Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Simplistic Framework

Στο πρώτο μήνυμα θα βρεις το link για να το κατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικως μου την εδωσε και θα φλασαρω την στοκ και μετα ρουτ αλλα οχι cwm...

Και ρωτω....μεσα απο το kies που λεει "αναβαθμιση υλικου λογισμικου και προετοιμασια" θα παω?

 

Edit: Ολα οκ και παλι, φλασαρα την στοκ - ρουταρα, αλλα το triangle away και παλι δεν μου μηδενιζει τον μετρητη....παραμενει στο 1

 

Πρεπει να εισαι ρουτ να τρεξεις το triangle away και να μπεις σε download mode χωρις το συστημα να το καταλαβει. Για να το κανεις αυτο χρησιμοποιησε μεθοδο που παρακαμπτει εντελως το συστημα. Το simple reboot απο το μαρκετ θα κανει την δουλεια .

Θυμησου απλα οτι αν εχεις hw revision 1.300τοτε στο μηδενιζει εντος συστηματος πατας reboot to download και φλασαρεις στοκ.

Αν εισαι 1.301 πεφτει σε ειδικο bootloader για να το μηδενισει οποτε πρεπει να εχεις το νου σου και με το που θα παει για reboot system μετα το μηδενισμα πρεπει να το προλαβεις και να το βαλεις σε download mode.

Ειναι λιγακι tricky αλλα αυτο ειναι.

Μολις το μηδενισεις και περασεις στοκ μονο με auto root δεν θα σου ανεβαζει το μετρητη.....

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η νέα Wanamlite:

 

http://wanamlite.com/2013/06/18/wanamlite-mf2-v3-8-android-4-1-2-clean-stable/

 

Ερώτηση καθώς είμαι νεοπας στο note 2. Το γεγονός ότι η ρομ έχει στο όνομα της το no wipe, σημαίνει ότι δεν το χρειάζεται κιόλας;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση καθώς είμαι νεοπας στο note 2. Το γεγονός ότι η ρομ έχει στο όνομα της το no wipe, σημαίνει ότι δεν το χρειάζεται κιόλας;

 

Αν εισαι με διαφορετικη ρομ κ θες να βαλεις αυτην, θα κανεις wipe.. ο developer εννοει οτι η ρομ ειναι no wipe για οποιον φοραει πανω την προηγουμενη εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ξέχασα να το διευκρινίσω. Wanamlite έχω οπότε φλασαρω άμεσα και επιστρέφω με εντυπωσσεις από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

την καινουργια Omega v17 την περασε κανεις??

τι λεει??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ξέχασα να το διευκρινίσω. Wanamlite έχω οπότε φλασαρω άμεσα και επιστρέφω με εντυπωσσεις από αύριο.

 

Περιμενουμε να δουμε τι εκανε παλι ο τρελλος ο wanam

Link to comment
Share on other sites

Το άμεσα παρατηρήσιμο σχόλιο είναι ότι αλλάζοντας από το modem από xxdkl7 που είχα βάλει καρφωτά με το modem που περιέχει η rom xxdmf2, πλέον οι μπάρες του σήματος στο σπίτι μου με vodafone αυξήθηκαν από 3/4 σε 4/4.
Link to comment
Share on other sites

Το άμεσα παρατηρήσιμο σχόλιο είναι ότι αλλάζοντας από το modem από xxdkl7 που είχα βάλει καρφωτά με το modem που περιέχει η rom xxdmf2, πλέον οι μπάρες του σήματος στο σπίτι μου με vodafone αυξήθηκαν από 3/4 σε 4/4.

 

Πρεπει να παταει πανω στο καινουριο update της sammy για το note2 η rom του... αλλαξανε το modem

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παταει πανω στο καινουριο update της sammy για το note2 η rom του... αλλαξανε το modem

 

την περασες???

βγηκαν 3 σημερα

sotmax (τωρα ανεβαινει)

wanam

omega

ποια λετε να δοκιμασω ??? και να μεινω εκει :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

την περασες???

βγηκαν 3 σημερα

sotmax (τωρα ανεβαινει)

wanam

omega

ποια λετε να δοκιμασω ??? και να μεινω εκει :)

 

Οχι, θα περιμενω το update της android revolution μαλλον... εχω κατασταλλαξει εκει για λιγο καιρο...:D

Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα περιμενω το update της android revolution μαλλον... εχω κατασταλλαξει εκει για λιγο καιρο...:D

 

και εγω αυτην φοραω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ΑΛΛΑ ειπα σαν ποιο εμπειρος θα ξερεις για τις αλλες.. :)

και εγω αθτην θα περιμενω μαλλον εκτος αν αργησει :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτην φοραω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ΑΛΛΑ ειπα σαν ποιο εμπειρος θα ξερεις για τις αλλες.. :)

και εγω αθτην θα περιμενω μαλλον εκτος αν αργησει :)

 

Τωρα βολταρα στο xda κ λεω να φλασαρω του sotmax... ειναι κ πατριωτακι, μου αρεσει να υποστηριζω τους δικους μας devs που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τους αλλους... αλλα δεν βλεπω link για την v9, ξερει κανεις τι παιζει? Μηπως δεν ειναι ετοιμη ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βολταρα στο xda κ λεω να φλασαρω του sotmax... ειναι κ πατριωτακι, μου αρεσει να υποστηριζω τους δικους μας devs που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τους αλλους... αλλα δεν βλεπω link για την v9, ξερει κανεις τι παιζει? Μηπως δεν ειναι ετοιμη ακομη?

 

ακομη ανεβαινει

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ειδες, εσυ εισαι πιο εμπειρος απο εμενα.. :D

Ωραια, αυριο θα την δοκιμασω κ θα σας πω εντυπωσεις...

 

περιμενω νεα :)

εκτος αν βγει η revolution

καληνυχτα σε ολους

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

περιμενω νεα :)

εκτος αν βγει η revolution

καληνυχτα σε ολους

 

Ας δοκιμασουμε κ κατι αλλο, την revolution απο το s3 την φοραω...

Καλο βραδυ φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βολταρα στο xda κ λεω να φλασαρω του sotmax... ειναι κ πατριωτακι, μου αρεσει να υποστηριζω τους δικους μας devs που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τους αλλους... αλλα δεν βλεπω link για την v9, ξερει κανεις τι παιζει? Μηπως δεν ειναι ετοιμη ακομη?

 

και εγω sotmax θα βαλω!:)

με sotmax ειμαι εδω και πεντε μερες και το κινητο πεταει!:)

οποτε και εκει θα παραμεινω!

Link to comment
Share on other sites

και εγω sotmax θα βαλω!:)

με sotmax ειμαι εδω και πεντε μερες και το κινητο πεταει!:)

οποτε και εκει θα παραμεινω!

 

Με ποιον κερνελ εισαι? Εισαι ευχαριστημενος απο το smoothness??

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κερνελ εισαι? Εισαι ευχαριστημενος απο το smoothness??

 

NEAK...κερνελ...

ναι ειναι αψογο το κινητο και σε smoothness και σε μπαταρια...:)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κερνελ εισαι? Εισαι ευχαριστημενος απο το smoothness??

 

 

 

NEAK...κερνελ...

ναι ειναι αψογο το κινητο και σε smoothness και σε μπαταρια...:)

 

Είτε revolution HD είτε Sotmax είτε Wanamlite αν έχετε τον ίδιο κερνελ και τις ίδιες ρυθμίσεις και στις τρεις είναι το ίδιο πράγμα... Αν κάνω λάθος πείτε το μου για να βάλω κι εγώ την πιο γρήγορη... Παίδες φιλικά έτσι; :p

Link to comment
Share on other sites

Είτε revolution HD είτε Sotmax είτε Wanamlite αν έχετε τον ίδιο κερνελ και τις ίδιες ρυθμίσεις και στις τρεις είναι το ίδιο πράγμα... Αν κάνω λάθος πείτε το μου για να βάλω κι εγώ την πιο γρήγορη... Παίδες φιλικά έτσι; :p

 

Σταυρο κ εγω αυτο αρχισα να πιστευω... περα απο καποιες βαριες roms τυπου amnosperum, ολεε οι τελειως stock εχουν περιπου την ιδια αισθηση... απλα βλεπω διαφορες στην καταναλωση μνημης... η android revolution μου την καταπινει, κ εχω αφαιρεσει πολυ πραμα απο μεσα... με την amnosperum ειχα περισσοτερη ram μπορω να πω... βεβαια δεν εχει θεμα το note, τρεχει το ιδιο ειτε με 1gb free ram ειτε με 250... τελικα καταληγω οτι ο red pill ειναι ο καλυτερος για ταχυτητες κ smoothness... εσεις τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε πλέον είμαι με N.E.A.K kernel και είμαι μια χαρά... Να σου πω την αλήθεια θα έβαζα στοκ κερνελ αλλά δεν βάζω μόνο και μόνο γιατί δεν έχει επιλογή στο triangle away να μηδενίζει αυτόματα τον counter μετά απο reboot... Αυτή τη στιγμή είμαι με wanamlite απο την ώρα που βγήκε σήμερα, την πέρασα γιατί βγήκε πρώτη και έτυχε να έχω λίγο χρόνο να ασχοληθώ....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το πρώτο φλασαρισμα πάνω από την 3.7 είχα lags τα οποία εξαφανίστηκαν όταν φλασαρα ξανά από πάνω τον καινούριο Adam kernel της 3.8. Στις δύο αυτές φάσεις υπήρξε και μεγάλη διαφορά στο quadrant.

 

Περίεργα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...