Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γιατί και με την τελευταία του Akiss (28/5/16),έχω το ίδιο πρόβλημα?

Δεν δουλεύει η κάμερα.

Υπόψιν ότι πρώτα φλασαρω την eclipse v5 και μετά την onirama.

Είχα το ίδιο πρόβλημα και με την αμέσως προηγούμενη του Akiss .

Πως θα μπορούσα να το λύσω αυτό το πρόβλημα?

Κατά τα άλλα ,μια χαρά η rom και μου αρέσει. ..

Και πολύ μικρή εμβέλεια Bluetooth

Edited by teodor422
iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η τελευταία ρομ που έχει βγάλει ο mrbig hai πάρε και το λινκ με τις ρυθμίσεις που έχει ο ίδιος ο μάγειρας

 

Agni setting backup :

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZyo8bZozOC0Wr2zuLPhXJeKivDY0PBmkGX

 

Guide: How to restore and use the Agni Backup Setting.

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZ8o8bZkPoXd0DzX2zt9gbyLIu0y4N3EL2k

send from my Galaxy NoteII using tapatalk

Τα κατέβασα και εγώ.

Φαντάζομαι ότι ο Κωνσταντίνος Γε. είσαι εσύ στο Facebook

Σωστά;

 

Εντωμεταξύ τρέχω την Eclipse v8 λίγες ημέρες και πηγαίνει μια χαρά.

Βέβαια με την πρώτη ευκαιρία, μιας και ψιλοβαριέμαι, θα βάλω του κ. Hai να την δω και εγώ επιτέλους, μιας και διαβάζω πολύ καιρό καλά λόγια.

sent from my Amstrad CPC6128

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά σε κατάλαβα από τα μηνύματα που αντάλλαξες με το Bighai.

Θα σου κάνω και αίτημα και εάν θέλεις το αποδέχεσαι.

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία....

Μήπως είναι η ησυχία που λένε πριν την καταιγίδα??

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία του Άκη είναι πολύ καλή για αυτο....

Αφού ικανοποιηθηκες και εσύ ο δύσκολος, πολλά μπράβο για άλλη μια φορά στον Άκη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στην τελευταία του Άκη, S7_Aosp_Style_Onirama_12_05_2016, δεν υπάρχει το Sidekeys Panel ή εγώ δεν μπορώ να το βρω;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στην τελευταία του Άκη, S7_Aosp_Style_Onirama_12_05_2016, δεν υπάρχει το Sidekeys Panel ή εγώ δεν μπορώ να το βρω;;;

 

Δεν είναι στο notifications panel;

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις>οθόνη και φόντο>λειτουργία με ένα χέρι

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

 

OK. Το βρήκα.

Απλά στην Elcipse υπήρχε έξω στα settings το One Handed Mode όπως επίσης και tile στα Quick Settings.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω να μήν πετάγεται κάθε φορά που ανοίγω το wifi;

Το κινητό είναι root.

 

http://www2.pic-upload.de/img/30943522/2016-06-15-00-06-28.png' alt='2016-06-15-00-06-28.png'>

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Και τι σε πειράζει που έγραψε το Knox;

Έχεις ακόμη εγγύηση;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι τέτοιες ακακίες δεν ήθελα να αναβαθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα και κύλισα..

 

Same Sh1t Different Day

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Περίεργος είσαι και εσύ. Οι περισσότεροι δεν θέλουν το Knox και περνάνε σε custom και εσύ θέλεις να το βάλεις;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κ ξέρει κάποιος να κάνει το note 2 να σταματήσει τις ενημερώσεις γενικά κ να μου το κάνει να μην κολλάει δεν θέλω να αλλάξει κάτι άλλο.

Πιστεύω ότι κολλάει από τις ενημερώσεις που έρχονται λόγω του ότι δεν μπορεί να πάρει άλλη αναβάθμιση ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Akiss στην Ρομ σου εχεις adblock γιατι σε καποιες εφορμογες που θελω να δω βιντεο δε μου τα ανοιγει;Αυτο πως απενεργοποιειται;

 

Πηγαινε στο pc σου και ανοιξε ενα text. Γραψε μεσα σαυτο τα παρακατω 127.0.0.1 localhost και κανε save. Κανε rename το text και ονομασετο hosts. Μετα παρτο βαλτο στην sd card του note. Στη συνεχεια με τον root explorer πηγαινε system/etc και καντο αντικατασταση με το αλλο. Προσεχε να δωσεις σωστα permissions κοιτα τι ειχε το παλιο και βαλε τα ιδια. Μετα reboot και εισαι κομπλε.

 

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κ ξέρει κάποιος να κάνει το note 2 να σταματήσει τις ενημερώσεις γενικά κ να μου το κάνει να μην κολλάει δεν θέλω να αλλάξει κάτι άλλο.

Πιστεύω ότι κολλάει από τις ενημερώσεις που έρχονται λόγω του ότι δεν μπορεί να πάρει άλλη αναβάθμιση ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καντο ρουτ και περνα μια custom να ησυχασεις.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις δεδομένα που θέλεις να προστατέψεις μια χαρά είναι το κέλυφος του knox....με το που κάνω την μετάβαση σε note7 (αν είναι με φλατ οθόνη) ή μετά αναγκαστικά σε note4 exynos (δεν θέλω με τίποτε edge οθόνη σε note) τέρμα οι custom Rom για μένα...μια χαρά είναι οι στοκ της σαμμυ για τις ναυαρχιδες.....μην κοιτάς το παλιο note2 μας, άλλες εποχές...send from my Galaxy NoteII

Συμφωνω για τo edge αλλα γιατι το exynos?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί διαπίστωσα (από προσωπική δοκιμή) ότι είναι προτιμότερο...πιο σβέλτο πιο ψυχρό και όπως και να το κάνουμε είναι octacore και πιο feature proof...Επίσης είναι στα 20 νανομετρα έναντι 28 του σναπ...α....και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας send from my Galaxy NoteII

Πάντως ειδικά για την μπαταρία οι αναφορές στο αντίστοιχο φόρουμ με ΜΜ δεν το επιβεβαιωνουν σε σύγκριση με το σναπ...

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο pc σου και ανοιξε ενα text. Γραψε μεσα σαυτο τα παρακατω 127.0.0.1 localhost και κανε save. Κανε rename το text και ονομασετο hosts. Μετα παρτο βαλτο στην sd card του note. Στη συνεχεια με τον root explorer πηγαινε system/etc και καντο αντικατασταση με το αλλο. Προσεχε να δωσεις σωστα permissions κοιτα τι ειχε το παλιο και βαλε τα ιδια. Μετα reboot και εισαι κομπλε. .

 

Σ ευχαριστω πολυ Ακηηηη:):D

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ,ειμαι με παλια ρομ,4.3 και οσες φορες εχω παει να περασω καποια ρομ του ακη δεν καθεται ,δε bootαρει ποτε .

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για αυτη τη μεταβαση? νομιζω ειχε αλλαξει ο bootloader η κατι τετοιο απο την 4.4 και μετα ?

πρεπει να φλασαρω καποια στοκ ρομ πριν η καποιο bootloader ?

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,θα το δοκιμασω!
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Στόκ 4.4.2 και μετα συνεχίζεις..eclipse και τέλος ακης...

 

 

Same Sh1t Different Day

Λοιπόν ,οκ,τα έκανα όλα ,δοκίμασα τις ρομ μια χαρά ,αλλά ξαναγυρίζω πίσω σε 4.3 .

Τελικά ήταν πιο responsive και το text wrap είναι ΤΕΡΆΣΤΙΟ πλεονέκτημα της παλιάς ρομ .

Αργεί το app του τηλεφώνου να ανοίξει ,αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα σε άλλη ρομ ,αλλά τελικά είναι πολλά που παίζουν ρόλο.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...