Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

update σε custom rom θελεις να το κανεις?

 

Ναι. Ώστε να μπορεί μετά να κανει updates και μονο του. Θέλω να το ξανακάνω εργοστασιακο ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε τον οδηγό για να μην είσαι πλέον root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

και ακολούθησε τα βήματα. Αφού είσαι σε παλιότερη έκδοση 4.12 είναι πιο εύκολο.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό για να μην είσαι πλέον root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

και ακολούθησε τα βήματα. Αφού είσαι σε παλιότερη έκδοση 4.12 είναι πιο εύκολο.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η πρόκειται να βγει καμία rom που να είναι Android 5 για το Note 2?

 

Στο XDA είδα και την (ανεπίσημη) CM12. Νομίζω έχει λίγα προβλήματα.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για καστομ ρομς ειμαι μεταξυ αυτης του dr Ketan και της Diamond rom v. 1.2. Ενω για την πρωτη διαβασα καλα λογια απο πολλους στο νημα, για την δευτερη δεν εχει πει καποιος κατι. Η αληθεια ειναι ομως οτι απο reviews στο youtube φαινεται πιο γρηγορη και σε 15λεπτα βιντεο βεν ειδα ουτε ενα κομπιασμα. Καποιος που να την εχει εγκαταστησει ή να ξερει περισσοτερα θα βοηθουσε πολυ. Επειδη το νοτε2 ειναι το κυριο τηλεφωνο μου (αφου το νοτε4 δεν πεφτει στα 500 με την καμμια) με νοιαζει η ρομ να ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ απροβληματιστη και να λειτουργουν τα παντα 10 φορες στις 10. Επισης με τα λιγα που διαβασα δεν εντυπωσιαστηκα καθολου απο το λολιποπ οποτε δεν καιγομαι να περιμενω καποια λολιποπ ρομ. Αφου καταληξω θα σας ζαλισω με τα περι φλασαρισματος.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για καστομ ρομς ειμαι μεταξυ αυτης του dr Ketan και της Diamond rom v. 1.2. Ενω για την πρωτη διαβασα καλα λογια απο πολλους στο νημα, για την δευτερη δεν εχει πει καποιος κατι. Η αληθεια ειναι ομως οτι απο reviews στο youtube φαινεται πιο γρηγορη και σε 15λεπτα βιντεο βεν ειδα ουτε ενα κομπιασμα. Καποιος που να την εχει εγκαταστησει ή να ξερει περισσοτερα θα βοηθουσε πολυ. Επειδη το νοτε2 ειναι το κυριο τηλεφωνο μου (αφου το νοτε4 δεν πεφτει στα 500 με την καμμια) με νοιαζει η ρομ να ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ απροβληματιστη και να λειτουργουν τα παντα 10 φορες στις 10. Επισης με τα λιγα που διαβασα δεν εντυπωσιαστηκα καθολου απο το λολιποπ οποτε δεν καιγομαι να περιμενω καποια λολιποπ ρομ. Αφου καταληξω θα σας ζαλισω με τα περι φλασαρισματος.

αυτο κανει η τελευταια rom του dr.ketan

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει η τελευταια rom του dr.ketan

 

επισης ειναι οτι πιο σταθερο εχω δει ως τωρα η diamond τραβαει αρκετη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

επισης ειναι οτι πιο σταθερο εχω δει ως τωρα η diamond τραβαει αρκετη μπαταρια

ευχαριστω για το χρονο σου. Μια τελευταια ερωτηση γιατι δεν το διευκρινιζει κανεις. Αναγνωριση ελληνικων στο πενακι εχει κανονικα η ρομ του δοκτωρ? Εννοω να γραφω με το πενακι και να τα μετετρεπει αυτοματα σε κειμενο. Με ενδιαφερει καθως χρησιμοποιω το πενακι καθημερινα και ειναι ενας σημαντικος λογος να βαλω καστομ ρομ το να παρω τα καλουδια των νοτε 3-4

 

edit: Το οτι η diamond τραβαει παραπανω μπαταρια το ξερεις εκ πειρας ή το εχεις διαβασει? Ρωταω γιατι βασιζομαι παρα πολυ πλεον στην προσωπικη εμπειρια αυτου που λεει κατι, καθως καθενας εχει διαφορετικη χρηση και διαφορετικες ρυθμισεις στη συσκευη του.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το χρονο σου. Μια τελευταια ερωτηση γιατι δεν το διευκρινιζει κανεις. Αναγνωριση ελληνικων στο πενακι εχει κανονικα η ρομ του δοκτωρ? Εννοω να γραφω με το πενακι και να τα μετετρεπει αυτοματα σε κειμενο. Με ενδιαφερει καθως χρησιμοποιω το πενακι καθημερινα και ειναι ενας σημαντικος λογος να βαλω καστομ ρομ το να παρω τα καλουδια των νοτε 3-4

 

edit: Το οτι η diamond τραβαει παραπανω μπαταρια το ξερεις εκ πειρας ή το εχεις διαβασει? Ρωταω γιατι βασιζομαι παρα πολυ πλεον στην προσωπικη εμπειρια αυτου που λεει κατι, καθως καθενας εχει διαφορετικη χρηση και διαφορετικες ρυθμισεις στη συσκευη του.

 

την εχω δουλεψει την diamont ομορφη καλη αλλα.εχει ελληνικα στο πενακι γιατι ετυχε μια μια φορα να το δουλεψω.εχω ακουσει και περιπτωση που δεν δουλεψε.περα απο dr.ketan καλο ειναι να δοκιμασεις και αλλες για να κρινεις και μονος σου τι θα σου κατσει πιο καλα.εγω εχω και την phantom v1 και παιζω με mods

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το χρονο σου. Μια τελευταια ερωτηση γιατι δεν το διευκρινιζει κανεις. Αναγνωριση ελληνικων στο πενακι εχει κανονικα η ρομ του δοκτωρ? Εννοω να γραφω με το πενακι και να τα μετετρεπει αυτοματα σε κειμενο. Με ενδιαφερει καθως χρησιμοποιω το πενακι καθημερινα και ειναι ενας σημαντικος λογος να βαλω καστομ ρομ το να παρω τα καλουδια των νοτε 3-4

 

edit: Το οτι η diamond τραβαει παραπανω μπαταρια το ξερεις εκ πειρας ή το εχεις διαβασει? Ρωταω γιατι βασιζομαι παρα πολυ πλεον στην προσωπικη εμπειρια αυτου που λεει κατι, καθως καθενας εχει διαφορετικη χρηση και διαφορετικες ρυθμισεις στη συσκευη του.

 

Υποθέτω πως η DN-4 (αν ψάχνεις για τα καλούδια του Note 3 - 4) είναι μια που θα μπορούσες να δοκιμάσεις.

 

Απο το νήμα τους στο XDA:

 

Based on 4.4.4 Touchwiz rom ported from S3 Korean version by @arter97

Features ported from Galaxy Note 4 (Yes, we did it again!)

AGNI Kernel by default - credits to @psndna88

Standalone flashable zip (no aroma)

Rooted and Deodexed

 

Ditto Note 4 main features

 

Note 4 Air Command (new features)

Note 4 S Note with Action Memo

Note 4 Smart Select

Note 4 Image Clip

Note 4 Scrapbook

Note 4 S Finder

Note 4 Quick Connect

Note 4 Multiwindow

Note 4 Recent Apps

Note 4 Direct Pen Input

Note 4 Side Key Panel

Note 4 Resize Windows from corners (new Pen Window)

Note 4 Power Saving Mode

Note 4 Ultra Power Saving Mode

Note 4 Settings and UI

Galaxy Note 4 Launcher and Accuweather

Galaxy Note 4 Contacts app

Galaxy Note 4 Phone app with N4 feature incoming call popup notification, resize window during calls feature and call recording feature

Galaxy Note Messaging app with N4 feature SMS pop-up notificaton

Galaxy Note 4 lockscreen with charging effects and new lockscreen effects (only Abstract Mozaic don't work)

Galaxy Note 4 Music Player

Galaxy Note 4 Video Player

Galaxy Note 4 Internet Browser

Galaxy Note 4 Gallery with SStudio

Galaxy Note 4 S Voice with new pop-up features

Galaxy Note 4 S Planner, Email, Keyboard, Clock, My Files, Calculator

Galaxy Note 4 Story Album

Galaxy Note 4 Photo Note

Possible to use the same app in both multiwindows

Many more things that we might forget... see it yourself today.

 

CURRENT BUGS for DN4 1.0:

Radio FM app doesn't sound

Bluetooth Audio problem

Lockscreen Effect - Abstract Tile causing constant FC

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το χρονο σου. Μια τελευταια ερωτηση γιατι δεν το διευκρινιζει κανεις. Αναγνωριση ελληνικων στο πενακι εχει κανονικα η ρομ του δοκτωρ? Εννοω να γραφω με το πενακι και να τα μετετρεπει αυτοματα σε κειμενο. Με ενδιαφερει καθως χρησιμοποιω το πενακι καθημερινα και ειναι ενας σημαντικος λογος να βαλω καστομ ρομ το να παρω τα καλουδια των νοτε 3-4

ναι η rom του δοκτωρ εχει κανονικα ελληνικα και μαλιστα τα αναγνωριζει καλυτερα απο την επισημη του Note 2.Εγω που την χρησιμοποιω μπορω να πω ειμαι υπερευχαριστημενος...Λιγο η μπαταρια εχει μειωθει αλλα μου φαινεται λογικα με ολα αυτα τα extra που εχει πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερωτηση με την dr.ketan δουλευουν τα samsung smart view & samsung link;

σε μενα ναι.γενικα του dr.ketan δουλευουν τα παντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθέτω πως η DN-4 (αν ψάχνεις για τα καλούδια του Note 3 - 4) είναι μια που θα μπορούσες να δοκιμάσεις.

 

Απο το νήμα τους στο XDA:

 

Based on 4.4.4 Touchwiz rom ported from S3 Korean version by @arter97

Features ported from Galaxy Note 4 (Yes, we did it again!)

AGNI Kernel by default - credits to @psndna88

Standalone flashable zip (no aroma)

Rooted and Deodexed

 

Ditto Note 4 main features

 

Note 4 Air Command (new features)

Note 4 S Note with Action Memo

Note 4 Smart Select

Note 4 Image Clip

Note 4 Scrapbook

Note 4 S Finder

Note 4 Quick Connect

Note 4 Multiwindow

Note 4 Recent Apps

Note 4 Direct Pen Input

Note 4 Side Key Panel

Note 4 Resize Windows from corners (new Pen Window)

Note 4 Power Saving Mode

Note 4 Ultra Power Saving Mode

Note 4 Settings and UI

Galaxy Note 4 Launcher and Accuweather

Galaxy Note 4 Contacts app

Galaxy Note 4 Phone app with N4 feature incoming call popup notification, resize window during calls feature and call recording feature

Galaxy Note Messaging app with N4 feature SMS pop-up notificaton

Galaxy Note 4 lockscreen with charging effects and new lockscreen effects (only Abstract Mozaic don't work)

Galaxy Note 4 Music Player

Galaxy Note 4 Video Player

Galaxy Note 4 Internet Browser

Galaxy Note 4 Gallery with SStudio

Galaxy Note 4 S Voice with new pop-up features

Galaxy Note 4 S Planner, Email, Keyboard, Clock, My Files, Calculator

Galaxy Note 4 Story Album

Galaxy Note 4 Photo Note

Possible to use the same app in both multiwindows

Many more things that we might forget... see it yourself today.

 

CURRENT BUGS for DN4 1.0:

Radio FM app doesn't sound

Bluetooth Audio problem

Lockscreen Effect - Abstract Tile causing constant FC

 

μετα το πεμτο udate δουλευουν ολα σχεδον.αλλα δεν ειναι μια rom για rookies ειναι ιδιοτροπη και δεν εχη πολυ καλη μπαταρια.την ειχα και την σουταρα γιατι δεν εχει ραδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω για το χρονο σου. Μια τελευταια ερωτηση γιατι δεν το διευκρινιζει κανεις. Αναγνωριση ελληνικων στο πενακι εχει κανονικα η ρομ του δοκτωρ? Εννοω να γραφω με το πενακι και να τα μετετρεπει αυτοματα σε κειμενο. Με ενδιαφερει καθως χρησιμοποιω το πενακι καθημερινα και ειναι ενας σημαντικος λογος να βαλω καστομ ρομ το να παρω τα καλουδια των νοτε 3-4

ναι η rom του δοκτωρ εχει κανονικα ελληνικα και μαλιστα τα αναγνωριζει καλυτερα απο την επισημη του Note 2.Εγω που την χρησιμοποιω μπορω να πω ειμαι υπερευχαριστημενος...Λιγο η μπαταρια εχει μειωθει αλλα μου φαινεται λογικα με ολα αυτα τα extra που εχει πανω

zizu21 δες το post 6205 για να δεις την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα . φίλος μου μου έδωσε

ένα Νοτε 2 με ρομ ενός από το xda . του bobcat

ειναι έκδοση 4.2.2 . θέλω να του περάσω νέα ρομ

4.42 . πρέπει να αλλάξω το bootloader . υπάρχει κανένα

λινκ για να μπορέσω να το περάσω μέσω philz touch ?

επίσης έχει περασμένο το philz touch version 6.0.3.0

ποιο είναι το ποιο καινούριο υπάρχει κανένα λινκ ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοράω την ν10 του γιατρού και είναι μια χαρά, αλλά εδώ και μια βδομάδα έχει αρχίσει και τρώει ώρες ώρες κάτι σκαλώματα και κολλάει το τηλέφωνο και πρέπει να κρατήσω πατημένο το power button να κάνει επανεκκίνηση για να στρώσει. Τελευταία εφαρμογή που έχω πέρασει είναι η sd maid . Καμιά ιδέα;

Για να περάσω την ν14 πρέπει να κάνω clean install με επαναφορά ή μπορώ να την φλασαρω από πάνω κατευθείαν;;;

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

[/color]

παιδιά καλησπέρα . φίλος μου μου έδωσε

ένα Νοτε 2 με ρομ ενός από το xda . του bobcat

ειναι έκδοση 4.2.2 . θέλω να του περάσω νέα ρομ

4.42 . πρέπει να αλλάξω το bootloader . υπάρχει κανένα

λινκ για να μπορέσω να το περάσω μέσω philz touch ?

επίσης έχει περασμένο το philz touch version 6.0.3.0

ποιο είναι το ποιο καινούριο. μου ειπε ενας φιλος οτι πρεπει να περασεις τουλαχιστον τον mj5

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

 

clean install φιλε μου.βαλε την τελευταια εκδοση του γιατρου ειναι κορυφη για μενα

 

Βαριέμαι να το ξαναστήσω, αλλά μάλλον θα το πάρω απόφαση και θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

8

Βαριέμαι να το ξαναστήσω, αλλά μάλλον θα το πάρω απόφαση και θα το κάνω.

 

καντο να ερθει στα ισια του

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγώ με τη σειρά μου.

 

Την Παρασκευη λήγει η εγγύηση του Note II μου. 19/12/2012 με 19/12/2014 :p. Οποτε σκέφτομαι την επόμενη βδομαδα να το ρουτάρω και να περάσω κάποια custom ROM και θα ήθελα τις προτάσεις σας. Να πω ότι έχω την 4.4.2 μαμίσια. Το κινητό μέχρι και πριν την αναβαθμιση από 4.3 σε 4.4.2 πριν κανα μήνα ήταν άψογο. Από τοτε που περασα την 4.4.2 (ακόμα το μετανιωνω) έχει //καποια// θεματακια. Κολλάει κάποιες φορές και μου έκανε και 1 random reboot στο άσχετο. Βεβαια να σημειώσω ότι δεν το εκανα factory reset .

 

Οπότε, για να συνοψίσω, θέλω μετά την Παρασκευή να ρουτάρω και να περασω μία custom rom η οποία θα έχει σίγουρα όλα τα s-pen features των Note III & IV , ενώ εν γενει θα ήθελα να μείνω σχετικά κοντά στην stock εμφάνιση . Πριν να περάσω την rom, θέλω να πάρω ένα συνολικο backup με Titanium. Μετά το περασμα της rom θέλω να αποκτήσω φουλ δικαιωματα στην κάρτα μνημης (τα οποία χασαμε με την Kit Kat), να βάλω AdBlock και να πεταξω όλη τη σαβουρα της Samsung. Επίσης το σκέφτομαι και για greenify.

 

Απ'όσα διαβαζω εδώ, μάλλον με συμβουλεύετε να πάω προς Dr Ketan? για το ρουταρισμα πρέπει να πάρω efs backup (δεν έχω ιδέα τί είναι:p ) ? Τί άλλα βήματα χρειάζονται? πού μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγίες? φυσικα ο knox counter δε θα με νοιάζει απο το Σάββατο :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να υπάρχει EFS backup. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα το χρειαστείς.

Και εγώ για Dr. Ketan σου λέω, αλλά δεν έχει ακόμα εφαρμογές από Note 4. Για να την περάσεις θέλεις custom recovery και από εκεί να φλασάρεις τον aroma installer.

Τώρα γράφεις και για Titanium Backup. Για να το δουλέψεις στην ρομ που είσαι τώρα πρέπει να είσαι ρουτ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγώ με τη σειρά μου.

 

Την Παρασκευη λήγει η εγγύηση του Note II μου. 19/12/2012 με 19/12/2014 :p. Οποτε σκέφτομαι την επόμενη βδομαδα να το ρουτάρω και να περάσω κάποια custom ROM και θα ήθελα τις προτάσεις σας. Να πω ότι έχω την 4.4.2 μαμίσια. Το κινητό μέχρι και πριν την αναβαθμιση από 4.3 σε 4.4.2 πριν κανα μήνα ήταν άψογο. Από τοτε που περασα την 4.4.2 (ακόμα το μετανιωνω) έχει //καποια// θεματακια. Κολλάει κάποιες φορές και μου έκανε και 1 random reboot στο άσχετο. Βεβαια να σημειώσω ότι δεν το εκανα factory reset .

 

Οπότε, για να συνοψίσω, θέλω μετά την Παρασκευή να ρουτάρω και να περασω μία custom rom η οποία θα έχει σίγουρα όλα τα s-pen features των Note III & IV , ενώ εν γενει θα ήθελα να μείνω σχετικά κοντά στην stock εμφάνιση . Πριν να περάσω την rom, θέλω να πάρω ένα συνολικο backup με Titanium. Μετά το περασμα της rom θέλω να αποκτήσω φουλ δικαιωματα στην κάρτα μνημης (τα οποία χασαμε με την Kit Kat), να βάλω AdBlock και να πεταξω όλη τη σαβουρα της Samsung. Επίσης το σκέφτομαι και για greenify.

 

Απ'όσα διαβαζω εδώ, μάλλον με συμβουλεύετε να πάω προς Dr Ketan? για το ρουταρισμα πρέπει να πάρω efs backup (δεν έχω ιδέα τί είναι:p ) ? Τί άλλα βήματα χρειάζονται? πού μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγίες? φυσικα ο knox counter δε θα με νοιάζει απο το Σάββατο :p.

 

απλα πραματα.1root μεσω odin 2backup efs backup με titanioum τις εφαρμογες.3περνας team win recovery και παιρνεις backup τιν stock rom που εχεις.του γιατρου η rom ειναι πολυ καλη και δεν θελει mods.μπορεις να βαλεις και την phantom v1 και να περασεις mods εσυ.στο youtube πατα και θα βρεις πραματα.οδηγιες εχει και στo xda.αν και εφοσον θες βοηθεια στειλε μυνημα.αν θες note 4 υπαρχει η dn4 αλλα δεν ειναι τοσο απλη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγώ με τη σειρά μου.

 

Την Παρασκευη λήγει η εγγύηση του Note II μου. 19/12/2012 με 19/12/2014 :p. Οποτε σκέφτομαι την επόμενη βδομαδα να το ρουτάρω και να περάσω κάποια custom ROM και θα ήθελα τις προτάσεις σας. Να πω ότι έχω την 4.4.2 μαμίσια. Το κινητό μέχρι και πριν την αναβαθμιση από 4.3 σε 4.4.2 πριν κανα μήνα ήταν άψογο. Από τοτε που περασα την 4.4.2 (ακόμα το μετανιωνω) έχει //καποια// θεματακια. Κολλάει κάποιες φορές και μου έκανε και 1 random reboot στο άσχετο. Βεβαια να σημειώσω ότι δεν το εκανα factory reset .

 

Οπότε, για να συνοψίσω, θέλω μετά την Παρασκευή να ρουτάρω και να περασω μία custom rom η οποία θα έχει σίγουρα όλα τα s-pen features των Note III & IV , ενώ εν γενει θα ήθελα να μείνω σχετικά κοντά στην stock εμφάνιση . Πριν να περάσω την rom, θέλω να πάρω ένα συνολικο backup με Titanium. Μετά το περασμα της rom θέλω να αποκτήσω φουλ δικαιωματα στην κάρτα μνημης (τα οποία χασαμε με την Kit Kat), να βάλω AdBlock και να πεταξω όλη τη σαβουρα της Samsung. Επίσης το σκέφτομαι και για greenify.

 

Απ'όσα διαβαζω εδώ, μάλλον με συμβουλεύετε να πάω προς Dr Ketan? για το ρουταρισμα πρέπει να πάρω efs backup (δεν έχω ιδέα τί είναι:p ) ? Τί άλλα βήματα χρειάζονται? πού μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγίες? φυσικα ο knox counter δε θα με νοιάζει απο το Σάββατο :p.

 

Απορώ πως αντεξες χωρις root τοσο καιρο.Μου φαινεται απαραιτητο, για εμένα που ασχολούμαι με την συσκευη και ζητώ το κατι παραπάνω.

Η την dr.ketan ή την ditto note 4.

Η πρώτη ειναι κοντα σε stock Note 3 και η δευτερη κοντα σε stock Note4. Για να μην φυγεις ποτε απο το Note ΙΙ! :lol:

Πλεον ειναι αρκετα καλη, πέρνα και τα 5 updates που εχουν βγει απο την σελιδα της και εισαι κομπλε.

 

Υπάρχει και bug list αναλυτική εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56454736#post56454736

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=57030185#post57030185

 

Το ραδιοφωνο δεν λειτουργει, αλλα εμένα προσωπικά δεν με πειράζει. Υπάρχει και ενα θέμα με το smart select του Note 4, θέλει τον τρόπο του για να δουλέψει αλλα κατα τα άλλα αξίζει.Ειναι αρκετά smooth και γρηγορη. Και με εκδοση 4.4.4 ported απο Galaxy S3. Τι αλλο θα κανει αυτη η E-team :rolleyes:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως αντεξες χωρις root τοσο καιρο.Μου φαινεται απαραιτητο, για εμένα που ασχολούμαι με την συσκευη και ζητώ το κατι παραπάνω.

Η την dr.ketan ή την ditto note 4.

Η πρώτη ειναι κοντα σε stock Note 3 και η δευτερη κοντα σε stock Note4. Για να μην φυγεις ποτε απο το Note ΙΙ! :lol:

Πλεον ειναι αρκετα καλη, πέρνα και τα 5 updates που εχουν βγει απο την σελιδα της και εισαι κομπλε.

 

Υπάρχει και bug list αναλυτική εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56454736#post56454736

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=57030185#post57030185

 

Το ραδιοφωνο δεν λειτουργει, αλλα εμένα προσωπικά δεν με πειράζει. Υπάρχει και ενα θέμα με το smart select του Note 4, θέλει τον τρόπο του για να δουλέψει αλλα κατα τα άλλα αξίζει.Ειναι αρκετά smooth και γρηγορη. Και με εκδοση 4.4.4 ported απο Galaxy S3. Τι αλλο θα κανει αυτη η E-team :rolleyes:

 

πιστευω πως χωρις root δεν εκμεταλευεσαι πληρως το κινητο.συμφωνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...