Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω αλλα απο οτι φαινεται εχω αλλα προβληματα πλεον.φλασαρα την eclipse και το κινητο επιμενει να μην ανοιγει και να κολλαει στο σημα.οποτε μαλλον πρεπει να βαλω καμια στοκ μπας και ανοιξει και μετα να δω πως θα προχωρησω.το καλο ειναι πως μπαινει και σε recovery και σε download mode.

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις rom, η μόνη που μου αρέσει και ξαναγυρίζω πάντα είναι αυτή:

http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=206368#post206368

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω αλλα απο οτι φαινεται εχω αλλα προβληματα πλεον.φλασαρα την eclipse και το κινητο επιμενει να μην ανοιγει και να κολλαει στο σημα.οποτε μαλλον πρεπει να βαλω καμια στοκ μπας και ανοιξει και μετα να δω πως θα προχωρησω.το καλο ειναι πως μπαινει και σε recovery και σε download mode.

 

κανεις ολα τα wipe?με ποιο recovery εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Και στο Νοτε 2 που τις άνοιξα δεν είναι ευδιάκριτες ή μάλλον δεν βλέπω τίποτα.Ούτε στο iPad βλέπω..Πολύ το κουρασαμε φίλε δεν πειράζει αν τις χρειαστώ θα ανοίξω πισι.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα με τις δικές σου φωτό.Πάλι μικροσκοπικες φαίνονται..

Άνοιξα άλλων παιδιών και φαίνονται μα χαρά.Μαλλον ο τρόπος που τις ανεβάζεις θα φταίει και τα δικά μου μηχανάκια τρελαίνονται.Ισως φταίει και το ταπαταλκ.

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

κανεις ολα τα wipe?με ποιο recovery εισαι?

 

Παντα λανω ολα τα wipes οταν ειναι να περασω καινoυρια ρομ.Η αληθεια ειναι πως τελευταια ψιλοκολλαει και οταν κανω τα wipes κανει κατι σαν restart μονο του στο recovery. Ειμαι με philz 6.0.4.5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις rom, η μόνη που μου αρέσει και ξαναγυρίζω πάντα είναι αυτή:

http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=206368#post206368

 

Ειχα διαβαδει εδω στο φορουμ πολυ καλα λογια για αυτην την ρομ καποια στιγμη και μαλιστα πως την ειχαν τροποποιησει καποια παιδια απο εδω. Η αληθεια ειναι πως ποτε δεν τη δοκιμασα. Τωρα ειμαι με την eclipse αφου ανοιξα το τηλ. Μεχρι στιγμης καλα παει. Αν δω οτι δεν μου κανει και αυτη και εχω προβληματα θα δωσω και σε αυτην μια ευκαιρια. Ουτως η αλλως τη dn3 οχι τη reborn την ειχα για αρκετο διαστημα και ηταν πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

το ανοιξες τελικα??εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την eclipse.αν ειδες εχει και ενα update στη σελιδα.οταν το εκανα ειχα καποια θεματα με την μπαταρια οποτε την ξαναπερασα χωρις αυτο και ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξες τελικα??εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την eclipse.αν ειδες εχει και ενα update στη σελιδα.οταν το εκανα ειχα καποια θεματα με την μπαταρια οποτε την ξαναπερασα χωρις αυτο και ολα οκ.

 

Ναι το ανοιξα ολα καλα. Μια χαρα φαινεται η eclipse σημερα θα φανει πως τα παει και με μπαταρια. Οπως μoυ ειπες δεν εκανα το update.

Link to comment
Share on other sites

Στην Eclipce V2 μπορείτε να τσεκάρετε εάν λειτουργεί το Snart Alert και το Mute/Pause από τα Gestures. Παρότι έκανα δυο φορές εγκατάσταση με όλα τα wipes δεν λειτουργούν τα συγκεκριμένα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στην Eclipce V2 μπορείτε να τσεκάρετε εάν λειτουργεί το Snart Alert και το Mute/Pause από τα Gestures. Παρότι έκανα δυο φορές εγκατάσταση με όλα τα wipes δεν λειτουργούν τα συγκεκριμένα.

 

οι συγκεκριμενες χειρονομιες ουτε σε μενα δουλευουν στη v2.παντως συνολικα πιστευω πως αυτη η ρομ εκατσε πολυ καλα στο τηλεφωνο μου και μετα απο μερικες μερες που την εχω εγκαταστησει ειμαι συνολικα πολυ ευχαριστημενος.το μονο που θα ηθελα και δεν ξερω αν υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο ειναι επειδη χρησιμοποιω bluetooth παντα, μετα απο κληση δεν μου κλειδωνει αυτοματα και πρεπει να βγαλω το τηλεφωνο απο την τσεπη να το κλειδωσω εγω.

Link to comment
Share on other sites

@ tigio 13

Σε μένα η οθόνη κλειδώνει κανονικά μετά την κλήση και τη χρήση bluetooth. Το bluetooth το έχω ρυθμισμένο μόνο για τις κλήσεις και όχι για να ακούω μουσική.

Τα bugs που έχω εντοπίσει είναι αυτά που αναφέρονται στο xda και τις χειρονομίες που είπα παραπάνω.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

@ tigio 13

Σε μένα η οθόνη κλειδώνει κανονικά μετά την κλήση και τη χρήση bluetooth. Το bluetooth το έχω ρυθμισμένο μόνο για τις κλήσεις και όχι για να ακούω μουσική.

Τα bugs που έχω εντοπίσει είναι αυτά που αναφέρονται στο xda και τις χειρονομίες που είπα παραπάνω.

 

Τι να πω ισως υπαρχει καποια ρυθμιση. Και εγω δεν ακουω μουσικη απο bluetouth αλλα αν με παρει καποιος τηλ μετα η οθονη παραμενει ενεργη. Να πω πως την εχω ρυθμισμενη να κλεινει μετα απο 10 λεπτα. Δεν ξερν αν εχει να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις να ρυθμίσεις την οθόνη να κλείνει σε λιγότερο χρόνο. Η δικά μου ρύθμιση είναι στο ένα λεπτό.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις να ρυθμίσεις την οθόνη να κλείνει σε λιγότερο χρόνο. Η δικά μου ρύθμιση είναι στο ένα λεπτό.

 

Τη χρειαζομαι την οθονη να ειναι ανοιχτη και με ενοχλει να κλεινει συντομα. Με dr ketan παντως κλειδωνε με το που τελειωνε μια κληση αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται νεο update στην stock ελληνικη του onirama.

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80639

 

ενδιαφερον ...

 

αλλα δεν καταλαβα καθολου ετσι οπως τα λεει για το θεμα της εγκαταστασης.

 

κανονικα μεσω TWRP η μεσω ODIN?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ...

 

αλλα δεν καταλαβα καθολου ετσι οπως τα λεει για το θεμα της εγκαταστασης.

 

κανονικα μεσω TWRP η μεσω ODIN?

 

κανονικα οπως φλασαρεις και τις αλλες απλα μετα την εγκατασταση θα φλασαρεις και το su που σου δεινει να κατεβασεις για να εισαι root.

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός θα βγάλει καινούργια ROM με βαση το νέο update άραγε που φτιάχνει το bluetooth ;

 

Δεν πιστεύω να χάλασε τίποτα άλλο, όπως το να μην σε ακούει ο άλλος ενώ εσύ τον ακούς κανονικά που είχε σε προηγούμενη Stock ROM και είχε φτιάξει με την τελευταία.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός θα βγάλει καινούργια ROM με βαση το νέο update άραγε που φτιάχνει το bluetooth ;

 

Δεν πιστεύω να χάλασε τίποτα άλλο, όπως το να μην σε ακούει ο άλλος ενώ εσύ τον ακούς κανονικά που είχε σε προηγούμενη Stock ROM και είχε φτιάξει με την τελευταία.

ειναι λιγο δυσκολο να αχοληθει ο γιατρος.τον εχουμε πηξει στο θεμα του note 4.με την τελευταια rom που εβγαλε.☺☺☺

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξυνομαι....(χαχα) nemesis or eclipse v3 ?

 

για μενα eclipse.τις εχω περασει και τις 2 αλλα η eclipse τα σπαει!!

Link to comment
Share on other sites

για μενα eclipse.τις εχω περασει και τις 2 αλλα η eclipse τα σπαει!!

eclipse Και από μένα! Έχω την v2 βαριέμαι να βάλω την v3 γιατί θα το δώσω με πόνο ψυχής βέβαια γιατί πιστεύω ότι ένα χρονο με έβγαζε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετως αν συνεχισουν οι port δεν βλεπω να το δινω με τπτ το τερας!!!!αν παρει και απο το 5αρι αντε γεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

και πως να δωσεις ενα κινητο που εχει τα παντα. Ακομη και το νοτε4 του φιλου μου που εχω στησει και δουλέψει αρκετες φορές, κουραστικα με τις ασυμβατοτητες μαλλον λογο αναλυσης οθονης. Χωρις ραδιο, για την δικη μου χρηση μονο την ανάλυση της καμερας εχω να ζηλεψω
Link to comment
Share on other sites

και πως να δωσεις ενα κινητο που εχει τα παντα. Ακομη και το νοτε4 του φιλου μου που εχω στησει και δουλέψει αρκετες φορές, κουραστικα με τις ασυμβατοτητες μαλλον λογο αναλυσης οθονης. Χωρις ραδιο, για την δικη μου χρηση μονο την ανάλυση της καμερας εχω να ζηλεψω

Απλά θέλει η αδερφή μου να πάρει κινητό Και της άρεσε που έχει μεγάλη οθόνη Και Καλή κάμερα.Οπότε το βρήκα σαν μια ευκαιρία να ανανεώσω το κινητό 3ετιας πλέον.και δεδομένου ότι το 5αρι δεν με ενθουσίασε νομίζω ότι το 4αρι είναι μονόδρομος.μεγάλο πράγμα οι custom roms. Δεν ένιωσα ποτέ την ανάγκη να αλλάξω κινητό όλα αυτά τα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...