Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να βαλεις την official FNL1 και αργοτερα να κανεις υποβαθμιση ? Για ποιο λογο ?:p

 

Αυτή θα μπει Μόνο και μόνο Επειδή είπες ότι πρέπει να μπει αυτή για να μπει ο μπουτ Και μετά θα μπει καστομ.Αν δεν με ικανοποιεί η μπαταρία πχ θα μπορέσω να πάω πάλι στις καστομ που παίζω τώρα και με ικανοποιεί η όλη εμπειρία χρήσης(απόδοση-μπαταρία)?

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή θα μπει Μόνο και μόνο Επειδή είπες ότι πρέπει να μπει αυτή για να μπει ο μπουτ Και μετά θα μπει καστομ.Αν δεν με ικανοποιεί η μπαταρία πχ θα μπορέσω να πάω πάλι στις καστομ που παίζω τώρα και με ικανοποιεί η όλη εμπειρία χρήσης(απόδοση-μπαταρία)?

 

Η μπαταρια θα σε ικανοποιησει . Σκοπος των καινουργιων custom ειναι να συμβαδιζει το Note 2 με τα δεδομενα του 2016 .Εσυ εχεις ρομ του 12-13

 

Απο κει και περα καθε χρηστης εχει την δικη του αντιληψη .

 

Το Note 2 ειναι συσκευη 4ρων ετων.

 

Μην παιρνεις δεδομενο τι ρομ ανεβαζω εγω γιατι με ενδιαφερει να ειναι το Note οσο μπορουμε ποιο κοντα στα σημερινα δεδομενα με οτι κοστος εχει στην μπαταρια και τα καταφερνει καλα μια και ειναι απο τις καλυτερες υλοποιησεις που πιασαμε ποτε στα χερια μας.Αλλωστε μη ξεχνας οτι στο Νοτε μπαινει "custom"ρομ που προοριζεται για συσκευες 2016 με αλλες δυναμεις και αλλα ενεργειακα πανελ. Το SNOTE στα παλια ρομ ειναι σκετο σημειωματαριο .... Στα καινουργια ρομ ειναι αλλο Επιπεδο και...τοοοσα αλλα ! Συμφωνα μαυτα τα δεδομενα τα παει περιφημα.Εσυ λοιπον εφοσον δεν συμφωνεις με αυτη την φιλοσοφια βαλε την official FNL1 και εαν δεν σε ικανοποιει ΔΕΝ χρειαζεται να κανεις υποβαθμιση .Θα την αφησεις και θα αλλαξεις τον μαμα κερνελ θα βαλεις agni-kernel να παιξεις με τα settings να το φερεις εκει που θες εσυ.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος ειναι δυο τρεις εφαρμογές που θέλω.Αν μπορούσα δεν θα αναβαθμιζα καθόλου.Ευχαριστω για την απάντηση σου.Εχεις κάποιο λινκ για την τελευταία μαμά ρόμ 4.4.2 που μαγειρέψεις (αν μαγειρέψεις ) για το νοτε?
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος ειναι δυο τρεις εφαρμογές που θέλω.Αν μπορούσα δεν θα αναβαθμιζα καθόλου.Ευχαριστω για την απάντηση σου.Εχεις κάποιο λινκ για την τελευταία μαμά ρόμ 4.4.2 που μαγειρέψεις (αν μαγειρέψεις ) για το νοτε?

 

H τελευταια official FNL1 ειναι η καλυτερη "μαμα" ρομ για το note.Θα ανεβασω μια Lite καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Την odex ποτε θα την ανεβασεις??

Αντεεε για χαρη σου θα κατσω να φλασαρω παλι....αν και δεν το θελω χαχα

Με πιεζετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα δεν θα αναβαθμιζα καθόλου.

 

:blink::wacko: Ο λόγος?:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια official FNL1 ειναι η καλυτερη "μαμα" ρομ για το note.Θα ανεβασω μια Lite καποια στιγμη.

 

Θα περιμενω....οπως και την 4.1.2 που θα μου εστελνες..χαχαχα..

Πλάκα κανω, αν μπορείς και έχεις χρόνο θα περιμενω αυτήν για να κανω την αναβάθμιση.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

:blink::wacko: Ο λόγος?:blink::wacko:

 

Ο γενικός λόγος ειναι οτι αν δεν χαλάσει κατι δεν το πειράζω..

Ο άλλος ειναι οτι δουλεύει πολυ σωστά και ειμαι ευχαριστημένος με Ωμεγα χωρις κανένα απόλυτος πρόβλημα..

Ήρθα απο νέξους και καταλαβαίνεις οτι οταν φτάνεις σε σημείο να φλασαρεις πέντε έξι ρόμ την ημέρα κάπου βαριέσαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την odex ποτε θα την ανεβασεις??

Αντεεε για χαρη σου θα κατσω να φλασαρω παλι....αν και δεν το θελω χαχα

Με πιεζετε!!!

 

Νομίζω την εχει ανεβάσει ηδη...

Σορυ μαϊ μιστεϊκ..

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ο γενικός λόγος ειναι οτι αν δεν χαλάσει κατι δεν το πειράζω..

Ο άλλος ειναι οτι δουλεύει πολυ σωστά και ειμαι ευχαριστημένος με Ωμεγα χωρις κανένα απόλυτος πρόβλημα..

Ήρθα απο νέξους και καταλαβαίνεις οτι οταν φτάνεις σε σημείο να φλασαρεις πέντε έξι ρόμ την ημέρα κάπου βαριέσαι.

 

Σε καταλαβαίνω αλλά όχι και Jelly Bean σε αυτό το εργαλείο... κρίμα είναι.

Βάλε μία του Άκη και θα είσαι άρχοντας;)

Link to comment
Share on other sites

Την odex ποτε θα την ανεβασεις??

Αντεεε για χαρη σου θα κατσω να φλασαρω παλι....αν και δεν το θελω χαχα

Με πιεζετε!!!

 

:DΚααααλα που εισαι εσυ ? Φημες κυκλοφορησαν οτι πηγες σε κεντρο αποτοξινωσης ρομομανων αλλα δε σε αντεξαν ουτε εκει γιατι φλασαρες ακομα και οταν πηγαινες τουαλετα...:lol::lol::lol: Αγαπαμε Αλεξ for ever !!!!

 

EDTI:Κανω odex και τα files του framework περα απο τα system apps/private apps για να κερδισουμε κατι δεκατα σε ταχυτητα στο χειρισμο του ρομ.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

:DΚααααλα που εισαι εσυ ? Φημες κυκλοφορησαν οτι πηγες σε κεντρο αποτοξινωσης ρομομανων αλλα δε σε αντεξαν ουτε εκει γιατι φλασαρες ακομα και οταν πηγαινες τουαλετα...:lol::lol::lol: Αγαπαμε Αλεξ for ever !!!!

 

EDTI:Κανω odex και τα files του framework περα απο τα system apps/private apps για να κερδισουμε κατι δεκατα σε ταχυτητα στο χειρισμο του ρομ.

Χαχα ειχα εξαφανιστει φιλε γιατι ειχα δωσει σε εναν φιλο το νοτε για εξυπηρετηση...τοσο καιρο ημουν με εναν κινεζο αλλα τωρα ξαναπιασα το νοτε και πραγματικα μου χε λειψει...απλα πεταει με την ρομ σου ;)

 

Θα περιμενω την νεα odex και μετα θα φλασαρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακη μπορει να γινομαι κουραστικος , αλλα σε ευχαριστουμε παρα πολυ αλλη μια φορα που ασχολεισαι ακομα με την κινηταρα μας!Εγω εχω μεινει με την transformation update greece 2-12 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!

Δεν ξερω αν θελω να την αλλαξω...:)

Link to comment
Share on other sites

Ακη μπορει να γινομαι κουραστικος , αλλα σε ευχαριστουμε παρα πολυ αλλη μια φορα που ασχολεισαι ακομα με την κινηταρα μας!Εγω εχω μεινει με την transformation update greece 2-12 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!

Δεν ξερω αν θελω να την αλλαξω...:)

 

Thanks ! Καλα δεν ειναι δα και παλιο το ρομ που εχεις απλα γινονται update στο system εδω και κει για θεματα περισσοτερο καλυτερης λειτουργικοτητας:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thanks ! Καλα δεν ειναι δα και παλιο το ρομ που εχεις απλα γινονται update στο system εδω και κει για θεματα περισσοτερο καλυτερης λειτουργικοτητας:rolleyes:

 

Καλα ναι σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια διαχειριση μπαταριας στην Odex παιδες και το internet με HSDPA στη wind που ειμαι χαρμα παει σφαιρα δεν μπουκωνει καθολου κανω απανωτες αναζητησεις καρφι η μπαρα.lag σε fb δεν εχει παρα μονο οταν κατεβαζει δεδομενα λογικο.Καλα εκατσε λοιπον γιατι ειναι ευαισθητη στα lag παντα η Odex. Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα την ανεβάσεις Άκη? Πιστεύεις πως αξίζει τον κόπο απο την deodex?

 

Κωστα στην odex τα αρχεια στο συστημα εχουν "κλειδωσει"που σημαινει οτι μπορεις να βαλεις μονο τις εφαρμογες που θελεις και απλα να κανεις την δουλεια σου χωρις προβληματα και καθυστερησεις(Official style) Φυσικα δεν μπορεις να φλασαρεις μοντιες και αρχεια που περιεχουν framework files γιατι ειναι deodex .Το αν αξιζει?Παντα ενα Odex rom ειναι καλυτερο συνολικα και γω παντα odex rom δουλευω γιατι απο πριν βαζω ολες τις μοντιες που θελω τις κανω odex για να δουλευουν ολα γρηγορα και ρολοι.Οσο για σενα πιστευω να μη την βαλεις αλλωστε δεν θα την κρατησεις πανω απο 1-2 μερες.:lol::lol::lol:Λειτουργικα ειναι καλυτερη απο την deodex που ανεβασα σε πολλα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία odex σε οποιοδήποτε τηλέφωνο δεν μπαίνει Xposed... νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία odex σε οποιοδήποτε τηλέφωνο δεν μπαίνει Xposed... νομίζω...

Οποτε με βλεπω για deodex χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις την official FNL1 και αργοτερα να κανεις υποβαθμιση ? Για ποιο λογο ?:p

Εγώ έκανα downgrade στα καπάκια ,γιατί στις καινούργιες ρομ δεν εχει text wrap στους browsers, και ειναι κατι που βρίσκω φοβερά χρησιμο αυτή τη στιγμή.

Οταν και αν κάποια στιγμή στο μέλλον φτιάξουν όλες οι σελίδες τότε θα εχει την ίδια χρηστικότητα για μένα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα downgrade στα καπάκια ,γιατί στις καινούργιες ρομ δεν εχει text wrap στους browsers, και ειναι κατι που βρίσκω φοβερά χρησιμο αυτή τη στιγμή.

Οταν και αν κάποια στιγμή στο μέλλον φτιάξουν όλες οι σελίδες τότε θα εχει την ίδια χρηστικότητα για μένα.

Αυτό δεν έχει σχέση με τον περιηγητή;

Δλδ σε προηγούμενη Ρομ ο ίδιος περιηγητής είχε και τώρα όχι;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...