι επειδη εγω δεν βαζω σε καμμια συσκευη μου θηκη, προτιμω το πλαστικο (εστω και φτηνιαρικο). Η οθονη του (που για μενα ειναι το 75% της ναρυτητας επιλοηης συσκευης) ειναι αμριβως ιδια με του s7. Το μονο που δεν ξερω ειναι πως αν μπουκωνει με 3-4 παραθυρα ανοικτα, αφου το ειδα σε εκθεση χωρις μνημοβορα προγραμματα πανω του.

Αν λοιπον το note 7 δεν εχει καποια πραγματικη, κι οχι μονο σε νουμερα, διαφορα σε επιδοσεις ή ευχρηστια, θα μεινω σχεδον σιγουρα με τα νοτε2 (που πλεον εχει γινει νοτε4 με 720p οθονη) και το νοτε4. Κι οσο για τις αναβαθμισεις που θα σταματησει να μας δινει η σαμσουνγκ, να ναι καλα ο ακιςς και τα παιδια απο το xda.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Για το ξυπνημα, οντως ξεκινα ακαριαια. Αλλα μπουκωματα στη ραμ υπαρχουν και παραϋπαρχουν. Ειδικα οταν εχω ανοικτα ταυτοχρονα 2 ή 3 παραθυρα. Αφορα το 4F με στοκ ΜΜ.

Χμμ. .. και είχα την εντύπωση ότι στο f έχει κάτσει καλύτερα η mm από το c? Η δε τιμή και των 2 παραμένει ψηλά μετά από 2 χρόνια. ..

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...