Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκη καλησπέρα.

 

Τα settings σε αυτή είναι σε μία σειρά όλα ή σε καρτέλες?

 

Τsiv και τα δυο ... επιλεγεις εσυ...:ninja:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

modem μετα την εγκατασταση του ρομ...αυτο----> https://mega.nz/#!nQdRBaRL!3ht06bCYGfxxxV05bNzgPYTQ5ZyeWFdAp80pIHnTH1k

ΛΙΝΚ ---->>> https://mega.nz/#!LIFFELbJ!LAGSU5Jp6e2PXrLgx2htUI3w5WM9lIjCRuVXYnsMfAw

Αν και 100 mb μεγαλυτερη φαίνεται προκλητική για δοκιμή, νασαι καλά... Το μόντεμ πρός τι ειδικά αυτό?

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Αν και 100 mb μεγαλυτερη φαίνεται προκλητική για δοκιμή, νασαι καλά... Το μόντεμ πρός τι ειδικά αυτό?

 

Διοτι οταν κανεις εγκατασταση την eclipse v5 δεν περιεχει μοντεμ και μπαινει το παλιο που ειχες στο προηγουμενο ρομ.Αυτο ειναι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω γιατί την κατεβάζω Τώρα....Έχει αγώνα πάλι σήμερα :)

 

Υπάρχει δυνατότητα για την εναλλαγή των φορτωμένων apps (multitasking) με το αριστερό capacitive key?

 

 

Κωστα δεν θυμαμαι γιατι την ωρα που την κανω εχω ανοιχτα καμια 10αρια παραθυρα και καιγονται εγκεφαλικα κυτταρα καργα...

κατα ταλλα ειναι deodex που σημαινει κοψε ραψε με ρουτ explorer . επειδη εβαλες την v5 απο xda με αυτη τωρα στην συμπεριφορα της θα δεις διαφορα.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.. Εχω ενα νοτε ενος φιλου που εχει προβλημα.. Λοιπον μολις το ανοιγει μενει στο logo της samsung. Δεν ξεκιναει να φορτωσει το λογισμικο.. Μετα απο οτι ειδα δεν εχει recovery.. Το μονο που κανει ειναι να μπαινει σε download mode. κατεβασα μια ρομ και προσπαθησα να την περασω με odin. Τις πιο πολλες φορες το οdin απλα ξεκιναει την διαδιακασια και δεν τελειωνει ποτε... (εχω πολλες εκδοσεις odin) και 2 φορες μου βγαζει failed. και οτι κατι παιζει με το αρχειο pit. Κατεβασα και αρχειο pit για note 2 μηπως αλλα τπτ παλι.. Προσπαθησα να του περασω και recovery αλλα και παλι τζιφος.. Μηπως πρεπει να περαστει ενα ενα βοοτloader rom recovery ;;; Εχει κανεις τα αρχεια γιατι στο νετ δινουν οτι ναναι!!

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.. Εχω ενα νοτε ενος φιλου που εχει προβλημα.. Λοιπον μολις το ανοιγει μενει στο logo της samsung. Δεν ξεκιναει να φορτωσει το λογισμικο.. Μετα απο οτι ειδα δεν εχει recovery.. Το μονο που κανει ειναι να μπαινει σε download mode. κατεβασα μια ρομ και προσπαθησα να την περασω με odin. Τις πιο πολλες φορες το οdin απλα ξεκιναει την διαδιακασια και δεν τελειωνει ποτε... (εχω πολλες εκδοσεις odin) και 2 φορες μου βγαζει failed. και οτι κατι παιζει με το αρχειο pit. Κατεβασα και αρχειο pit για note 2 μηπως αλλα τπτ παλι.. Προσπαθησα να του περασω και recovery αλλα και παλι τζιφος.. Μηπως πρεπει να περαστει ενα ενα βοοτloader rom recovery ;;; Εχει κανεις τα αρχεια γιατι στο νετ δινουν οτι ναναι!!

 

Ο φιλος σου προσπαθησε να κανει υποβαθμιση , να βαλει παλιοτερη εκδοση λειτουργικου ? Και πως να ξερουμε τωρα σε ποιο σημειο επεσε για υπνο ο νοτης ? με το pit για να επανελθει θελει ειδικο χειρισμο...

Link to comment
Share on other sites

Ακη στην eclipse πως ρυθμίζουμε τι να κάνει το home button?

Recsent apps θέλω όπως ήταν και στην προηγούμενη δικιά σου ρομ που είχα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακη στην eclipse πως ρυθμίζουμε τι να κάνει το home button?

Recsent apps θέλω όπως ήταν και στην προηγούμενη δικιά σου ρομ που είχα

 

Ευχαριστώ

 

βγαινει το screen lock τωρα με αποτελεσμα να ανοιγει αμεσα με το home buttom μετα απο deep sleep η οθονη εφοσον την σβηνεις με πατημενο το home buttom. Nα σβηνεις τις εφαρμογες με τον smart manager η αλλιως εαν θελεις τον παλιο ειναι στο..πηγαινε systemui κατεβασε και βρες "πλαινα πληκτρα" ειναι κρυμμενος εκει ο παλιος.

Το ρομ ειναι ρυθμισμενο να εχει υψηλο low memmory killer μην τρωτε κολλημα να σβηνετε τις εφαρμογες συνεχεια...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Διοτι οταν κανεις εγκατασταση την eclipse v5 δεν περιεχει μοντεμ και μπαινει το παλιο που ειχες στο προηγουμενο ρομ.Αυτο ειναι καλυτερο...

υποθέτω δεν εχει θέμα με TWRP recovery...

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω δεν εχει θέμα με TWRP recovery...

Οταν σε φοβιζει το φλασαρισμα ενος μοντεμ μεσο recovery κατεβαζεις το ζιπ το κανεις αποσυμπιεση παιρνεις το modem.bin σβηνεις το Νοτη τον βαζεις σε download mode και το φλασαρεις μεσο odin για ποιο ασφαλες φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Edit: φορουμιτης μου εστειλε πμ οτι δεν μπορει να βαλει ειδοποιηση στο ημερολογιο.Η λυση ειναι οτι πρεπει να βαζεις το mail σου και να ενεργοποιησεις το google play. Τοτε θα εμφανιστει η ειδοποιηση στο ημερολογιο και θα λειτουργει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος σου προσπαθησε να κανει υποβαθμιση , να βαλει παλιοτερη εκδοση λειτουργικου ? Και πως να ξερουμε τωρα σε ποιο σημειο επεσε για υπνο ο νοτης ? με το pit για να επανελθει θελει ειδικο χειρισμο...
το ειχε παρει ετοιμο με omega rom.. Δεν ειχε ιδεα απο αυτα.. Δεν νομιζω να του εκανε κατι γτ δεν γνωριζε... Δλδ δεν υπαρχει τωρα τροπος να γυρισει;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζωντανέψει ενα σαμσουνγκ οχι όμως νοτε με τα αρχεία χωριστά.και πρεπει να επιλέξεις και το repartition.Τωρα αν θα βρεις όλα τα αρχεία κομμάτι κομμάτι δεν ξερω δεν το έχω κάνει στο νοτε.Λογικα θα υπαρχει σίγουρα.Αααα ξέχασα αν τελικά γίνει θα χάσει τα πάντα απο την συσκευή με το repartition.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

βγαινει το screen lock τωρα με αποτελεσμα να ανοιγει αμεσα με το home buttom μετα απο deep sleep η οθονη εφοσον την σβηνεις με πατημενο το home buttom. Nα σβηνεις τις εφαρμογες με τον smart manager η αλλιως εαν θελεις τον παλιο ειναι στο..πηγαινε systemui κατεβασε και βρες "πλαινα πληκτρα" ειναι κρυμμενος εκει ο παλιος.

Το ρομ ειναι ρυθμισμενο να εχει υψηλο low memmory killer μην τρωτε κολλημα να σβηνετε τις εφαρμογες συνεχεια...

βασικα εμενα δεν με νοιαζει να κλεινω εφαρμογες αλλα να εναλλασσομαι απο ανοιχτη εφαρμογή σε ανοιχτη εφαρμογή και τωρα δεν μπορω..και ενω εκανα μεσω wanam να ανοιγει προσφατες εφαρμογες,δεν το κανει..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

βασικα εμενα δεν με νοιαζει να κλεινω εφαρμογες αλλα να εναλλασσομαι απο ανοιχτη εφαρμογή σε ανοιχτη εφαρμογή και τωρα δεν μπορω..και ενω εκανα μεσω wanam να ανοιγει προσφατες εφαρμογες,δεν το κανει..

 

Τι εννοεις ? Μα η εφαρμογη ειναι στο systemui πλαινα πληκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα στο home buttom---->http://www.mediafire.com/?zcap3ilcvltccwl

Σε ευχαριστώ πολυ!Ειναι το μοναδικο που με "ξενισε" λιγο. Good job!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζωντανέψει ενα σαμσουνγκ οχι όμως νοτε με τα αρχεία χωριστά.και πρεπει να επιλέξεις και το repartition.Τωρα αν θα βρεις όλα τα αρχεία κομμάτι κομμάτι δεν ξερω δεν το έχω κάνει στο νοτε.Λογικα θα υπαρχει σίγουρα.Αααα ξέχασα αν τελικά γίνει θα χάσει τα πάντα απο την συσκευή με το repartition.
και εφω το ιδιο.. Αλλα εδω δν μπορω να βρω τα αρχεια ενα ενα.. ψαχνω 2 μερες αλλα τπτ... Αν τα εχει κανενας.. pit bootloader pda modem recovery θα ημουν υποχρεως....

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Με την eclipse V5 δε μου ανοίγει το bluetooth... Άκη, το έχεις τσεκάρει;

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ανοίγει κανονικά....

 

Konstantine73, φλάσαρες και το μόντεμ που έδωσε ο Άκης ή μόνο το rom;

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κανονικα αναβει το bluetooth

 

καθαρη εγκατασταση της ρομ και το μοντεμ που εδωσε ο ακης

 

επισης φλασαρε και το ζιπακι με την λειτουργια για τα recents

 

ολα καλα!!!

 

ευχαριστουμε ακηςςςς :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύει κανονικά το bluetooth , σύνδεσα το ακουστικό και όλα οκ.

 

Εγκατέστησα τη rom , το modem , το ζιπάκι για τα recents και του τράβηξα και ένα restore ΜΟΝΟ τα data από την προηγούμενή μου rom (D.Face_onirama_27_08 agni.k_v4 του akiss και αυτή) και είμαι αστέρι , έτοιμος στημένος...

 

Μέχρι στιγμής όλα goodys :D

 

 

Άκη... η εφαρμογή των μηνυμάτων γίνεται να αλλάξει χρώμα?

Από πορτοκαλί να γίνει κάτι άλλο?:confused:

 

 

Ευχαριστώ φίλε εκ των προτέρων για την ασχολία σου με το τερατάκι μας;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...