Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έβαλα την μαμίσια ελληνική και από επάνω δοκίμασα την 14.4 και την 26.1 αλλα δεν είχα κάμερα κ πάλι. Τώρα είμαι με την resurrection remix με τον 4.3.9 kernel και ενώ μέχρι πριν δουλευε τώρα δεν δουλευει το haptic feed back. Από βδομαδα θα το ξαναψάξω κ παλι αλλα μέχρι στιγμης δεν εχω λυσεις...Οποιος εχει να μου προτεινει κατι ειναι ευπροσδεκτος.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για δες ποστ #8604 του ακη

 

-φλασαρε μια στοκ ρομ

-ροοτ

-ρεκοβερυ

-κανε αυτο που λεει ο ακης και φλασαρε μια eclipse απο το xda

-μετα την 26/1 του ακη η την νεα S7 του

 

λογικα θα σαι οκ μετα

οπως και οι υπολοιποι πιο πανω

 

μαι δοκιμη θα την εκανα εγω παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια που οι ρομ του ακιςς ειναι pre rooted, το ροοτ ειναι περιττο. Τα υπολοιπα βηματα ειναι σωστα. Αν μπορει το παιδι να κανει και full wipes, ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

ροοτ θελει εφοσον θα χει στοκ ρομ εκεινη την ωρα!!!

 

Μετα εννοειται οτι δεν χρειαζεται ξανα ροοτ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα λαθος. Αφου περασει με odin ειτε το twrp ειτε το philz recovery, μετα φλασαρει μεσω twrp/philz όποια custom rom, του ακιςς ή καποια eclipse. Επειδη αυτες ειναι ηδη prerooted, ειναι περιττο να κανεις προηγουμενως ρουτ. Δεν ειναι κακο, ειναι περιττο. Εγω τουλαχιστον στην (μικρη) περιοδο που φλασαρω καστομ ρομς, αυτο κανω.
Link to comment
Share on other sites

O σωστός τρόπος όμως είναι root->recovery.

 

Διότι πριν βάλουμε οποιαδήποτε ρομ θέλουμε nandroid backup , και αν η ρομ που θα πάρουμε backup είναι αρουτάριστη μας είναι άχρηστη διότι ΔΕΝ θα μπορούμε να μπούμε recovery για να φλασάρουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Backup εγω εκανα (αφου ειδα αναλυτικα βιντεο στο youtube) με το twrp (χωρις να εχω κανει ρουτ προηγουμενως). Στη μια (μοναδικη μεχρι τωρα) περιπτωση που δεν εκατσε καλα μια custom rom, μεσω twrp επανεφερα το backup της στοκ 4.4.2.

Για να μην τραβηξει κι αλλο αυτη η ασημαντη λεπτομερεια, εγω το εγραψα γιατι το ρουτ με δυσκολεψε και δεν μου πετυχε. Καθενας βεβαια οπως του αρεσει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω θα το δοκιμασω στο Σ/Κ και ρλπιζω να πανε ολα καλα. Μια διευκρινιση εγώ μετά από κάθε φλασάρισμα κάνω wipes το davlik, το cache, τα data και το internal storage. Πρέπει κατι ακομα?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ για να κατεβασω ραδιοφωνο παιδια;υπάρχει;

http://www.mediafire.com/download/cdaekdtbkaxbwh5/Radio_v3.apk

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.Και αυτο το περναω με root explorer σωστα;;;

 

Είναι apk, κάνεις εγκατάσταση.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

.U.L.T.I.M.A.T.E. - R.O.M_L.I.T.E. :D

*High Quality*

 

Note_2 Deodex System , Note_4 Apps,S_7 Style.

 

Rom 23_04_16

13006619_506581466180670_2773616434635487894_n.jpg?oh=c8187a3b74b6091b8b24ebe1cb1f2857&oe=577420C0

 

 

Lite Rom

*Λειτουργια:Battery save-Full επιδοσεις οταν τρεχουν βαριες εφαρμογες.

 

*Final fixed Google Service S7 (23-04)

 

*Aφαιρεση ολων των εφαρμογων περα των βασικων

 

*Τροποποιηση Αρχειων συστηματος

 

*Τροποποιηση και ενσωματωση μερικων lib files απο Note 2 CM 13(Cyanogenmod Ivan Meler rom)

 

*Τροποποιημενο Tapatalk (23-04)

 

*Τροποποιημενο Google-Play

 

*Tροποποιημενο Youtube

 

*Τροποποιημενο Chrome

 

*Τροποποιημενο Facebook

 

*Υψηλη ποιοτητα συστηματος ηχων Mp3 Επιπεδο

 

*Αρχειο για υψηλο Deep-sleep:zzz:

 

*DroidSans (Προτεινομενη γραμματοσειρα)

 

*Agni-kernel (δικες μου ρυθμισεις)

 

*Fix Αρχεια εδω και κει

 

Και αλλα δεν θυμαμαι:p:p:p:ninja:

 

http://1.bp.blogspot.com/-73ZhlyaS_Jg/Vk43wCWDx6I/AAAAAAAAAuM/5Wm5ejCQKbI/s1600/logo-oficial-mega-de-Megaupload%2B%25283%2529.png

 

*Rom Link----> 23-04-16 https://mega.nz/#!SU4DACha!kj8QHfywustkJg7jTZCy3ofTTLrBNNjzltwquHXhLxI

 

Κατα το σεταρισμα πρεπει να βαλετε το gmail Απαραιτητα!!!!! Μην το προσπερασετε για να το βαλετε αργοτερα!

*Μετα την εγκατασταση παμε settings απενεργοποιουμε Ηχοι αφης και ανταποκριση δονησης . Επισης...Απενεργοποιηστε την λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας(ενω γραφει ανενεργο δεν ειναι) και στις επιλογες προγραμματιστη βαλτε off τα animations εκτος απο το μεσαιο(στο 0,5).

*Επισης παμε superuser και απενεργοποιουμε τα παντα εκτος απο την πρωτη επιλογη .

*Μη ξεχναμε να βαλουμε την γραμματοσειρα που προτεινω( <droidsans> πορτ απο CM S6-Edge) για καλυτερη οπτικη αποδοση και λειτουργικοτητα.

------------------------------------------------------------------------------------

*Tρια διαφορετικα μοντεμ με ενσωματωμενο patch για αλλαγες .

*Link --->Modem_ N7100NEUFND1_h3g_CWM https://mega.nz/#!qdpRlTxa!BWY4lu2mtNZzt3IcSa3iKzWZPma_WAxKQhN3RiPl8eg Ειναι προεγκατεστημενο .

 

*Link---> Modem Port Note 4_CWM_N7100_XXU1AOB3 https://mega.nz/#!3FJ3hTqB!LIbPFSBST76xPtBwiI2mjOJO3SemAOMHb66J3QSFtLk

 

*Link--->Modem_CWM_N7100DDENA1 https://mega.nz/#!OEIyGaBb!y3NYG3dfv5RANVL_bsvLlF7SbZ5TrPqWLIUpnmhAgg8

 

:DΑφιερωμενο στους επαγγελματιες φλασακιδες Για να φλασαρουν μετα μουσικης μη μας παθετε τιποτα αυτες τις ζεστες μερες...ΑΜΗΝ!!!

:shock: Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και δοκιμάζω.... :p

 

Αδιόρθωτος... :D

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ρομ ειναι τρεις φορες ποιο γρηγορο αλλα...Εβαλα μερικα αρχεια για να κρατησουν την μπαταρια σε καλα επιπεδα(το βλεπουμε με μια φουλ φορτιση) με κοστος την μειωση των επιδοσεων.Κατα ταλλα ειναι αρκετα...αερατο:D Αυτα λογο αρχειων απο CM 13 στα ενδοτερα του συστηματος τα οποια μακροπροθεσμα δεν ξερω πως ανταποκρινονται .Αυτες τις μερες καλα δειχνουν...Πριν βαλουμε μπακαπ το κανουμε και ενα ελεγχο...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Να μην λαγκαρει μονο...αυτο με νοιάζει....και να μην βγάζει fc και παγωματα...

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτα Fc αυτες τις 4 μερες δεν ειχα εγω.Λαγκ δεν σου εγγυωμαι(για τριτες εφαρμογες μιλω τα αρχεια συστηματος πανε καλα)λογο των αρχειων που ενσωματωθηκαν ισως να εχει.Ομως ...Σημασια εχει οτι παμε καλα γιατι φτιαχνουμε ενα βασικο κορμο λειτουργιας μετα απο αρκετες επεξεργασιες.Δειχνει αρκετα καλυτερα απο το ρομ 14-04-16

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε ακιςς!! Πρωτη φορα παντως γραφεις οτι μπορει να λαγκαρει. Μεχρι τωρα εγραφες οτι ειναι "το καλυτερο ρομ εβερ". Και οντως ηταν. Γι αυτο θα περιμενω εντυπωσεις απο τα αλλα παιδια πριν φλασαρω. Η τελευταια σου ρομ (προτελευταια πλεον) ειναι αψογη, χωρις το παραμικρο bug.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε ακιςς!! Πρωτη φορα παντως γραφεις οτι μπορει να λαγκαρει. Μεχρι τωρα εγραφες οτι ειναι "το καλυτερο ρομ εβερ". Και οντως ηταν. Γι αυτο θα περιμενω εντυπωσεις απο τα αλλα παιδια πριν φλασαρω. Η τελευταια σου ρομ (προτελευταια πλεον) ειναι αψογη, χωρις το παραμικρο bug.

 

:rolleyes:Εχει αλλα αρχεια τωρα με αποτελεσμα...Επειδη ο καθενας βαζει τα δικα του δεν ξερω πως ανταποκρινεται.Ειναι περιπλοκο το LTE ρομ-πορτ με πολλες δυσκολιες οχι οπτικα αλλα τεχνικα να προσαρμοστει στο Νοτε 2 ...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Άκη είναι πιο σβέλτη απο την 14.04 ???

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ειναι.

 

EDIT: Προστεθηκαν 3 μοντεμ για αλλαγες.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Με ενα αρχειακι που ανεβασε ενα παιδι μερικες σελιδες πριν, μπορεις να εχεις τα recent apps με κλικ στην αριστερη γωνια της status bar.
Link to comment
Share on other sites

Πιο μόντεμ προτείνεις Άκη? Πάντως με τον Agni 4.5.2 πάει πολύ ωραία το tw...

 

Το πιο βασικό....Πως μπορώ να εχω τα resent apps στο αριστερό capacitive button???

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρωτο μοντεμ εχει καλο τηλ.σημα εχει ποιο αργο connect αλλα δεν χανει ευκολα το hsdpa το δευτερο ειναι ντεμι το τριτο εχει το ποιο γρηγορο hsdpa αλλα πεφτει ευκολα σε edge και χανει το σημα.

Χμμ δεν θυμαμαι να στο πω γιατι ειμαι εξω δεν ειμαι στο pc ,πας με τον root-explorer στο system/usr/keylayout/Generic.kl πατας text viewer εκει ειναι η τιμες αλλα δεν θυμαμαι να σου πω μην κανεις καμια πατατα.Κατι λεει ο fioravanti για δες.:rolleyes:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω.. :(

 

Αυτό πιυ ζητάω γίνεται με xposed?

sent from my Galaxy NoteII

 

Οχι μωρε αλλαγη το buttom ειναι αλλαζεις τιμη και παει αριστερα τιποτα απλο.Πρεπει να εχει ενα τετοιο φλασακι στην eclipse πρωτη σελιδα στο xda .

EDIT:Με το που φλασαρες αλλη εκδοση agni εχεις αλλαξει governor δεν δινει μεγιστες επιδοσεις επισης χαλασες τις ρυθμισεις ηχου οπως τις ειχα εγω κτλ.κοινως το ρομ δεν ξερω πως θα σου καθεται...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

@konstantine73

https://www.dropbox.com/s/wvykdeda016098o/Custom_Set.zip?dl=0

Εγκαθιστας το apk και μετα πας settings οπου θα το δεις να φιγουραρει πρωτο πρωτο (custom sertings)

Αλλη μια φορα ευχαριστω στο παιδι που το ανεβασε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...