Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα τωρα γιατι μου κανει νουμερα η TouchWiz και συνεχεια βγαζει μηνυμα οτι "διακοπηκε"...ενας Dr Ketan μονο το ξερει.

 

επισης η RAM μπουκωνει για πλακα.

Αν ανοιξω 5-6 εφαρμογες μαζι και ξεχαστω να τις κλεισω...παει 87%-89% και κολλαει μετα.

 

Τι Full Wipe δοκιμασα...

Τι κλεισιμο εφαρμογων...απο Titanium Backup...

 

Να και τον AGNi εβαλα...και τιποτα.

 

Η καλυτερη που εβαλα και εκατσε μια χαρα στο δικο μου ειναι η Phantom Rom. Το θεμα της ειναι οτι δεν εχει στο μενου απαντηση κλησης μεσω Home Button και με δυσκολευει.

 

Το βραδυ εχω να βαλω την Οmega Rom και βλεπουμε

 

 

Αυτο μπορει σε ανυποπτο χρονο να συνδεεσε μεσω wifi η hsdpa και να γινεται update στα google-service.Oταν γινεται αυτο και δεν γινεται μετα update στις υπολοιπες εφαρμογες της google δηλαδη youtube , velvet κτλ. Επισης μπορει να γινεται χωρις φυσικα παλι να φταις εσυ εαν εχεις βαλει μια απο τις εκατονταδες κακογραμμενες εφαρμογες του google play. Μπορει βεβαια να ειναι και αλλοι παραγοντες κατι tweaks που εχει βαλει στα ενδιοτερα ο γιατρος που δεν συμφωνω προσωπικα εγω .Κατα ταλλα ειναι αρκετα καλο ρομ με οτι ιδιαιτεροτητες μπορει να υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα και την Omega.

Kαλη αλλα η Κetan καλυτερη.

 

Dn3 εβαλα...Dn4...αλλα δεν .

 

οποτε ξαναπερναω τωρα εντελως γυμνη την Ketan και μενει μεχρι να βγει τιποτα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και την Omega.

Kαλη αλλα η Κetan καλυτερη.

 

Dn3 εβαλα...Dn4...αλλα δεν .

 

οποτε ξαναπερναω τωρα εντελως γυμνη την Ketan και μενει μεχρι να βγει τιποτα καλυτερο.

 

για να μην παρεξηγηθω γουσταρω πολυ dr ketan και την εχω back up παντα αλλα πως μπορεις μεσα σε μια μερα να βαλεις 4 rom και να μην κανει καμια εκτος του dr?μηπως επρεπε να τις δοκιμασεις λιγο να δεις τα υπερ και τα κατα τους πριν τις ακυρωσεις?φιλικα παντα!! :)

Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγηθω γουσταρω πολυ dr ketan και την εχω back up παντα αλλα πως μπορεις μεσα σε μια μερα να βαλεις 4 rom και να μην κανει καμια εκτος του dr?μηπως επρεπε να τις δοκιμασεις λιγο να δεις τα υπερ και τα κατα τους πριν τις ακυρωσεις?φιλικα παντα!! :)

 

μου βγαζουν προβληματα οι αλλες.

η Omega κολλουσε.

η Dn4 κολλουσε

η Dn3 το ιδιο

η ketan τωρα μου βγαζει συνεχεια προβλημα στην TouchWiz.

 

Θα βαλω κανα CM11 να παει στο διαολο....

Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλεις cm εκει το προβλημα ειναι εντονοτερο γιατι λειπουν πολλα αρχεια και το Note στις περισσοτερες των περιπτωσεων μενει αναξιοποιητο .

Καποιο προβλημα δημιουργεις χωρις να το ξερεις προφανος. Ολα τα ρομ που αναφερεις παιζουν καλα ανεξαρτητα που το καθενα εχει τις ιδαιτεροτητες του. Κανεις επαναφορα μπακαπ οταν βαζεις ενα ρομ ? Και εαν κανεις , εχεις κανει μπακαπ το συστεμ ενος προηγουμενου ρομ , το βαζεις επανω στο αλλο που φλασαρες ?

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

αν πιστευεται οτι εχουν θεματα οι custom μην δοκιμασεται ποτε ποτε lollipop ειτε στο note2 η σε αλλο κινητο.εκει να δεις θεματα που εχουν ακομα και stock
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζουν προβληματα οι αλλες.

η Omega κολλουσε.

η Dn4 κολλουσε

η Dn3 το ιδιο

η ketan τωρα μου βγαζει συνεχεια προβλημα στην TouchWiz.

 

Θα βαλω κανα CM11 να παει στο διαολο....

 

με τι recovery εισαι?μηπως εχεις κανενα θεμα απο εκει με το φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Έχω ένα note 2 στη κατοχή μου με τα εξής προβλήματα

1)έχει γίνει παλιά ροοτ και το κινητό αποσυνδεει το WiFi μόνο του

2)αργεί πάρα πολύ να φορτίσει και πήγα στην σαμμυ αλλά μου είπαν ότι λόγω ροοτ δεν καλύπτεται αλλά μάλλον είναι ο connector της φόρτισης

3)πετάει μήνυμα ότι συνδέθηκε στη βάση που δεν υπάρχει

Μου είπαν ότι είναι το ίδιο βραχυκύκλωμα του connector

 

Ρωτάω λοιπόν μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω unroot για να περάσω εγγύηση ; το κινητό δεν έχει ούτε supersu τίποτα είναι σαν μαμά κινητό

Επίσης αν δεν μπορώ να περάσω εγγύηση που μπορώ να φτιάξω οικονομικά το βισμα ;

Και πώς μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα με το WiFi ;

Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε αν ειμαι σε λάθος ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Έχω ένα note 2 στη κατοχή μου με τα εξής προβλήματα

1)έχει γίνει παλιά ροοτ και το κινητό αποσυνδεει το WiFi μόνο του

2)αργεί πάρα πολύ να φορτίσει και πήγα στην σαμμυ αλλά μου είπαν ότι λόγω ροοτ δεν καλύπτεται αλλά μάλλον είναι ο connector της φόρτισης

3)πετάει μήνυμα ότι συνδέθηκε στη βάση που δεν υπάρχει

Μου είπαν ότι είναι το ίδιο βραχυκύκλωμα του connector

 

Ρωτάω λοιπόν μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω unroot για να περάσω εγγύηση ; το κινητό δεν έχει ούτε supersu τίποτα είναι σαν μαμά κινητό

Επίσης αν δεν μπορώ να περάσω εγγύηση που μπορώ να φτιάξω οικονομικά το βισμα ;

Και πώς μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα με το WiFi ;

Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε αν ειμαι σε λάθος ποστ

 

Κανε ενα φορματ πρωτα παιξε με το κινητο να δεις εαν φταει κατι λειτουργικα . Μετα κοιτα οταν συνδεεις το βισμα εαν χανει την συνδεση. Εαν γραψεις στην αναζητηση(google) unroot Νοτε2 εχει δεκαδες βιντεο πως να το κανεις . Καταστηματα περαν του χαιδαριου(σαμσουνγκ) εχει παρα πολλα η Αθηνα να φτιαξεις οτι θες .Παρε το μηχανακι σου εαν εχεις φυσικα και κανε μια βολτα στο κεντρο .Ενα νομιζω ειναι στη γωνια καβαλας που στριβεις εθνικη για λαμια.

Link to comment
Share on other sites

Αν του κάνω unroot θα περάσει η εγγύηση ;

Επίσης αν δεν περνάει είναι μεγάλο το κόστος γι αυτό ;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Αν του κάνω unroot θα περάσει η εγγύηση ;

Επίσης αν δεν περνάει είναι μεγάλο το κόστος γι αυτό ;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

Eχεις υπολοιπο εγγυησης ? Εαν του κανεις unroot η εγγυηση σε καλυπτει σε θεματα λειτουργικα .Εαν εσυ παραδειγμα σπασεις την οθονη η χαλασεις κατι αλλο υλικης κατασκευης οχι.Το κοστος ζημιας δεν ειναι μεγαλο .Δεν ειναι στο επιπεδο οτι δεν συμφερει να παω να παρω ενα αλλο.Πρεπει ομως να κανεις μια ερευνα τιμων στα καταστηματα που θα πας να κρινεις και να πραξεις .Εαν στην τελικη πανε ολα στραβα εχει στο κεντρο πολλα καταστηματα με καινουργια η δευτερο χερι να παρεις οτι αρεσει σε σενα .

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα σε πρωτη φαση να κανεις αυτο που λεει ο akiss. ενα φορματ για να δεις αν ειναι θεμα λειτουργικου, που πιστευω αυτο ειναι με αυτα που λες οτι σου κανει.αν συνεχισει εγω θα πρωτεινα να δοκιμασεις να ξαναπερασεις τη rom.ετσι κι αλλιως την εγγυηση την εχεις χασει
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί δηλαδή μου λέτε να είναι λειτουργικό θέμα ότι φορτιζει αργά ; μακάρι να είναι αυτό

Τώρα για το unroot θα κάνω αν και δεν ξέρω αν έχει ροοτ η συσκευή αυτή τη στιγμή :Ρ

 

Ελπίζω να μην μπερδεύω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί δηλαδή μου λέτε να είναι λειτουργικό θέμα ότι φορτιζει αργά ; μακάρι να είναι αυτό

Τώρα για το unroot θα κάνω αν και δεν ξέρω αν έχει ροοτ η συσκευή αυτή τη στιγμή :Ρ

 

Ελπίζω να μην μπερδεύω

 

κατεβασε το super su και μετα το root check απο το play store.αν δωσει αδεια το super su το root check θα σου πει οτι εισαι root αν οχι τοτε δεν εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί δηλαδή μου λέτε να είναι λειτουργικό θέμα ότι φορτιζει αργά ; μακάρι να είναι αυτό

Τώρα για το unroot θα κάνω αν και δεν ξέρω αν έχει ροοτ η συσκευή αυτή τη στιγμή :Ρ

 

Ελπίζω να μην μπερδεύω

Έχεις τσεκάρει να φορτίσεις το κινητό με άλλο καλώδιο; Εμένα με καλώδιο της Motorola που είχα από το Milestone φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα απ' ότι με της Samsung. Εχεις σταθερή φόρτιση; Υπάρχει εφαρμογή στο play store που βλέπεις σχετικά με τη φόρτιση. Galaxy Charging Current λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω δεν το ξέρω

Το καλώδιο είναι αλλαγμενο πάντως και καινούργιο

 

 

Κοίταξα για το super su kai root checker. Το ένα λέει πως δεν υπάρχει ενώ το δεύτερο λέει πως το ροοτ δεν έχει εγκατασταθεί σωστά

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι να κανεις ενα φορματ και να φλασαρεις την rom με odin να δεις πως θα παει. οπως σου ειπα και πριν την εγγυηση την εχεις χασει. οποτε παλεψε το πριν το πας στο service.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον οδηγό γι αυτή τη διαδικασία με ότι θα χρειαστεί ;

Καλύτερο οδηγό από το YouTube δεν θα βρεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με αυτο και το g3 που εχω μαζι με συμβουλες απο τα παιδια εδω μεσω youtube το εφτιαξα

 

 

το θεμα ειναι πως επειδη μπερδευτικα λιγο

να ψαξω οδηγο στο youtube gia root,unroot,ή κατι αλλο?

 

αυτο δεν εχω καταλαβει απο που να ξεκινησω :D

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με αυτο και το g3 που εχω μαζι με συμβουλες απο τα παιδια εδω μεσω youtube το εφτιαξα

 

 

το θεμα ειναι πως επειδη μπερδευτικα λιγο

να ψαξω οδηγο στο youtube gia root,unroot,ή κατι αλλο?

 

αυτο δεν εχω καταλαβει απο που να ξεκινησω :D

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

ακολουθησε τον οδηγο.οταν φλασαρεις τη ρομ θα βγει και το root.

πριν φλασαρεις μπες recovery και κανε factory reset.αν συνεχισουν τα προβληματα ξανακανε το reset και προχωρα στη διαδικασια να ξαναβαλεις τη rom.

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

με τι recovery εισαι?μηπως εχεις κανενα θεμα απο εκει με το φλασαρισμα.

 

Tις εχω φλασαρει ειδικα την Κetan και με Philtz και με TWRP.

 

To θεμα της TouchWiz το ελυσα με τον NOVA LAUNCHER ο οποιος ειναι εξαιρετικος.

 

Μενει μονο το θεμα της συχνα μπουκωμενης Ram.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν έχει υπάρξει νεότερος kernel; Περιορίζει κάπου η Samsung; Ψάχνω στο google και στο xda αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Στο neo V που είχε 2.6 έφτιαξαν 3.4.
Link to comment
Share on other sites

Tις εχω φλασαρει ειδικα την Κetan και με Philtz και με TWRP.

 

To θεμα της TouchWiz το ελυσα με τον NOVA LAUNCHER ο οποιος ειναι εξαιρετικος.

 

Μενει μονο το θεμα της συχνα μπουκωμενης Ram.

 

 

μου κανει εντυπωση γιατι στου γιατρου δεν μου ανεβαινε ποτε πανω απο 0.90 η χρηση

 

 

 

 

Ξέρει κάποιος γιατί δεν έχει υπάρξει νεότερος kernel; Περιορίζει κάπου η Samsung; Ψάχνω στο google και στο xda αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Στο neo V που είχε 2.6 έφτιαξαν 3.4.

για το 2 υπαρχει μονο ο agni πλεον και που και που βγαζει καινουργιο.μην ξεχνας οτι οι περισοτεροι dev.του 2 ειναι πλεον στο 4 και λιγοι στο 3.οποτε μην περιμενεις πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα.μετα από wipe της συσκευής και ξαναβάζοντας όλες τις εφαρμογές από την αρχή δεν μπορώ να κατεβάσω αρχεία μέσα από εφαρμογές όπως το zedge και το viber δεν κατεβάζει ούτε stickers.εκανα διαμόρφωση την sd και πάλι τίποτα.ειμαι με custom rom από τα παιδιά που τις βάζουν στο bytheway.Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...